Jump to content
Dogomania

Liczymy podpisy!


emir

Recommended Posts

  • Replies 852
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Żeby to były kilkudniowe.... :eviltong:
No ja bym dała całościowy, bo z każdego miasta to bedzie za długi tekst.
Całościowe podsumowanie - gdzie zebrano najwięcej podpisów, jakie były reakcje ludzii podziękowania za zaangażowanie dla (np.)
- straży miejskiej miasta ... za....
- drukarni takiej i takiej za .....
- przedsiębiorstwu takiemu a takiemu
- Fundacji takiej ... itp.

Z Częstochowy to nie będzie ciekawego raportu, wiec nie będę go wysyłać

Link to comment
Share on other sites

Także chciałam podziękować Emir i Medarowi za podjęcie takiej decyzji :)
O to chodziło od samego początku, zarówno ja jak i Emir myślę, że jesteśmy w gorącej wodzie kąpane (myślę, że pewnie jeszcze nie raz i nie dwa damy sobie po łbach ;) , no cóż - kobiety).
Ale dziękuję za tą decyzję, Emir była patronem akcji i nieco dziwne by było, gdyby teraz nie było nikogo z przedstawicieli fundacji.
Jeśli chodzi o wykorzystanie tekstu to chyba nikt nie ma nic przeciwko temu ;)
Pozdrawiam,
Kaśka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior']czekaj czekaj, a czy nie było tak, że posłańcy mieli zagwarantowaną nietykalność??? czy kiedykolwiek zdażyło się pozbawienie życia posłów. (pytam z ciekawości :cool3: )

również przyłączam się do podziekowań......[/quote]

Niestety, w starozytnym Rzymie ponoć zabijano posłańców, ale tylko tych co przynosili złe wieści, cieszę się że moje wieście zostałe odebrane jako pomyślne. Chyle czoła przed osobami dziękującymi.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Zastanawiam sie nad wstawienie w tekst jeszcze jednego zdania, a konkretnie:
"Ta imponujaca ilosc - niemal sto tysiecy podpisow zebranych wylacznie przez wolontariuszy bez zadnego wsparcia finansowego - swiadczy o wadze problemu, o tym jak dalece dotychczasowe rozwiazania prawne nie odpowiadaja potrzebom i oczekiwaniom spolecznym".

Wydaje mi sie, ze to mozna wstawic w list wiodacy. Zaakcentowac, ze to nie za kase, nie dla korzysci. Zeby nikt nie zlekcewazyl glosow stu tysiecy ludzi, poparcia wyrazonego nie dla korzysci wlasnej...

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Zmieniłam troszkę, dałam skróconą wersję Zosi plus dodałam ostatni z zaproponowanych przez nią cytatów.

[RIGHT]Warszawa dn.
Społeczność internetowego
Forum Dogomania
Reprezentowana przez:[/RIGHT]

[CENTER]Tu wyliczyć osoby składające petycję[/CENTER]


[CENTER]Prezydent[/CENTER]
Rzeczypospolitej Polski[FONT=Times New Roman]ej [/FONT]Pan Lech Kaczyński




[COLOR=#ff0000]Szanowny Panie Prezydencie,[/COLOR]

Społeczność internetowego forum, portalu Dogomania pod patronatem Fundacji dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych Emir , poruszona kolejnym bezsensownym i okrutnym zabiciem psa ( historia opisana na stronie internetowej [U][COLOR=#0000ff]<http://ozzy.4.pl/>[/COLOR][/U] ) domaga się [COLOR=#ff0000]od ustawodawców[/COLOR] zmiany prawa w zakresie dotyczacym ochrony zwierzat.
Prosimy o spowodowanie by wszelkie zmiany w ustawach dotyczących dobrostanu zwierząt były szeroko konsultowane [COLOR=#ff0000]z organizacjami społecznymi, ktorych statutowym celem dzialania jest ochrona zwierząt.[/COLOR]
Pod petycją, wystosowaną do [COLOR=#ff0000]Pana Prezydenta,[/COLOR] zebraliśmy ponad 90 tysięcy podpisów[COLOR=#ff0000](dokladna liczba).[/COLOR]
Podpisy zostały zebrane przez wolontariuszy Fundacji Emir w ...(dokładna liczba) miastach Polski, wśród przypadkowo spotkanych osób. Ta imponujaca ilosc - niemal sto tysiecy podpisow zebranych wylacznie przez wolontariuszy[FONT=Times New Roman],[/FONT] bez [FONT=Times New Roman]ż[/FONT]adnego wsparcia finansowego - swiadczy o wadze problemu, o tym jak dalece dotychczasowe rozwiazania prawne nie odpowiadaja potrzebom i oczekiwaniom spolecznym
[CENTER]Ochrona zwierząt jest tematem niezwykle delikatnym i emocjonującym o czym może chociażby świadczyć ilość osób odwiedzających stronę [U][COLOR=#0000ff]www.ozzy.4.pl [/COLOR][/U] (ilość osób odwiedzających od momentu powstania strony, do...-tu musimy ustalić do kiedy), a także ich komentarze.
Mamy nadzieję, że Pan Prezydent, znany jako miłośnik zwierząt, zechce osobiście wspierać nasze postulaty zmiany obowiazujacych praw i przepisow odnosnie dobrostanu zwierzat, które w niedługim czasie - w duchu przedlozonej petycji - zostaną opracowane i przedstawione Panu Prezydentowi. [/CENTER]

[CENTER]Z poważaniem[/CENTER]

[CENTER]podpisy[/quote][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy jest możliwe podanie liczby wolontariuszy zbierających podpisy.Oprócz stale współpracujących z koordynatorami było mnóstwo anonimowych osób które zbierały "okazjonalnie". Jedni trzy godziny,drudzy trzy tygodnie..... Mnie przyniesiono 200 podpisów i nie wiem nawet kto je zbierał...
A czy delegacja napomknie cos n/t weta do ustawy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Niestety, w starozytnym Rzymie ponoć zabijano posłańców, ale tylko tych co przynosili złe wieści, cieszę się że moje wieście zostałe odebrane jako pomyślne. Chyle czoła przed osobami dziękującymi.:loveu:[/QUOTE]

o kurcze, rzeczywiście teraz sobie przypominam, że cos takiego kiedyś słyszałam :razz:
nooo ale skoro miałeś dobre wieści to nie ma sie czego obawiać :razz:

Link to comment
Share on other sites

[RIGHT]Warszawa dn.
Społeczność internetowego
Forum Dogomania
Reprezentowana przez:[/RIGHT]


[CENTER]Tu wyliczyć osoby składające petycję[/CENTER]



[CENTER]Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Pan Lech Kaczyński[/CENTER]



[COLOR=#ff0000]Szanowny Panie Prezydencie,[/COLOR]

Społeczność internetowego forum, portalu Dogomania pod patronatem Fundacji dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych Emir, poruszona kolejnym bezsensownym i okrutnym zabiciem psa ( historia opisana na stronie internetowej [U][COLOR=#0000ff]<http://ozzy.4.pl/>[/COLOR][/U] ) domaga się [COLOR=black]od ustawodawców [/COLOR]zmiany prawa w zakresie dotyczacym ochrony zwierzat.
Prosimy o spowodowanie[COLOR=blue]( czy tu bedzie przecinek czy nie?)[/COLOR] by wszelkie zmiany w ustawach dotyczących dobrostanu zwierząt były szeroko [COLOR=black]konsultowane z organizacjami społecznymi, których statutowym celem dzialania jest ochrona zwierząt.[/COLOR]
[COLOR=black]Pod petycją, wystosowaną do Pana Prezydenta, zebraliśmy ponad 90 tysięcy podpisów (92 633).[/COLOR]
Podpisy zostały zebrane przez wolontariuszy Fundacji Emir w [COLOR=#ff0000]80 (chyba że jeszcze uwzględniamy np. Pruszków gdzie podpisy podpięto pod Wawe, czyli byłoby 81)[/COLOR] miastach Polski, [COLOR=blue](czy wszystkie miejscowości to miasta?)[/COLOR] wśród przypadkowo spotkanych osób. Ta imponujaca ilosc - niemal sto tysiecy podpisow zebranych wyłącznie przez wolontariuszy, bez żadnego wsparcia finansowego świadczy o wadze problemu, o tym jak dalece dotychczasowe rozwiązania prawne nie odpowiadają potrzebom i oczekiwaniom społecznym.

[CENTER]Ochrona zwierząt jest tematem niezwykle delikatnym i emocjonującym o czym może chociażby świadczyć ilość osób odwiedzających stronę [U][COLOR=#0000ff]www.ozzy.4.pl [/COLOR][/U](ilość osób odwiedzających od momentu powstania strony, do...-tu musimy ustalić do kiedy), a także ich komentarze.
Mamy nadzieję, że Pan Prezydent, znany jako miłośnik zwierząt, zechce osobiście wspierać nasze postulaty zmiany obowiazujacych praw i przepisow odnosnie dobrostanu zwierzat, które w niedługim czasie - w duchu przedlozonej petycji - zostaną opracowane i przedstawione Panu Prezydentowi. [/CENTER]


[CENTER]Z poważaniem[/CENTER]


[CENTER]podpisy[/CENTER]




[LEFT]No, mi się ta wersja podobywuje, nie ukrywam :)[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Niestety, w starozytnym Rzymie ponoć zabijano posłańców, ale tylko tych co przynosili złe wieści, cieszę się że moje wieście zostałe odebrane jako pomyślne. [/quote]

co prawda szedłeś chyba tyłem i na czworakch z tymi wieściami :evil_lol: ale najważniejsze, ze skutecznie doręczyłeś :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[B]Puli[/B] chyba się nie da określić dokładnej liczby wolontariuszy, wielu koordynatorów może nie pamiętać a wcześniej nie podawali tych informacji.
Tyłem i na czworakach? :crazyeye: :evil_lol:
[B]Medar[/B], jakbyś nie pamiętał, to przypomne, że czekam na odpowiedź (pytanie zadałam w 625 poście tego watku) Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elles']
Prosimy o[COLOR=red] spowodowanie[/COLOR][COLOR=blue]( czy tu bedzie przecinek czy nie?)[/COLOR] by wszelkie zmiany w ustawach dotyczących dobrostanu zwierząt były szeroko [COLOR=black]konsultowane z organizacjami społecznymi, których statutowym celem dzialania jest ochrona zwierząt.[/COLOR]
[/quote]

Prezydent nie moze nic takiego spowodowac ale moze np. patronowac, monitorowac-no jakies odpowiednie okreslenie
Premier, owszem moze.

Prosimy Pana Prezydenta, o zwrócenie szczególnej uwagi, przy wszelkich zmianach, w ustawach dotyczących dobrostanu zwierząt, aby one byly szeroko [COLOR=black]konsultowane z organizacjami społecznymi, których statutowym celem dzialania jest ochrona zwierząt[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, nie wiem jak to zdanie zmienić, mózg już chyba o tej godzinie mam trochę zlasowany:

Prosimy o [FONT=Times New Roman]objęcie swym patronatem[/FONT] wszelki[FONT=Times New Roman]ch[/FONT] zmian w ustawach dotyczących dobrostanu zwierząt[FONT=Times New Roman], prosimy aby spowodował Pan, żeby jakiekolwiek poprawki przepisów dotyczące zwierząt[/FONT] były szeroko konsultowane [COLOR=#ff0000]z organizacjami społecznymi, ktorych statutowym celem dzialania jest ochrona zwierząt.[/COLOR]


Za dużo tych zwierząt, co zrobić, żeby nie było tyle powtórzeń???

Link to comment
Share on other sites

Super, że zapanowała tu już ...zgoda:cool1: , a tak już sie martwiłam , ze zapomnielismy o co i kogo tak walczyliśmy.....
Dziękuje WAM wszystkim, ze jednak pamiętacie:cool3: :loveu: , zwierzaki czekają na dobre zakończenie tej batalii :). Zróbmy to dla nich !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='in_a']Super, że zapanowała tu już ...zgoda:cool1: , a tak już sie martwiłam , ze zapomnielismy o co i kogo tak walczyliśmy.....
Dziękuje WAM wszystkim, ze jednak pamiętacie:cool3: :loveu: , zwierzaki czekają na dobre zakończenie tej batalii :). Zróbmy to dla nich !![/quote]

Zrobimy, zrobimy :)
Dobrej nocki wszystkim życzę i samych kolorowych snów...
A jak ktoś przeczyta post rano to życzę miłego dzionka ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...