Jump to content
Dogomania

Gamonius pospolitus i kotus bezmózgus do potęgi drugiej :D


Ty$ka

Recommended Posts

Testować zawsze można... na psach :evil_lol:Ja się zdziwiłam, że na mojego srajtka zadziałało, bo to jednak okropny panikarz jest i do tej pory wszystkie metody odwrażliwiania i przeżywania huków, strzałów były nieskuteczne. A tu - o masz, cały problem zniknął. Choć najgorsze przed nami, ciekawe czy zda test...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ana :)']Nie wpadła bym na to, że muzyka może uspokoić psa :P bo masaż to na pewno bardzo pomysł :)[/QUOTE]
Sama się zdziwiłam :P Kiedyś o tym słyszałam, ale niedowierzałam. Dzisiaj pomyślałam, że spróbuję, a że pierwszy kawałek dał rezultat to patrzyłam kolejne i obserwowałam psa. Okazało się, że jest wybrednym słuchaczem, bo na kilkanaście przesłuchanych (dłuższych i krótszych), działają 3, a ten zalinkowany najskuteczniejszy jest :)

Link to comment
Share on other sites

Wszystkim, którzy do nas zaglądają :)

Byście w Nowym Roku nigdy nie zaznali przykrości, a życie
nieustannie zaskakiwało Was czymś wspaniałym .
Aby od Sylwestra caly rok byl ekstra, by marzenia sie
spelnialy, by pieniazki kieszen wypchaly , a uczucia nie
znikaly i z serduszka wyplywaly .
Aby w nadchodzacym roku nigdy nie zabraklo Wam wiary i optymizmu , a kazdy nowy dzien tylko utwierdzal Was w
przekonaniu, ze zycie moze byc piekne.

Link to comment
Share on other sites

Hehehe :D Niestety, muzyka nie działała o 12. Tak czy inaczej mamy, Kochani przełom! Pies nie panikował, w kryzysowej chwili (godzina zero) pieskowi otworzyłam bar i chętnie go się podjął. W międzyczasie mógł wykonywać sztuczki i szukał też smakołyków ukrytych po pokoju, zdawało się, że nie zwraca uwagi na fajerwerki! :loveu: Po prostu praca go pochłonęła tak, jak zawsze chlonie go praca ze mną. Do tej pory przeszkodą były huki, wtedy zawsze wpadał w panikę, a ten rok zakończył się pomyślnie, bowiem PIERWSZY RAZ nie wszedł w stan paniki, na dalekie odgłosy nie reagowal (przy muzyce nawet sobie chrapał), a te okropne, bliskie wywoływały napięcie i stres, ale na tyle mały, że mógł jeść. To stumilowy krok naprzód. Dzisiaj na spacerze zresztą huki ignorował, za pierwszym hukiem tylko się zatrzymał z miną "mamo, ratuj", ale jak kazałam mu się wyluzować i dla odwagi dałam mu komendę i nagrodziłam czochrancem to poszedł koło mnie, z każdym krokiem rozluźniając się jeszcze bardziej, aż pod koniec spaceru spokojnie wszedł w tryb pracy: znalazł trop psa i zanim szedł. :) Łzy same napływały do oczu. :) Nawet teraz, jak jest na dworze, a strzelają, to nie szczeka w panice, lecz sobie drzemie. :) Aż się znowu popłakałam ze szczęścia, bo huki to obok wody nasz największy wróg, a tu taka miła niespodzianka. U nas rozwiązaniem okazała się muzyka i przełączenie się w tryb pracy! Kurna, jakie to proste, przecież on faktycznie jak pracuje, to zapomina o całym Bożym świecie! Do tej pory strch go paraliżował i odmawiał pracy przy hukach, ale widać, że muzyka go wyciszyła, barowanie trochę rozluźniło i to doprowadziło go do stanu taiego, że może pracować i jak się boi, to szuka pracy :). Boże, jaki to mądry i wspaniały kundel :) :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja ni dopuściłam w tym roku, by pies wpadł w panikę. Udało się :). I jestem dumna z kundelsona :)

Nie wiem czy na Twoją zadziała, ale ja jestem szczęśliwa: o wypróbowaniu tyyyluu metod, w końcu mamy sukces. I to niemały.


A na myśl, że jutro do szkoły, robi mi się słabo... :(

Link to comment
Share on other sites

Eee tam, przynajmniej później masz krócej do kolejnego wolnego :)


Dziękujemy :)
Wiesz... wolałam uniknąć farmakologii, próbowałam co rusz kolejnych i cieszę się, że udało nam się to. :) Oczywiście, jakby nic nie podziałało, to byłby na uspokajaczach, ale obędzie się bez tego, ufff :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...