-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
Nie sugeruj się za bardzo Millanem - lepiej poczytać czy pooglądać prawdziwych szkoleniowców, a nie pana showmana ;) Dlatego chciałam Twojego maila - wysłałabym Ci cosik ;)
-
[quote name='PaulinaBemol']Podepnę się. Możecie mi polecić jakieś karmy dla szczyla owczarka dobra jakość w miarę cenową. Właściciele na razie karmią RC ale ja nie mam do niej przekonania a zapytana nie potrafiłam dać pewnej odpowiedzi, Bo ON to chyba nie karmy giant ale jakieś maxi nie? Miałam kiedyś owczarka ale jemu gotowaliśmy. Czy do karmy nadal dodawać suplementy na stawy? Bo w dobrej karmie powinny chyba już być. Przejęłam sie rolą doradcy na swoim to na swoim ale na cudzym psie nie chce błędów popełniać :roll:[/QUOTE] Może Brit Care? Mają linię dla psów dużych i olbrzymich. Tu ze strony producenta: [URL]http://www.pl.brit-petfood.com/karmy-dla-psow/brit-care-junior-large-breed-lamb-rice/5[/URL] Ja dodam tylko tyle, że mój wrażliwiec na tym funkcjonował OK (suka ze skłonnością do drapania, łysienia itd.). Ponoć jest to karma klasy super premium. A na pewno ma mniej zboża niż RC ;) A z suplementacją to uważnie, najlepiej spytać dobrego weta - dając za dużo mikro- i makroelementów, można przesadzić w drugą stronę. Wiem, że szczeniaki na DT u moich przyjaciółek dostawały witaminy do karm typu premium (zwykły brit) albo do gotowanego, a jak jadły lepszą karmę to nie dostawały dodatkowych suplementów. Są na dzień dzisiejszy młodymi dorosłymi psami, nie słyszałam, żeby którykolwiek z nich miał problemy z układem ruchu. [quote name='marta.k9080'][I][B]EVEL[/B][/I] ona nie chce surowizny:watpliwy: choć przyznam,ja osobiście skłaniam się ku BARF'owi. kości wołowe to surowe-sparzone zjada i tylko to weźmie na surowo ,typowego miecha z kruczka czy wołowe mielone to nie.[/QUOTE] Nie parz, bo to nic nie daje tak naprawdę, chyba, że właścicielowi - spokój ducha ;) A próbowałaś czegoś innego niż kurczak? Są np. kostki mielone "gotowce" - np. indyczo-wołowe. Zawsze to jakiś inny smak ;) Można kupić z kością lub bez. Można tego szukać na targach zoologicznych, giełdach, ale też w małych sklepach mięsnych. W małych sklepikach można też kupić w świetnej cenie takie cuda jak wołowe serca, czy ozorki. Niektóre psy mają swoje smaki, część psów na wątku barfowym nie rusza kaczki, inne nie jadają nabiału, ale jakoś dają radę :) Moja akurat wszystko wsuwa, więc nie mamy większych problemów, ale bazujemy głównie na grzbietach z indyka i porcjach z kaczki ;) Po kurczaku mam wrażenie, że się więcej drapie. Ewentualnie gotowce w przeróżnych wariantach typu Primex, As-pol itd., ale to już droższa zabawa trochę.
-
[quote name='anorektyczna.nerka']Ja nawet całości nie przeczytałam ;D Ej, [B]Zuzol ma umięśnione łydki[/B]![/QUOTE] Hihi, nie widać tego tak dobrze jak u psów o innej budowie, znaczy nigdy nie będzie miała nogi "jak na rosół" jak dobrze zrobiony JRT albo TTB, ale cieszę się, że ktoś zauważył :evil_lol: Poza tym ostatnio przez te upały trochę sflaczała, bo odpadły nam nasze sesje aportowania. Ale wraz z małym ochłodzeniem wracamy do trenowania. I mam nadzieję, że uda mi się sukę nakłonić do pływania, bo umie, ale nie chce. A ponoć to ładnie wyrabia mięśnie i nie obciąża tak stawów, więc akurat coś dla nas ;) [quote name='FredziaFredzia'] Czym Ty tego biednego pieska tak zmęczyłaś, patologia... Przecież to wybitnie kanapowy pies! :evil_lol:[/QUOTE] Piłeczką. Rano było chłodno, ale jak wracałyśmy (kwestia 20 minut), to znowu zaczynał się ukrop. Dziwaczna ta pogoda jakaś, doprawdy. Mam nadzieję, że jutro będzie chłodniej, to może byśmy zrobiły jakąś krótką próbę biegową czy coś :eviltong:
-
Przy wchodzeniu na działkę Twoja suczka powinna wejść pierwsza, później rezydenci, niby powinno być OK, ale lepiej dmuchać na zimne ;)
-
Sambor ma rodowód? Drobniutki jest chyba jak na samca :) A Tobie było wygodnie w crocksach w górach? Ja bym nie dała rady chyba :D
-
Ignorować przez pierwsze chwile. On musi okrzepnąć. A później uczyć zostawania - najpierw w pewnej odległości, potem np. w innym pokoju, potem stopniowo uczyć, że ludzie czasem wychodzą z domu a pies zostaje. Na spacerach trzeba go czymś zająć - macie gdzieś np. ogrodzone boisko, gdzie można psa puścić z przypiętą linką? Linkę zawsze łatwiej przydepnąć niż złapać psa ;) Można go uczyć, czy "na nowo uczyć" aportowania, najlepiej za pomocą dwóch takich samych piłek, żeby go przekonać, że opłaca się przynosić piłkę do rąk czy pod nogi, bo jak przyniesie to zaraz poleci druga na wymianę.
-
Urocze! I wcale nie za szeroko. A młodsze wcale nie wygląda na takiego cynicznego potwora, jak opisujesz, hahaha :evil_lol:
-
Fajnie, że go zabrałaś. Bordery są cudownymi psami, jeśli spełnia się ich potrzeby, a potrzebują zarówno wysiłku fizycznego, jak i psychicznego, o czym już pisały dziewczyny. Na dobry początek ja Tobie polecam świetne książeczki, można by wręcz powiedzieć, podręcznik szkoleniowy, podstawy podstaw - książeczki pani Mrzewińskiej. Do kupienia np. na allegro [URL]http://allegro.pl/zofia-mrzewinska-3-ksiazki-egros-nowe-wwa-i2409050430.html[/URL] I jeśli możesz, podaj mi swojego maila, może być na pw, wyślę Ci coś przydatnego ;)
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
evel replied to LadyS's topic in Foto Blogi
Aaaaaruf! Daj mi babo spokój! :lol: -
[quote name='nick_']oczywiście masz rację, jednak ja się troszkę przyczepiłem psa Gops, bo to nie jest rasowa suka, tylko kundelek.. ale porównując do psa kumpla, wg mnie nie ma nadwagi, taka budowa akurat..[/QUOTE] Hihi, ja też mam kundla takiej dziwacznej budowy, nasza trenerka jak usłyszała, ile waży, to jej oczy wyszły na wierzch, bo jej bordery, sporo wyższe od Zu, ważą tylko z 4kg więcej :lol:
-
Dużo zależy od budowy, naprawdę - wysklepienie żeber, rozstawienie łap, wcięcie w talii i tak dalej. Zresztą, można sobie zobaczyć na psach rasowych, na zdjęciach z wystawy - stoją obok siebie niejednokrotnie psy/suki tej samej rasy, w zbliżonym wieku, zbliżonej wadze a wyglądają zupełnie inaczej ;)
-
To taki typ urody :) Zu też tak ma, nigdy nie będzie typem "chartowatym", ma pełniejsze kształty, i też ma wiszącą skórę jak Misia ;)
-
[url]http://www.beata.boo.pl/etc/etc_145.jpg[/url] *.* nie mogę się doczekać naszej...
-
Brudny pies to szczęśliwy pies - ponoć ;)
-
A jakiej rasy jest kolega Vatowskiego? :)
-
Tak porzucając tę burzliwą dyskusję, przyniosłam Wam patologicznie wymęczonego psa: [IMG]http://img52.imageshack.us/img52/6616/sdc12091001.jpg[/IMG] oraz psa zarzucającego swym szanownym mniej szlachetnym końcem :evil_lol: [video=youtube_share;o5vzoh4aBaM]http://youtu.be/o5vzoh4aBaM[/video]
-
5 mieś owczarek niemiecki boi sie wszystkiego/sunia w DT na resocializacji
evel replied to a topic in Strachliwość
Czy upał wywołuje w ludziach zbiorowe przewrażliwienie, czy o co chodzi? Ludzie mają milion fantazyjnych "porad wychowawczych" odnośnie psów, jednak często są to przestarzałe metody, stosowane kilkanaście lat temu - nie należy się sugerować wszystkim, co się przeczyta gdzieś na forach, trzeba podchodzić do tego zdroworozsądkowo i krytycznie. A najlepiej zapoznawać się z fachową literaturą - w przypadku psa lękliwego: Grzegorz Firlit, Nicole Wilde, a dla każdego właściciela psa - np. Zofia Mrzewińska. To jest dorobek praktyków, a nie tylko teoretyków psiego szkolenia i terapii behawioralnej, więc uważam, że jest to cenniejsze niż jakieś wynurzenia na forach ;) A Tobie, Magdo - polecam artykuł: [URL]http://ciekawe.onet.pl/pies/artykuly/lepszy-niz-kolczatka,1,4954942,artykul.html[/URL]- 222 replies
-
Mnie by chyba nerw puścił, może trzeba było wrzasnąć, że natychmiast mają zabrać psy, albo psy dostaną gazem? Bo nie wiem, co to takich zakutych pał by przemówiło. "Bo ona nie lubi większych psów" :mdleje:
-
A myślałaś o BARFie? To wydaje się trudne na początku, ale jak gotujesz suczce, to myślę, że i z BARFem byś dała radę :) A kości wołowe to surowe jej dajesz? Bo gotowane/pieczone itp. mogą wyrządzić niestety więcej szkody niż pożytku.
-
Uhuhu, kogo ja widzę :cool3:
-
Dziewczyneczki :mad: Złożyłam zamówienie na obróżkę, co prawda Marta wyjechana obecnie, ale mam nadzieję, że zdążymy :siara:
-
No wiecie, ja na pewno znalazłabym pracę w edukacji, zwłaszcza z małymi dziećmi, gdybym sobie wytatuowała połowę ciała i zakolczykowała drugą połowę, nie wiem, o co Wam chodzi :diabloti: Ale ja za to jestem okropna i pluję jadem, jak się przed chwilą dowiedziałam, więc nic już mi chyba nie pomoże :grins:
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
[url]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead%203/DSC_4051.jpg[/url] no dobra, może i przypakował, zrobił masę, ale dalej jest takim samym wariatem jak wcześniej, nie? :evil_lol: -
5 mieś owczarek niemiecki boi sie wszystkiego/sunia w DT na resocializacji
evel replied to a topic in Strachliwość
[quote name=':: FiGa ::'] [B]evel[/B], czy musisz od razu atakowac? Ja wiem, ze pozjadalas wszystkie rozumy i jestes najmadrzejsza, ale nie musisz od razu pluc jadem. Pozdrawiam.[/QUOTE] Nie uważam, żebym "pluła jadem". Nigdy też nie twierdzę (możesz sobie przejrzeć moje posty, jeśli masz ochotę), że jestem najmądrzejsza i w ogóle jaka to ze mnie alfa i omega, że co to ja nie wiem itd. Jednak mierzi mnie głupie gadanie. I mam prawo - jak każdy - do wyrażenia swoich opinii. Przy tym nikogo tutaj nie obraziłam ani nie oplułam, więc może daruj sobie.- 222 replies
-
Makota, weź się :diabloti: Jak masz czas, możliwości i kasę to rezerwuj smarkulca :)