Jump to content
Dogomania

jotpeg

Members
  • Posts

    8543
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by jotpeg

  1. bardzo mocno myslimy o Guciu, zeby wyzdrowial!!! trzymajcie sie!
  2. Malagos, a widzialas (przypomina mi twoja byla tymczasowiczke)?: http://www.dogomania.pl/forum/f1170/maja-mala-cialem-wielka-duchem-142288/
  3. wszystkie moje mysli beda dzis z wami. powodzenia!!! Guciu, walcz!
  4. świetnie. może to pomoze Nemusiowi.
  5. Dorobella, to tylko potwierdza, ze baba - wyłudzacz. to ci sąsiadeczka :angryy: nie daj sie. co do transportu; 1. zadzwonilabym do przyszlych i zapytala, czy by nie dolozyli sie do transportu. 2. jednak rozpatrzylambym opcje jazdy pociagiem; tylko trzeba sie dowiedziec - teraz sa bardzo korzystne promocje na pociagi IR (interregio) albo TLK. bo tak jest najtaniej i najszybciej (tylko zeby ci ludzie na dworcu was odebrali) 3. jesli wybierzesz wariant autem, to na transportowym widzialam watek zalozony przez Idusiek (szuka kogos na trasie W-wa - Katowice; moze daloby sie to polaczyc?) ps na tych fotach w kagancu mały/czarny ma mine jak amstaf!
  6. napisz moze do jayo, nie wiem czy one nie jezdza na trasie slask-warszawa, warszawa-slask. i na watku transportowym, to taki kierunek, ze na pewno ktos bedzie jechal.
  7. [quote name='salibinka']Znalazłam mojego Nemeczka na stronie DP "Przygarnij zwierzaka". Nie wiem, kto tam po cichutku zadziałał, ale:Rose:[/QUOTE] Tamara. a Nemuś wygląda ślicznie z tym uśmiechem.
  8. wyslijcie swoje psiaki (ze 3-4 zdjecia w wysokiej rozdzielczosci plus opis psa i kontakt) na adres: [URL="http://poczta.jagiellonia.krakow.pl/webmail/src/compose.php?send_to=internet%20internet%20%3Cinternet%40dziennik.krakow.pl%3E"][email protected][/URL] z prosba o umieszczenie (to internetowa zakladka Dziennika) efekt mozna zobaczyc tu: [URL="http://www.dziennikpolski24.pl/Przygarnij-zwierzaka.1374.0.html"]Dziennik Polski: Przygarnij zwierzaka[/URL]
  9. ogloszenia w DP nie sa platne, tylko grzecznosciowe, poniewaz redakcja umieszcza je na stronach redakcyjnych, a nie ogloszeniowo-reklamowych. musi minac troche czasu od poprzedniego ogloszenia, bo chetnych jest wielu. za to zobaczylam malego w i-necie (nowa rubryka ogloszeniowa DP), bedzie tam az do skutku, tyle ze co dzien przybywa ogloszen (najnowsze ida na poczatek): [URL="http://www.dziennikpolski24.pl/Artykul.100+M59d6944440b.0.html"]Dziennik Polski: Bardzo brakuje mu człowieka, który będzie się o niego troszczył[/URL] ładnie wygląda Czauder!
  10. [quote name='moana']Krzyżtopór - Ujazd?[/QUOTE] tak jest. Moana, brawo. Sama jestem na jednym forum turystycznym, na ktorym najbardziej lubie odgadywac zagadki :lol: Krzyżtopór - dla mnie - bomba. jestem fanem zamku w Tenczynku, ale ten Krzyżtopór - coz za ekstrawagancja!!! wiecie, ze na pocz. XVII w. byl tam dach w postaci akwarium z rybkami nad sala jadalna? Faktycznie: kot to wcielenie doskonalosci i piekna :):)
  11. ostatnie wspomnienia z wakacji; (kocur zawsze zajmuje najlepsze miejsca) [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/171/2b1ce6034277ecdemed.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/171/6aca98644bd66371med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/171/0604e9cad0225477med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/175/1290e1672ae5e4a2med.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images48.fotosik.pl/175/7bf38961dc91e85f.jpg[/IMG][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images37.fotosik.pl/170/4ac9e13a303c2791med.jpg[/IMG][/URL]
  12. i tu (napisalabym do autorki): [url]http://www.dogomania.pl/forum/f25/preparaty-leki-tanio-oddam-bo-nie-mam-innego-pomyslu-143300/[/url]
  13. [quote name='lupak']Zostały zlikwidowane po cichu, bez powiadamiania mediów. To było jedyne wyjście. Dla tropicieli z odpowiednim sprzętem, który umożliwiał polowania w nocy, to była bułka z masłem - mówi nasz informator. Gdzie zostały zastrzelone? - Trzeba pytać w Opolu[/QUOTE] nie do wiary, co za barbarzynstwo. :shake: i jeszcze kategoryczne stwierdzanie, ze nie bylo innego wyjscia! :roll: a odłowienie? gdzie my zyjemy??? za jakis czas taki mysliwy bedzie mogl sie pochwalic: strzeliłem sobie pume :angryy:
  14. interesujaca propozycja: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f98/krakow-okolice-komu-pare-gorsikow-143330/[/url]
  15. nikogo nie zainteresowala ta propozycja (pomocy materialnej)?: http://www.dogomania.pl/forum/f98/krakow-okolice-komu-pare-gorsikow-143330/
  16. podnosze. zapadla mi w pamiec ta sprawa.
  17. wspanialy. absolutnie wspanialy!!! :loveu::crazyeye::loveu: kciuki kciuki!!!!!!!!!!!!
  18. Dorobella, mamy dzial Prawo/pogryzienia i tam sa opisane procedury. Zacytuje kilka: O ile pies ma ważne szczepienie - pies nie musi przechodzić kwarantanny, a równie dobrze może ją przejść w domu po czujnym twoim okiem. Ale nie zależnie od tego czy pies jest szczepiony, należy się udać do weta w celu wydania opini na temat psa i wpisie do książeczki to jest jeden element który chroni twoje 4 litery i niech vet zadecyduje. Jesli pogryziony idzie do lekarza, lekarz robi i dokumentuje obdukcje, po czym zawiadamia Sanepid, że pies taki a taki ugryzł i Sanepid zarządza kwarantannę. Ty dostajesz wezwanie, aby psa doprowadzic na kwarantannę bezpośrednio od Sanepidu lub od weterynarza okręgowego ( w zależności od pzepisów wewn. danego powiatu). Kwarantanna oznacza pokazywania psa wetowi 1, 5 10 i 15 dnia po ugryzieniu. Przynajmniej takie są przepisy, w praktyce wygląda to róźnie... Warto zeby baba poszla do lekarza zaszczepic sie na tężec (mozesz spytac w aptece, ile to kosztuje, ale na pewno nie 200 zl) czegos takiego jak >straty moralne< w polskim prwaie nie ma, to nie Ameryka baba pieniacz jest, skoro sklocona ze wszystkimi; jesli podalaby Cie do sadu, to grodzki nie orzeknie tu wiecej niz 250 zl. zeby policja sie czepila, musialaby miec zwolnienie lekarskie powyzej 7 dni, a tak sama musi wnosic sprawe z powodztwa cywilnego, ale sadze ze tego nie zrobi, woli wymuszac na Tobie. pewnie jestes zdenerwowana, ale sprobuj babe przytkac, tylko koszty niech wykaze, a nie - tak na gebe. jesli bedziesz wiozla Rexa samochodem do nowego domu, postaram sie wyslac cos na benzyne - teraz jestem rzadko na dgm, ale pamietam o malym/czarnym.
  19. Ogromnie sie ciesze!!! Domkowi gratuluje Zabka (czy imie zostaje?) a Zabkowi Domku!!! sliczny ten nochal ma (do calowania!!!) i szeleczki bardzo szykowne!
  20. sluchajcie, tu ma ktos leki/preparaty do oddania/kupienia za niewielka oplate - moze sie przyda? [url]http://www.dogomania.pl/forum/f25/preparaty-leki-tanio-oddam-bo-nie-mam-innego-pomyslu-143300/[/url]
  21. Salibinko, witaj!! :loveu: tak sobie mysle o Nemusiu, a moze bys napisala do... Wrozki? ja nie czytuje tego czasopisma, ale cos niecos slyszalam - ze czasem tam pomagaja. wiec, co szkodzi sprobowac? doswiadczenia z prasa codzienna nie przyniosly mu domu. [url=http://www.wrozka.com.pl/form/kontakt]Wróżka[/url] pisz do tego pana: Andrzej Szeliński, [email][email protected][/email]
  22. Gandziu, moze sprobuj napisac do Jaagi, ona jest z Katowic i male pieski jej ostatnio ida do adopcji, udziela sie teraz m.in. tutaj: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f1167/kielce-swietokrzyskie-alarm-prosimy-o-pomoc-finansowa-karme-info-str-1-a-112282/index558.html[/url] i do agat21, szuka malego pieska tutaj (post 4): [url]http://www.dogomania.pl/forum/f1167/konskie-wylysialy-tomcio-paluch-postrzelony-srutem-pomocy-142619/[/url]
  23. aldira, piekny film. piekny. moze kogos ujmnie za serce i Ząbek dostanie wreszcie dom.
  24. A w Tarnowie maja taki pomysl (artykul z dzisiejszego Dziennika Polskiego): Jak spółdzielnia znalazła sposób na psy TARNÓW. Spółdzielnia, we współpracy z osobami sprzątającymi, przeprowadziła na osiedlach "inwentaryzację" psów. Naliczono ich ponad 500. Wkrótce po przeprowadzonej przez magistrat akcji "Q-pa", która miała na celu zwrócenie uwagi właścicielom psów na problem zanieczyszczania miasta przez czworonogi, zatelefonował do naszej redakcji członek Rady Nadzorczej SM "Jaskółka". Twierdzi on, że spółdzielnia już kilka lat temu znalazła prosty sposób na ten problem. - Na naszych osiedlach było podobnie jak gdzie indziej. Mieliśmy zapaskudzone przez psy trawniki i place - mówi Kazimierz Drobot, członek RN Spółdzielni Mieszkaniowej "Jaskółka". - W końcu wpadliśmy na pomysł, który sprawdził się nawet powyżej naszych oczekiwań. Spółdzielnia, we współpracy z osobami sprzątającymi, przeprowadziła na osiedlach "inwentaryzację" psów. Naliczono ich ponad 500. - Lokatorom, właścicielom zwierząt, zaproponowaliśmy wnoszenie stałej opłaty, wliczonej do czynszu, która idzie na wynagrodzenie dla osób dodatkowo sprzątających z trawników i placów psie odchody - informuje pan Kazimierz. - Miesięczna opłata wynosi 4 zł. Co ciekawe, nikt się nie sprzeciwił i pomysł skutecznie funkcjonuje do dzisiaj. Myślę, że inni zarządcy budynków też mogliby mieć w tej sprawie duże pole do popisu. Na osiedlach "Jaskółki" psie odchody sprzątane są dwa razy w tygodniu. Osoby, które wykonują tę pracę, wyposażone są w odpowiedni sprzęt. Do pracy mogą przyłączyć się również ci lokatorzy, którzy mają problemy z zapłatą czynszu; w ten sposób mogą sobie odrobić część finansowych zaległości.
×
×
  • Create New...