Jump to content
Dogomania

Gamonius pospolitus i kotus bezmózgus do potęgi drugiej :D


Ty$ka

Recommended Posts

A ja z radochą stwierdzam, że Morus co rok to fajniejszy :D

Z dedykacją dla Cioci Marci :loveu: :p Takie wigilijne...
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/191/w4fk.jpg/][IMG]http://img191.imageshack.us/img191/2654/w4fk.jpg[/IMG][/URL]

A tak w ogóle to zimy nie będzie, zwierzaki linieją na potęgę!

Link to comment
Share on other sites

Mało ma :P Jeszcze nie ofutrzył się, a już zrzucać musi :D
U mnie koty. U psa się zaczyna właśnie, bo z tyłka już można mu wyczesywać, a stąd właśnie zaczyna... ;)

Macie jeszcze taką. Też wigilijną. I co ciekawe, obok miejsca, w którym robione było poprzednie :D
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/545/n3st.jpg/][IMG]http://img545.imageshack.us/img545/8741/n3st.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Cudne fotki :loveu: Ja jednak wolę tą bez sniegu :P
A Morus dostał zimowej sierści czy nie? U mnie oba mają letnią, przy czym Mika ze 2tyg temu zaczęła się linić i wymieniać a Cekin nadal nic.
Na linienie kupiłam sobie taką fajną szczotkę, miała być na wiosnę a pare dni później z psa się zaczęło sypać ;) Także od razu przetestowałam i już z niej tak nie leci.
Tylko właśnie się zastanawiam, czy wymienia tą sierść na zimówkę czy bardziej letnią :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mało ma, naprawdę :) Jest różnica w głaskaniu. :) Ale ja lubię puchatego kundelosa.

Zagadka: dlaczego usiadł?
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/22/nn1n.jpg/][IMG]http://img22.imageshack.us/img22/1240/nn1n.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Cudne fotki :loveu: Ja jednak wolę tą bez sniegu :P
A Morus dostał zimowej sierści czy nie? U mnie oba mają letnią, przy czym Mika ze 2tyg temu zaczęła się linić i wymieniać a Cekin nadal nic.
Na linienie kupiłam sobie taką fajną szczotkę, miała być na wiosnę a pare dni później z psa się zaczęło sypać ;) Także od razu przetestowałam i już z niej tak nie leci.
Tylko właśnie się zastanawiam, czy wymienia tą sierść na zimówkę czy bardziej letnią :lol:[/QUOTE]
Mam więcej wiosennych. A jeszcze dwie zimowe. Które chcesz? :D

On jest w trakcie wymieniania sierści. Tzn. akurat zmieniał na zimową, w sumie już był w połowie (wymienia ok. 3msc), ale wiosna go zaskoczyła. I tak chodził w połowie wymienionej, jakby się zatrzymał, teraz tą świężo wymienioną zaczyna zrzucać... od wczoraj... na letnią. :D
O, a co to za szczotka? :) My mamy dobre, nie narzekam, ale szukamy czegoś extra.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Tylko wiesz... odbija się to na psie i naszych relacjach, no ale cóż, biorąc go nie spodziewałam się, że będzie tak ciężko. I pomysleć, że M. jest prawie 5lat na swiecie, coraz bliżej jego urodzin... :)[/QUOTE]
Relacje sobie poprawicie jak bedzie troche luzniej :) zawsze mozesz np nie wiem do max 3 minut cos z nim porobic jakies sztuczki itp :) 3 minuty to znajdziesz :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maryg22']Tak myślałam... wypatrzył coś? :)[/QUOTE]
Jak połączysz dwie swoje wypowiedzi to wygrałaś :evil_lol:

Faktycznie jest to zachowanie wyuczone. Morus siadł, bo wypatrzył psa na horyzoncie. A wiecie, że ja to gorliwa jestem i nie lubię jak podbiega do innych psów ;). Dlatego ilekroć widzi psa, to się nauczył, że ma przybiec do mnie. Jednak długo, długo miałam problem z psami, które bardzo M. zaciekawiły: spaniele, najlepsi kumple lub... wrogowie: od tych cięzko mi było go odwołać, ale to zwalczałam. Efekt? Od jakiegoś czasu kundel na ic widok nie przybiega, ale siada. Oczywiście jakby dostał tylko moje pozwolenie to by do nich poleciał (czy to z zebami czy zacieszem), ale czeka na pozwolenie. Zdarza mu sie wyrywać, no bo kurcze... jest tylko psem! Ale już umie usiedzieć spokojnie, a nie tak jak na początku: wiercił się, kręcił, trząsł z emocji. Teraz siada wręcz bez emocji :D. Jednak najpiękniejsze jest to, że choć dawno nie miał okazji do przećwiczenia tego (a u niego ćwiczyć trzeba często, inaczej mu się przerwraca w łebku), a na widok swojego wroga (sic!0 i to spaniela (! na nie reaguje z 2x większymi emocjami) po prostu.... siadł, gdy ja byłam pewna że poleci. :loveu: Piękne zaskoczenie. Oby takich więcej :)

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie! :P
No to moje wcale nie wymieniały sierść, dopiero teraz. To ciekawe, co z tą zimą :P Póki co Mice zimówka nie rośnie, jeżeli przyjdą mrozy to będe musiała jej kupić kubraczek ;) A jak nie będzie zimno, to robale jak czołgi nas zeżrą latem :lol:
Z Zoluxa furminator, nazywa się to "Zgrzebło dla liniejących zwierząt". Super wyczesuje podszerstek i bardzo ładnie zbiera kłaki, nie robią się kołtuny. Ja jestem nią zachwycona :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Relacje sobie poprawicie jak bedzie troche luzniej :) zawsze mozesz np nie wiem do max 3 minut cos z nim porobic jakies sztuczki itp :) 3 minuty to znajdziesz :diabloti:[/QUOTE]

3minuty zimą przekształcają się w 15..,. zanim się ubiorę do psa, ogarnę go, że nie czas bawić się w zaspach :D Aleee, dostałam najpiękniejsze życzenia pod słońcem: "aby zasypało gorzej niż w ubiegłym roku. Wtedy szkołę będziesz widziała tylko przez internet". Faktycznie, w ub. roku jak zakurzyło, to do szkoły dojazdu nie było. ;) A ja dojeżdżam spory kawał, 40km :). Więc jak zakurzy, to pies będzie mnie więcej miał, hehe :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Wszystkie! :P
No to moje wcale nie wymieniały sierść, dopiero teraz. To ciekawe, co z tą zimą :P Póki co Mice zimówka nie rośnie, jeżeli przyjdą mrozy to będe musiała jej kupić kubraczek ;) A jak nie będzie zimno, to robale jak czołgi nas zeżrą latem :lol:
Z Zoluxa furminator, nazywa się to "Zgrzebło dla liniejących zwierząt". Super wyczesuje podszerstek i bardzo ładnie zbiera kłaki, nie robią się kołtuny. Ja jestem nią zachwycona :)[/QUOTE]

Kurna... głooopie pytanie.

Jestem też ciekawa co zimą. No wiesz, kundlowi kubraka nie założę, no ale to inny przypadek jest: pies podwórzowy, więc się przystosować musi. Robaki.. no tak... już dzisiaj jak byłam w lesie, chodziłam tam ze strachem czy kleszcze nas nie złapią.
O furminatorze myślę od jakiegoś czasu, ale cholerka boję się, że to nie na ten typ sierści...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maryg22']Serio masz aż 40 km? Mówiłaś, że dużo, ale że aż tak :crazyeye: No to ja już się nie dziwię. I życzę Ci by zasypało gorzej niż rok temu :evil_lol:[/QUOTE]
32km, ale licząc od końća jednego miasta do drugiego.... A że ja mieszkam na drugim końcu miasta, a szkoła też po drugiej stronie tego drugiego miasta to wiesz :P Wcyhodzi 40km, mierzone to przez GPS :D Godzina drogi. Zimą,tzn. jak była ślizgawica jechaliśmy prawie 2... :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...