-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
evel replied to LadyS's topic in Foto Blogi
To możliwe, że on się jeszcze bardziej mięsny zrobił? :hmmmm: -
Ostry róż mnie kusi, choć już sobie wyobrażam minę TŻ :diabloti: Natomiast chętnie bym obejrzała jakiegoś czarnego psa w miętowej taśmie, ktoś ma fotki? :) Mięta to jedyny akceptowalny odcień zielonego lub niebieskiego jak dla mnie, no może jeszcze turkus, ale nie ma 25mm ;) Dumam jeszcze nad żółtym, ale nie wiem, czy długo będzie żółty w naszym przypadku :eviltong:
-
[quote name='gops']miało być tanie :)[/QUOTE] I szerokie - a DD dla nas ma powalającą szerokość 1,9cm :cool3: Poza tym, cena jest z kosmosu jak dla mnie, niestety ;) Ktoś ma jakiś pomysł na kolor dla Zu? Zu: [IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-p0WIHE-4Asc/T8M4uCfreCI/AAAAAAAACHk/MF8imXDuZN8/s640/P5270234.JPG[/IMG] Kolorki: [URL="https://picasaweb.google.com/101825270268017642048/WZORNIKTASM#"]KLIK[/URL] Szerokość raczej 25mm, skoro pianka poszerza o jakiś centymetr... I raczej nie zielony ani niebieski, preferowany jednolity a nie pstrokaty ;)
-
Obróżka z pianką brzmi jak fajna opcja :) Gops, dotarła już Wasza obróżka, masz może zdjęcie na suczce? Pianki są tylko czarne, czy jakieś inne kolory też? Teraz tylko, albo aż, wybór odpowiedniego koloru w szerokości 3cm :siara: Zupełnie nie mam pomysłu jakoś...
-
W stolicy jest - oprócz szkoleniowców - sporo miłośników TTB, świadomych rasy, że tak powiem. Można napisać do Kasi z fundacji AST (tutaj ma nick: doddy), może podpowie kogoś sensownego, kto specjalizuje się w układaniu bullowatych.
-
[quote name='filodendron']No i wystarczyło, że się pochwaliłam na wątku, że mój ładnie je i od razu mam zwrotkę słabo pogryzionej szyi indyczej. Było siedzieć cicho.[/QUOTE] Ja nie wiem, jak, ale one WIEDZĄ :lol: Wczoraj się zachwycałam powystawowo staffikami, to Zu, żeby mi udowodnić, że wcale nie jest gorsza niż turboświniak, zabiła swoją miskę... :roll:
-
Czy ktoś, kto często psa woduje (np. mieszka nad morzem czy jeziorem) mógłby mi podpowiedzieć - co mogę kupić suce na wyjazd nad morze? Co prawda nie wiem, czy będzie się wodować, ale szkoda mi sprawdzać na naszych pięknych norwegach ile wytrzymają w starciu ze słoną wodą :eviltong: No i pewnie będą dość długo schły... Ogólnie w grę wchodzi albo szeroka obroża - kołnierz :diabloti: może zaciskowa, albo jakieś szelki, tylko jakie, guardy może? Zależy mi na tym, żeby albo było to coś w miarę odpornego na słoną wodę, piach i takie tam inne czynniki i w miarę [B]szybkoschnącego[/B], albo na tyle tanie, żeby nie było mi szkoda tego wyrzucić po wyjeździe :evil_lol:
-
A nie zwracają żółcią wtedy? Bo moja jak nie je dłużej niż kilkanaście godzin to haftuje pięknie.
-
Na przykład Lokomotiv. Wiecie co, szczerze mówiąc to u nas im częściej pies jeździ, tym mniej haftuje. I jeździmy w różne miejsca, niestety czasem też do weta, ale czasem jak suczysko jest wyjątkowo grzeczne to zajeżdżamy do McDrive'a :oops: i ona dostaje np. kotleta z kurczaka z kanapki czy coś. Wiem, że średnio to zdrowe, ale ona w życiu nie postanowi zwrócić takiego rarytasu, więc jakby nie patrzeć - działa :evil_lol:
-
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
evel replied to Vectra's topic in Foto Blogi
[quote name='Alicja']nie dałaś wujcia do porównania :lol:[/QUOTE] Hehe, Mieczysław miał czasem fazę "Dzie wujek????", zwłaszcza jak słyszał R. zza ringu, więc R. dzielnie się ukrywał podczas oceny :lol: -
[quote name='motyleqq']a moja suka nigdy nie miała problemów z buldożkami, od pierwszego spotkania dobrze się dogadywała, mimo charczenia :) jestem z niej dumna :lol:[/QUOTE] Moja zawsze próbuje zabić pseudo mopsa od nas z dzielni, bo jej się wydaje, że on na nią warczy, w związku z czym trzeba go kilim :lol: [quote name='Karolina.']To dobrze chociaż że omijał, Lakiego jak inny pies zauważy to ominie, jak nie to... Pierwszy pierwszy :) Dlatego też tak asekuracyjnie z sznurkiem, bo nie byłam pewna jak zareaguje na nowe warunki. No niezbyt to fajne, ale pewnie jeszcze się trochę pobujamy z nim zanim będę w stanie na tyle zaufać psu by go puścić luzem w takich rozproszeniach... I dzięki :oops: A nie było przypadkiem mówione że to kundelek ze schroniska? Wydaje mi się że przez mikrofon ktoś mówił o tym. I mimo to doszukiwali się rasy?[/QUOTE] Ja bym się pewnie zabiła o linkę w takiej sytuacji, a mój pies to już w ogóle :lol: Nie wiem jak w innych rejonach, ale tam, gdzie ja stałam, nie było słychać z mikrofonu kompletnie nic sensownego, znaczy tylko pogłos niewyraźny ;)
-
[quote name='GAJOS']Staraj się ją zapoznawać tyłem - niech ją pierwszą obwąchują inne psy. Bo to postawa pełna uległości :) Czyli ten co się daje obwąchiwać jest uległy - i nie jest samobójcą, żeby się rzucać :) A co do "obczajania" to olej to, pisząc brzydko :) Jak się trafi jakiś pies na spacerze, to się trafi, jak się nie trafi to się nie trafi - płyń z prądem :) Nie zastanawiaj się nad niczym, bo zwierze to wyczuwa :)[/QUOTE] Mam pytanie, nie wynika z mojej złośliwości, tylko chciałabym coś ustalić, bo ta porada się przewija od czasu do czasu w Twoich postach - co, jeśli pies nie da się obwąchać innym psom od ogona strony? ;) Moja suka reaguje bardzo nerwowo, gdy jakiś pies zamiast się grzecznie i stopniowo przywitać z całym savoir vivre, kręceniem kółeczek i wąchaniem się stpniowo kroczek po kroczku, od razu jej ładuje głowę w dupsko i chyba bym ją musiała łańcuchem spętać jak baleron, żeby się dała powąchać obcemu psu z tyłu normalnie. [quote name='Soko']w moim przypadku szanowny pan treser próbował mi wmówić że mam nagradzać psa "dobry siad, dobre waruj" bo inaczej nie zakuma za co go nagradzam, gdy mówię tylko "dobry pies, super" :diabloti:[/QUOTE] To jakiś żart chyba... :shake:
-
[COLOR=#000000]Najlepszy dialog dzisiejszej wystawy... Pokazy szkolenia psów. Na ring wychodzi dziewczyna z miksem ze schronu, pies taki może trochę malinowaty jeśli by go podciągać na siłę pod coś rasowego. Obok mnie stoi babka z facetem i dzieckiem.[/COLOR] [COLOR=#000000]Kobieta: Jaka to rasa jest?[/COLOR] [COLOR=#000000]Facet *z miną znawcy*: To ten, no... Australijski [/COLOR]:razz: A zdjęcia są w artykułach z lokalnej gazetki np. [URL="http://www.mmlublin.pl/416116/2012/6/10/do-nogi-biegnij-pokaz-zeby-wystawa-psow-w-lublinie-zdjecia?category=photos"]TUTAJ [/URL]albo [URL="http://www.mmlublin.pl/416102/2012/6/10/w-lublinie-odbywa-sie-wystawa-psow-rasowych-zdjecia?category=photos"]TUTAJ [/URL]:)
-
[quote name='Karolina.']To dobrze że robi postępy ;-) Co do charczenia, to Lucky zawsze się dziwi jak spotyka staffika który przychodzi do nas czasami do klubu, że takie dźwięki wydaje :) Ale podejrzewam że też przy bliższym kontakcie chciałby zrobić takiemu kilim ale ze względu na ich nadmierny entuzjazm ;) Ja trochę mniej :eviltong: Chociaż gdybym może ja nie zapomniała powiedzieć "tuuunel" to by do niego wszedł a nie ominął obok ;) Ale najważniejsze że mi nie zwiał do publiczności, nie uciekł, nie zaczął wąchać i szukać smaków na trawie itd. Inna sprawa że dzisiejsza pogoda to zdecydowanie za gorąco jak dla niego, więc był padnięty :smile: No ale Lila kazała wystapić, bo nawet jak nam coś nie wyjdzie to dzieci będą się cieszyć bo mały piesek :lol:[/QUOTE] Ona tego staffika biednego przegoniła ze trzy razy z zębami na wierzchu i rykiem, po czym on stwierdził, że drętwa jakaś :-? i jak biegał z innymi psami i jakoś mu tor ruchu wypadał na przecięcie się z zuzowym, to ją zgrabnie omijał ;) A taki niby nieokrzesany :D A to był Wasz pierwszy publiczny występ? Bo jak tak to było naprawdę, naprawdę super! :) [quote name='Vectra']staffik charcze ? o w życiu ..... buldog to charcze dopiero :diabloti:[/QUOTE] No te trochę bardziej zapasione jednak charczały, nie mówiąc o szeregu innych dziwnych dźwięków, co mnie zawsze zdumiewa - JAK pies może wydawać z siebie takie dziwne odgłosy? :evil_lol: Najlepszy dialog wystawy... Pokazy szkolenia psów. Na ring wychodzi dziewczyna z miksem ze schronu, pies taki może trochę malinowaty jeśli by go podciągać na siłę pod coś rasowego. Obok mnie stoi babka z facetem i dzieckiem. Kobieta: Jaka to rasa jest? Facet *z miną znawcy*: To ten, no... Australijski :razz:
-
[quote name='Karolina.']Hej! Miło było poznać, choć szkoda że tak krótko ;) I przepraszam, bo chyba z wrażenia zapomniałam się przedstawić :oops: No i dobrze że powiedziałaś że Ty to Ty bo bym nie zgadła :oops: Szkoooda że nie wzięłaś Zu :)[/QUOTE] Też szkoda, że krótko ;) A Zu by się nie nadała na imprezę ze staffikami, bo jak coś na nią charczy to ona to próbuje kilim ;) Więc albo rybki albo akwarium :lol: Ale fajnie, że nie próbowała zeżreć Martens, kiedy ta przyjechała do mnie do domu ;) I w ogóle na pokazach ludzie byli zachwyceni Twoim pieskiem :D :loveu: [quote name='anorektyczna.nerka']O, szkoda, że się nie spotkałyśmy, ja tylko z Panbazylem, Taschą i taką inną panią się zapoznałam ;D Będziecie bywać z Zuzką w lublinie w wakacje?[/QUOTE] Ano szkoda, ale my tak trochę na wariata dzisiaj ;) A w Lublinie siedzimy od 2 tygodni, jakoś na dniach jadę do siebie na wieś znowu, początek lipca to Wrocław a potem morze, a potem jeszcze nie wiem co ;)
-
[quote name='hecia13']W tym jadłospisie jest dużo kości?! Moje jedzą kości codziennie, mięsa jako takiego wcale, papkę raz na 1-2 tygodnie. Jakoś nie zauważyłam żadnych objawów alergicznych. Moim zdaniem to właśnie warzyw bardzo dużo...[/QUOTE] Teraz też zwróciłam uwagę - papka 3 razy w tygodniu to nie za dużo? No i przy papce 3x/tydzień to wcale nie jest tam za dużo kości. Może ta reakcja to sygnał o złym bilansie po prostu? Może trzeba zmniejszyć ilość papek na rzecz kości z mięsem? Może w tych papkach jest coś, co je uczula albo coś, czego nie powinno tam być?
-
Steryd lepszy niż kąpiel?! A gdyby nie pomogło po jednym razie?
-
Tak sobie pomyślałam, że jeszcze [URL="http://hot-king-staff.com/tucker.html"]ten pies[/URL] jest spoko i bardzo me gusta - wygląda jak zminiaturyzowany pit ;)
-
[quote name='motyleqq']jak pokazałam chłopu tą rudą suczkę, to powiedział że następny nasz pies to będzie staffik :evil_lol:[/QUOTE] Nooo, jest taka... hipnotajzin :diabloti: [quote name='a_niusia']mi sie tam czarne najbardziej podobaja. biale czy rude to niezbyt. mowie oczywiscie tylko o kolorze. za to np. bullterriery najbardziej rude i biale. moja siora mowi "rudy w zyyyyciu, co ty w ogole gadasz", ale jej wszystkie suki sa rude genetycznie, wiec...:)))[/QUOTE] Ładnego czarnego ciężko znaleźć chyba, nie wiem, czy ludziom się wydaje, że przez czarne umaszczenie mają fory i mogą sobie trzymać rozlazłą grubą świnkę, bo i tak coś ugrają na wystawach ;) Ale np. [URL="http://www.stamtavler.com/dogarchive/details.php?id=136377"]Cola z hod. Loniek[/URL] wygląda bardzo fajnie. [quote name='Vectra']ja lubię rude i mahoniowe tylko :) ale każdy ma inny gust. Mi się ten podoba od Chrisa :) [URL]http://www.stamtavler.com/dogarchive/details.php?id=112808[/URL] i czekamy teraz na cieczkę Emilki :diabloti:[/QUOTE] Ciekawa jestem, co tam się z tych planów urodzi :cool3: Mój pies chyba podsłuchał, że fajnie jest być staffikiem i zabił swoją miskę :roll: na śmierć...
-
Nie mam fot, niestety. W ogólnym wątku wystawowym pewnie ludzie powstawiają coś ;) A psy docenione, choć nie skupiałam się jakoś bardzo na wynikach, bo dziecko bawiłam :evil_lol: ale o dziwo nawet kolorowe wygrywały z czarnymi, chyba się coś zmienia jednak i nie wygrywają już tylko czarne bułowate spaślaczki ;)
-
Dzisiejsza wystawa była chyba jedną z fajniejszych wystaw :) Pominę, że spiekłam się tak, że obecnie wyglądam jakbym wpadła do wrzątku... :roll: Większą część wystawy spędziłyśmy przy staffikach, jak można było się domyśleć, gdyż towarzyszyła mi Martens, która je ubóstwia :) Ogromne wrażenie zrobiły na mnie psy z hodowli Hot King Staff i Silver Cross. Same mięśnie i żyły, fajne na wysokość, kształtne - choć ja się absolutnie na staffikach nie znam to chyba tak właśnie one powinny wyglądać. Bardzo przyjemnie się na nie patrzyło. Nie mówiąc o charakterach - [URL="http://silvercrosskennel.com/site/pixie.html"]Pixie [/URL]jest super słodka, choć nieśmiała, a [URL="http://hot-king-staff.com/spot.html"]Spot [/URL]wspięła się na mnie i dawała dziubaski :evil_lol: Duże wrażenie zrobiła na mnie też [URL="http://hot-king-staff.com/ultra.html"]ta suczka[/URL] (jej rzeźba absolutnie miażdży :mdleje:) ale ja lubię ogniste umaszczenia ogólnie :razz: Jestem też rozwalona bezproblemowością i bezstresowością małego, ledwo ponad rocznego dziecka hodowców, które absolutnie na luzie zajmowało się samo sobą w swoim wózeczku, żadnego tam płakania czy wrzasku, ewentualnie gruchało sobie po cichu i prowadziło ze mną handel wymienny za pomocą mojego pokrowca na okulary, lusterka i butelki po jogurcie :evil_lol: gdy rodzice śmigali po ringu. Jak ktoś mi jeszcze powie, że niemożliwe jest połączenie pasji, jaką jest miłość do psów, z posiadaniem rodziny i nawet maleńkich dzieci to powinien się popukać w czoło ;) Chyba mi zryło beret, bo pomyślałam przez chwilę, że mogłabym mieć staffika... Gdyby tak właśnie wyglądał jak te dzisiejsze :evil_lol: Może mi przejdzie po wakacjach z Bucusiem, jak stwierdzę, że są dla mnie zbyt turboświniami :evil_lol: Panbazyl pożyczyła mi też książkę Czarka, chyba sobie poczytam do poduszki :diabloti:
-
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
evel replied to Vectra's topic in Foto Blogi
Gratulacje raz jeszcze, Hanka vel Mięsień miszczunio :D -
Może kurczaki jakieś lewe. Moja się dużo bardziej drapie po kurze niż po czymkolwiek innym. A to psy jednej rasy czy każdy inny? [quote name='Bonsai']dexterka, strasznie, ale to [B]strasznie dużo kości[/B] jest w Twoim menu! Zdecydowanie więcej mięsa! To rzuciło mi się w oczy jako pierwsze - poza tym być może w ich diecie jest za mało biotyny i witamin z grupy B, podawałabym im jajko, ale nie całe, tylko żółtko, no i drożdże browarnicze.[/QUOTE] Serio? Bo nasz jadłospis wygląda tak jak poniżej, a też ma sporo kości... 1. 250g mięsnych kości 2. 150g kg mięsnych kości + kefir 100 g 3. 150g mięsnych kości + ćwierć kostki twarogu + jajko 4. 250g mięsnych kości 5. 150g papki warzywnej + 100g żołądków + łyżka oleju 6. 250g mięsnych kości 7. 150g mięsnych kości + kefir 100 g 8. 150g mięsnych kości + kefir 100 g 9. 150g papki warzywnej + 100g wątroby + łyżka oleju + łyżka tranu 10. 250g mięsnych kości 11. 250g mięsnych kości 12. 250g okrawków wołowych lub wieprzowych 13. 150g papki warzywnej + 50g żołądków + łyżka oleju + jogurt naturalny 50 g 14. 150g mięsnych kości drobiowych + kefir 100 g 15. 250g podrobów 16. 250g mięsnych kości drobiowych 17.pół kostki twarogu + łyżka miodu + jajko + łyżka suszonych alg 18. 250g serc Algi daję częściej, jak mi się przypomni, ale na pewno ze 3 razy w tygodniu małą łyżeczkę.
-
Może mają uczulenie na kurę? Próbowałaś dawać np. grzbiety, szyje indycze w ramach "kości drobiowych"?
-
Melduję, że ogar Bazyl jest WIELKI :mdleje: Fajnie było Was spotkać, pochwalcie się wynikami :D Myśmy tak zalatane były, że już nie zdążyłyśmy znowu zajrzeć niestety, a jeszcze trzeba było do domu dotrzeć, zjeść coś normalnego i odstawić gościa na PKP na 16 ;)