Jump to content
Dogomania

Przytulisko Znajdki - wątek przeprowadzkowy ..... Kolejne nieszczęście... :(


bric-a-brac

Recommended Posts

  • Replies 289
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co trzeba zrobic żeby powstrzymać biznes polsko- niemiecki !!!!!!!
Biznes na całego !!!!!!!!!!! Polsce juz wciśnięto wojenne puszki stare z mięsem !!!!!!!!!!!!!!!!! Pozniej odpady radioaktywne !!!!!!!!!!a teraz uwaga wielki biznes !!!!!!!!!!!!!!!!! Psy i koty polacy "oddawają do raju " do niemiec za marne datki w postaci karmy i innych akcesori dla psów !!!!!!!!!!!!! A raj zamienia się w piekło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie opamiętajcie się !!!!!!!!!!!!!!!! I miejcie odrobinę litości nad tymi zwierzętami !!!!!!! Tam psy idą na doświadczenia laboratoryjne i medyczne !!!!!!!!!!!!!! Testuje się na nich wszystko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dokonuje się na nich oparzeń i licznych operacji !!!!!!!!!!! Ze schronisk są brane psy chore stare ślepe i kończą swój żywot w nieopisanych męczarniach !!!!!!!!!!!!!!! Włosi już napisali petycję i na mocy jej jest całkowity zakaz wywózki psów do niemiec ! A polska co zrobiła ?????!!!!!! Do piekła je wywożą a wy im w tym pomagacie !!!!!!!!!!!!!!!!! W niemczech mają swoje psy a nasze do laboratorii !!!!!!!!!!!!!!!!! W niemczech jest zakaz adopcji psów z innych panstw !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czytajcie artykuły !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polakowi wszystko się wciśnie !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='OBSERWATOR 2012']Co trzeba zrobic żeby powstrzymać biznes polsko- niemiecki !!!!!!!
Biznes na całego !!!!!!!!!!! Polsce juz wciśnięto wojenne puszki stare z mięsem !!!!!!!!!!!!!!!!! Pozniej odpady radioaktywne !!!!!!!!!!a teraz uwaga wielki biznes !!!!!!!!!!!!!!!!! Psy i koty polacy "oddawają do raju " do niemiec za marne datki w postaci karmy i innych akcesori dla psów !!!!!!!!!!!!! A raj zamienia się w piekło !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie opamiętajcie się !!!!!!!!!!!!!!!! I miejcie odrobinę litości nad tymi zwierzętami !!!!!!! Tam psy idą na doświadczenia laboratoryjne i medyczne !!!!!!!!!!!!!! Testuje się na nich wszystko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dokonuje się na nich oparzeń i licznych operacji !!!!!!!!!!! Ze schronisk są brane psy chore stare ślepe i kończą swój żywot w nieopisanych męczarniach !!!!!!!!!!!!!!! [B]Włosi już napisali petycję i na mocy jej jest całkowity zakaz wywózki psów do niemiec[/B] ! A polska co zrobiła ?????!!!!!! Do piekła je wywożą a wy im w tym pomagacie !!!!!!!!!!!!!!!!! W niemczech mają swoje psy a nasze do laboratorii !!!!!!!!!!!!!!!!! W niemczech jest zakaz adopcji psów z innych panstw !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [B]Czytajcie artykuły[/B] !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Polakowi wszystko się wciśnie !!!!!!!!!!![/QUOTE]

masz jakies linki? chce poczyatc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza']Co z oknami? Nie dostałam odpowiedzi.[/QUOTE]

Przepraszam zapomniałam..:( Rozmawiałam z p. Jolą i niestety nie pasują. Są zbyt małe.. w projekcie są większe okna, zresztą podobno już zamówione, ale dziękujemy za pamięć.:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza']Co z oknami? Nie dostałam odpowiedzi.[/QUOTE]
Przepraszam, że od razu nie odpisałam, ale ostatnio mam mnóstwo spraw na głowie i prawie nie zaglądam na wątek. Pytałam inżyniera od nadzoru, nie możemy już nic zmieniać w budowie, bo musiały byśmy zmieniać plan. Wykorzystałyśmy już swój limit procentowy przy zmianach i teraz już wszystko musi być tak jak w planie, a nasze okna są inne, ale dziękuję ci bardzo zato, że o mnie pomyślałaś. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='greatmadwomen']Pytanie z Fb: " Jaka jest teraz sytuacja? Gdzie jestescie? Potrzeba wam kocy itp czy macie?"[/QUOTE]

Na razie siedzimy jeszcze u tej kobiety co wynajmujemy, nie mam jeszcze odpowiedzi czy zgodzi się jeszcze na wrzesień, mam taką nadzieję, bo jak na razie to z kredytu nie starczyłoby na przyczepę. Koce zawsze są potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EVA2406']Nieszczęście goni nieszczęście :-(

[COLOR=red]Dzisiejszej nocy spalił się garaż wypełniony całym dobytkiem Joli , Jej Córki i wnuczka. [/COLOR]Było tam wszystko co miało trafić do budującego się domku - meble, wyposażenie kuchni i pokoju Kacpra, regały, tapczany, stoły i krzesła, komplet nowiutkich szafek kuchennych, sztućce, talerze i wiele, wiele innych rzeczy...............

Cała rodzina jest załamana.................nie wiedzą co robić dalej............... Brak pieniędzy uniemożliwia zakup nowych sprzętów.

Bardzo proszę o pełną mobilizację i zadeklarowanie konkretnej pomocy. Może niech każdy popyta znajomych, popatrzy w domu, co ewentualnie mógłby oddać. Może ktoś wesprze finansowo..............
W tej sytuacji każda pomoc jest bardzo, bardzo potrzebna.
Nie zostawiajmy Joli w takiej chwili samej. Ona robi tyle dobrego, a los tak okrutnie Ją doświadcza.[/QUOTE]



[quote name='paros']Cały dobytek został zabrany z obecnego miejsca zamieszkania, ponieważ p.Jola z rodziną miały już je opuścić. Musiały gdzieś przechować do czasu wprowadzenia do drugiego domu. Wywiozły własne meble i większość rzeczy a zostawiły tylko te potrzebne na bieżące dni. Były przygotowane na sytuację, kiedy nagle pojawi się właścicielka i powie aby już wyprowadziły się.
[B]Straciły cały dobytek!![/B] :cry: [B]To straszne nieszczęście............. [/B]:shake:
[/QUOTE]


Zacytuję, bo brak mi słów na taką niesprawiedliwość losu :(((((

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie ja się trochę pogubiłam...
Gdzie jest drugi wątek z którego są przekopiowane powyższe posty?

Myślę, że najrozsądniej jest zrobić na jednym wątku (ale może już nie zakładać nowego bo człowiek nie ogarnia) listę z tymi rzeczami, które konkretne osoby mogą zaoferować (bo bez sensu żeby trafiły tam np. 4 stoły kuchenne).
Ja już kiedyś pisałam - mam komplet mebli młodzieżowych - czeka tak jak deklarowałam ale nie mam szans na transport.
Do oddania mam też nieduży stolik i lampę stojącą - bez rewelacji ale to nie są zniszczone sprzęty.
Myślę, że wygospodaruję też jakieś ściereczki kuchenne albo ręczniki ale nie w dużych ilościach.
Jeżeli potrzebne są ubrania też na pewno coś znajdę (mam do oddania płaszcze zimowe i kurtkę), tylko przydałaby się rozmiarówka.



Tylko gdzie to wszystko wpisywać tak, żeby było do ogarnięcia???

Link to comment
Share on other sites

Aniu, bardzo Ci dziękujemy. Wkrótce powstanie oddzielny wątek i tam będzie informacja co potrzeba na już.

Tymczasem, już można na dogo głosować w wewn. ankiecie. do konkursu Krakvetu... Prosimy o głos na Znajdki: [URL="http://www.dogomania.pl/threads/214317-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-wrzesie%C5%84"]http://www.dogomania.pl/threads/2143...-wrzesie%C5%84[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania W']Jeżeli potrzebne są ubrania też na pewno coś znajdę (mam do oddania płaszcze zimowe i kurtkę), tylko przydałaby się rozmiarówka.[/QUOTE]

Przy takiej ilości zwierzaków przydaje się wszystko (ubrania także szybko się nieszczą), a teraz w dodatku i to nieszczęście :(

Aniu, rozmiary kobiece - 40-42, buty 38-40 (dla P.Joli i córki, która z nią mieszka i pomaga) oraz 152-158 dla wnuka Pani Joli (także z nimi mieszka)
[I]Jeśli się pomyliłam to proszę mi napisać - poprawię[/I]

Co do przechowywania to niestety Pani Jola dopóki nie wybuduje domu nie ma gdzie tego trzymać - najmocniej przepraszamy. Potrzymaj te mebelki jeszcze trochę, transport jakoś się wykombinuje

Link to comment
Share on other sites

Great, dziękujemy Ci za FB, jak widzisz, nie zawsze jest wszystko na bieżąco podsyłane Tobie... Ale nas jest garstka pomagających zaledwie, a zdarzeń do opisania znacznie więcej.... Nie raz sama wybieram co jest pilniejsze i czym zająć się w pierwszej kolejności. Dlatego nie obiecuję, ale spróbuję coś sklecić. Myślę, że informację o krakvecie na FB lepiej udostępnić dopiero po tym, jak tu na dogo wygramy. Inaczej to mija się z celem. Jeśli na dogo wygra ktoś inny, nie fair byłoby lobbowanie na rzecz Znajdek (porozumienie dogo-miau), dlatego o głosy z FB poprosimy kiedy już w wewnętrznej ankiecie wygramy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ucichło, bo budowa trwa, przeprowadzka wisi nad panią Jolą w zawieszeniu. Przeklejam post z ogólnego wątku obrazujący sytuację przeprowadzki:

[quote name='bajk21.']Przez dłuższy czas nie miałam prądu, bo szczur pogryzł kabel doprowadzający i elektryk nie mógł znaleźć przyczyny. teraz już mogę napisać, WIĘC CHCĘ PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM ZA POMOC.
Dzisiaj Pani od której wynajmuję tę ruinkę, dała termin wyprowadzki do końca września, lub od października mam płacić 1500zł. za wynajem, nie wiem co zrobię, bo do końca września nie zdążymy, a po zapłaceniu raty kredytu, który córka wzięła na budowę nie stać nas na zapłacenie takiej kwoty wynajmu, musiała bym nie dawać psom jeść. Za tę ruinę, te 600zł. które płaciłam do tej pory, to już było za dużo, a te 1500zł. nie jest warte tej ruinki, ale ona wie, że my nie mamy jeszcze gdzie się wyprowadzić i chce z nas ściągnąć jak najwięcej. Jednak za październik będziemy musiały zapłacić, bo przeprowadzka będzie możliwa właśnie pod koniec października. Tak ludzie potrafią wykorzystać sytuację. Jak więc widzicie, naprawdę jestem pechowa, teraz ostatnio, aż nadto, przechodzę załamkę i zadaję sobie pytanie, czy to warto tak marnować sobie życie? warto, bo po prostu niema innego wyjścia, a co zrobiła bym ze wszystkimi zwierzakami? przecież nikt ich ode mnie nie weźmie.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Igam']Przy takiej ilości zwierzaków przydaje się wszystko (ubrania także szybko się nieszczą), a teraz w dodatku i to nieszczęście :(

Aniu, rozmiary kobiece - 40-42, buty 38-40 (dla P.Joli i córki, która z nią mieszka i pomaga) oraz 152-158 dla wnuka Pani Joli (także z nimi mieszka)
[I]Jeśli się pomyliłam to proszę mi napisać - poprawię[/I]

Co do przechowywania to niestety Pani Jola dopóki nie wybuduje domu nie ma gdzie tego trzymać - najmocniej przepraszamy. Potrzymaj te mebelki jeszcze trochę, transport jakoś się wykombinuje[/QUOTE]

Jasne - nie ma sprawy. Meble powiedziałam że przetrzymam to przetrzymam (ale powiem szczerze gorąco mi sie zrobiło jak były te burze w sierpniu bo nam piwnice zalało - moja ocalała :)
Rozmiarówka dla mnie idealna ;)
W jakim dokładnie wieku jest wnuczek Pani Joli? Mogę zebrać trochę papierniczych rzeczy (bloki, kolorowy papier, kredki - przyda się w szkole).
Gdyby było coś potrzebne do szkoły to też proszę o info.


Strasznie mi szkoda, bo minimalnie spóźniłam się na fajne sprzęty. Koleżanka remontowała mieszkanie i wydawała naprawdę przyzwoite rzeczy:zlew, meble kuchenne, brodzik, lodówka...Ale poszło :(

Mam też znajomą, która oferowała dobrą budę do oddania - wersja lux ;)..ale ona na Śląsku i znowu problem z transportem :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania W']W jakim dokładnie wieku jest wnuczek Pani Joli? Mogę zebrać trochę papierniczych rzeczy (bloki, kolorowy papier, kredki - przyda się w szkole).
Gdyby było coś potrzebne do szkoły to też proszę o info([/QUOTE]

Chodzi do 4 klasy szkoły podstawowej. Na pewno się przyda :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie! Pani Jola już niedługo musi się przeprowadzić na nowe miejsce i jest problem....posadzki ,które są wylane nie wyschną ,aby położyć panele ....więc jest prośba , jak ktoś może ma na zbyciu jakiś dywan,wykładzinę to badzo mile widziane.....a do wiosny to już wszystko wyschnie i będzie można stopniowo coś układać....na podłogi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wytłuszczę ;)
[quote name='Witusiowa Ewa'] [B]dywan, wykładzinę[/B][/QUOTE]

Jutro przeprowadzka - jeśli ktoś mógłby pomóc to byłoby super :)

i link do głównego wątku [URL]http://www.dogomania.pl/threads/173686-Przytulisko-p.Joli-POŻAR-ZABRAŁ-CAŁY-DOBYTEK!!!-POTRZEBNA-KAŻDA-POMOC!!/page181[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...