-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
evel replied to LadyS's topic in Foto Blogi
[quote name='LadyS'] Ja bardzo żałuje, żę we Wrocławiu jest tylko jedna wystawa w roku... Setery zawsze fotografuję, że to np. JRT... cóż, oglądam z ciekawości, ale mało który mi się podoba ;) Asty też kocham, i bullki. [B]A teraz na pewno dużo spędzę przy holendrach.[/B][/QUOTE] :placz: :placz: :placz: -
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
evel replied to LadyS's topic in Foto Blogi
Ktoś państwa oszukał, otóż to dalmatyńczyk miniatura :roflt: -
Ekipa z zielonego dżipa, czyli Avril, Iwan, Tekila i Kali :D
evel replied to omry's topic in Foto Blogi
"Nowoczesne szkolenie psów tropiących" B. Górny ;) -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Kachna'] Doczytałam, że rozmawiacie o szkoleniu na nagrody i zabawki. Torres nagrody w postaci parówki dostaje, ale on czeka na nagrodę w postaci zabawki, to jest to dlaczego opłaca się coś robić, tak więc można szkolić na zabawki (nam czasem się skończą smaczki i jest tylko zabawka - w zupełności wystarcza), myślę, że na zabawki to nawet i szybciej pies wykonuje komendy ;-)[/QUOTE] Tylko czasem jest problem z opanowaniem najaranego na zabawkę czworonożnego tornada :D -
Chyba się udało ;) A kółeczko uzyskało w zuzorankingu +100 do zajebistości, gdyż - uwaga! - da się nim przeciągać! Fanfary! :laola:
-
Cinek w DS, ale ZOSTAWIŁ DŁUGI! Ponad 900 zł DO SPŁACENIA! POMOCY!!!
evel replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
[quote name='LadyS']Cinek nigdzie nie jedzie - przed chwilą zadzwoniła fura, że facet dał jej znać telefonicznie, że wzięli sobie szczeniaczka.[/QUOTE] Ja bez komentarza :roll: -
Szukaj specjalisty od siebie z okolicy, który oceni sytuację na miejscu i da Wam konkretne zalecenia, zanim pies kogoś capnie. Bo może nie być różowo, zwłaszcza dla psa. A na już - dobrze dobrany kaganiec na spacery, np. lekki plastikowy albo fizjologiczny.
-
[quote name='Amber']ZTP - [URL]http://www.dobermann.pl/szkolenie/ztp.htm[/URL] BH - [URL]http://www.owczarek.pl/artykul/20142-BH.Beglaithund.html[/URL] Bez BH (kiedyś PT - przepisy się zmieniły w tym roku) nie można przystąpić do IPO :) Czyli rozumiem, że jakieś plany ogólnie są, o to mi chodziło ;).[/QUOTE] Kurczę, dosyć wyśrubowane teraz chyba są te wymagania, nie? Z narwańcem chyba się na IPO nie można zakwalifikować? :) Ciekawa jestem, jak poszczególne rasy sobie radzą z tymi testami, tzn. BH jest "ogólnorasowy", tak?
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Amber'] Taaa widzę, że przeczytałaś dyskusję. Szanowne towarzystwo obraziło kogo się dało i poszło w... tak samo szybko jak przyszło :diabloti: A potomstwo tatusia można sobie obejrzeć tutaj: [URL]http://padok.type.pl/progeny.html[/URL] same szalone jednostki :evil_lol:[/QUOTE] Umarłam... [url]http://padok.type.pl/carlos_progeny/elegant_line/LAURA/laura11m.jpg[/url] :mdleje: :loveu::loveu::loveu: -
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
evel replied to LadyS's topic in Foto Blogi
Np. konkurencja - przesuwanie łóżka przy użyciu szarpaka :evil_lol: -
Pływa, pani! Nie spodziewałam się tego po zabawce w zawrotnej cenie 7.80, ale nie tonie :D
-
No właśnie nie wiem, na razie kółko jest traktowane z nabożną czcią, prawie jak Pani Świnia, jest fajne, bo się odbija w różnych kierunkach, można go mamlać, można się przeciągać i można się w nim tarzać ;) Mam nadzieję, że zdąży pokochać na tyle kółko, żeby pomoczyć kuper :lol: Sprawdziłabym, co ona na kółko w jakiejś wielkiej kałuży, ale Zuz był się przeziębił ostatnio i śpi w bunkrze z milionem kocyków, a na dwór wychodzi na krótko i w kubraczku, patologia :diabloti: więc stwierdziłam, że moczenie jej przy jedenastu stopniach to chyba średni pomysł ;)
-
Ogon sobie merdoli, a gały... "Nie odgryzaj tych dupków wystających, bo Ci łupnę. I stańże ładnie, zdjęcie robię!" :lol:
-
Spoko ;) Nowe kółeczko. Approved :lol: [IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg850/scaled.php?server=850&filename=sdc12007001.jpg&res=landing[/IMG]
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Amber']A nagradzanie zabawką zawsze jest wolniejsze i bardziej chaotyczne.[/QUOTE] Ej, bez takich :evil_lol: Chaotyczne, pewnie, ale wolniejsze? Zu nagradzana zabawkami pracuje o 150% szybciej niż normalnie, tylko wtedy ja mam problem, żeby za nią nadążyć :evil_lol: Ale to jest pies, który by duszę za piłkę sprzedał, więc wiesz :lol: -
5 mieś owczarek niemiecki boi sie wszystkiego/sunia w DT na resocializacji
evel replied to a topic in Strachliwość
[quote name='marta.k9080'] [I][B] BESTI[/B][/I] ostatnio wpadł mi wątek o cieczce,że niby po suczkom się charakterek zmienia,czytam na ten temat.Niektóre się robią bardziej harde...oby moja tak miała.:modla:[/QUOTE] Gorzej, jak to jej pójdzie w agresję lękową, bo tak też bywa ;)- 222 replies
-
[quote name='LadyS']Mój robi dokładnie to samo z tym, że najchętniej o czyste ubrania albo moją poduszkę :lol: Ja tam chciałabym mieć doga, ale odstrasza mnie to, że one tak krótko żyją :roll:[/QUOTE] Zu się bydłaczy też, nawet mam to nagrane :evil_lol: A dogi, cudowne psy... No ale właśnie, kiedyś dogi żyły dużo dłużej, teraz często kilkuletnie psy są już określane jako "dojrzałe", w sensie stare :roll: No i bywa, że wiele z nich nie dożywa nawet 4. - 5. urodzin :( [SIZE=1]Chociaż gdyby mnie było stać na doga, to bym wolała dobermana :evil_lol:[/SIZE]
-
[url]http://i797.photobucket.com/albums/yy256/usterajs/flyball/556384_462203930474754_700390231_n.jpg[/url] ale Brumcz jest mały! :crazyeye:
-
A MaDi i LSOZ o nich wiedzą? [quote name='andegawenka'] Też nie wiem, trzeba mieć samochód i tam podjechać. Bo do schroniska to ja wciąż mam mieszane uczucia z tym Zamosciem, podobno mordownia jakaś...[/QUOTE] Są dwa fronty - jeden papla o tym, że schronisko to mordownia, drugi zaprzecza, ale ja myślę, że warto się samemu tam przejechać, żeby zobaczyć, jak jest naprawdę ;) Bo do "mordowni" to temu schronowi raczej daleko. Wiadomo, jest dużo psów, niektóre trafiają do schronu bardzo chore, niektóre psy są mocno dominujące wobec innych, niektóre są na końcu "łańcucha" w hierarchii, no różnie bywa. Schronisko jednak nigdy nie będzie hotelem pięciogwiazdkowym, bo polskie realia są jakie są. Co ciekawe, niektóre hoteliki są gorsze niż niektóre schroniska (i ludzie za to płacą sporą kasę!), ale to temat na osobny wątek chyba ;)
-
A tam, chcą od razu, pozachwycać się bezkarnie nie można? :siara: :diabloti: Marta, może byś zahaczyła o mnie? Jakoś dziwnie, bo mam lenia na sprzątanie, a zaliczenia tuż tuż :(
-
Ej, a psy z brodą nie są takie trochę... obleśne? :evil_lol: Bo jakby mnie posmyrała znienacka taka obśliniona broda to nie wiem, co bym zrobiła, a nie wyobrażam sobie biegać za psem z grzebieniem i szmatką co chwila :lol:
-
[quote name='daguerrotype'] Choć nie wiem, czy z Misiakiem, bo on ostatnio do wilczurowatej suki startował z zębami (ze strachu, bo nie zna takich dużych psów).[/QUOTE] Kochana, musisz dać mu szansę i pokazać, że wcale nie trzeba się bać wszystkich większych psów, bo one wcale nie są straszne :) Jakby coś - pomogę na tyle, na ile umiem, Zu też na początku odstawiała taki cyrk, że nie dało się przez osiedle przejść, teraz sytuacja w miarę opanowana ;)
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
evel replied to LadyS's topic in Foto Blogi
[quote name='ziele77']No tak, ale jak pies biega pływa czy skacze, to chyba też ma świadomość tyłu. Bo pracują z reguły wszystkie mięśnie a nie tylko przód. Moja suka uwielbia skakać po frisby, myślę, że robiąc to ma świadomość swojego tyłu :razz: Takie ćwiczenia jak na filmie kojarzą mi się trochę ze sztuczkami rodem z cyrku. Cudaczne, ale raczej niczemu nie służą.[/QUOTE] I co z tego, że pracują wszystkie mięśnie? Chodzi o to, żeby pies wiedział, że może sterować konkretnymi partiami swojego ciała świadomie, a nie intuicyjnie. Gdyby wszystko było naturalnie i same z siebie dobre na 100%, to by nie było kontuzji, bo pies źle skoczył za frisbee i spadł czy coś takiego. Owszem, psom sportowym zdarzają się kontuzje, choćby przez sam fakt, że one regularnie trenują różne dziwne rzeczy :lol: ale można im zapobiegać, albo rehabilitację prowadzić trochę inaczej i efektywniej, niż w przypadku nietrenowanego psa. A stwierdzenie, że sztuczki niczemu nie służą - cóż, ze mnie do tej pory się śmieją, że noszę ze sobą na spacery zabawki i żarcie. Ale ja mam psa odwoływalnego, a inni - cóż, niekoniecznie ;) -
Po takich zdjęciach mam ochotę porwać Twoje koty i na nie PACZEĆ :evil_lol:
-
[quote name='Martens']Blue mam dosyć na najbliższe naście lat :p Ciemna jakaś - czarnula albo pręguska, ale w sumie ma być ładna, zdrowa i żwawa; kolor to taki tam dodatek ;)[/QUOTE] Dziwne, nie? Że może ludziom zależeć na czymś innym niż kolorze, dla niektórych to nie do pomyślenia ;) I od razu - żeby nie było - nie mam na myśli nikogo ze "staffikarzy", tak mi się skojarzyło po pińćsetnym poście na forum borderowym, gdzie kolejna nastka planuje swoje słodkie BC, koniecznie w kolorze blue/red/blue merle/red merle/sable/black tricolor brindle i takie tam :eviltong: Ja wiem, wiem, rozumiem, każdy ma jakieś tam wyobrażenie o przyszłym swoim psie, ale żeby wszystko uzależniać od koloru... Zastanawiam się czasem, jak taka jedna z drugą, trafią na fajny miot, a akurat, cholera, urodzą się same b&w, to co wtedy? :evil_lol: