-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
Portos, a Ty myślisz, że schronisko dla psów to hotel pięciogwiazdkowy, i że pieski tam czekające na nowe domy mają jakiś wybór? Bo chyba mówisz o czymś, o czym nie masz najbledszego pojęcia, porównując sprzedaż suki, bo się nie sprawdziła, z nowym domem dla psa schroniskowego. -
[quote name='dorka1403']a dziękowac za odwiedzinki. ja tu do was to juz troche zagladam... nawet historyje wasza poczytalam[/QUOTE] Miło nam :) [quote name='LadyS']Avatar miszcz :diabloti:[/QUOTE] A weź, musiałam skleić aussie, bordera, stuningować, ogon wykręcić do góry, jeszcze chyba muszę trochę futra obciąć :evil_lol: Posiadanie mieszańca jest tak niepraktyczne, chyba se wymienię na nowy model, akurat 2 lata minęły niedawno :diabloti:
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Portos']NO WŁAŚNIE DROGA KOLEŻANKO O TYM MÓWIE !!! SAMA SIE UDUPIŁAS ZA PRZEPROSZENIEM. JEDEN MOŻE DOSTAĆ WSZYSTKO DRUGI NIC I TO MOŻNA ZOBACZYĆ W KRZYŻÓWCE I TO WŁAŚNIE JEST WIEDZA Z KSIĄŻEK. NIE WIEM CZY ŚWIADOMIE CZY NIE ALE WKOŃCU PRZYZNAŁAŚ MI RACJE :d DZIĘKUJĘ :D WŁAŚNIE SZCZENIĘTA NIE DZIEDZICZĄ RÓWNO TLATEGO PIES PANI AMBER JEST TAKI ZAJEBISTY A JEGO SIOSTRY NIE ;D I MASZ RACJE ,ŻE NIE DZIEDZICZĄ RÓWNO, WŁAŚNIE DLATEGO SIE ROBI KRZYŻÓWKE :d BEKA Z CIEBIE HAHAHAHAH[/QUOTE] Czy Ty myślisz, że jak użyjesz capslocka to masz rację? Jeśli tak - "beka z ciebie, hahahahaha". -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='motyleqq']czy też macie wrażenie, że rozmawiamy z 15 latkiem?[/QUOTE] E, a nie z 12-latkiem? iks de. -
Guardy lubią się przekręcać. Ale ja jestem nieobiektywna, uważam, że norweskie to najlepsze szelki na świecie i najbardziej uniwersalne ;)
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Portos']Śmieszne są dla mnie stwierdzenia "Jak mozna oddać psa po 2 latach?" A co pies się nie przyzwyczai? To powiedz mi jak jesteś taka mądra czemu wszyscy namawiacie na branie psów ze schroniska hmmm??? przecież tam są psy w różnym wieku? I jak ktos weźmie psa ze schronu to skaczecie z radości i jupi. A pomyślcie o tym psie jak o Shivie. Krzywda żadna sie jej nie stanie jeżeli znajdzie nowy dom , tak jak psiakom ze schronu. Wiec gadanie , że psa sie po 2 latach nie oddaje jest niedorzeczne i głupie.[/QUOTE] Z tego, co wiem, choć może się mylę, Sweetie nie musi walczyć każdego dnia o przetrwanie. A psy w schroniskach niejednokrotnie tak. Widać, jak znasz temat, drogi naukowcu. Zresztą, walisz takie błędy ortograficzne, że oczy bolą, co jakby ciut podwa[B]Ż[/B]a Twoją wiarygodność naukową :eviltong: I skoro dla Ciebie potępianie pomysłu oddawania psa jak starej kanapy jest głupie, to chyba nie mamy o czym rozmawiać ;) -
[quote name='motyleqq']nie poznałam Cię przez ten avatar :evil_lol:[/QUOTE] Powinnam się uczyć na jutrzejsze zaliczenie, myślę, że to wiele tłumaczy :evil_lol:
-
A jak wrażenia po seminarium z Olgą? :)
-
A ja zaczęłam... I okazało się, że suka musi mieć zajęcie na pierwsze 15 minut co najmniej, bo jak żarcie się za szybko skończy to drze pałę :roll:
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
A ja chciałam powiedzieć, że to nie Amber ruszyła temat, tylko ja. Po lekturze fotobloga właścicielki Sweetie - być może tego nie wiecie, ale jak się wklepuje coś do sieci, to to zaczyna żyć własnym życiem. Nie wzięłam określeń "autystyczna" itd. z kosmosu, tylko właśnie stamtąd. I zrobiło mi się po prostu przykro, że tak ktoś pisze o swoim psie. Ja często piszę, że mój pies jest debilem czy że jest taki, śmaki czy owaki, ale kocham go straszliwie i ona o tym wie, wykorzystując to z pełną premedytacją ;) Jak tak sobie już gadamy o wyborach, to ja wzięłam psa ze schronu. Młodą suczkę, wówczas 8.5kg, zdawałoby się, pozytywnie nastawioną do świata, zdrową na pierwszy rzut oka (i wg opinii pierwszego weta!). Okazało się, że pies ma pchły, wszy, kaszel kennelowy, który ją powoli zabijał na styczniowym mrozie, zapalenie spojówek, a jej waga wynika z tego, że inne psy jej nie dopuszczają do miski (obecnie waży 10-11kg i jest ładnie umięśniona). Alergia gratis. Oprócz tego po okresie adaptacyjnym okazało się, że pies ma agresję lękową i różne inne jazdy. Nie była zainteresowana człowiekiem, na spacerach jej życie kręciło się wokół zdobycia czegoś do żarcia albo rozdarcia pały na każdego psa, którego mijała. Dwa razy mi spieprzyła na pół godziny za sarnami (raz zupełnie z zaskoczenia przy zabudowaniach, drugi raz się zerwała z linki), nawet się na mnie nie oglądając, a ja myślałam, że ducha wyzionę, latając po polach i nawołując. Może ma złe geny? Nie wiem, jakie ma, bo to kundel o nieznanym pochodzeniu. Ale codzienną i konsekwentną pracą zrobiłam z niej psa, który - wg opinii ludzi siedzących w temacie - mógłby spokojnie iść na zawody w posłuszeństwie. Nie wiem, czy dałaby sobie radę, bo nowe miejsce, psy, stres mój przede wszystkim, ale jakość jej pracy bardzo mnie cieszy. Owszem, nadal ma swoje fobie i humorki, bo to żywy organizm a nie robocik. Bywa, że zrobi coś zupełnie nie tak, jak należy. Bywa, że głuchnie na zawołanie, jak się zawącha. Bywa, że zeżre mi coś w domu. I jeszcze coś - ja ją brałam z poważną myślą o agility. Lekki, zwinny, młody pies - wydawałoby się, dobry wybór. Ale Zu nigdy na agility biegać nie będzie, bo kaszel kennelowy zostawił jej pamiątkę w postaci chorego serca i wadliwej pracy górnych dróg oddechowych. I co, mam oddać, wyrzucić? Zamienić? Nie potrafiłabym tego zrobić. Być może dlatego nie potrafię zrozumieć, jak można sprzedawać psa tylko dlatego, że nie potrafi zaspokoić czyichś ambicji. I co do przeprosin - nie bądźcie śmieszni. Nie padły tutaj żadne obelgi ani oskarżenia wyssane z palca, opieramy się cały czas na Waszych (Agnieszki?) wypowiedziach, nie tylko z forum, ale tych ogólnie krążących w sieci. Ewentualne przeprosiny należałyby się chyba hodowcy, bo to chyba nie jest miłe zobaczyć, że się ma "spier..." psy. -
Moja traktuje furminator jako zło konieczne, myślę, że być może trochę ją ciągnie za podszerstek i to dlatego, bo też się próbuje dyskretnie oddalić czasem ;)
-
Nie pomagacie mi wcale, ja tu się szykuję do wyboru naszego pierwszego półzacisku i nie mam pojęcia, jaki typ brać, a tu mi Justa wstawia super cudownie wyglądający łańcuszek na Dotce, a Illusion wychwala pod niebiosa martingale, i co ja mam, biedna, kupić? :evil_lol:
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
[quote name='Portos'] Agility i rękaw to nie bycie treserem i szkoleniowcem wiec jeżeli zakładasz , że tak to jesteś w błędzie. Szkolenie najważniejsze jest w psychice psa a zanim sie rozpocznie szkolenie powinno sie psychike psa wybadać. ten pies zarówno jeżeli chodzi o UWARUNKOWANIA GENETYCZNE , NA KTÓRE STAWIAM NACISK, i psychiczne psa ten bies sie nie nadaje. Nie chodzi o to żeby sie zacisnał na rekawie raz czy drugi tylko po to żeby robił to zawsze. A ten pies tego nie robi i nie zrobi , to gwarantuje.[/QUOTE] Ty mi nie musisz wyłuszczać, co jest szkoleniem a co nim nie jest, bo trochę tematu liznęłam. Miewałam także do czynienia z psami w ogóle niezainteresowanymi pracą z człowiekiem, które dzisiaj dałyby się pokroić na plasterki, żeby coś z człowiekiem robić. Daruj sobie te gadki o czytaniu ze zrozumieniem, bo chyba idą pod zły adres. Nie zagłębiam się w szczegóły genetyczne, bo jeśli dobermany przestają mieć pasję do pracy to chyba źle się dzieje z rasą, mnie chodzi cały czas o przedmiotowe traktowanie psa - jako "narzędzia" do spełniania własnych sportowych (czy hodowlanych, czy jakichkolwiek innych) ambicji. Dla mnie to nie jest w porządku i nigdy nie będzie. Dla kogoś to może być całkiem OK, ot, kwestia moralności czy jak to inaczej nazwać. Ale jeśli sytuacja jest taka a nie inna to rzeczywiście - najlepszym rozwiązaniem dla suki będzie znalezienie nowego domu, który ją pokocha - taką, jaką jest. Czego jej oczywiście życzę i trzymam kciuki za znalezienie odpowiedniej rodziny. -
Justa, a całego pieska nam pokażesz? :)
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
No ba, nikt z tu wypowiadających się nie ma pojęcia o jakimkolwiek szkoleniu i w ogóle tak sobie gadamy, bo wieje nudą, nie? :cool3: Sprzedawanie psów (po dwóch latach!!!) tylko dlatego, że nie spełniły zakładanych oczekiwań jest dla mnie po prostu świństwem. I zawsze będzie. Niezależnie, czy robi to mistrz świata w jakiejś psiej dyscyplinie sportowej czy Janek Kowalski. Każdy ma, zdaje się, prawo do wyrażenia własnej opinii, czyż nie? -
Śliczna suka, trochę taka w zuzotypie :grins: Będziemy zaglądać :cool3:
-
[quote name='drzalka']Słuchajcie, ktoś robił takie sztruksowe fajne obróżki. Pamiętam były wklejane na forum. Można je gdzieś zakupić jeszcze ?[/QUOTE] Gadżeciaki? :)
-
Cinek, kosmiczny jamnik, potrzebuje kaski na spłacenie długu - [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/228213-Bransoletka-CHARMS-makrama-r%C4%99cznie-robiona-z-PUDLEM-na-Cinka-do-19-06"]na bazarku[/URL] specjalna bransoletka dla pudlomaniaków, zapraszamy :)
-
Letnisko nad samym morzem dla rodziny z dowolną ilością zwierząt:)
evel replied to mrs.ka's topic in Podróże po Polsce
Kurczę, to już niedługo :multi: Po powrocie zdamy obszerną relację, jak sądzę ;) -
Czyli jednak miałam rację, że odrzuciłam zieleń dla Zu :evil_lol: Tosia ma chyba podobny typ urody ;) Zatem ja bym celowała w ciemny róż, fiolet albo z drugiej strony w żółcie, pomarańcze i takie tam :)
-
Marta, a jaka szerokość piankowej obróżki? Ja poproszę BARDZO szczegółową recenzję po testowaniu :evil_lol:
-
[quote name='omry'] Przyszły szeleczki, obróżka, pas, i dwie smyczki - jedna do biegania, a druga gratisowa. Marta, bardzo dziękuję :) Wszystko jest po prostu piękne :)[/QUOTE] Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia! :cool3:
-
Zu jest tak czy siak "dzwoniąca", adresówka i lissetka na stałe, ale jak łańcuszek szybciej "zaskakuje" to może się skuszę na niego... Aaaaa, nie wiem sama :placz:
-
Cieszę się, nam też było miło Cię gościć :) Zaskoczyła mnie reakcja Zu, bo myślałam, że będzie bardziej cyrki odstawiać, ale przyjęła Cię bardzo dobrze, mam nadzieję, że nie jesteś jakaś rozczarowana czy coś :evil_lol: A po wizycie w świniaczkowni ja liczę na BARDZO obfitą i szczegółową relację :diabloti:
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
evel replied to LadyS's topic in Foto Blogi
[quote name='a_niusia']moje psy to sa dziewczynki.[/QUOTE] Właśnie, każda dziewczynka musi mieć chociaż jedno dziewczyńskie ubranko, c'nie? :cool3: