Jump to content
Dogomania

Bombat umarł ;'(


Dżdżowniś

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nutusia']Nasz Doktor poleca dawać Apap w takich sytuacjach...[/QUOTE]

Meloxidyl to niesteroidowy przeciwbólow i przeciwzapalny lek weterynaryjny.Podaje się go właśnie do przyśpieszenia gojenia ran pooperacyjnych.Tak że na pewno jest lepszy niż Apapu, ale wiadomo u zwierząt nie można szaleć z lekami ,bo różnie reagują.Nocka dziś oki.Bombi spał na leżąco, bez kręcenia się więc i Ja się nawet wyspałam.
akucha zapomniałam Ci napisać, że wet nie powiedział mięsku NIE!, ale skoro przepuklina była tak ogromna jak to było widać na fotach, to żeby psu ulżyć musiał dostać Indestinal.Karma mega się wchłania i zwierzak robi po niej małą kupkę co w efekcie zmniejszyło jego ból przy wydalaniu.Gdyby był na gotowanym, to produktu przemiany materii byłoby znacznie więcej i Bombi miał by mega problem.I tak jedząc indestinala załatwiał się ok pól godziny, a czasem przy godzinnym spacerku co chwila było przysiadanie ,bo nie mógł wszystkiego wydalić.Myślę że po zrobieniu drugiej strony będzie mógł jeść zróżnicowane papu.Natomiast na pewno nie może to być jedzonko prowadzące do zaparć.On już do końca życia będzie miał upośledzone jelita i trzeba o tym pamiętać.

Link to comment
Share on other sites

Słabo ,obrzęk kratni po intubacji.Dopiero teraz, bo wet powiedział że kaszel będzie,nie powiedział że intensywny kaszel może spowodować obrzęk.3 dni sterydy.Jak tylko słyszę o tych "lekach"to mam "straszny stan."z doświadczenia.
Bombson pozdrawia laski ze spotkania w PdZ w Wilanowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dżdżowniś']Meloxidyl to niesteroidowy przeciwbólow i przeciwzapalny lek weterynaryjny.Podaje się go właśnie do przyśpieszenia gojenia ran pooperacyjnych.Tak że na pewno jest lepszy niż Apapu, ale wiadomo u zwierząt nie można szaleć z lekami ,bo różnie reagują.Nocka dziś oki.Bombi spał na leżąco, bez kręcenia się więc i Ja się nawet wyspałam.
akucha zapomniałam Ci napisać, że wet nie powiedział mięsku NIE!, ale skoro przepuklina była tak ogromna jak to było widać na fotach, to żeby psu ulżyć musiał dostać Indestinal.Karma mega się wchłania i zwierzak robi po niej małą kupkę co w efekcie zmniejszyło jego ból przy wydalaniu.Gdyby był na gotowanym, to produktu przemiany materii byłoby znacznie więcej i Bombi miał by mega problem.I tak jedząc indestinala załatwiał się ok pól godziny, a czasem przy godzinnym spacerku co chwila było przysiadanie ,bo nie mógł wszystkiego wydalić.Myślę że po zrobieniu drugiej strony będzie mógł jeść zróżnicowane papu.Natomiast na pewno nie może to być jedzonko prowadzące do zaparć.On już do końca życia będzie miał upośledzone jelita i trzeba o tym pamiętać.[/QUOTE]

Gamoń ze mnie, nie przyswoiłam informacji, że on dostaje też namaczaną wet karmę. Myślałam, że ziemniaki z buraczkami póki co może jeść. Aż mnie boli, gdy czytam o jego problemach z załatwianiem się, biedy bąbel.
Musi znaleźć dobry dom, on taki fajny bulwek jest. Zawadiackie uszko i języczek dodają mu tylko uroku.

Dżownisiu, nie martw się trzy dawki sterydu to chyba jeszcze nie takie straszne, co? Ten upał też pewnie robi swoje.

Trzymajcie się! Cieszę się, że Bombat ma taką dobrą opiekę.
Potrzeba mu coś specjalnego?

Link to comment
Share on other sites

onga, nocka na teraz niestety nie poprawiła stanu.Kaszel na razie jest i to duszący.a przy tym masakryczny dzień, upał wręcz afrykański.psy chodzić nie chcą.Bombson dobrze, ale po sterydach i przy niezagojonej ranie po kastracji posikuje.Wiedziałam że coś wyskoczy.Trudno.Takie historie w pakiecie z chorym psem.
akucha.karma mu sie kończy.intestinal.Smaczków mu specjalnie nie wolno, ale ma taki kamień na zębach, że nie wytrzymałam i kupiłam mu gryzaki na zęby.Nic więcej dawać mu nie mogę ,bo mnie wet bez cienia watpliwość ochrzani jak sie dowie.Co do sterydów to wiesz i małe dawki szkodzą.Jak tylko można ich uniknać, to trzeba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dżdżowniś']
Bombson pozdrawia laski ze spotkania w PdZ w Wilanowie.[/QUOTE]

I wzajemnie . Pozdrowionka dla Bombsona , jego super opiekunki i wszystkich , którzy pomagają Bombsonowi. W tygodniu wyśle jakiś grosik , poproszę o nr.konta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dżdżowniś'].
Bombson pozdrawia laski ze spotkania w PdZ w Wilanowie.[/QUOTE]
Dzięki, dzięki. Uściski dla Bombatka i czohranko za uszkiem. Lecę uzupełnić info o Bombaciku oraz najnowsze fotki na AB dla tych ciotek, które jednak chcą pomagać.
Poproszę też o nr konta- wysupłam jakiś grosik dla malucha.
Bom-belku zdrowiej szybciutko chłopaku

Link to comment
Share on other sites

chciałam dobrze ale cóż.
Próba zamieszczenia info o losach Bombatka na forum AB skończyła się takim komunikatem
[SIZE=2][I]"Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi"[/I][/SIZE]
[SIZE=2]nie skomentuję[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agawa9']Dzięki, dzięki. Uściski dla Bombatka i czohranko za uszkiem. Lecę uzupełnić info o Bombaciku oraz najnowsze fotki na AB dla tych ciotek, które jednak chcą pomagać.
Poproszę też o nr konta- wysupłam jakiś grosik dla malucha.
Bom-belku zdrowiej szybciutko chłopaku[/QUOTE]
Wysyłam numer konta i bardzo dziękujemy :multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

No sorki że dopiero teraz.Życie prywatne.Foty Bombsona wstawię ale chyba dopiero rano, bo dosłownie przed chwilą wróciłam.Kaszelek niestety jeszcze jest, ale pupson goi się wręcz natychmiastowo.Kurde pewnie i po podawanych steryda na obrzęk krtani, ale co zrobić.Ale czytajcie jaka kupa ładna :p Jak szybko mu załatwianie idzie.Wprawdzie druga strona doskwiera ,bo się wypycha przy wypróżnianiu ale nie ma porównania do tego co było przed operacją.Chłopak gania jak nowy:lol:Nie mogę brać na spacer dwóch dziabągów na raz, bo zaczynają się wygłupy no i jeszcze mu coś pęknie, ale w domu szaleje z zabawkami.Eh aż się ciepło na sercu robi.

Link to comment
Share on other sites

Extra, jeszcze jedna operacja i Bombatek będzie jak nówka sztuka:-)
[quote name='agawa9']chciałam dobrze ale cóż.
Próba zamieszczenia info o losach Bombatka na forum AB skończyła się takim komunikatem
[SIZE=2][I]"Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi"[/I][/SIZE]
[SIZE=2]nie skomentuję[/SIZE][/QUOTE]
Agawa9, nie przejmuj się tam była cenzura jest i będzie, a wypowiadać się można tylko na tematy wygodne administracji i to pod warunkiem, że zdania są zgodne z ich przekonaniami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...