Jump to content
Dogomania

Pomocowy.PILNIE potrzeba ogłoszeń, transportu,jedzenia,pieniędzy,nowe zdj str1


malvaaa

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pies, niedzwiedz, koń też nie mogą nie jeść...

koty tam są, sytuacja jedzenia tyczy sie wszystkich zwierzat...
jamnik do adopcji, wysle dane kontaktowe, niech imie zostanie -Kamyk :) dobrze by bylo zeby dziewczyny od jamnikow sie nim zajely...
ja zaraz napisze tak jak mi tripti powiedziala o tą pierwszą strone i jakos to moze ogarne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']Dziewczyny, a niedzwiedzie i konie maja co jeśc? Wiecie?
Czy sa tam koty?[/QUOTE]

o wilczycy zapomniałaś jeszcze... starowinka powinna czystą wołowinę ponoć jeść.
konie skubią trawę, mają trochę owsa, czasami jakieś jabłka się trafią, ale ogólnie to zachowują się jak głodne, jest ich z tego co pamiętam 24 :( nie są to konie, które nadają się do pracy, czy do jeżdżenia (nawet dzieci), to są biedne konie po przejściach, z jakimiś chorobami, to tak tylko uprzedzam, że jakby ktoś chciał adoptować to tylko do kochania.

niedźwiedziom przywozi trochę jedzenia ten Pan, o którym rozmawiałyśmy beka. Niedźwiedzie jedzą np maliny, marchewkę, mięso, twarożki, jajka, warzywa, bochny chleba przekrojone do połowy z dżemem w środku, miodem lub pasztetem. Niedźwiedzi jest 4.

KOTY... kotów jest ok 50ciu, Pani zajmująca się nimi pilnuje, żeby miały jedzenie, z tego mięsa z wtorku poodkładała lepsze zapakowane kawałki jakiegoś mięska (boczek gotowny itd..) muszę zapytać jak z suchą karmą, ale może jeszcze cokolwiek koty mają, żółtko jajka dostają, czasami twarożek. Generalnie u kotów nie ma takiej tragedii z jedzeniem jak u psów. Problem większy - tam nie ma prądu, te koty zimą pozamarzają.


a dziś wieczorem kolejny nieszczęśnik opuścił schronisko, tym razem [B]sunia kilkuletnia bez jednego oczka[/B], Pani sobie sama wybrała i zdecydowała się od razu. Aż przejadę się na wizytę poadopcyjną, bo jestem niesamowicie zaskoczona postawą tej Pani i aż trudno mi uwierzyć, że takie szczęście mogło tą sunieczkę spotkać, ja miałam wrażenie, że to jakaś podstawiona osoba na próbę... ale zobaczymy, mieszkamy praktycznie po sąsiedzku.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze że ktoś dba o koty, na ile może.

Pies po dłuższej głodówce słania się na nogach, jest wychudzony i słów brak, że ktoś go na to skazał, ale można pomału odkarmić i wydobrzeje. Kot już po dwóch/trzech dniach niejedzenia trawi własne narządy i szybko umiera, a odratowany nigdy już nie wyzdrowieje.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny sorry jeśli czegoś nie doczytałam.
Czy nie da się zmusić gminy do pełnienia obowiązków i opieki nad psami?
A może udałoby się przenieść psiaki do innych schronisk?
Jak to wygląda? Ile w Korabiewicach jest psów?
Czy jakaś doświadczona organizacja prozwierzęca nie mogłaby pomóc?
Próbowałyście kogoś zainteresować problemem?
Przepraszam za mnogość pytań.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Dla sznaucerowatej suni (post nr 111) jest hotelik u Gajowej. Muszę mieć pewność, że dziewczynka nadal tam jest![/QUOTE]

jest, ale ona jest w typie czarnego teriera. Kinga ma mi jutro dać odpowiedź czy rodzicie Jej koleżanki decydują się na adopcje tej suni. Jeżeli nie, to sunia i jej koleżanka ze zdjecia poniżej w poście 111 wyjeżdżają razem w niedzielę mają zapewniony dt i przejmie je fundacja pomagająca terierom. Dam znać dokładnie co i jak - jak już do tego dojdzie, albo poproszę malawaszkę, ponieważ bardzo miły i konkretny Pan, z którym rozmawiałam jest pasjonatem i specjalistą w tych rasach i ja się gubię, który psiak jest w jakim typie.

Może w takim przypadku to miejsce mógłby otrzymać inny piesek? Są jeszcze dwa duże kudłacze, jeden biały drugi kolorowy w typie rasy na j...

aaa Coco nocuje dziś u nas :) wiecznie pod nogami. Powarczały sobie psice nawzajem na siebie i Coco została ze mną, a reszta wyniosła się na górę. Jest grzeczniutka i spokojna, ale z domu patrzy jak tylko czmychnąć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']jest, ale ona jest w typie czarnego teriera. Kinga ma mi jutro dać odpowiedź czy rodzicie Jej koleżanki decydują się na adopcje tej suni. Jeżeli nie, to sunia i jej koleżanka ze zdjecia poniżej w poście 111 wyjeżdżają razem w niedzielę mają zapewniony dt i przejmie je fundacja pomagająca terierom[/QUOTE]

obydwie suki chcą zabrać? no super by było

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysza 1']Właśnie mialam o to zapytać. Pewnie bezpieczne tylko gdzie :)[/QUOTE]
dziś już bezpieczne, ale wczoraj musieliśmy je zostawić. Cała trójka pojechała dziś z Astaroth do Niej. Szczeniaki są bardzo awaryjnie, z troski o ich bezpieczeństwo, bo one tam same były w stanie ukraść jakaś torebkę po jedzeniu, ale jedzenie niekoniecznie :( poza tym za słabe były żeby przetrwać wśród tych biegających psów, mogły wejść do niedźwiedzi i cała masa innych przypadków mogła się zdarzyć. [B][COLOR=darkred]Szczeniaki mega pilnie szukają jakiegoś dt/ds lub transportu do Wrocławia.[/COLOR][/B]

[quote name='obraczus87']Właśnie :)
Tripti nic mi dzisiaj nie mówiłaś, że Coco u Ciebie :mad:[/QUOTE]

bo jakoś Coco tak nie rzucała się w oczy, ale nie lubi być w domu, na podwórku chętnie, patrzy tylko jak wyjść z domu. Niestety cieczka, na pewno jest już szczenna.

[quote name='malawaszka']obydwie suki chcą zabrać? no super by było[/QUOTE]

obydwie, już jesteśmy konkretnie umówieni na jutro na 10tą. I Pan Jerzy i Pani Beata, która podjęła wyzwanie przewiezienia sama dwóch suczek do Kluczborka przesympatyczni i konkretni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...