Jump to content
Dogomania

Tosa Inu-Zostaje w DT , znalazla wspanialy dom!!!!!!!!!!!!! Tośka za TM.


Dorothy

Recommended Posts

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uwazam, ze ten pan powinien zostac zdyskfalifikowany skoro nie bardzo chce ja sterylizowac, jak dla mnie odrazu mozna cos zweszyc,,,
A skoro Pani zgodzila sie bez problemu na sterylke to uwazam ze jest bardziej obiecujaca i suni krzywda sie nie stanie
Polecala bym tez sprawdzenie obu domkow, a noz dla kazdego z nich znajdzie sie jakis psiak w potrzebie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']szukamy wiec prosze kto tam ma dostep do ogloszen, molosów facebooka itd, podnoscie, oglaszajcie...

w kwestii pana Mariusza - tez nikt sie wiecej nie odezwal, wiec szukamy, szukamy
czas nam sie kurczy....:-([/QU


no coz bez komentarza a moze cos zaczniesz robic w tym temacie? moze zaczniesz jej szukac domu skoro nie umialas z tymi sie dogadac? zrob cos aby Tosia miala dom... piszesz niech ktos oglosi czyili ciebie nie interesuje aby szybko dom znalzla... mialas kilka domkow do wyboru ciekawe jak z nimi rozmawialas ze zrezygnowali..


a pan mariusz jest znajomym twoim ze jemu chcesz dac Tosie jeszcze w dodatku nie wykastrowana? moze chcecie ja rozmnażać? nie dosc ze psina ma zla przeszlosc to jeszcze bedzie ja rozmazał? dlaczego przy dwoch psach nie wykastrowanych chce suka nie wysterylizowana? ciekawa sprawa ze nagle przy dwoch psach chce suke ktora bedzie nie wysterelizowana .. jestes odpowiedzialna za nia wiec bierz ja do weta i sterylizuj ja natychmiast ... inaczej jezeli ja dasz mariuszowi sprawa bedzie podejrzana..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozyczqa'][quote name='Dorothy']szukamy wiec prosze kto tam ma dostep do ogloszen, molosów facebooka itd, podnoscie, oglaszajcie...

w kwestii pana Mariusza - tez nikt sie wiecej nie odezwal, wiec szukamy, szukamy
czas nam sie kurczy....:-([/QU


no coz bez komentarza a moze cos zaczniesz robic w tym temacie? moze zaczniesz jej szukac domu skoro nie umialas z tymi sie dogadac? zrob cos aby Tosia miala dom... piszesz niech ktos oglosi czyili ciebie nie interesuje aby szybko dom znalzla... mialas kilka domkow do wyboru ciekawe jak z nimi rozmawialas ze zrezygnowali..


a pan mariusz jest znajomym twoim ze jemu chcesz dac Tosie jeszcze w dodatku nie wykastrowana? moze chcecie ja rozmnażać? nie dosc ze psina ma zla przeszlosc to jeszcze bedzie ja rozmazał? dlaczego przy dwoch psach nie wykastrowanych chce suka nie wysterylizowana? ciekawa sprawa ze nagle przy dwoch psach chce suke ktora bedzie nie wysterelizowana .. jestes odpowiedzialna za nia wiec bierz ja do weta i sterylizuj ja natychmiast ... inaczej jezeli ja dasz mariuszowi sprawa bedzie podejrzana..[/QUOTE]

Dziecko drogie, co Ty za głupoty wypisujesz :crazyeye: Do szkoły marsz! uczyć się poprawnie pisać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozyczqa'][quote name='Dorothy']szukamy wiec prosze kto tam ma dostep do ogloszen, molosów facebooka itd, podnoscie, oglaszajcie...

w kwestii pana Mariusza - tez nikt sie wiecej nie odezwal, wiec szukamy, szukamy
czas nam sie kurczy....:-([/QU


no coz bez komentarza a moze cos zaczniesz robic w tym temacie? moze zaczniesz jej szukac domu skoro nie umialas z tymi sie dogadac? zrob cos aby Tosia miala dom... piszesz niech ktos oglosi czyili ciebie nie interesuje aby szybko dom znalzla... mialas kilka domkow do wyboru ciekawe jak z nimi rozmawialas ze zrezygnowali..


a pan mariusz jest znajomym twoim ze jemu chcesz dac Tosie jeszcze w dodatku nie wykastrowana? moze chcecie ja rozmnażać? nie dosc ze psina ma zla przeszlosc to jeszcze bedzie ja rozmazał? dlaczego przy dwoch psach nie wykastrowanych chce suka nie wysterylizowana? ciekawa sprawa ze nagle przy dwoch psach chce suke ktora bedzie nie wysterelizowana .. jestes odpowiedzialna za nia wiec bierz ja do weta i sterylizuj ja natychmiast ... inaczej jezeli ja dasz mariuszowi sprawa bedzie podejrzana..[/QUOTE]

:stupid: .... dobrze sie czujesz ?

Link to comment
Share on other sites

chyba dziecko nie czuje sie dobrze.
Ponadto dziecko nie wie, ze pod moja osobista codzienna opieka i na wylacznym utrzymaniu jest w tej chwili 30 fundacyjnych koni, 9 psów, 7 kotów, koza, królik i prowadze w związku z tym małe gospodarstwo własnymi rekami słomianej wdowy.

Nie prowadze zadnych płatynych domów tymczasowych, platnych hotelików, ani nie mam sponsorów. 8 na 9 psów to podrzutki, kaleki, psy po wypadkach albo w trakcie leczenia.
Z mojej wlasnej kieszeni.
Nie wspomne o koniach, bo na 30 - 28 nie nadaje sie do pracy.

Poproszono mnie o pomoc dla Tosy, bo prowadze fundacje. Nie jest to, i nigdy nie byl, moj pies.

A Ty, dziecko drogie, co robisz, zeby pomagac zwierzetom??? Oprocz wyzwania i klepania w klawisze??

wiec moze rusz dupe i zrob cos, zamiast pyskowac anonimowo...

w czasie wolnym polecam lekture...

[URL="http://www.terraspei.org"]www.terraspei.org[/URL]

Link to comment
Share on other sites

zmieniłam tytuł wydarzenia na fb..nie było mnie trochę, a tu takie newsy...Najpierw radość i nadal nic. Ja jutro wyjeżdżam.


allegratka
[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/15816669_tosa_inu_z_rodowodem_pilnie_szuka_domu.html[/url]


może ktoś zrobić gumtree? Ja mam zablokowane jakoś. Nie mogę dodawac ogloszen.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']
wiem, rozmawialam, jednakze dzis rozmawilam tez z pania, ktora miala dwie takie sunie, a ktorej wlasnie odeszła jedna Tosa, którą miała przez 8 lat. Druga suka osiwiala z tesknoty za przyjaciolką. Pani zna rasę, ma dom z ogrodem, psy mieszkaja tez w domu a biegaja po ogrodzie. To znaczy w tej chwili jeden, smutny pies. Koszty nie maja znaczenia, sterylizacja jest oczywista. Pani ma chyba dziure w serrcu po Tosi ktora odeszla.

W przypadku pana Mariusza moj niepokoj budzi to, ze Tosia mieszkalaby z dwoma rodezjanami samcami w jednym domu, i pan nie widzi 100% koniecznosci sterylizacji. Psy sa ponoc bardzo wyszkolone i mozna je odwolac, ale ja bym tam dmuchala na zimne.
Nie wiem, bede jeszcze rozmawiac.
[/QUOTE]
z tego co opisujesz ten pierwszy dom jest idealny przy drugich nie miałabym, żadnej niewiadomej-po prostu odpada bez cienia wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozyczqa']
[B] mariusz jest znajomym twoim ze jemu chcesz dac Tosie jeszcze w dodatku nie wykastrowana? moze chcecie ja rozmnażać? nie dosc ze psina ma zla przeszlosc to jeszcze bedzie ja rozmazał? dlaczego przy dwoch psach nie wykastrowanych chce suka nie wysterylizowana? ciekawa sprawa ze nagle przy dwoch psach chce suke ktora bedzie nie wysterelizowana .. jestes odpowiedzialna za nia wiec bierz ja do weta i sterylizuj ja natychmiast ... inaczej jezeli ja dasz mariuszowi sprawa bedzie podejrzana..[/B]
[/QUOTE]
Dorothy nie jest przecież niepełnosprawna umysłowo i psa nie wyda w takie warunki na pewno nawet nie rozważa tego, to że o takiej "ofercie" z jego strony napisała to taki przerywnik, nie jest to dom dla Tosy i ona o tym wie.Ja tylko nie wiem do końca po co o nim się wspomina....zastanawia nawet...., ale chyba jest za późny czas bym to pojęła więc nie wnikam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oktawia6']Dorothy nie jest przecież niepełnosprawna umysłowo i psa nie wyda w takie warunki na pewno nawet nie rozważa tego, to że o takiej "ofercie" z jego strony napisała to taki przerywnik, nie jest to dom dla Tosy i ona o tym wie.Ja tylko nie wiem do końca po co o nim się wspomina....zastanawia nawet...., ale chyba jest za późny czas bym to pojęła więc nie wnikam.[/QUOTE]

Po pierwsze sama mam psa pol Tose pol Wyżla wiec raczej nie mam zamiaru skrzywdzic zadnego psa... po drugie nie pisze sie wykastrowana tylko wysterylizowana jak juz, to suka( wykastrowana tez sie pisze Charly mnie poprawil moj bład), po trzecie rozmawialam z Mariuszem na temat sterylizacji i chce jak sterylizowac wiec nie wiem o co ta cala afera, ponadto sam ma dwa psy o ktore dba jak glupi, mieszka chwile za gdanskiem tez ma dom z duzym ogrodem i dużą przestrzenia w okolo wiec zdaje mi sie ze to idealne miejsce dla psa zwlaszcza ze sa tam juz dwa i zyja i maja sie b.dobrze to chyba o czyms swiadczy, Tak jest moim znajomym i nie nie zamierzamy miec hodowli Tos dla kasy ???!!!????
Swoja droga Tosa owa ma takie problemy bo w Polsce wiekszsosc hodowcow kojarzy psy w okolo "swojego ogona" bo jest ich malo no i potem wyglada to tak jak wyglada, z tego co wiem alergie nie sa kojarzone po rodzicach tylko np po dziadkach, to tak jak z Labradorami jedna wielka rodzina...

Jak mozna w ogole jakiemus psu pomoc jesli odrazu uwaza sie dana osobe za oszusta i kogos kto chce zarobic ? dziwni jestescie...
Gdyby bylo tak faktycznie jak piszecie to Mariusz juz dawno mial by hodowle Tos... a nie Rodezjanów... albo jednego i drugiego albo kojarzyl je miedzy soba a tego nie robi

jesli chodzi o mnie chce pomoc i chyba najwazniejsze zeby pies mial dom ! co z reszta napisalam wczesniej...
a jak widac wasza wspaniala milosnicza Tos sie rozmyslila... wiec chyba nie zawsze jest tak jak mysli ogol ... i jak to pieknie wyglada na zdjeciu...
Nie ocenia sie ksiązki po okładce przynajmniej tak mi sie wydaje....

I żeby ktoś nie pomyslał ze faworyzuje jego jako kandydata na pierwszym miejscu, to nie o to chodzi ale boli mnie że uważacie tak a nie inaczej...
a Tu chyba nie chodzi o to żeby w rezultacie psa uśpić..... tylko żeby znaleśc mu dom !

ide z psem....


kurcze nie zauważylam ze ten ktoś dostał bana....
Sorry Oktawia chodzilo mi o cytat rozyczki..... poprostu prostuje jak wyzej..... edit 8,08

Link to comment
Share on other sites

jesli pan Mariusz sie zgadza na sterylizacje to w porzadku, obiecal jednak kontakt telefoniczny ze mama zadzwoni nastepnego dnia, niestety nikt nie zadzwonil, trudno mi zatem miec pozytywne odczucia.

ja nikogo nie dyswkwalifikuje, po prostu na zimno analizuje fakty. Jesli komus zalezy, bedzie dzwonil, pytal, rozmawial.
Poki co telefon sie NIE urywa.
Dzwonila pani, ktorej rodzice maja dwa psy,w tym bardzo starszego jamnika, pani wydaje sie w porzadku ale ja boje sie o zycie jamnika. Wlasnie sie dowiedzialam, ze duczke rodzicow obecnych wlascicieli, malustka szczekaczke, Tosia usmiercila :-(

wiec naprawde TRZEBA byc ostroznym.

Link to comment
Share on other sites

Dorothy ja to wszytsko rozumiem bo najwazniejszy jest pies w tym wypadku ! jest mi przykro tak naprawde ze tamta Pani zrezygnowala.... bo znow mamy problem co zrobic z psem zeby ja ocalic... co do MAriusza nie wiem czemu nie zadzwonil, dziwne no ale trudno...
Mam nadzieje ze uda sie ja uratowac...

Link to comment
Share on other sites

Mam potencjalny chętny domek w Szczecinie.
Ludzie z doświadczeniem, mieli rodowodową tosę, która bardzo chorowała, stoczyli prawdziwą wojnę, by ją ratować, niestety nie udało się :( Cała rodzina psiolubna, jak pies do nich trafi, to już na zawsze - ręczę za nich swoją własną głową ;)

Zastanawiają się intensywnie, wiedzą że czasu jest niewiele... ale potrzebują trochę więcej informacji o suni:
- jaką karmę musi jeść (nie ile kosztuje, ale nazwa - mają dostęp do hurtowni),
- zamierzają mieć dzieci - więc jaki jest stosunek do niemowlaków (ja wiem, że ciężko tu o miarodajną informację), bo jak czytam, do dzieci w poprzednim domu zachowywała się w porządku? problemów nie było?
- czy poluje jedynie na małe psy (na koty też?), czy też na średnie również - co prawda dom jest bez innych zwierząt, ale cała reszta rodziny jest zwierzolubna - jamniczka z adopcji z Lublina, rodowodowy starszy agresywny spaniel (gryzie wszystkich, jak mu się coś nie podoba, albo ma zły dzień, a oni kochają go pomimo pogryzionych rąk, nóg i jego humorków) - łagodny do suk, poprzednia tosa się z nim wychowywała - oczywiście, byłoby dobrze, gdyby zwierzaki się zaakceptowały, bo rodzina spędza ze sobą dużo czasu, ale nie jest to konieczne,
- czy zachowuje czystość w domu, czy niszczy (pracują po 8 godzin, więc to ważne, a mieszkają w mieszkaniu (dużym),
- dlaczego jest rozważane uśpienie psa, a nie (w najgorszym przypadku) oddanie do schroniska.

Na razie, zanim będą dzwonić i robić niepotrzebną nadzieję, te informacje im przekażę, by mogli z całą rodziną podjąć decyzję.
Podesłałam im wątek, czytają...

Edit: doczytałam, że zagryzła jamniczkę :( kurczę, to nie wiem, czy się ludzie zdecydują, bo co innego gonić psiaki, a co innego zabić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='naomcia']Po pierwsze sama mam psa pol Tose pol Wyżla wiec raczej nie mam zamiaru skrzywdzic zadnego psa... po drugie nie pisze sie wykastrowana tylko wysterylizowana jak juz, to suka, [/QUOTE]

[FONT=Arial][SIZE=2][B]"Kastracja suki ([/B]potocznie nazywana sterylizacją)[B], czy samca, to zabieg chirurgiczny, na skutek którego zwierzę staje się nieodwracalnie bezpłodne. Polega na usunięciu całości lub części narządów rodnych. Samcom usuwa się jądra i nadjądrza, samicom jajniki, jajowody i macicę. [/B][/SIZE][/FONT]
Sterylizacja jest zabiegiem teoretycznie odwracalnym, to czasowe pozbawienie mozliwosci zapłodnienia na przykład podwiązanie jajowódów czy nasieniowodów. [FONT=Arial][SIZE=2][B]"
[/B][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

karma royal- derma komfort
dzieci lubi niemowleta ignoruje
goni tylko malutkie, z ta zagryziona sunia ponoc bylo tak ze sie do niej rzucala ta mala z zebami, ?Tosia warknela pogonila klapnela i po psie... w koncu tosa ma pusk spory... a tamta to byl york
w domu czysciutka nie niszczy, jedynie szpera po garnkach
schronisko nie przyjmuje psow od wlascicieli, trzeba sie sporo namediowac, poza tym w schronisku z taka alergia ma przed soba krotkie zycie...
moge sprobowac oddac oczywiscie, wepchac lub przywiazac do plotu pod schroniskiem, nie wiem, czy uwazacie ze to lepsze rozwiazanie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...