-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
5 mieś owczarek niemiecki boi sie wszystkiego/sunia w DT na resocializacji
evel replied to a topic in Strachliwość
Klapsy dla szczeniaka sikającego w domu? A dziecko też się tłucze, jak naleje w pieluchę? Kantar dla lękliwego psa, który się szarpie w panice? Głos przewodnika nie jako wsparcie a jako nagroda i pogłębianie stanu lękowego? To jakieś żarty?- 222 replies
-
[quote name='Kirinna']ja przyznan ze raczej by mnie zamurowalo gdybym na kogoa takiego wlazla dzisiaj zostalam wysmiana za to ze mam psa na lince. przywyklam do tego ze ludzie sie usmiechaja, dziwia lince ale wysmiana prosto w twarz ? a zrobila to kobirta ktorej pies podbiegl do mojego i malo brakowalo do spiecia. oczywiscue dipiero po moijej prozbie zabrala psa. czy widok psa na lince naprawde jest czyms smiesznym?[/QUOTE] Cóż, niektórych nie przekonasz ;) Mnie nagabywał bardzo długo pewien dziadek, że paaaaani, puści pani tego psinę, prze-eż wróci!, aż mu musiałam dobitnie wyjaśnić dlaczego NIE puszczę psiny. Ja budzę ogólną wesołość, bo wychodzę na dwór z zabawkami i żarciem. Ale mój pies wraca na zawołanie, a inne... cóż, różnie to bywa ;)
-
Może się podziębił, w końcu parę dni temu było po kilkanaście stopni jednak, przynajmniej u nas. Moja charcze :roll:
-
Dorka, a próbowałaś z klikerem? ;)
-
[quote name='LadyS'] Trafiłam na taką z evel i TZtami kilka lat temu nad morzem, całkiem przypadkiem - gdy uzmysłowiliśmy sobie, że tu leżą goli ludzie (i jaka jest średnia wieku :evil_lol:), to szybciutko się zwinęliśmy :lol:[/QUOTE] Bez kitu. Jeszcze żeby jakieś młode to było, żeby było na czym oko zawiesić, ale tragedia jakaś :shake: :diabloti:
-
Studiuję pedagogikę, miłe panie ;)
-
A ja bym chciała jakieś tatoo, ale mam dość ograniczone pole do popisu w takim zawodzie, jaki zamierzam wykonywać :eviltong:
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
evel replied to LadyS's topic in Foto Blogi
[quote name='dog193']Ależ on jest uroczy :loveu: A głupawa dobrze mi znana - widać ten typ tak ma :evil_lol: Jupik też coś ostatnio powarkuje i nawet szczeknąć się mu zdarzy na hałasy za oknem, ale ja go raczej tego oduczam ;) Na co mój ojciec oczywiście "robisz z niego ciotę, nie pozwalasz nawet szczekać, a potem się dziwić, że się boi owczarka" - ach, mógłby zostać psim psychologiem, takie zajebiste wnioski potrafi wyciągać :evil_lol:[/QUOTE] Nawet nie masz pojęcia, jak dobrze Cię rozumiem ;) U nas z kolei jest reakcja na zuzowe szczekanie jak ktoś wchodzi do domu: a) no dobrze, dobry piesek, to tylko ja b) no co tak szczekasz, uspokój się, siad, siad (pies oczywiście ma w dupie siadanie, bo woli drzeć mordę :diabloti:) c) ja ci zaraz poszczekam!!! I dziwić się, że pies ma wodę zamiast mózgu :roll: -
Albo wogóle :diabloti: Jak miło być w większym gronie ortograficznych nazguli :loveu:
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
evel replied to LadyS's topic in Foto Blogi
Trzymam kciuki! :) Zobaczysz, będzie strasznie, ale tylko na początku! :evil_lol: -
Tricolory fajnie wyglądają zwykle w intensywnie zielonym albo w niebieskim albo w czymś, co podkreśla podpalanie - żółcie, pomarańcze i takie tam ;)
-
[quote name='weszka']Np. taki ;) [URL]https://lh6.googleusercontent.com/-WYQARZzXZo8/T4scTv3UtaI/AAAAAAAAKH4/ZSB9DUPLVL0/s512/DSC_0194_.jpg[/URL][/QUOTE] Dziękuję :) To chyba przesądza sprawę :evil_lol: A dla Jupika ja bym wybrała coś z tych: [URL]http://furkidz.eu/pl/p/Obroza-Day-on-Bahama/119[/URL] [URL]http://furkidz.eu/pl/p/Obroza-CosmoDog/131[/URL] [URL]http://furkidz.eu/pl/p/Obroza-Waves-in-Blue/120[/URL] [URL]http://furkidz.eu/pl/p/Show-me-Fire/94[/URL] Zależnie czy chcesz bardziej jednolity, stonowany, czy bardziej odlotowy ;)
-
GDZIE JEST obszerna relacja z Waszego wypadu do staffikolandu, ja się pytam? :mad: :diabloti:
-
Tak właśnie, niestety podróż z kadłubami w bagażu :evil_lol: w takim upale nie wchodzi w grę, a w nadmorskich mieścinkach czasem trudno chleb nabyć w rozsądnej cenie, nie mówiąc o czymkolwiek innym ;) Dlatego zastanawiam się, jak psa z powrotem w miarę bezstresowo wsadzić na susz.
-
[quote name='gosikf & dogs']Pies jest zbyt podekscytowany aby go ukierunkowywać, nie reaguje na inne rzeczy poza tą jedną którą chce osiągnąć, np dojście do drzwi gdy ktoś wchodzi. Nie mogę ryzykować zdrowia gości. Krótka smycz nie zdała by egzaminu, pies często reaguje szarpaniem smyczy, krótka smycz mogłaby skutkować tym, że zamiast niej szarpałby rękę. Klatkę mamy od kilku lat, pies zostaje w niej podczas naszej nieobecności bo niszczył mieszkanie doszczętnie. Traktuje ją jak swój azyl, bo tak ją wprowadzałam ale nie lubi w niej spać w nocy. Spróbuję go zamknąć na noc w klatce. Bokserka też będzie spała poza moim łóżkiem żeby było sprawiedliwie ;)[/QUOTE] Skąd wiesz, że nie lubi spać w nocy w klatce? Tzn. ja rozumiem, że on woli spać w łóżku, kto by nie wolał ;), ale jeśli uczynisz z tego swoisty rytuał to będzie dobrze - moja suka już sama idzie wieczorem do klatki, gdy mówię jej, że idziemy spać ;)
-
A gdybyś całą porcję żarcia dawała z ręki, za coś? I czy pies atakuje, gdy jest odciągany nie za skórę, tylko na smyczy np.? Bo wiem, że niektóre psy, którym zdarzało się gryźć, chodzą po domu non stop w obroży, do której doczepiona jest króciutka smyczka - właśnie na wypadek, gdyby trzeba było psa złapać, odprowadzić gdzieś itp. Spanie w łóżku nie ma nic do rzeczy, bo psy nie dominują ludzi w taki sposób, jak gdzieś nam się w głowach utarło. To, że on śpi z Tobą nie znaczy, że chce przejąć władzę nad światem. Ale jeśli myślisz, że to jakoś negatywnie wpływa na Wasze relacje to naprawdę polecam kennel klatkę na noc. U nas sprawdziła się fajnie ze względu na problemy zdrowotne suczy, poprawiła też jej panowanie nad lękiem separacyjnym, bo wyrobiła w niej przekonanie klatka = odpoczywamy, śpimy.
-
To ja się ujawnię, bo Was czytam już jakiś czas ;) Jestem pod wrażeniem postępów, jakie zrobiłaś z Dotką :) [SIZE=1]I kocham Waszą nową obrożę :mdleje:[/SIZE]
-
Owczarka ja bym widziała w szmaragdowej zieleni albo w intensywnym niebieskim :) [SIZE=1]A ja nie wiem, czy brać dla mojej paskudy róż czy czerń, na czarnej piance z łańcuszkiem :roll:[/SIZE]
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
evel replied to LadyS's topic in Foto Blogi
Buahaha, gdybyś miała większego psa to by się nie mieścił "na balkonie" :evil_lol: -
2 godziny to jeszcze nie tragedia. A jak misiowa tchawica na takiej obroży, jest OK? Bo u nas taśma 2,5cm plus pianka to by było jakoś 3,2cm i zastanawiam się, czy wystarczy nam taki kołnierzyk :eviltong:
-
Kennel klatka na noc. I spalanie miski ogólnie, nie ma znaczenia, czy jesz przed czy po psie, bo żarcie masz wydzielać TY. Tak samo jak zabawki, tak samo jak pochwały i wszystko inne.
-
[quote name='w deszczu rosnę']Jaką poleciłybyście obrożę lekką i wąską wyłącznie do noszenia ID? Na obwód 47-48 cm.[/QUOTE] Zależy od wielkości psa, ale my mamy czarną Muscat MacLeather i jest super :)
-
Rozmowa z TŻ :roll: - I chciałabym wziąć obróżkę na piance, ale nie wiem jaki kolor na wierzch? Czarny? Różowy? - Różowy nie, a bit gay. - Dedko jest dziewczynką :roll: - A no tak. Ale ja z nią na tym nie wychodzę. :splat: Ja myślę, że Zu się musi sama ośmielić, bo zmuszanie jej do pływania powoduje efekt odwrotny - jak się tylko szczur wygrzebie na brzeg to stoi, drze mordę i za chiny ludowe nie wlezie drugi raz :diabloti:
-
[url]https://lh6.googleusercontent.com/-Olarxa6G46s/T93m-aIDzII/AAAAAAAAA0E/2Ef24QVtcPw/s640/_DSC3527%20copy.jpg[/url] :roflt: :roflt: :roflt:
-
Jakieś takie chyba bezfirmowe :lol: Kupione w markecie przy okazji zakupów. Ale na allegro też występuje, np.: [URL]http://allegro.pl/ringo-male-zabawka-dla-psa-srednica-10cm-i2424189574.html[/URL] ;)