Jump to content
Dogomania

megii

Members
 • Content Count

  217
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by megii

 1. megii

  Obóz dogoterapeutyczny

  Obóz jest zaawansowanym kursem dogoterapii, przeznaczonym dla przewodników z psami. Jest to kontynuacja kursów podstawowych organizowanych przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom. Kurs obejmuje 80 godzin dydaktycznych, w tym: [LIST=1] [*] [B]Pedagogika i elementy psychologii (14 h)[/B], zagadnienia z zakresu: [LIST] [*] pedagogiki specjalnej [*] pedagogiki przedszkolna i wczesnoszkolna [*] pedagogiki zabawy [*] psychologi klinicznej [*] psychologii rozwojowej [/LIST] [*] [B]Szkolenie i behawior psów – teoria (10h)[/B] [LIST] [*] szkolenie metodą klikerową [*] znaczenie stresu w procesie nauki [*] czynniki stresujące w pracy psa terapeuty [*] bhp pracy psa [/LIST] [*] [B]Rehabilitacja (6 h)[/B] [*] [B]Dogoterapia (30 h)[/B] [LIST] [*] zajęcia praktyczne [*] warsztaty [*] metodyka prowadzenia zajęć - teoria [/LIST] [*] [B]Szkolenie psów – zajęcia praktyczne (20 h)[/B] [LIST] [*] blok posłuszeństwo (10 h) [*] blok „sztuczkowy” (czyli umiejętności psa przydatne na zajęciach) [/LIST] [/LIST] Zajęcia praktyczne prowadzone będą w niewielkich grupach (do 5 osób), co umożliwia instruktorowi skupienie się na każdym uczestniku szkolenia. Po zajęciach praktycznych przewidziane są superwizje i analiza przebiegu praktyk. Koszt kursu: 1500 zł. Cena obejmuje noclegi oraz szkolenie. Wyżywienie we własnym zakresie. Więcej informacji na naszej stronie [URL]http://zwierzetaludziom.pl/?target=oboz.html[/URL]
 2. Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom zaprasza na kompleksowy kurs dogoterapii! Kurs obejmuje 150 godzin, w tym 135 godzin wykładów i warsztatów z zakresu szkolenia psów, weterynarii, pedagogiki i psychologii, fizjoterapii. Wszystkie zagadnienia w tych blokach analizowane będą pod kątem prowadzenia zajęć z udziałem psa. Przewidziane są także wykłady i warsztaty w ramach bloku „Dogoterapia” – obejmujące swoim zakresem specyfikę pracy z psem w różnych placówkach. Dodatkowo podczas kursu odbędą się praktyki, podczas których będzie można zweryfikować zdobytą wiedzę pracując z różnymi podopiecznymi. Praktyki odbywać się będą w szkole specjalnej, ośrodku pobytu stałego dla osób niepełnosprawnych, domu dziecka i szpitalu. Uczestnicy kursu będą mogli wybrać najbardziej interesujące ich placówki. W sumie każdy uczestnik weźmie udział w 15 godzinach praktyk. Więcej informacji(także szczegółowy program i wykładowcy) na naszej stronie internetowej - zapraszamy! [url]http://zwierzetaludziom.pl[/url] - Dogoterapia => KURS [url=http://zwierzetaludziom.pl/?target=kurs.html]link bezpośredni[/url]
 3. podnoszę. strasznie jest biedna, mam nadzieję, ze na forum beaglowym uda się coś zdziałać... Trzymaj się maleńka..
 4. Dziś, na ruchliwej dwupasmowej ulicy przy moim osiedlu (ul Bronisława Czecha, w Starej Miłosnej w Warszawie) znalazłam huskiego. Zgarnęłam z ulicy, no bo nie można jej było zostawić na środku tej ruchliwej drogi. Jest to suczka, dość młoda, ma piękne niebieskie oczy. Jest przyjaźnie i zabawowo nastawiona do psów. Do naszego kota też podchodzi raczej przyjaźnie, chce się bawić pacając Jafkę łapą... a jak się kotu nie podoba, to szczeka... Jak dla mnie jest zachudzona.. ale też nie jest głodna. Suchej karmy zjadła troszkę, sera żółtego nie chciała, wątróbki z kurczaka jej zasmakowały ;) Na smyczy ciągnie jak oszołom. Nie zna chyba żadnych komend, za to perfekcyjnie potrafi otwierać drzwi z klamki. Być może tym sposobem komuś uciekła. Szukam poprzednich właścicieli - pilnie! Jeśli się nie znajdą (a podobno tego psa widziano błąkającego się już od dosć dawna) będę szukać nowego domu. [IMG]http://demi.zwierzetaludziom.pl/wp-content/uploads/2010/02/haszczak3.jpg[/IMG] [IMG]http://demi.zwierzetaludziom.pl/wp-content/uploads/2010/02/haszczak2.jpg[/IMG] [IMG]http://demi.zwierzetaludziom.pl/wp-content/uploads/2010/02/haszczak4.jpg[/IMG] [IMG]http://demi.zwierzetaludziom.pl/wp-content/uploads/2010/02/haszczak1.jpg[/IMG] [COLOR=blue] [B][SIZE=12][SIZE=2]Bardzo proszę o pomoc w szukaniu domu! Mam już dwa swoje psy, nie mam mozliwości mieć trzeciego, nie może u nas długo zostać! moje namiary: Magda Nawarecka 606 489 555 [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/SIZE] [/SIZE][/B][/COLOR]
 5. Podnoszę! Suczka szuka swoich włascicieli!
 6. megii

  16-17.01. Puchar Burmistrza Radzymina

  część moich filmików na kanale YT: [url]http://www.youtube.com/user/meginaw[/url] nie umiem wrzucić na forum. Jeszcze mam ich sporo, tylko czasu mniej na wrzucenie na sieć.
 7. o kurcze, przepiękne foty! Na prawdę, z przyjemnością się ogląda :) Szkoda, ze moje brązowo-łaciate burki się na nie nie załapały :( Może chociaż są fotki z podróży powrotnej do Warszawy? w 6 psów i 5 ludziów w jednym małym samochodzie? :lol: Ja też stoję w kolejce, a jakże :) "mighty boy" też przebiera łapkami :D a w tym sezonie to może i z Demi bym poćwiczyła, bo już dziecko większe i bardziej z torkami obyte będzie :cool3:
 8. z niecierpliwością czekam na więcej pięknych zdjęć! :)
 9. megii

  mięso dla psów

  [url=www.miesodlapsow.pl]Co myślicie o tej stronie?[/url] Jest to firma produkująca mięso dla psów. nie mogłam nigdzie znaleźć takiego tematu.. czy może to być dobry sposób żywienia psa?? Ew dodatek do suchej karmy?
 10. megii

  Warszawa 19-20 lipca

  Wszystkie informacje na tej stronie: [url]http://zawody.zwierzetaludziom.pl/[/url]
 11. fanie :) Ciekawe, kiedy zwyczaj wpuszczania psów asystujących rozpowszechni się w całej polsce..
 12. megii

  Dogoterapeuta ma dom!.

  WIadomo co z domkiem dla MAksa??
 13. o jejku, ale fajnie :) Strasznie się cieszę, ze jest pozytywny odzew! Razem łatwiej (nomen omen ;) ) Jakiś czas temu byłam na konferencji, na której występowali przedstawiciele Hiszpanii. I opowiadali, jak to u nich wygląda- że wszystkie organizacje razem współpracują i dzięki temu mają silę przebicia, udało im się na prawdę dużo fajnych rzeczy razem zdziałać. Oby to był dobry początek takiej drogi także u nas :)
 14. też się nad tym zastanawiam. denerwują mnie stopnie wtajemniczenia i ograniczanie dostępu do forum :/ Tworzy się "elita" która może pisać wszędzie i "reszta" która czeka na łaskę admina... Nie sprzyja to integracji za bardzo :P Ale może się rozkręci za chwile?
 15. używam nicku [B]megi, [/B]bo tak jestem na innych forach (np na beaglowym). Na dogomanii niestety był już zajęty. Moim zdaniem aktywacja przez admina jest zniechęcająca, bo jak człowiek chce coś napisać pod wpływem chwili, to nie ma szans. Ja czekam już drugi dzień :helo: ale moze się doczekam :cool3:
 16. Nie chodzi o forum internetowe, tylko o "realne" forum jako zrzeszenie, spotkanie, współpraca. Nie wiem, jak nazwać. Coś jak federacja, tylko mniej formalnie. Partnerstwo.
 17. megii

  Nadwaga u beagla - help!!!:(

  dietę bezmiskową ;) pisałam wyzej. Dostaje suchą karmę, ma odmierzoną porcję dzienną, ale nie dostaje jej wsypanej do michy, tylko w ciągu całego dnia za pracę(wykonywanie komend, ignorowanie obcych psów na ulicy, etc) Czasem oprócz karmy dostanie coś "extra"- ciasteczka wątróbkowe, suszone płucka, kiełbaskę czy parówkę. Ale podstawą żywienia jest karma (PROFormance+Forza10, wymieszane)
 18. megii

  szczeka i szczeka...

  mampytanie, a własciwie problem, który, mam nadzieję, ktoś z Was pomoże mi rozwiązać. sprawa nie dotyczy moejgo psa, tylko psa mojego chłopaka, a bywam tam często i co jakiś czas na dłużej. W sumie juz od ponad 2 lat tam bywam, więc zdazyłam się z psem zaprzyjaźnić ;) Nazywa się Brutus i jest kundelkiem, dość niewielkim, za to strasznie głośnym.. szczeka na wszystko i wszystkich. No dobra, na domowników ni eszczeka. Ale szczeka, jak ktoś wchodzi po klatce schodowej. Jak zadzwoni telefon. Jak ktoś przyjdzie w goście. Jak któryś z gości wstanie od stołu, albo nawet gwałtowniej się ruszy (np odwróci na krzesle).Szczeka jak wychodzi na spacer, zbiegając po klatce schodowej. Jak kogoś spotka na tej klatce, to oczywiście szczeka głosniej. Jak ktoś z domowników wraca, to też mu się zdarzy szczekać. Na mnie też szczeka- za każdym razem jak przychodzę (rutyna) i potem, jak chodze po domu to czasem tez. Jak wchodzę do łazienki to ZAWSZE (moja hipoteza- trzymają tam "skarb" którego pies broni ;) ) . A, oczywiście zdarza mu się szczekac, jak coś chce. No i piszczy, jak coś chce, ale to w sumie chyba nic dziwnego. żeby sprawę skomplikować, dodam, że od 4 miesięcy tez jestem włascicielką psa- beagla. Który oczywiście zawsze ze mną jeździ do Brutusa.. za każdym razem, jak przyjedziemy, to "powitanie" trwa kilka ładnych godzin i psy się na zmianę "gwałcą" ustalając hierarchię.. z różnym skutkiem (Batiar jest jeszcze młody) . Ale jak już jesteśmy z beaglem, to Brutus zrobił się chyba bardziej nerwowy.. na mnie chyba też szczeka częściej. Tylko ze do tego doszło jeszcze to, ze szczeka za każdym razem, kiedy usłyszy imię "Batiar". Kiedy ktoś próbuje Batiara głaskać, nawet ja. Oczywiście, jak się batiarowi zwróci uwagę ("fe!") to natychmiast leci pomagać i szczekać przeraźliwie. Do małego, ani do mnie nie jest agresywny. Owszem, widać, ze go szczeniak irytuje, ale wszystko jest pod kontrolą. Na spacerach bawią się ładnie, z resztą na spacerach Brutus nie szczeka tak często, chyba, ze czasem z radości. I tu moje pytanie: co można zrobić, żeby szczekał trochę mniej? Czasem zdaża mi się np wstać w nocy, do łazienki, czy po wodę, i on wtedy budzi wszystkich.. zzwyczaj zamykam mu wtedy pysk reką i mówię do niego, co daje jakiś krótkotrwały efekt.. ale bardzo krótkotrwały. Jeśłi chodzi o zachowania wobec Batiara- znaczy, szczekanie za każdym razem, kiedy zorientuje się, że uwaga kogoś jest skupiona na małym- próbowaliśmy wszystkiego. prośby, groźby, rozdzielanie psów, etc.. własciwie efekt żaden. Być może dlatego, ze żadna z tych metod nie była stosowana konsekwentnie... CO o tym myślicie? I co z tym można zrobić? ps. Brutus ma 8 lat.
 19. też czekam na"niebawem" :multi: wrzucisz info tutaj, czy trzeba szukać po necie? orientacyjnej ceny też nie znasz?
 20. rmx, dziękuję CI za długiego posta obszernie opisującego różne zagadnienia. Niestety, NIE JEST to odpowiedź na moje pytanie. Ja wiem, co daje egzamin. Że ktoś sprawdzi umiejętności mojego psa- i bardzo dobrze. Tylko że: w żadnym stopniu NIE POPRAWI to bezpieczeństwa na zajęciach (bo albo pies jest bezpieczny także przed egzaminem, albo i po nim nie będzie) Pytałam o to, "co daje" egzamin bardziej w kontekście tego, ze mogę zdawać z psem w Warszawie, Łodzi, gdańsku, Bydgoszczy i wreszcie w kielcach. Każdy z tych egzaminów pretenduje do bycia wyrocznią. To ja chciałam w końcu znaleźć wyrocznię, która oprócz tego że sama się tak subiektywnie określi, będzie miała jakieś umocowanie prawne. Ja bym na prawdę chciała zdać egzamin, który będzie respektowany w więcej niż jednym miescie :roll: a że na razie nei mogę, to zdam w "moim" mieście, bo tu mi się najbardziej przyda. I nie porównój egzamminu do szczepienia.. bo to chyba nietrafiona metafora, nie sądzisz? ps. czy egzamin coś kosztuje? jeśli tak, to ile? ps2. czy pies otrzyma jakiś dokument? jeśli tak, co jest na nim napisane?
 21. to to ja rozumiem :) tylko porblem jest taki, że KAŻDY może sobie zrobić taki egzamin ;) Więc chciałam się dowiedzieć czy to, ze zdam akurat ten egzamin da mi coś więcej ponad to, że TA KONKRETNA fundacja uzna mnie za osobę "godna prowadzenia kynoterapii" Chodzi o jakies umocowanie prawne, respektowanie egzaminu przez jakieś władze, np straż miejską. Bo ja bardzo nie lubię tłumaczyć, dlaczego mój pies jedzie autobusem bez kagańca i że nikogo nie zeżre, skoro pracuje z dziećmi. Rozumiem, że opracowały ten egzamin osoby, które uważają się/są (nie kwestionuję broń boże) specjalistami. Tylko czy razem z legitymacją psa terapeuty mój pies zyska coś więcej poza uznaniem jury? Wydaje mi się, że nie.
 22. a ile kosztuje egzamin i na jaką część Polski jest ważny? :> Daje psu jakies uprawnienia poza tym, ze ładną legitymację np pozwolenie na korzystanie z komunikacji miejskiej bez kagańca, albo na przejazd pociągami bez kagańca, albo jakieś zniżki? albo pozwolenie na wchodzenie do sklepów? i co będzie napisane na dokumencie otrzymanym przez psa?
 23. megii

  czy można ukarać hodowcę?

  ojj,.. ale się porobiło, a nie takie było założenie tematu :shake: [quote] Megii- ja tylko jednego nie rozumiem. Wzięli psa, pies wymiotował robalami, miał łyse placki, to czemu wystawili pozytywny komentarz na allegro?[/quote] Nie wiem, niestety. Podejrzewam, ze opinia była wystawiona zaraz po odbiorze szczeniaka- kiedy byli nim zachwyceni, bo był mały i śliczny. Bo sporo gdali z hodowcą przez telefon i (zdaje się) posłuchali kilku ładnych bajek.. kłopty zaczeły się następnego dnia.
 24. megii

  czy można ukarać hodowcę?

  BeataG: dziękuję za odpowiedź- analizę prawną :), jesteś wielka :loveu: mam nadzieję, ze się to przyda właścicielom...
 25. moim zdaniem nikt w PZD nie negje potrzeby współpracy ze specjalistami (lekarz, rehabbilitant, psycholog, etc) ani też odpowiedniego przygotowania wolontariuszy. Więc nie o to chyba poszło? A pies do dogoterapii- owszem, powinien akceptować wszystkich i pozwolić ze sobą zrobić wszystko. Ale chyba dopuszczalne jest, że pies lepiej pracuje np z dziećmi o lekkim stopniu upośledzenia, albo z tymi o głębokim, albo że lepiej sprawdza się przy osobach starszych. Każdy jest inny, każdy ma inne preferencję. WIec chyba pies też moze sobie na to pozwolić- pod warunkiem, że z grupami "mniej preferowanymi" również pracuje i również nie wykazuje agresji, jest posłuszny i przewidywalny, etc. Chyba, ze się myle...
×