Jump to content
Dogomania

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 12/29/14 in Posts

  1. Ja w tym wypadku zgadzam się z sugestią wellington.Tu nie chodzi o jakiś zarzut w stronę Makili,ale o nieprecyzyjność wystawiania faktur przez lecznicę.Dlaczego w innych lecznicach jest wpisane imię zwierzaka,jak również wyszczególnione,na co dokładnie opiewa faktura i nie stanowi to problemu? Usługa weternaryjna,niestety,ale nie wiele mówi... Prośba do Makili-Poproś kochana lecznicę, o precyzyjne wystawianie faktur na zwierzaki,które są w jakimś stopniu finansowane przez darczyńców Takie są "żelazne" prawa księgowości...
    3 points
  2. Pieniążki poszły dla Ergo.Jeżeli mogę to wypowiem się odnośnie założenia sprawy byłej opiekunce Ergo.Sprawę powinno się założyć,obojętnie czy ta Pani jest chora psychicznie czy nie.Na wsi bardzo szybko roznoszą się dobre i złe wiadomości,przynajmniej inni mieszkańcy dowiedzą się,że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara a jak nie kara to ciąganie się po sądach.Jest to dobry przykład dla ludzi,którzy tam mieszkają.Tym sposobem można uzyskać u mieszkańców wsi przychylność do lepszego traktowania zwierząt.Ja nie twierdzę,że to zadziała ale może zadziałać a tym samym polepszyć los tam przebywających zwierząt np.malutkiego psiaka uwiązanego na metrowym łańcuchu w wypasionym domostwie jak pisała wyżej o nim ewkar.
    2 points
  3. :) mogę robić bazarki :) Gorzej z miejscem na fanty u mnie. Bo mam raptem 20 m. I musze wszystkiego pilnowac przed kotami moimi, które wszędzie, ale to wszędzie muszą zajrzeć, położyć się, podrapać, zobaczyć, zrzucić :) takie moje słoneczka.
    1 point
  4. Watek Kamyka : http://www.dogomania.com/forum/topic/46684-precedens-na-dogo-tarnobrzeskie-stowarzyszenie-odda%C5%82o-kamyka-na-%C5%82a%C5%84cuch/page-56 Happy Garden - moznaby wiele napisac.... Ale jestesmy na watku Erga wiec przypomnial mi sie wpis Murki : A mamusia i synek maja nowe powolanie : www.bip.samborzec.pl/file.php?attachment=2617
    1 point
  5. Sunia może faktycznie znacznie niedosłyszy,albo jest to jakiś stan przejściowy,który po jakimś czasie ustąpi.Są takie przypadki.U Poker była taka sunia,która przez jakiś czas nie reagowała na żadne dźwięki.Jednak po jakimś czasie,coś się odblokowało i jest ok.Jeżeli jest tak bardzo wrażliwa na dotyk,to moze być to spowodowane i niedowidzeniem i niedosłyszeniem.Moja sunia tak właśnie się zachowuje.Jedynie dobrze reaguje na dotyk i głaskanie,jak jestem na wprost niej i na poziomie jej wysokości.Nic z góry nie ma prawa na nią "spaść" w postaci ręki. Dropiatka,jest jeszcze na pewno bardzo wylękniona i potrzebuje czasu na to,by zaufać...Mam nadzieję,że wyniki nie będą tragiczne,za co mocno trzymam kciuki!Trzeba będzie zająć się ząbkami i tymi guzami na listwie mlecznej...
    1 point
  6. Pani Beato, od kiedy warunkiem odpowiedzi na pytania jest wplata na danego psa lub wyciaganie psow ze schroniska ? Ws. faktur lecznicy dalej uwazam ze okreslenie "usluga weterynaryjna" jest nieprecyzyjna i nie okresla w zadnej mierze wykonanych zabiegow ani ktoremu psu zostaly udzielone. Czy stale trzeba przypominac o transparentnosci finansowej ?
    1 point
  7. Klub Wytrwałych Baloniarek przyznał Dusi 150zł, za co bardzo dziękuję. Po zwrocie 25% czyli 40 zł zostaje 110 zł. Dusia zostanie na minusie 65zł. Jak przyjdzie przelew, potwierdzę. Togaa, bardzo dziękuję za dzisiejszy transport do weterynarza. Kolejna wizyta w piątek bo nie wszystkie szwy dało się wyjąć.
    1 point
  8. Aha.Rozumiem.Super.Fajne są takie akcje.Zaangażowałam się bardzo w sprawę likwidacji umieralni w Orzechowcach.Poznałam wtedy fantastycznych ludzi, mnóstwo osób się włączyło.Napisałam list/petycję do burmistrza, tysiące ludzi go skopiowało, wysłało listy polecone, mam do tej pory odpowiedź, trzymam na pamiątkę.Udało się.Przekonałam się, że warto walczyć.Internet to potęga, dziewczyna z Holandii była jedną z głównodowodzących. To, że Ergo udało się uratować to też dzięki internetowi.Oczywiście to ludzie i ich poświęcenie pozwoliło uratować to psie życie, ale skąd by się o tym dowiedzieli? Rozmawiałam z Murką, dobre wieści, naprawdę.Wszystko na dobrej drodze, ten pies musiał być bardzo silny, mieć ogromną wolę przeżycia.Tyle lat na łańcuchu, traktowany jak przedmiot, a nawet gorzej, bo o sprzęty często się dba, w końcu coś kosztowały, prawda? Pies był za darmo, w dodatku nie pracował, nie należało mu się nic.Taka jest wiejska mentalność.Mimo wszystko jest łagodny, to zadziwiające.Ja w niego wierzę, będzie dla kogoś prawdziwym skarbem, przyjacielem, kochającym bardzo, jak to zawsze jest ze zwierzętami po przejściach.W jego przypadku trudno o bardziej dramatyczne.Murka go wyciągnie na prostą, zobaczycie. To Mokrzyszów. Zacytowałam, bo bardzo bym tego chciała.Mam problem z zapamiętywaniem twarzy,nie zwracam uwagi na to jak ktoś wygląda, ale zwierzęta wypatrzę w ciemności.Naprawdę potrafię dostrzec wiele, zwłaszcza, że często tamtędy jeździłam, teraz rzadziej, ale zawsze.Myślę, że te pieski umierają.
    1 point
  9. Ja go oceniam na jakieś 10-12 kilo docelowej wagi i ok. 30-35 cm w kłębie ;). Wpłynęły kolejne wpłaty na malucha, uzupełniłam w pierwszym poście. Na koncie Empika jest teraz 948,96 zł. Dziękujemy! :loveu: Próba dostania się na balkon, do śmieci ;) Rozpaczliwe drapanie w szybę było ;)
    1 point
  10. Ja osmiele sie przypomniec, ze wykupiony na bazarku Kejciu pakiet ogloszen czeeeeeeeeka. A juz zupelnie bezczelnie???????? nadal twierdze ze nieudzielanie przez hotel informacji potrzebnych do ogloszen jest skandaliczne i w efekcie blokuje nam mozliwosc znalezienia wlasciwego DS dla Kseni, a tymczasem wykruszaja sie zniecierpliwieni ofiarodawcy,inni zas maja cierpliwosc lecz nie sa juz w stanie,jeszcze inni nie pamietaja i nie chca pamietac.... Wydawalo sie, ze po dlugim okresie milczenia ze strony pani Agnieszki u ktorej przebywala Ksenia,liczenia na jej laske w temacie udzielania info pod warunkiem,ze ktos zadzwoni do niej - ta sytuacja ulegnie zmianie po przeprowadzce Kseni i ze choc raz na jakis czas bedziemy otrzymywac wiadomosci o naszej podopiecznej. Nie rozumiem, jak mozna pobierac pieniadze i zwyczajnie olewac sponsorow.To swiadczy ...no wlasnie , o czym to swiadczy? Na dogo funkcjonuje od wielu lat hotelik u Murki. Sa foty,sa informacje,jest dialog pomiedzy sponsorami i hotelikiem. Hotelik udziela info na biezaco,nie kaze dzwonic do siebie w celu zasiegniecia info,nie odsyla w tym celu na inne portale. wiosna, pora sie opanowac i podjac wspolprace ze sponsorami zanim padna ostatnie deklaracje na Ksenie. Co wowczas? Utrzymasz ja z wlasnych srodkow? Ja zaplacilam za rok ale wobec twojej olewajacej postawy, wyccofuje swoja dobroc na kolejne lata. Bawcie sie dobrze za nasze pieniadze. Alleluja Pies to nie interaktywna zabawka a sponsorzy nie sa i nie beda wiecznie dzialajacymi bateryjkami zasilajacymi te zabawke! Z pewnoscia nie mozna Ci zarzucic zlego opiekowania sie psiakami, ale Twoj stosunek do nas uraga wszelkim dobrym zasadom na linii zleceniodawca - zleceniobiorca. A czy pomyslalas o mari 23, ktora zupelnie nie z wlasnej woli zostala wkrecona w temat i czuje sie teraz odpowiedzialna za finanse Kseni? Za szukanie srodkow na jej utrzymanie? Pewnie w Wigilijny Wieczor radosnie spiewalas koledy a w Sylwestra bedziesz zyczyc sobie i innym Najlepszego Nie licze na odpowiedz ze strony obrazonej wiosny - jeszcze nie dorosla do dialogu.
    1 point
  11. Ergunio zadziwiony swiatem usmiechniety cudnie i uchole booooskie ! miodziunio kochany napatrzyć się nie mogę ach cudnys miodziu cudnys ...nasiusiunial boc nigdy nie miał na pewno ...ani krzty swego kocyka czy jakiejś scierenki choćby ... ach miodziuniu najlepsiutkiego
    1 point
  12. Zagladusiam piesku kochany miodziku cudowny Agusiu dziś wplacilam 40 zl na poczcie wiec ciutke dluzej szlo będzie sciskam psinuniu sciskam za ciebie hura teraz czytam wcześniejsze i widze i patrze a tu cudny miodus na zdjęciach jaki ciekawski jaki cudowny jaki usmiechniety nawet tr na jednym zdjateczku oj malunki kakany nasz kokany stokroć okruszteczek miodeczek
    1 point
  13. ja stamtąd zajrzałam, zamówiłam banerek dla Tyczki, może on ściągnie więcej osób, w sylwestra usiądę i pozapraszam cioteczki, może coś poradzą...
    1 point
  14. Autko nie musi być duże,to bagażnik musi być duży,a myślisz ile rzeczy zabierają ze sobą trzy nastolatki i ja na wakacje,my musimy mieć duży bagażnik hahaha,u nas ze trzy 40kg psy się mieszczą(sprawdzone),więc i dog się zmieści,a jak pozbędę się córek to i dwa :)
    1 point
  15. Melduję , że na konto Sidnejka z poniższego wątku : http://www.dogomania.com/forum/topic/112369-sidnej-zapomnianyzrezygnowany-10-cio-letni-psiak-jest-w-dt-szukamy-ds/ weszło 120 zł ze Skarpety. Dziękuję z całego serca :) Pragnęłabym od stycznia zostać deklarowiczem skarpety w kwocie 10 zł na m-c.
    1 point
  16. ależ sytuacja :( :( i jak tu pomóc ????? Dora - podaj na PW adres - kupię choć worek karmy, żebyś miała dla głodnych zwierząt ( ja zapłacę, kurier przywiezie) ale to doraźna pomoc - trzeba znależć dla suni dożywotni DT
    1 point
  17. Myślę, że są fundacje dobrze działające, ale ja takich nie poznałam jeszcze.Słyszałam o takiej, która nie chce wyadoptowywać zwierząt, zwłaszcza chorych, bo epatuje nieszczęściem, a forsa płynie.Dla mnie to obrzydliwe. Rozumiem, że można nie móc zrobić nic, że się nie ma miejsca, pieniędzy, ale te tarnobrzeskie popełniły grzech zaniechania.Jak mam uwierzyć, że komukolwiek zależy tam na dobru zwierząt? Była tylko prośba o rzucenie okiem na to, co się tam dzieje.Tylko tyle.Okazało się ponad siły? Strasznie to przykre.Mam już swoje lata, pogoda nie sprzyja jeździe na rowerze, nie mam skarbonek w sklepach, nie rozdaję karteczek z numerem konta, ale karmię bezdomne biedy, tymczasuję.Nie ja jedna.Nie pod szyldem fundacji.Bo ja, bo p.Basia i paru jeszcze innych znanych mi karmicieli jesteśmy ludźmi. Muszę jakoś znaleźć dom dla cudownej suni.Uratowana z Sanu, reklamówka, w której była zatrzymała się na kamieniu.Niestety, ma fatalny dom.Facet jej nienawidzi, może jej zrobić krzywdę. To syn pani, która ją przygarnęła.Jest młodziutka, przesłodka.Zrobię jej zdjęcia.
    1 point
  18. Ewkar wielki szacunek za to, co robisz.. Jesli chodzi o fundacje z nazwy prozwierzęce, to niestety wiele z nich jest w dzisiejszych czasach i warunkach naszego dzikiego pod wieloma względami kraju sposobem na samozatrudnienie dla osób, które albo w życiu by się nie utrzymały z pracy własnych rąk czy głowy albo są prostu cwane. Pieniądze się zbiera, rozliczeń zazwyczaj nie ma, albo są "kreatywne" :)Naiwni dobroczyńcy wpłacają i nie zadają wielu pytań, nic nie sprawdzają, bo albo ufają ślepo, albo nie wiedzą, jak sprawdzić. Ile ze środków trafia rzeczywiście na pomoc zwierzętom?
    1 point
  19. I ja i ja:) kup najpierw doga,zobaczysz jak będziesz zmotywowana do kupna domku;) A tak poważnie-mieszkałam z dwiema dożycami+malutki-10kg kundelek w bloku,co prawda na 1 piętrze Nie było źle,gdyby sąsiedzi mnie nie wkurzali to niespecjalnie myślałabym o wyprowadzce.Tylko auto potrzebne duuże,do wyjeżdzania na dłuugie spacery poza miasto
    1 point
  20. gdyby wszyscy tak na dogo i face booku zbierający pieniądze na pomoc zwierzętom tam uważali - byłoby tak, jak powinno. Niestety nie jest. Brak nie tylko porządku w rozliczeniach, ale w ogóle brak rozliczeń czy rozliczenia cząstkowe, brak szczególowych faktur, udawanie, że się nie widzi zastrzeżeń w tej sprawie, naciąganie naiwnych a mało dociekliwych darczyńców, po to by sie utrzymywać z pieniędzy, które powinny iść TYLKO na zwierzęta to nierzadkie zjawisko. Niestety.
    1 point
  21. najedź sobie myszą na banerek w poście moim powyżej, gdzie są banerki do pobrania i (lewym klawiszem naciskając zaznacz baner na niebiesko), gdy już jest niebieski naciśnij z klawiatury klawisz ctrl (który masz w lewym dolnym rogu klawiatury) i trzymajac go następnie klawisz z literą c (w ten sposób przeniesiesz baner do krótkotrwałej pamięci). Potem wchodzisz sobie w swoje ustawienia, jakie masz w swoim profilu (znajdziesz to w prawym górnym roku, jak sobie klikniesz w swój nick, a dokładnie w strzłeczkę skierowaną w dół przy nicku) ) i znajdujesz wtedy funkcję: edytuj sygnaturę. (Jest ona jedną z wielu funkcji, jakie możesz zrealizować). Tam klikasz, wchodzisz w okienko, klikasz kursorem i naciskasz klawisz ctrl, a trzymajac go jednym palcem drugim naciskasz klawisz z literą v. i tak wstawisz banerek, przeniesiesz go z pamięci krótkotrwałej. Gdy już widzisz, że Ci się tam wstawił, naciskasz "zapisz zmiany" co Ci się wyświetla pod edycją sygnatury .
    1 point
  22. Co to za usluga ? Dla jakiego psa ? Usluga powinna byc wyszczegolniona, imie psa powinno byc podane na fakturze ! Do faktury powinna byc przynajmniej podpięta karta wizyty ..... Jak wyzej. Faktura nie zawiera zadnych danych dot. rodzaju zabiegu ani dla jakiego psa zostala wykonana. Z faktury nie wynika ze badania zostaly zrobione dla Kaji. Kaja jest podana wylacznie na wyniku badan. Na fakturze powinno byc osobno wyszczegolnione: 1. Jaki zabieg i ile kosztowal 2. cena badania krwi. Przypisy opiekuna psa do faktur sa nieistotne . To zadanie weterynarza zeby na fakturze podal imie psa i wyszczegolnil o jaki rodzaj uslugi chodzi !
    1 point
  23. no w każdym razie z badania si już może dużo wyjść. :) a jeśli chodzi o wygląd Ergo, ma piękną głowę, mądre oczy, jak przytyje, będzie prześliczny. Patia mi przypomniała, że on jest bardzo podobny do Draculi z krakowskiego schroniska, którego wiele lat temu zabrałyśmy stamtąd. Czekał na dom w hoteliku, Patia zrobiła mu ogłoszenia na allegro i zgłosili się wspaniale ludzie. Zawoziłyśmy go do nowego domu, którego właścicieką była pani uwielbiająca muzykę i grajaca na fortepianie. :). Pies gdzie został pokochany od pierwszej chwili, i wybaczano mu wszystko braki w wychowaniu - również to, że podbierał KAŻDE jedzenie na początku, zjadał wszystko, jak odkurzacz wciągał i długo nie mógł przytyć, :) Dracula miał gdzies swój watek na dogo, ale teraz nie znajdę :( już żadnych wątków swoich nie znajdę :(
    1 point
  24. Wróciłam z wyprawy do doktora, który operował Nusię i zaraz wpadam do Homerka, żeby sprawdzić jakie postępy chłopaczek poczynił. No i widzę, że rozwój idzie w dobrym kierunku :-) Spanie w łóżeczku to jedyny słuszny kierunek :-) Też czekam z utęsknieniem na zdjęcia :-)
    1 point
  25. I na koniec serdeczny uśmiech dla cioteczek :) Zaraz wrzucę jeszcze boks.
    1 point
  26. Odnośnie kwestii sensowności czy nie rozpoczynania sprawy sądowej, która prawdopodobnie byłaby umorzona - jak większość nawet znacznie poważniejszych przestępstw z artykułów Ustawy o Ochronie zwierząt - przypuszczenie, że dojdzie do umorzenia nigdy nie powinno powstrzymywać przed jej rozpoczęciem, gdy ewidentnie łamane jest prawo i to tych najsłabszych, którzy sami się nie obronią - w tym przypadku tego biednego psa. Ale jest jeszcze jeden wzgląd oprócz motywacji, jaką jest (może i całkowicie utopijne niestety w naszym kraju) dążenie do sprawiedliwości i ładu moralnego. Chodzi o wzgląd praktyczny: zostaną przesłuchania, zeznania świadków, dokumentacja itd. dotycząca postępowania konkretnej osoby. W przypadku recydywy sąd już tak łagodny być nie musi. No i wspominany już tu na wątku dyskomfort osoby winnej, gdy jest wzywania na przesłuchania, musi stawiać się w sądzie itd. - to też należy wziąć pod uwagę jako czynnik mobilizujący, by sprawę wytoczyć, skoro wina jest ewidentna. Z pewnością, jeśli do sprawy sadowej dojdzie, będę się domagała zbadania pani pod względem jej poczytalności. Ona wymaga pomocy co najmniej psychologicznej, jeśli nie psychiatrycznej. Być może orzeczenie sądowo-lekarskie wystarczy, by miała zakaz posiadania zwierząt, skoro ma poważne i niebezpieczne w skutkach dla tych zwierzat zaburzenia.
    1 point
  27. A najcieplej w całym Białogonkowie jest ...malutkiemu Tuńczykowi który zawsze znajduje sobie miejscówkę pośrodku swoich większych przyjacioł ;)
    1 point
  28. Ok, wysle C jak najszybciej bede mogla. Ps tez nie moge wyslac Ci PW.
    1 point
  29. Pozdrowienia od Agatki - Agatka jak zwykle święta spędzała w Zamościu:) [URL=http://www.fotosik.pl][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][/URL] [URL=http://www.fotosik.pl][/URL]
    1 point
  30. To może ja skompresuję deklaracje. 1.jolantina - 10,00zł-stała (w miarę możliwości więcej) 2.Yoana - 15,00zł-stała 3.Poker - wsparcie ew.finansowe 4.Anula - 50,00zł-jednorazowa wpłata 5.ewa gonzales - coś -wpłata 6.marta0731 - 30,00zł-jednorazowa wpłata 7.elficzkowa - dołoży grosz 8.giselle4 - karma 9.b - b - bazarek 10.EVA2406 - fanty na bazarek 11.elficzkowa - fanty na bazarek 12.anica - fanty na bazarek 13.Dana i Muszkieterowie - fanty na bazarek 14.Selenga - bazarek 15.Selenga - wydarzenie na FB 16.ewkar - obroża,posłanko,kocyk
    1 point
  31. Kochani !!!! Na te piękne święta i na wszystkie zwykłe dni, które po nich nadejdą życzę sercem całym: bezdomnym - domów, chorym - zdrowia, smutnym - pociechy i radości, zatroskanym - szczęśliwego rozwiązania problemów. Wszystkiego, co niesie dobro, pokój i radośc życzę Wam !!!
    1 point
  32. A u nas leniwie dzień za dniem mija, Dinka nadal u mnie zero zainteresowania nią :( Kontakty z Bianą nadal trudne , od kilku dni pada piesy nudzą się okrutnie i częściej dochodzi do pyskówek dlatego Dinka jeździ sobie ze mną w gości , gdzie zachowuje się idealnie . Początkowo gdy nie zna terenu jest trochę onieśmielona , ale szybo się adaptuje i przyzwyczaja do nowych miejsc zwłaszcza gdy są jakieś ręce do głaskania ;) a gdzie ja jestem ? [IMG]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/p480x480/10491088_537168176406389_8280874511175211225_n.jpg[/IMG] [IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/p526x296/10303870_537167879739752_1664816722460770549_n.jpg[/IMG] jak mam swoje legowisko i szczura to wszędzie jestem jak u siebie ;) [IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/p526x296/10500315_537167663073107_8622377139455986521_n.jpg[/IMG]
    1 point
  33. [quote name='zolziatko']Zaktualizowałam pierwszy post :) Ferdziu jest kochany.. Murko czy już chłopak jest gotów na kastrację? Chyba nie ma co zwlekać??[/QUOTE] Też mi się wydaje, że można by chłopaka już umawiać na odjajczenie :)
    1 point
×
×
  • Create New...