Jump to content
Dogomania

Taksa - chwila jamniczej radości :D - jak dobrze że jesteś :)


anica

Recommended Posts

Anusiu bardzo,bardzo cieszymy się z odwiedzinek , buziak.gif i wpadaj częściej bo faktycznie coś ...cichutko się u Taksuni zrobiło! ..i nie tylko u Taksuni, niestety wygląda na to ,że odwiedzamy się po tych awariach dogo ,coraz rzadziej a może to brak czasu? coraz bardziej zabiegane jesteśmy!  spróbujemy coś zmienić, chociaż troszeczkęok2.gif    muszę się pożalić i może jeszcze ktoś ,coś jakieś rady?   przedwczoraj byliśmy zaszczepić Taksunię p/wściekliźnie( szczepionka skojarzona, kilka w jednym)

i o ile rok wcześniej, obyło się bez żadnych problemów to tym razem do prawie trzeciej nad ranem Tasia wymiotowała! :( nie spała ,kręciła się w kółko, wychodziłam z nią w nocy (dwa razy siooo, bez biegunki) rano ,trochę spokoju (niestety podałam jej trochę suchej) i wymioty abarot nie.gif

dzwoniłam do p doktor i usłyszałam...Nie to nie jest ,szczepionka! może coś zjadła!( nie! nie zjadła!) czy spuchł jej pychol? jeśli nie ,to proszę nie dawać jeść przez cały dzień i zobaczymy co będzie dalej???   jak to ja... zadzwoniłam do innej p doktor.. i podobnie!  zajrzałam do książeczki(lepiej późno niż...)

i spytałam dziadka Google?... i to co poczytałam... to się przestraszyłam nie.gif ... napewno w przyszłym roku dobrze się zastanowię ,zanim zaszczepię Taksunię!  czy to będzie nawet ta szczepionka sprzed roku( gdzie nie było niespodzianek)  czy po prostu tylko sama wścieklizna jednorazowo???

Aniu, zdjęcia będą specjalnie dla Ciebie wkleję ok2.gif  postaram się dzisiaj ...jutro... żebyś się lepiej poczuła!  Taksunia jest ,taka piękna! zjawiskowa! (nie słucham tych ,co mówią ,że ...paróweczka!)  ...że od samego patrzenia na nią... Świat jest piękniejszy! Słonko moje slonko.gif 

Link to comment
Share on other sites

Anusiu, ależ Tasiulka jest P I Ę K N A!!!!!

Mam nadzieję, że z Jej zdróweczkiem już wszystko w porządku :)

Trochę się przestraszyłam, bo w sobotę mamy wizytę domową naszego "rodzinnego weta" i właśnie będzie się odbywało szczepienie... będzie też manicure i inne ogólne oględziny, ale główną atrakcją jest szczepienie p/wściekliźnie.

My jednak będziemy szczepić tradycyjną szczepionką, przynajmniej nic mi lekarz nie wspominał, o żadnej skojarzonej... u mnie tylko 1 raz był problem po szczepieniu z Nerciuniem, to było pewnie ze 4 lata temu... pamiętam, że źle się czuł i nawet dzwoniłam wtedy do lekarza... zalecił coś Mu podać (dzisiaj już nie pamiętam co), ale wiem, że niemal natychmiast przeszły wszystkie dolegliwości...

Zostawiam dla Was całuski, trzymajcie się dziewczyny :)

Link to comment
Share on other sites

Berni i jak najbardziej masz rację!  ja gdybym dzisiaj miała szczepić Tasię ,poprzestałabym tylko na szczepionce p/wściekliźnie!  muszę szczytać nazwę tej szczepionki i sprawdzić....przeciw jakim chorobom jeszcze była ta szczepionka?   przecież kiedyś, lata całe szczepiliśmy tylko szczepionką p/wściekliźnie i nic nie było więcej...

Fajnie , że zajrzałaś do nas..  i prosimy częściejbuziak.gif

Link to comment
Share on other sites

ANIU, alez mi zrobilas radosc, dziekuje! Tasia  - przecudna, slodka Ksiazniczka!!! Wcale nie widac, by byla "paroweczka"..figurke ma doskonala. Czytajac opisy zdjec, mialam ochote przebiec i pobawic sie z Nia...odwiniete uszko poprawic, coby wiaterek nie nawial.., wyglaskac....Ale na szczescie zjawil sie jakis towarzysz do wspolnych harcow, wiec zostaje w domu...:)

Wspolczuje przejsc poszczepiennych, bo to ewidentnie wina szczepionki. Dobrze, ze Tasia wydobrzala i oby. Jak pomysle, ze takie "dobro" zafundowalby ktos starszemu, schorowanemu psu, ktorego organizm nie mialby sil do walki, to... Jednak wiem, ze to temat mocno kontrowersyjny, dlatego  nie ma sensu wiele pisac.. Dobrze, ze Tasia mlodziutka i silna - a za rok...moze cos sie na tym porabanym swiecie zmieni... Glaski dla Tasiuni, buziaki dla Ciebie Aniu!

  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Bardzo dziękuję Wszystkim za odwiedzinki i życzenia 49.gif i również życzymy Wszystkiego Najlepszego i żeby ten Nowy Rok był lepszy! dla każdegoAlcooliques11.gif

...troszeczkę się cichutko u Tasi zrobiło ale obiecujemy poprawę, wypadałoby chociażby napisać ,że u nas wszystko jest dobrze! .. przesypiamy zimę a że ... luty się kończy, wiosenki wyglądamy, pora więc się obudzić z zimowego letargu!  jestem po artroskopii kolana, więc będzie to powoli..pomalutku..ale coś musimy się poruszać bo.. doktory kazali, kilogramy gubić, ruchu zażywać ,ćwiczenia robić.. zobaczymy?  ... czy się uda?Invision-Board-France-131.gif  Taksunia, chyba?... też się przez tą zimę zaokrągliła?!..

Link to comment
Share on other sites

Witaj Eluniubuziak.gif dziękujemy ,komplementy Taksunia ....łyka jak smaczki49.gif

... nie mam pojęcia, dlaczego te zdjęcia mają takie dziwne rozmiary??

(kiedyś z telefonu były wyraźniejsze niż robione aparatem, teraz jakieś 'nie ostre'  chyba czas pomyśleć o zmianie telefonu)

Link to comment
Share on other sites

Mój wet a mam go ponad 30 lat nie zaleca szczepienia jednoczesnego przeciw wściekliźnie i tych ogólnych ochronnych. Przynajmniej dwa tygodnie odstępu. I ja od lat szczepię Nobivaciem a wściekliznę Rabisin. I jeszcze nigdy ani szczeniaki ani stare psy nie miały żadnych sensacji.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Figunia napisał:

Taksunia zbudzila sie z zimowego snu???? Czyli wiosna idzie!!! :) 

Alez to slodkie stworzonko. Nic tylko glaskac, miziac, tulic i rozpieszczac.

Pozdrowienia i serdecznosci dla Was, cudowne Dziewczyny :)

Zbudziła się!  już było parę ...ładnych dni i na spacerkach, widać było wielką radość! pobudzona, szczęśliwa, wąchająco-goniąca ,szalejąca radośćtralala.gif

''Wygladamy Ciebie Anusiu"  i mam wielką nadzieję ,że sama będziesz mogła wygłaskać Tasię, co rzecz oczywista ,uwielbiaiconwink.gif ciekawe czy też powiesz, że ... klusia się zrobiła?

3 godziny temu, dwbem napisał:

Mój wet a mam go ponad 30 lat nie zaleca szczepienia jednoczesnego przeciw wściekliźnie i tych ogólnych ochronnych. Przynajmniej dwa tygodnie odstępu. I ja od lat szczepię Nobivaciem a wściekliznę Rabisin. I jeszcze nigdy ani szczeniaki ani stare psy nie miały żadnych sensacji.

Witajhappy.gif bardzo dziękuję za podpowiedź , miałam takie przemyślenia ,żeby właśnie szukać ,pytać takich szczepionek ,które są już sprawdzone ,zapisałam49.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Aniu ogłaszam z wielką radością jamniś ma super domek 

 

No jestem. Myślałem co na siebie włożyć. Sam krawat, czy smoking. Nie wiedziałem co szykuję, poganiali i mówili ze mam ślicznie wyglądać. Ja i tak jestem śliczny. Oblookałem się w krawacie i smokingu i....No sami oceńcie. A ja za chwile powiem co było grane. SZCZĘŚLIWY SALAZAR.
__________________________________
https://www.facebook.com/events/1159718797475987/

 

Noooo dooobra. Miało być przemówienie. Ale powiem krótko JESTEM ADOPTOWANY. Mam swoich Dużych na wyłączność. I pojętni są i fajni, w minutę nauczyłem do czego służą smaczki. Okręcę ich sobie wokół łap. Będę raportował, żebyście wiedzieli jak się tresuje Dużych.Hurrraaa nie jestem bezdomny.
DOMOWY SALAZAR.

 

17499509_10208544418544159_5522185041755982164_n.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Elu, bardzo ,bardzo Dziękuję za tę wiadomość, Wielka radość to prawda!206.gif

friends.gifNasza niezawodna Matka Dorota od jamników... jest po prostu... i co mam tu powiedzieć?  Szacun ,heart.gifDorotko! Dziękuję!...to wszystko, zdaje się ...za mało!!!!

...to nie jest, ten sam pies! jak zwykle, witamina M tak działabiggrin.gif

 

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, anica napisał:

Elu, bardzo ,bardzo Dziękuję za tę wiadomość, Wielka radość to prawda!206.gif

friends.gifNasza niezawodna Matka Dorota od jamników... jest po prostu... i co mam tu powiedzieć?  Szacun ,heart.gifDorotko! Dziękuję!...to wszystko, zdaje się ...za mało!!!!

...to nie jest, ten sam pies! jak zwykle, witamina M tak działabiggrin.gif

 

Tak Aniu to wszystko dzięki Dorocie ona swoje życie poświęca na ratowanie jamników heart.gif ,wybiera odpowiednie domy dzięki czemu nie ma zwrotów z adopcji jeśli może sama robi wizyty przed adopcją jej podopieczni przebywają w hotelikach do których może dojechać i zobaczyć czy nic złego się nie dzieje   Salazarek wszedł do nowego domku jak by tam mieszkała od lat biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...