Jump to content
Dogomania

Hodowla kennelowa...


Recommended Posts

[quote name='xxxx52']Zarazh-nie uwazam ,ze w Niemczech jest idealnie:shake: [/quote]
Nigdzie nie jest idealnie.
[quote]ale sa na pewno ostrzejsze kontrole[/quote]
Zapewne. Kontrole ZK są, powiedzmy sobie, "pod psem"
[quote]mniej ogloszen w gazetach[/quote]
Hmmm... z tymi ogłoszeniami to jest różnie. Z grona moich znajomych, nie orientujących się w przepisach, rasach, hodowlach itp, właściwie wszyscy szukaliby szczeniaka właśnie przez ogłoszenia. Dałabym głowę, że nikomu nie przyszłoby szukać psa przez Związek. Dlatego wydaje mi się, że nie tylko przepisy prawa są ważne, ale przede wszystkim wzrost świadomości w społeczeństwie (słynne już wciskanie kitu kupującemu, że "to 7-my szczeniak więc nie ma metryczki")
[quote]Wiem ,ze reproduktorow do krycia ,szuka sie po przez rozne kluby psow rasowych.[/quote]
O ile takie kluby są. A jeśli są, to ile osób o nich wie? Skoro ludzie nawet nie orientują się, że jest coś takiego jak ZKwP, przez który można szukać reproduktora, szczeniaka etc. (zakładam, że hodowcy, właściciele suk, lub reproduktorów wiedzą co i jak, ale jest cała rzesza zwykłych zjadaczy chleba, którym to wszystko jest całkowicie obce)
[quote]W Polsce uwazam ,ze jest obecnie nadprodukcja szczeniakow rasowych i rasowopodobnych tzn.bez papierow.[/quote]
W Polsce jest nadprodukcja przede wszystkich kundelków i psów w typie (czyt.pseudorasowy) lub bezrodowodowych.
[quote]Nie modnych ,nie chodliwych ceny spadaja ,modnych ras ceny sa wysokie.Za dwa lata bedzie przesyt obecnie modnej rasy i ludziom bedzie sie proponowac nowe rasy.[/quote]
Nic dodać, nic ująć. Święta prawda. Dlatego mam nadzieję, że rasa z mojego awatarka nigdy nie stanie się chodliwa, popularna:shake:

A wracając do tematu tego wątku:
Wg mnie hodowla klatkowa godna całkowitego potępienia to taka, w której psy siedzą upchane po kilka sztuk w ciasnej klatce, na dole zamiast podłogi druty (coby kupki spadały i łatwo było posprzątać), niedożywione, nie wyprowadzane, człowieka widujące tylko w porze karmienia. Chore i zaniedbane. Widok kojarzący mi się z fermami zwierząt futerkowych.
Przypisywanie tej czy innej hodowli określenia "domowa" czy "kojcowa" nie musi być adekwatne ani do jakości życia psów w tych hodowlach ani do jakości szczeniąt z tych hodowli się wywodzących.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 214
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='xxxx52']Zarazh-nie uwazam ,ze w Niemczech jest idealnie:shake: ale sa na pewno ostrzejsze kontrole,mniej ogloszen w gazetach.Wiem ,ze reproduktorow do krycia ,szuka sie po przez rozne kluby psow rasowych.[/quote]

Błagam, nie rozśmieszaj mnie. W niemczech idealnie, za darmo i ostre kontrole. Tere fere.
Ciekawe, ze po szczeniaki które mam w domu zgłasza mi kupa niemców, i wszyscy najchetniej by je kupowali hurtem, najchetniej wszystkie suki. Sa tak bezczelni ze pytaja nawet ile dam im rabatu.
Niemcy jak kazdy inny narod usypiaja slepe szczeniaki z byle powodu, i powtarzaja krycia z ktorych juz im wczesniej rodziły sie wadliwe szczenieta. Tak samo pozbywaja sie z hodowli psów po których maja małe mioty.
Moze czas przemyc oczy i przestac gloryfikowac na slepo ?

Link to comment
Share on other sites

[quote]...ale co to wszystko ma wspólnego z klatkami? Te hodowle, pseudohodowle, rozmnażanie, krycie, ogłoszenia, kluby...?[/quote]
Eeee.. hmmm.... Chyba nic. No, chyba że założymy, że hodowle ogłaszające się np. w gazetach to hodowle kojcowe/klatkowe. Założenie tak samo wyssane z palca, jak każde inne uogólnienie :mad:

Link to comment
Share on other sites

A taką hodowle jakbyście nazwali?

suka jest kanapowcem, mieszka w domu, ma uprawnienia hodowlane, szczeniaki metryki, szczeniaki odhowuje sie w ocieplanym garazu (razem z suką - na pewien czas) ale mają wstęp do domu, jest 2 dzieci, pełna szczesliwa rodzina, ogrod na osiedlu domkow jednorodzinnych

dla mnei to hodowla domowa ;)

suka raz miala mlode i nei bedzie miec wiecej. jest psem "norlanym" przede wszystkim rodzinnym, wystawy byly po to, aby szczeniaki mialy metryki. Wszystko zalatwione poprawnie - z przepisami.

szukalam psa - mojego pierwszego psa, chcialam rasowego, tata rasoego bez rodowodu, trafilismy do tej hodowli przez znajomego weta znajomych, ktory jest sasiadem tego hodowcy. Mam tylko metrykę, nie wyrobie rodowodu i nie bede rozmnażać. Zalezało mi tylko na psie. Uważam, że dobrze trafiłam.

Zapłaciłam 1000 zł chyba. (tata nie wierzył, ze tyle mozna wydac na psa tak jak nie wierzy ze ten pan na tym nie zarobil - w przeciwienstwie do mnie)

osobiście nie przeszkadzaloby mi nazwac tej hodowli domową gdyby szczeniaki i suka mieszkaly na czas odhowania szczeniat w kennelu czy tam kojcu.

Link to comment
Share on other sites

korenina-z kim ty przystajesz:angryy: z handlarzami niemieckimi?Czemu nie meldujesz wladzom niemieckim,tylko im sprzedajesz szczeniaki?:angryy: To co piszesz jest niedozwolone i surowo karane.Z kim przystajesz takim sie stajesz:mad:
Oczywiscie nalezy meldowac w Niemczech o zlych hodowlach ,ktore sa pozniej likwidowane.Ale tak nagminne lamanie statutu ZK i zasad Ochrony Zwierzat jest tylko w Polsce ,Czechoslowacj ,Rumuni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Ale tak nagminne lamanie statutu ZK i zasad Ochrony Zwierzat jest tylko w Polsce ,Czechoslowacj ,Rumuni.[/quote]
Masz jakieś statystyki? Chętnie przeczytam jak to jest w Czchosłowacji i w Rumunii. Jeśli masz dane na temat konkretnych hodowców z Polski łamiących zasady ZK to zamelduj o tym do związku.
A tak trochę na temat, choć z hodowlami kennelowymi niewiele ma to wspólnego - kiedyś będąc z wizytą u weta spotkałam gościa, który szczepił cały miot (pinczerków zdaje się), bo miał na nie kupca (na cały, calusieńki miocik) po 600zł od pieska (uważał, że to bardzo korzystna cena). Kupiec był z ...... Norwegii. Ciekawe po co był mu cały miot. Do kennelu? Klatki? Do rozmnażania na lewo?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']korenina-z kim ty przystajesz:angryy: z handlarzami niemieckimi?Czemu nie meldujesz wladzom niemieckim,tylko im sprzedajesz szczeniaki?:angryy: To co piszesz jest niedozwolone i surowo karane.Z kim przystajesz takim sie stajesz:mad:
Oczywiscie nalezy meldowac w Niemczech o zlych hodowlach ,ktore sa pozniej likwidowane.Ale tak nagminne lamanie statutu ZK i zasad Ochrony Zwierzat jest tylko w Polsce ,Czechoslowacj ,Rumuni.[/quote]

Przepraszam, a gdzie ja napisałam ze sprzedaje im szczeniaki :crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:
Napisałam tylko, ze niemcy to taki sam narod jak kazdy inny, jedni sa lepsi inni gorsi..

Wyraznie masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Link to comment
Share on other sites

korenina-to ty musisz wiedziec co piszesz cytuje:
"
ciekawe,ze po szczeniaki ,ktore mam w domu,zglasza sie kupa niemcow i wszyscy najchetniejby i je kupowali hurtem.najchetniej wszystkie suki."

To co podrzucaja Tobie hodowcy, te suki ze szczeniakami po drzwi?:crazyeye: ,a kupa niemcow znajduja Twoje mieszkanie ,te suczki ze szczeniakami idac na azymut:evil_lol: :shake:Kupa Niemcow -handlarzy przyjezdza do Ciebie i tylko do Ciebie na piknik handlarsko-szczeniecy:angryy:
ja czytam mysle ,ze zrozumieniem:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']korenina-to ty musisz wiedziec co piszesz cytuje:
"
ciekawe,ze po szczeniaki ,ktore mam w domu,zglasza sie kupa niemcow i wszyscy najchetniejby i je kupowali hurtem.najchetniej wszystkie suki."

To co podrzucaja Tobie hodowcy, te suki ze szczeniakami po drzwi?:crazyeye: ,a kupa niemcow znajduja Twoje mieszkanie ,te suczki ze szczeniakami idac na azymut:evil_lol: :shake:Kupa Niemcow -handlarzy przyjezdza do Ciebie i tylko do Ciebie na piknik handlarsko-szczeniecy:angryy:
ja czytam mysle ,ze zrozumieniem:razz:[/quote]


Nie suka jest moja i szczeniaczki u mnie urodzone, a znalezc chetnych na szczyle trudno nie jest, sa strony internetowe maile telefony.. Chyba jednak masz kłopoty ..

Link to comment
Share on other sites

ha ,ha ,ha-xxxx,napisze tak niktorzy tu wypowiadajacy sie maja pierwszy miot w zyciu,po super psach,jeszcze posiadaja strone internetowa-dostepna na calym swiecie i WLASNIE PRZE INFO NA stronie dzwonia Niemcy ,ktorzy chca kupic caly miot hurtem
PO RAZ KOLEJNY WRZUCASZ WSZYSTKICH DO JEDNEGO WORKA i gloryfikujesz naszych sasiadow-a tam handel w sklepach zoo KWITNIE:diabloti: :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']korenina-piszesz suczki nie suczka:shake:

myslisz ,ze Niemcy znaja polska mowe?chyba ,ze to sa Polacy w niemieckim przebraniu;) i to handlarze co przemycaja w bagaznikach zwierzeta:angryy:[/quote]


Po pierwsze to kArenina, widac ze masz kłopot ze składaniem liter w wyrazy.
Po drugie szczeniaki - suczki. Miga Ci jakas lampka czy nadal nie ?
Moze chociaz ta sygnalizujaca przepalenie obwodów ?

Link to comment
Share on other sites

A propos hodowli domowej: niedawno przeczytałam na pewnej stronie internetowej o hodowli, która reklamowała się jako "domowa", bo nie była zarejestrowa w ZKwP (ani w żadnej innej organizacji kynologicznej). Czyli mamy jeszcze jeden podział:
a) hodowle związkowe
b) hodowle domowe
:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

stwierdzenie-prawdziwa hodowla domowa b.czesto spotyka sie w reklamach rozmnazaczy.oni zeruja tym sposobem na paru stereotypach hodowli psow rasowych:
1.psy rasowe to biznes.hodowcy psow rasowych to ludzie ktorzy zbijaja fortuny na tym ze te psy tyle kosztuja,rozwiazanie-kupno z ich hodowli domowej a oni dla milosci tylko hoduja bo suka taka piekana-ladniejsza i zdrowsza niz te rodowodowe,wersja druga-rodowodowa ale na wystawy nie chcialem jej meczyc ...
2.ooo wystawy ...to jest dopiero galeria proznosci tych od tych rodowodow a tam same uklady,przekupstwo...hodowla domowa oferuje szczenieta nierodowodowe-to dla tych ktorzy beda naprawde kochali swoje pieski a nie meczyli ich tymi wystawami.
3.hodowla domowa=hodowla ludzi naprawde kochajacych swojego psa/psy.
generalnie-bzdura.sa dwa podziaty dobra hodowla i rozmnazalnia.co jest dla mnie dobra hodowla to juz pisalam.reszta to rozmnazalnie albo po prostu ludzie produkujacy szczenieta rasowe.o rozmnazalniach bezrodowodowych nie pisze bo on nie mieszcza sie w kategorii ktora rozpatruje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']stwierdzenie-prawdziwa hodowla domowa b.czesto spotyka sie w reklamach rozmnazaczy.oni zeruja tym sposobem na paru stereotypach hodowli psow rasowych:
1.psy rasowe to biznes.hodowcy psow rasowych to ludzie ktorzy zbijaja fortuny na tym ze te psy tyle kosztuja,rozwiazanie-kupno z ich hodowli domowej a oni dla milosci tylko hoduja bo suka taka piekana-ladniejsza i zdrowsza niz te rodowodowe,wersja druga-rodowodowa ale na wystawy nie chcialem jej meczyc ...
2.ooo wystawy ...to jest dopiero galeria proznosci tych od tych rodowodow a tam same uklady,przekupstwo...hodowla domowa oferuje szczenieta nierodowodowe-to dla tych ktorzy beda naprawde kochali swoje pieski a nie meczyli ich tymi wystawami.
3.hodowla domowa=hodowla ludzi naprawde kochajacych swojego psa/psy.
generalnie-bzdura.sa dwa podziaty dobra hodowla i rozmnazalnia.co jest dla mnie dobra hodowla to juz pisalam.reszta to rozmnazalnie albo po prostu ludzie produkujacy szczenieta rasowe.o rozmnazalniach bezrodowodowych nie pisze bo on nie mieszcza sie w kategorii ktora rozpatruje.[/quote]
Marketing nieźle dopasowany do produktu i kanałów dystrybucji;)
Skuteczny.
A to podstawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']A czy posiadanie więcej niż 4 wyklucza te warunki? :|[/quote]
Oczywiście. Jak chcesz zostawić sobie szczeniaka to musisz pozbyć sie któregoś ze starych psów. Bilans sie musi zgadzać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...