Jump to content
Dogomania

Fifi już po operacji, dziękujemy wszystkim za pomoc:)


Recommended Posts

  • Replies 723
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fifek zaczyna powoli chodzić:multi:, na razie tylko na smyczy ale zawsze coś.
Zawsze wychodziłam na spacer bez innych psów aby nie prowokować Fifka by mu się nic nie stało. Wczoraj był z nami na spacerze również drugi pies i Fifek zaczął do niego ciągnąć na smyczy. Normalnie jest to mało komfortowe i niepożądane ale w tym przypadku było inaczej. Fifi podczas fazy pociągowej odciąża sobie trochę przód i zaczyna używać chorej łapki. Dzisiaj byliśmy już bez drugiego psa i ta metoda się sprawdza. Kilka kulawych skoków i kilka kroczków. Najwięcej było ich 20:multi:!!! Jak na cztery miesiące nie używania łapy to uważam za przełom. Jutro jedziemy do Łodzi na bieżnię wodną. Mają ją dopiero od 2 tygodni. Dobrze, że ktoś wpadł na ten pomysł w naszym rejonie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='romurem']Fifek zaczyna powoli chodzić:multi:, na razie tylko na smyczy ale zawsze coś.
Zawsze wychodziłam na spacer bez innych psów aby nie prowokować Fifka by mu się nic nie stało. Wczoraj był z nami na spacerze również drugi pies i Fifek zaczął do niego ciągnąć na smyczy. Normalnie jest to mało komfortowe i niepożądane ale w tym przypadku było inaczej. Fifi podczas fazy pociągowej odciąża sobie trochę przód i zaczyna używać chorej łapki. Dzisiaj byliśmy już bez drugiego psa i ta metoda się sprawdza. Kilka kulawych skoków i kilka kroczków. Najwięcej było ich 20:multi:!!! Jak na cztery miesiące nie używania łapy to uważam za przełom. Jutro jedziemy do Łodzi na bieżnię wodną. Mają ją dopiero od 2 tygodni. Dobrze, że ktoś wpadł na ten pomysł w naszym rejonie.[/QUOTE]
Cudownie romurem!Dziękujemy za wiadomości i czekamy na wiadomości z bieżni wodnej.Czy Fifi ma jeszcze jakieś kontrole u veta?Fifciu,mocno trzymam kciuki za twoje zdrówko,a jest za co,bo jak widać,robisz postępy...!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogusik']Cudownie romurem!Dziękujemy za wiadomości i czekamy na wiadomości z bieżni wodnej.Czy Fifi ma jeszcze jakieś kontrole u veta?Fifciu,mocno trzymam kciuki za twoje zdrówko,a jest za co,bo jak widać,robisz postępy...!!![/QUOTE]

Przed Świętami muszę wysłać zdjęcie kontrolne łapy, a pod koniec stycznia planowane jest usuniecie śrub.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='romurem']Niestety bieżnia wodna nie przypadła Fifkowi do gustu:shake:, bardzo się denerwował i próbował za wszelką cenę się z niej wydostać. Szkoda. Niestety za duże ryzyko.[/QUOTE]
To w takim razie daj spokój romuren z tą bierznią,tyle Fifi już przeszedł szkoda go stresować.Daj mu czas może to wszystko za szybko się dzieje.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście próbowaliśmy wszystkiego. Ale niestety Fifek tak panicznie reaguje na hałas bieżni jaki i samą wannę( niestety to nie jest ten przeszklony model,może byłby też i cichszy), że stwierdziliśmy iż nie ma to sensu. Przyzwyczajenie Fifka do tego urządzenia przyniosłoby większe straty niż ćwiczenia w innej formie. Bieżnia ma za zadanie nauczyć psa ponownie normalnie chodzić. Woda spełnia głównie funkcję odciążającą. W przypadku Fifka stres jaki przechodzi jest tak silny, że nic na to nie pomaga. Tu działa u niego tylko instynkt, tylko żeby móc się wydostać z tego czegoś. A jak wiadomo stres nie sprzyja rekonwalescencji. Więc ćwiczymy jak wcześniej, funkcję odciążającą będą spełniały moje ręce a napędzającą do ruchu naprzód drugi pies. Efekt ten sam, Fifek się nie stresuje a ja mam większy biceps:razz:. No i z miłą chęcią dotleniamy się trzy razy dziennie!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Właśnie dostałam odpowiedź od weta z Czech. Napisał, że na zdjęciu wszystko jest dobrze. Cały czas mamy ćwiczyć. Udało mi się również załatwić zabiegi magnetoterapii w ludzkiej przychodni. Będziemy walczyć.
Pani Aniu, różnica jest kolosalna. Pies zaczął obciążać łapkę po 2 tygodniach od operacji. Nic się nie paprało, nie puchło. Uszkodzony nerw zaczął się regenerować. Świadczy o tym fakt, że łapka nie wisi bezwiednie tylko jest przez Fifka kontrolowana.
Jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku, choć na oczekiwany efekt będziemy musieli jeszcze długo poczekać.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wiadomości.Dla mnie są wspaniałe po takim koszmarze,który przeszedł Fifek.Ogromnie się cieszę,będzie dobrze,nawet jak trzeba będzie długo poczekać to jest ogromna szansa na to,że Fifek będzie mógł cieszyć się normalnym życiem.Bardzo dziękuję i trzymam kciuki.Nie opuszczam Was,jestem myślami z Wami.
Pod koniec stycznia jest zaplanowana wizyta w Czechach czy coś pokręciłam?

Link to comment
Share on other sites

Zbieramy na sterylkę goldenki. Zapraszam na bazarek [URL="http://www.dogomania.pl/threads/220128-R%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-na-sterylk%C4%99-Axy-podopiecznej-FPR-Z%C5%82oty-Pies?p=18283747#post18283747"]http://www.dogomania.pl/threads/220128-R%C3%B3%C5%BCno%C5%9Bci-na-sterylk%C4%99-Axy-podopiecznej-FPR-Z%C5%82oty-Pies?p=18283747#post18283747[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...