Jump to content
Dogomania

mięso dla psów


megii

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo fajny sposób dokarmiania psiaków. Tutaj problem z tą firmą jest taki, że minimalne zamówienie to bodajże 50kg, pakowane po 1kg. Tak więc jest to rozwiązanie dla większych hodowli z wolną zamrażarką :)

II problem z tego typu firmami, jest to, że sprzedają produkt zamrożony i w przypadku nieuczciwego dostawcy, może się w paczkach znaleźć sporo wody.

Link to comment
Share on other sites

Ja kupuję 10 kg dziczyzny dla [B]jednego [/B]psa - co wystarcza na ok. 1,5 miesiąca. A w międzyczasie dostaje ryby i suchą karmę. Więc wydaje mi się, że te 50 kg to nie jest tak znowu dużo, jeśli się ma zwierzaka rasy dużej, albo dwa psy. Zawsze można wziąć to zamówienie na spółkę z kimś.
Osobiście uważam, że to super pomysł i byłabym zadowolona mogąc kupować mrożonki ze świeżego mięsa drugiego sortu dla psa

Link to comment
Share on other sites

bo ja się własnie zastanawiam, czy nie kupić..
ale 50kg?? toż to cała ciezarówka :lol:
a ja mam ledwie beagielka..
choć pewnie jak by mu pozwolić, to by się szybko zaopiekował całym transportem :evil_lol:

a nie wiecie, jak jest z dostawą? kupuje się u nich, czy w sklepach, czy jak?

wysłałam maila, ale jak na razie nie mam odpowiedzi..

Link to comment
Share on other sites

ja kupuje podobne miesko, tylko ze kilo po 2,50 a pakowane jest w paczki po pol kilo . mozna kupic ile sie chce. tyle ze jest to dosc daleko demnie (Zelisławice) wiec ja kupuje zapas na ok miesiac.
daje to mieso surowe z makaronem-piesek jest wniebowziety :)

Link to comment
Share on other sites

W Krakowie mięso tej firmy można kupić na 100% w sklepie Karusek.
[URL="http://www.karusek.pl"][/URL]
Wiem bo kupowalam :)kilkawersji, w paczuszkach 1kg, cena w zaleznosciod wersji 4-5,50zł.Paczkihermetycznie "zgrzane" bardzo ściśle, więcraczej nie ma mowy ooszustwiew postaci zmrożonej wody.

Mięcho śmierdzi i smakuje - wedlug mojego psa - wysmiecicie :lol:


A skoro jest w Karusku to podejrzewam ze w innych sklepach tez uda sie znalezc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shami']W Krakowie mięso tej firmy można kupić na 100% w sklepie Karusek.
[URL="http://www.karusek.pl"]www.karusek.pl[/URL]
Wiem bo kupowalam :)kilkawersji, w paczuszkach 1kg, cena w zaleznosciod wersji 4-5,50zł.
A skoro jest w Karusku to podejrzewam ze w innych sklepach tez uda sie znalezc[/quote]
Tylko,że to już nie jest cena hurtowa a za 5 zł mozna juz kupić coś lepszego niz niewiadomą mielonkę

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłam kilka kg tego mięsa w Karusku właśnie (z polecenia właściciela firmy Aspol )i nigdy więcej.Moje psy są na to mięso uczulone.Objawiało się to zwiększonym świądem i plamami czerwonymi na brzuchu u whippeta ,który alergikiem do tej pory nie był....na szczęście wszystko minęło bezpowrotnie po odstawieniu tego mięsa.
Dodam jeszcze tylko,że mięso jest stosunkowo tłuste .Nie polecam.
Tak jak napisała Puli za tę cenę mozna kupić choćby serca wołowe ,które są z pewnością zdrowsze i na pewno nie tak tłuste .

Link to comment
Share on other sites

biedny piesiu, ale dobrz ze przeszlo. moze ten kto ci to sprzedal dodal do miesa wieprziwny. moj psiak mial wlasnie takie uczulenie ( a wlasciwie gorsze bo mial az rany) po tym rodzaju miesa. bo wolowina raczej niepowinna uczulac.
mnie sie skonczylo kupne miecho , wiec poszlma i kupilam pluca i serce - wyszlo troszke drozej ale bardzo niewiele, a wiem przynajmnieje co daje :p

Link to comment
Share on other sites

Ja też kiedyś, jak jeszcze gotowałam, kupiłam to mięso w Karusku i.... więcej nie kupiłam :shake: Smród w trakcie gotowania okropny - całe mieszkanie smierdziało. Psu tego nie dałam bo się bałam, że dostanie biegunki. Zresztą mięso 3 i 4 klasy tłuszcz i mięsa krwawe, ścięgna, powięzi, węzły chłonne - więc cena nie jest taka dobra...
Obecnie psy są na BARFie i w tej cenie (no, może 80 groszy drożej :razz:) kupuję serca wołowe czy ogon wołowy i widze jak on on wygląda. Panowie z mięsnego zostawiają mi tez szponder wołowy, który jest obeschnięty i dla ludzi się nie nadaje - psy zjedzą :cool3: a cenę ma dobrą (5,5zł/kg).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja mieszkam na śląsku i u mnie można dostać mięso As-pol w wielu sklepach. Nie tylko zoologicznych, bo np. również sklep miesny "oplerek" sprzedaje mieso as-pola. Kiedyś się skusiłam i kupiłam kilka razy. Zdecydowanie NIE POLECAM! po pierwsze tam jest prawie sam tłuszcz. Jesli ktos da na surowo to tego tak nie widać, ale po ugotowaniu miesa jest 3 razy mniej, a woda jest aż gesta od tłuszczu. Jak wsadziłam taką psią zupe do lodówki to na górze utworzyła sie chyba z 3 centymetrowa warstawa simierdzącego tłuszczu. Po takim gotowaniu nie mogłam domys gara i zlewu- sam tłuszcz!
Producent poleca by mięso gotować w opakowaniu, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Pomysł dobry, ale za kazdym razem sie ten worek w gotowaniu rozwala.
No i zawsze pozostaje zgadką CO naprawde tam zostało zmielone.
Już lepiej kupić drobiowe korpusy,czy jakieś inne częsci z kurczaka. ja kupuje mieso w makro- o wiele taniej niż w sklepach i w 100% świeże.

Link to comment
Share on other sites

Jeden z moich psów jest alegikiem. Nie może jeść ani wołowiny, ani żadnych podrobów. Dobrze mu służy tylko drobiowe (kurczak, indyk) z ryżem. Słyszałam kiedyś, że nie uczula także konina i baranina. Prawda to? I czy ktoś z Trójmiasta zna miejsca gdzie takie mięso sprzedają?
To w woreczkach kidyś testowałam na drugiej psicy, nie alergiczce. Jej smakowało, ale smród okropny. Tłuszcz jak zastygł to zbierałam i wyrzucałam, więc tłuszczu tyle nie jadła, ale zrezygnowałam.

Link to comment
Share on other sites

Jak czytam co piszecie to.. :-o

Kiedys podczas wyjazdu kupilam w Karusku paczuszke, wrzucilam do garnka z gotującym sie ryzem i marchewką z groszkiem(tez z mrozonki) i pies byl zachwycony, a ja glupia sie cieszylam ze ma taką pyszną "odmiane" od suchej karmy :shake:

I jeszcze caly czas, po powrocie do Katowic szukalam tego miesa w sklepach i strasznie zalowalam ze nie moge znalezc :shake:

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, ja nie testowalam tego miesa, ale tak sobie mysle - jak maja pachniec podroby, scinki, kawalki przelykow i innych wnetrznosci?... nawet drobiowe zoladki czy inne takie smierdza przy gotowaniu. A wedlug powszechnej opinii takie "smieci" sa lepsze dla psow, niz czysciutkie mieso 1 klasy, takie jak dla ludzi. Gotowanie takich rzeczy ma swoje uroki. Ja zawsze dorzucam jakas jarzyne, to zapach jest troche bardziej znosny. No, ale jak mowie, tego akurat miesa nie probowalam.
A sprobuje i zobacze jak to naprawde jest :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...