Jump to content
Dogomania

Taksa - chwila jamniczej radości :D - jak dobrze że jesteś :)


anica

Recommended Posts

20 godzin temu, JamniczaRodzina. napisał:

Aniu Ola by ci złego dr nie poleciła jakiś czas temu pisała do niej stara znajoma z Dogo od jamników która mieszka w Legnicy miała wybierać się na SGGW skonsultowała z Olą przypadek swojej suni i poleciła jej jakiegoś dr we Wrocławiu dokąd miała bliżej niż do Warszawy była bardzo zadowolona z poleconego dr a tak chodziła do kilku i żaden nie potrafił jej pomóc .Dr Siembieda znany jest również u nas .

Oczywiście, Eluniu, jasna sprawa! i bardzo dziękuję za namiarybuzki.gif i na pewno będę konsultować z dr Siembidą Rtg ,Taksuni a jak będzie trzeba robić kontrolne, również zrobimy, ponieważ podejrzenie jest poważne :(  miałam szczęście 'wstrzelić się'  na tego 2listopada i chętnie skorzystamy z wcześniejszego terminu, biorąc pod uwagę również fakt ,że nasze kliniki są stosunkowo blisko mojego miejsca zamieszkania /właśnie wczoraj pochwaliłam że jest dobrze a zaraz potem dzwoni TZ  że Tasia ,tak rano kaszlała,że aż żółtą śliną/pianą wymiotowała:( /    zawsze to dwadzieścia dni wcześniej będzie coś wiadomo...

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Poker napisał:

Tasia może mieć refluks albo zachyłek w przełyku. Dr Kinda zbierze wywiad i zaproponuje odpowiednie badanie. Dobrze,żeby sunia była na czczo.

... Dziękuję :)  już mi się nawet udało nagraćoczy.gif ...dwa ostatnie kaszlnięcia ,albo raczej dziwne odgłosy, które złapałam na sam koniec, jestem chyba do tego za' wolna' zanim złapię telefon...zanim poklikam... już po "sprawie"  mam nadzieję ,że zdążę coś jeszcze, zawojować.. do czwartku...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, anica napisał:

Poker:

Tasia może mieć refluks albo zachyłek w przełyku. Dr Kinda zbierze wywiad i zaproponuje odpowiednie badanie. Dobrze,żeby sunia była na czczo.

Może też mieć przepuklinę przewodu pokarmowego...I jeszcze pare (juz niewiele!) :) schorzeń.

Dokładnie tak samo uważam.Nie załamuj się,Anica.Zaraz 2 listopad.Trzymajcie się!

 

Link to comment
Share on other sites

Aniu, tak czytam, czytam i kompletnie nie wiem co napisać.... Jedno wiem - że na pewno drętwiejesz z niepokoju :( ....straszne to jest, taka obawa, niepokój i niepewność, ech... Aneczko, sercem i myślami jestem z Tobą i Tasiulką - miejcie się dobrze, jeszcze tylko 2 dni i będziemy wiedzieć coś więcej!!!

Link to comment
Share on other sites

Tyle się napisałam...i poszłoooo, nie wiem czy przez łzy!?  bo katar? czy przez to wszystko?  no to jeszcze raz spróbuje ...

Bardzo ,bardzo Dziękuję za to ,że jesteście z nami! przepraszam ,że tak długo ale wczoraj nie dało się! jeszcze byłam u mnie Ulv, Kraksa była właśnie operowana ,dzień śwwira! ale może napiszę co powinnam, bo głowę mam jak 'balon'  .. Tak jak przypuszczałyście ...podejrzenie o 'zapadalność tchawicy'  Pan doktor ,wykluczył ... jakby ,żartem na 'dzień dobry'  stwierdzeniem że... jeszcze nie spotkał jamnika z "zapadalnością" ale ...jak najbardziej sprawdzimy ?!... przeprowadził ,oczywiście wywiad i naprawdę bardzo dokładnie oglądał Tasię! która o dziwo ,była dość spokojna i posłuszna/ byliśmy chwilę wcześniej i przed nami był piesek w kontenerku, który piszczał a później w środku ,skowyczał/  widziałam ,że Tasia trzęsła się a po wejściu ...jakby już była spokojniejsza, przy "zaciskaniu"  gardła/szyi  nie kaszlała a podobno przy zapadalności tchawicy często to się zdarza, wyniki wykluczyły podejrzenie, sugestie p doktora Kindy to " obserwować i gdyby się objawy nasiliły, należy zrobić badanie endoskopowe , ponieważ ... może to być np uchyłek... przepuklina.. albo zbyt łapczywie pije wodę!.. albo nawet, może mieć za długi język, nie wykluczył naszych żartów z jej ...długiego języka. Rtg nie wykazało ,żadnych nieprawidłowości w obrębie narządów klatki piersiowej ale...niestety są również złe wiadomości! :(  Taksunia ma zwapnienia w kręgosłupie, dosłownie "podcięło mi nogi"  dzwoniłam nawet powtórnie do lekarza /przeczytałam dopiero w sklepie/,dlaczego nie rozmawiał ze mną o tym??  przecież Tasia ma dopiero trzy lata?  powiedział ,że niestety to jest ... wpisane w rasę Jamnik! że musimy bardzo uważać, nie przekarmiać ,nie pozwalać skakać!.. i ze miał już trzy miesięczne jamniki ze zmianami w kręgosłupie :(    p doktor mówił jeszcze bardzo dużo na temat ,"porażenia jamniczego" ja poczułam się jakbym dostała ciosa prosto w nosa! tego zasmarkanego! bo jeszcze ,do tego ,kolega poczęstował mnie jakimś okropnym wirusem! Nie spodziewałam się takich...wiadomości!.. bo chyba są jeszcze gorsze ,niż ta diagnoza :(

11cb56bcf37ad0e7gen.jpg

Link to comment
Share on other sites

To jest całkiem dobrze jak na ten moment. Bez paniki.

Z kręgosłupem trzeba uważać ,a z tego co zauważyłam to pozwalacie Tasi wskakiwać na dość wysokie krzesło. Powinna mieć zakaz wskakiwania na cokolwiek. Po schodach też nie powinna schodzić ,ale to pewnie wiadoma rzecz. Wydaje mi się ,że Tasia należy do dłuższych jamników , więc tym bardziej trzeba chuchać i dmuchać na nią. A zwapnienie mówi o tym ,że raczej już miała jakiś uraz kręgosłupa, a teraz nie ma to większego znaczenia. bou , zgadzasz się ze mną?

Link to comment
Share on other sites

:))))))))))))))))))))

Super wieści! A zwapnienia w obrebie kręgosłupa ma co trzeci czlowiek...(nie wiem jak sie ma psia statystyka).Z tym sie żyje,tyle,ze dobrze jest uważać - ze skakaniem,ze schodami.z zeskakiwaniem,ktore jest większym zagrozeniem niz wskakiwanie.

Niekoniecznie jest to pourazowe,ale naprawdę - nie ma powodow do paniki,uwierz ,Anica.

No,Pokerku - teraz po medalu dla nas za wlasciwą diagnostykę:)

Anica,ukochaj Tasieńkę,pozdrów długi ozorek I nie martw się,szczerze - ogromnie sie cieszę.

Pozdrawiam,

M.

p.s - Ania,sprobuj podnieść jej "piciową" miskę do takiej wysokości,żeby łebek był prawie w linii prostej z tułowiem I przyjrzyj się,czy mniej wtedy kaszle (rzadziej).

Link to comment
Share on other sites

... i znów to samo!...napisałam się i poooszło w eter!, ciekawe ile zostało z poprzedniej weny ..ehh.. chyba za dużo emocjizmeczony.gif Dziękuję za wszystko, za to że byłyście ze mną :) I jak najbardziej zamierzam poważnie potraktować wszystkie rady i wskazania, raczej ciężko będzie Taksunię odzwyczaić od wskakiwania na 'swoje' ulubione krzesło, będę powoli przyzwyczajać ją do zostawania w domciu/ z różnych względów/  to prawda ,że Taksunia to ''dłuższy jamnik''  jest najdłuższą naszą jamnisią ,czwartą /w tym był jeden jamnior/ jakoś dziwnie nie pomyślałam ,że to jej "przedłużenie" to może być ....problem z kręgosłupem /szczęśliwie żadne z naszych jamolków nie miało problemów z układem kostnym,więc jakoś?, tak? ,problem nas jakby ,nie dotyczył nigdy bym też nie pomyślała że trzyletni młodziak, może mieć zwapnienia?! ..   będę teraz bardzo na nią uważać!  co na pewno też nie będzie proste!  jest jeszcze młoda i uwielbia zabawę!patrząc na Tasię, żartowałam ,że to jest dłuuuga miłość i ile metrów, mamy do kochania  :)

Jasne, że tak po medalu i Wielki cmokzakochany.gif za właściwą diagnostykę! Tasia ukochana, ochoczo! wielki ozorek pozdro ;) ja kombinuję jak tu podnieść jej "piciową miskę" i będziemy się przyglądać i tak...w ogóle,  będziemy teraz na pewno Tasię obserwować i rzecz jasna ,jeśli nic się nie zmieni, jesteśmy zdecydowani na to badanie endoskopowe, jeszcze się z tym nie spotkałam ale domyślam się ,ze to będzie podobne badanie, jak .. gastroskopia?

Bardzo dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Endoskopia to badanie przewodu pokarmowego za pomoca wziernika,badanie górnego odcinka,to gastroskopia,a dolnego - kolonoskopia.Chyba nie trzeba sie z tym badaniem spieszyć.

A miske mozesz postawić np.na garnku wypełnionym wodą.

Dobranoc,Aniu,kolorowych snow Wam zyczę :)

M.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rady bezcenne! dziękuję 268.gif Poker, Bou jesteście nieocenione!! i jak tu nie ...kadzić ;)

10 godzin temu, bou napisał:

Endoskopia to badanie przewodu pokarmowego za pomoca wziernika,badanie górnego odcinka,to gastroskopia,a dolnego - kolonoskopia.Chyba nie trzeba sie z tym badaniem spieszyć.

A miske mozesz postawić np.na garnku wypełnionym wodą.

Dobranoc,Aniu,kolorowych snow Wam zyczę :)

M.

.. Dzień dobry Bou, Pięknego dnia życzę :) Oooo.. to nie trzeba się z tym badaniem spieszyć... to nie jest przyjemne.. i chyba bezpieczne badanie? no raczej... wolałabym Tasi ,tego nie zafundować!!   chyba ,że będzie bezwzględnie koniecznie!... ja miałam! przykre doświadczenie :(     z miską tak zrobimy na razie ,dopóki się nie podleczę :)

8 godzin temu, Poker napisał:

Są do kupienia stojaki z miską .Można dobrać odpowiedni do jej wzrostu.

Połóżcie coś na krześle ,żeby nie mogła wskakiwać.

 

Poker, dla Ciebie Pięknego dnia ,również  :)  już w poniedziałek pobiegam po sklepach, na szczęście ,koło nas jest kilka , Genialne jest proste! ..

Cytat

.Połóżcie coś na krześle, żeby nie mogła wskakiwać

 

Link to comment
Share on other sites

Elu, trafiłaś w samo sedno z tymi schodkami!Dziękuję :)... pewnie będę musiała zadzwonić do Dorotki,  ostatnio zmieniliśmy sypialnię/ kolekcja z mebli Wójcik- Linate/ w salonie nawet nie zwróciłam uwagi na wysokość łóżka, jak przywieźli meble to już moją uwagę zwróciła wysokość.. jeszcze nie mieliśmy takiego wysokiego łóżka :(   fakt ,że zmienialiśmy materac, pani w sklepie nas namówiła na ''lepszy''  i również .. wyższy! zdrowotny!  nawet nie pomyśleliśmy ,że Taksunia może mieć problemy z kręgosłupem a i tak... oby dwoje pomyśleliśmy " że gdybyśmy wiedzieli ,że nasze łoże będzie takie wysokie to byśmy nie dali się namówić!''  Elu nie omówił tego zwapnienia... ponieważ najprawdopodobniej uznał to za mało istotne, jak zadzwoniłam z pytaniem ...dlaczego nic na ten temat nie powiedział?... odparł z rozbrajającą szczerością ,żeby się nie stresować za bardzo bo... to jest wpisane w rasę Jamnik!  i muszę przestrzegać kilku oczywistych zasad, które rzecz jasna znam!  ja po namyśle, bardzo się cieszę, że zrobiliśmy to Rtg Tasi!  bo przynajmniej jesteśmy teraz .. świadomi :)   a wirus ,który nas przyatakował... jest jakiś okropny i długo męczy :(

Link to comment
Share on other sites

A czy ja też mogłabym poprosić o namiar na osobę która robi takie schodki ?:)

Mam dziadeczka " ratlerka " :) z odzysku ze schroniska i sam niestety na łóźko nie wskoczy bo jest za malutki.

 

Anica trzymam kciuki i nie stresujcie się tak - najgorsze wykluczone :)

buziaki

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Kasiu :) .. nadal jestem niespokojna!  podwyższyłam Tasi 'piciową miseczkę" ale nadal kaszle, może to nie taka wysokość?/  / ciocia Cancer43 dzwoniła ,że ma dla Taksuni takie miseczki na podstawce/  tak się zastanawiam?  czy jeśli faktycznie ...woda w trakcie picia dostaje się .. nie do żołądka? tylko np do tchawicy?  czy takie długotrwałe, nazwijmy to "podrażnianie" nie doprowadzi do jakiegoś-stanu zapalnego???  ... zwapnienia w kręgołupie, też mnie bardzo martwią :(   Magda doradziła ,żeby kupić chyba ? MSM i dziką różę suszoną /nawet nie wiem ,co to jest? ale będę jej to podawać... wierzę w zioła!

Kasiu, tel wysłałam na PW

Link to comment
Share on other sites

Aniu...

dzisiaj robiłam zamówienie w Zooplus i zamawiałam dla swoich Maluchów schodki http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/akcesoria_samochodowe/rampy_zderzaki_pies/134640?rrec=true - rozmawiałam z Dorotą (o podglądnęłam tutaj, że Elunia wspomniała o "namiarach"), więc Dorota powiedziała mi, że ma właśnie te z Zooplus i świetnie się sprawdzają! (moje zamówienie już polecialao ;) ), ale są też regulowane miseczki w promocji (dużej promocji) http://www.zooplus.pl/shop/psy/miski_karmniki_dla_psa/miska_metalowa/miska_podwojna/400592?rrec=true, może warto, żebyś sobie zajrzała i zamówiła jednak dla Taisiulki...co prawda pojemność 1,6l. jest dość duża, jednak wysokość minimalna to tylko 9 cm... musiałabyś popróbować, czy to dla Tasiulki nie za wysoko?!

Anulko, przytulam cieplusio Ciebie i Tasiunię - trzymajcie się dziewczyny i nie dajcie się (złym myślom też)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, Sarunia-Niunia napisał:

Aniu...

dzisiaj robiłam zamówienie w Zooplus i zamawiałam dla swoich Maluchów schodki http://www.zooplus.pl/shop/psy/transporter_klatka_dla_psa/akcesoria_samochodowe/rampy_zderzaki_pies/134640?rrec=true - rozmawiałam z Dorotą (o podglądnęłam tutaj, że Elunia wspomniała o "namiarach"), więc Dorota powiedziała mi, że ma właśnie te z Zooplus i świetnie się sprawdzają! (moje zamówienie już polecialao ;) ), ale są też regulowane miseczki w promocji (dużej promocji) http://www.zooplus.pl/shop/psy/miski_karmniki_dla_psa/miska_metalowa/miska_podwojna/400592?rrec=true, może warto, żebyś sobie zajrzała i zamówiła jednak dla Taisiulki...co prawda pojemność 1,6l. jest dość duża, jednak wysokość minimalna to tylko 9 cm... musiałabyś popróbować, czy to dla Tasiulki nie za wysoko?!

Anulko, przytulam cieplusio Ciebie i Tasiunię - trzymajcie się dziewczyny i nie dajcie się (złym myślom też)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Dziękuję Berni kwiatek.gif  jesteś nieoceniona, wspaniała i zawsze... Jesteś!buziak.gif    dzwonię do Kasi, bo nie dodzwoniła się do Dorotki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...