Jump to content
Dogomania

Zwykły, szary Daffi... Udało się - ZNALAZŁ DOMEK :)


nika28

Recommended Posts

  • Replies 412
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zaglądam do ślicznego chłopaka...
Czy ktoś wie, w jaki sposób "Mój pies" szuka psiaków do rubryki adopcyjnej? Co miesiąc prezentują 5-6 psów, które przy adopcji dosytają wyprawkę od Kakadu- więc nie wiem, czy to Kakadu ma coś z tym wspólnego? (Kilka razy spotkałam się ze zbórkami karmy i akcesorii dla bezdomniaczków). Pomyślałam, że może by napisać do redakcji, tylko że co miesiąc jest inny "temat"- w jednym psy czarne, w innym- w typie teriera np.:razz:
Chodzi mi o to, że Dafi to pies, który naprawdę jest nieprzeciętny i podbije niejedno serce- potrzebuje tylko troche "zadęcia medialnego" czy jak by to ładniej napisać- po prostu ostrej reklamy. Ja w wolnej chwili spróbuję pododawac kilka ogłoszeń, musze tylko wiedzieć do kogo podać telefon i czy jest już jakiś tekst, czy napisać nowy?
Prosze o odp na pw, jaki nr tel ma być w ogłoszeniach i skąd wziąć tekst...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arielka186']Zaglądam do ślicznego chłopaka...
Czy ktoś wie, w jaki sposób "Mój pies" szuka psiaków do rubryki adopcyjnej? Co miesiąc prezentują 5-6 psów, które przy adopcji dosytają wyprawkę od Kakadu- więc nie wiem, czy to Kakadu ma coś z tym wspólnego? (Kilka razy spotkałam się ze zbórkami karmy i akcesorii dla bezdomniaczków). Pomyślałam, że może by napisać do redakcji, tylko że co miesiąc jest inny "temat"- w jednym psy czarne, w innym- w typie teriera np.:razz:
Chodzi mi o to, że Dafi to pies, który naprawdę jest nieprzeciętny i podbije niejedno serce- potrzebuje tylko troche "zadęcia medialnego" czy jak by to ładniej napisać- po prostu ostrej reklamy. Ja w wolnej chwili spróbuję pododawac kilka ogłoszeń, musze tylko wiedzieć do kogo podać telefon i czy jest już jakiś tekst, czy napisać nowy?
Prosze o odp na pw, jaki nr tel ma być w ogłoszeniach i skąd wziąć tekst...[/QUOTE]

Już jakiś czas temu napisałam do redakcji miesięcznika "Mój Pies" (nie odezwali się) i "Przyjaciel Pies" (zamieścili ogłoszenie w listopadowym numerze). Daffi był 3 razy w gazecie "Metro" i raz w krakowskim Dzienniku Polskim. Poza tym miał sporo ogłoszeń w necie.

Ogłaszałam Daffiego z takimi tekstami:

[CENTER]
[/CENTER]
[B][I][FONT=Arial]Czy ktoś dostrzeże piękno w Daffim i zechce go uszczęśliwić?[/FONT][/I][/B]

[I][FONT=Arial]Około 8-letni Daffi p[COLOR=black]rzez jakiś czas koczował na jednym z osiedli. Snuł się po ulicach w poszukiwaniu właściciela, który go porzucił. Nocował na starej kanapie w pobliżu śmietnika. Niektórzy go dokarmiali, inni przeganiali. W końcu trafił do przytuliska w okolicach Łodzi.[/COLOR] Bardzo źle znosi zamknięcie w niewielkim boksie i tęskni za normalnym życiem u boku właściciela. [/FONT][/I]

[I][FONT=Arial]Daffi jest sympatyczny, łagodny i przyjacielski. Toleruje inne psy. Ładnie chodzi na smyczy. Jest średniej wielkości. Ma ciekawe umaszczenie w odcieniach szarości i bardzo ujmujące spojrzenie. Jednak dla większości ludzi to zwykły, stary i brzydki kundel. Być może nigdy nie opuści przytuliska. Pewnego dnia odejdzie samotny i niepotrzebny, a jego budę zajmie kolejny, bezdomny pies. A może ktoś dostrzeże piękno w Daffim i zechce go uszczęśliwić?[/FONT][/I]

[I][FONT=Arial]Kontakt w sprawie adopcji:[/FONT][/I]
[I][FONT=Arial]tel. 502 540 078 (po godz. 16) [/FONT][/I]
[I][FONT=Arial]e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]


[/FONT][/I] [B][I][FONT=Arial]Staruszek Daffi nie chce być w przytulisku…[/FONT][/I][/B]

[I][FONT=Arial]Staruszek Daffi nie chce być w przytulisku. Pamięta czasy, gdy miał dom i był szczęśliwy. Teraz w jego życiu jest wiele smutku i tęsknoty. Tylko w towarzystwie człowieka ożywia się i pogodnieje. Daffi ma piękne umaszczenie w odcieniach szarości i łagodne, mądre spojrzenie. Jest przyjacielskim, dość energicznym i zgodnym, około 9-letnim psem. Czy ktoś da mu szansę?[/FONT][/I]

[I][FONT=Arial]Kontakt w sprawie adopcji:[/FONT][/I]
[I][FONT=Arial]tel. 502 540 078 (po godz. 16) [/FONT][/I]
[I][FONT=Arial]e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/FONT][/I]


[B][I][FONT=Arial]Ma 9 lat i 1% szansy na adopcję…[/FONT][/I][/B]

[I][FONT=Arial]Spomiędzy krat wystaje posiwiały pysk, po chwili wysuwa się chuda, szara łapka. To 9-letni Daffi skazany na samotność i cierpienie. Za co? Za psią wierność i oddanie. Biedak patrzy ze smutkiem, serce pęka mu z żalu i chociaż nie widać łez, płacze. [/FONT][/I]

[I][FONT=Arial]W towarzystwie człowieka staje się innym psem – ożywia się i pogodnieje. Jest łagodny, wdzięczny i przyjacielski. Toleruje inne psy. Ładnie chodzi na smyczy. [/FONT][/I]

[I][FONT=Arial]Jest coraz zimniej - staruszek bardzo marznie.[/FONT][FONT=Arial] Często[/FONT][FONT=Arial] jest głodny lub je rozmoczony, suchy chleb, bo w przytulisku ciągle brakuje karmy. [/FONT][/I]

[I][FONT=Arial]Daffi pokornie błaga o dom, bo tylko tyle może[/FONT][FONT=Arial] zrobić zrozpaczony, bezdomny pies.[/FONT][/I]

[I][FONT=Arial]Kontakt w sprawie adopcji:[/FONT][/I]
[I][FONT=Arial]tel. 502 540 078 (po godz. 16) [/FONT][/I]
[I][FONT=Arial]e-mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/FONT][/I][I][FONT=Arial]

[/FONT][/I][FONT=Verdana]W drugim poście nika28 zamieściła swój tekst. Może ktoś ma pomysł na nowy? Warto spróbować ogłaszać go inaczej.
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nika28']Oj tak, to byłby wspaniały prezent dla Daffika :)[/QUOTE]

Najwspanialszy prezent. :)

Mam prośbę - zrób Daffiemu ogłoszenia na tablicy na różne województwa (widziałam, że to Ci się udaje). Jak robię więcej, niż jedno ogłoszenie dla danego psa, to mi usuwają. Próbowałam dawać inne tytuły i fotki - niestety, też usuwają. :(

Ja mu zrobię allegro na różne województwa.

Link to comment
Share on other sites

Jestem u przystojniaka...;)
W wolnej chwili porobię ogłosznia na darmowych portalach, niestety z czasem ostatnio u mnie ciężko... Ale cos wymyślę.
Ja jestem zdziwiona że daffi tyle razy przedstawiany w gazetach i nie znalazł domu... Przecież to jest piękny pies, gdzie ludzie mają oczy???

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj znalazłam wątek Daffiego.Jeśli mogę coś zasugerować,to nie pisalabym w ogłoszeniach,że to"dla większości ludzi zwykły,stary i brzydki kundel"oraz tego,że"ma 1%szansy na adopcję".Daffi wcale nie jest brzydki,myślę że w ogłoszeniach trzeba bardziej podkreślić jego piękne umaszczenie i napisać o jego wyjątkowości np.wspaniałym charakterze i wielkiej tęsknocie za człowiekiem,którego pokocha bezwarunkowo.Nikt nie chce mieć zwykłego kundla,a tak naprawdę ażdy pies jest niezwykły i wyjatkowy.

Link to comment
Share on other sites

[B]hop![/B], u mnie Daffi ma na tablicy.pl ogłoszenia na 4 województwa... Zobaczymy, może uda mi się dodać jeszcze kilka.

[B]arielka186[/B], dziękuję :) Im więcej ogłoszeń tym lepiej :) Może w końcu ktoś Daffiego dostrzeże...

[B]myszorek[/B], Daffi jest bardzo smutny w boksie, a gdy wychodzi na spacer, jest bardzo zadowolony, i aż pysk mu się śmieje ;) No ale na spacerki chodzi bardzo rzadko... Do tej pory był chyba tylko dwa razy...

[B]azalia[/B], pięknie napisane... Myślę, że można zmienić tekst, i napisać to w opisie. Jutro postaram się coś takiego napisać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...