Jump to content
Dogomania

Fifi już po operacji, dziękujemy wszystkim za pomoc:)


Recommended Posts

Parę dni po zdjęciu opatrunku Fifek z oczywistych względów poruszał się trochę sztywno i z rezerwą. W tej chwili zakres ruchu jest coraz obszerniejszy, Fifek zaczyna już trochę kłusować. Od poniedziałku zaczynamy znowu chodzić na magnetronic aby wspomóc wewnętrzne gojenie się kości.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 723
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='azalia']Tak bardzo się cieszę,ze Fifulek już nawet troszkę kłusuje.
Życzę Wam obojgu,aby kłus Fifka jak najszybciej zamienił się w galop.
Dużo radości z każdego nowego dnia![/QUOTE]
Przyłączam się do życzeń azali.Najważniejsze,że operacja się powiodła i Fifi robi już takie postępy w chodzeniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='romurem']Parę dni po zdjęciu opatrunku Fifek z oczywistych względów poruszał się trochę sztywno i z rezerwą. W tej chwili zakres ruchu jest coraz obszerniejszy, Fifek zaczyna już trochę kłusować. Od poniedziałku zaczynamy znowu chodzić na magnetronic aby wspomóc wewnętrzne gojenie się kości.[/QUOTE]
Jestem pełna podziwu ile robisz dla Fifka. Pozdrawiam Was.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Anula']Co słychać u Fifka.Jak łapka?[/QUOTE]

Chodzimy, chodzimy, chodzimy. Zrost kostny jest już bardzo widoczny ale odbudowa a raczej wygojenie się tkanki chrzęstnej w stawie wymaga jeszcze sporo czasu. Fifi może już nawet galopować, zakres ruchu jest prawie normalny ale ze względu na zniszczoną chrząstkę musi jednak poruszać się jak najspokojniej.



[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images50.fotosik.pl/1517/beb0b7e98e515c2bmed.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images49.fotosik.pl/1462/227bc2b88b4343b7med.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='docha']wow, jaki budrys! normalny niedźwiadek :) ciepłe pozdrowionka.
romuren, ile on ma w kłębie?[/QUOTE

Przez tą sierść wygląda na większego i grubszego a ma tylko 40 cm w kłębie(wg mojej miarki ;) ) i waży 12 kg. Odkąd zaczął chodzić przyrósł o 1 kg.

Link to comment
Share on other sites

Szczerze pisząc nie poznałabym teraz Fifka.W Schronisku miał inną sierść,no wiadomo masakrycznie brudną,u mnie był obcięty a u romuren o przepięknej szacie całkiem odbiegającej z przeszłości.No ale właśnie zawsze psy nabierają blasku w nowych domach.
Mam ogromną nadzieję,że chrząstka całkowicie odbuduje się i Fifi będzie mógł cieszyć się normalnym życiem.
Jest śliczny!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

[quote name='Bogusik']romurem,trochę już martwimy się brakiem odpowiedzi o zdrowie Fifiego.Napisz proszę,jak to wszystko teraz wygląda...?[/QUOTE]

Witajcie!!!

Fifek ma się dobrze. Kość się już zrosła. Niestety w wyniku spapranych poprzednich operacji są zmiany w stawie i prawdopodobnie z tego powodu Fifek już tylko(!) nieznacznie kuleje w kłusie. Piszę prawdopodobnie, ponieważ ze względu na długi czas zrostu nie miał pełnego zakresu ruchu i mięśnie nie są jeszcze dostatecznie rozciągnięte, co również może być przyczyną znaczenia w kłusie. Zmiany w stawie są do usunięcia na tyle na ile da się do nich dotrzeć. Za 2 miesiące mamy tak czy siak zgłosić się do weta na operację.
A z innej beczki. Zapuszczamy Fifka. Chcę zobaczyć jak będzie wyglądał w swojej naturalnej wersji. Na pewno ładnie ale czesanie tej waty to już teraz masakra:crazyeye: ;) .
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='romurem']Witajcie!!!

Fifek ma się dobrze. Kość się już zrosła. Niestety w wyniku spapranych poprzednich operacji są zmiany w stawie i prawdopodobnie z tego powodu Fifek już tylko(!) nieznacznie kuleje w kłusie. Piszę prawdopodobnie, ponieważ ze względu na długi czas zrostu nie miał pełnego zakresu ruchu i mięśnie nie są jeszcze dostatecznie rozciągnięte, co również może być przyczyną znaczenia w kłusie. Zmiany w stawie są do usunięcia na tyle na ile da się do nich dotrzeć. Za 2 miesiące mamy tak czy siak zgłosić się do weta na operację.
A z innej beczki. Zapuszczamy Fifka. Chcę zobaczyć jak będzie wyglądał w swojej naturalnej wersji. Na pewno ładnie ale czesanie tej waty to już teraz masakra:crazyeye: ;) .
Pozdrawiam[/QUOTE]
Ja sądziłam,że już Fifek nie będzie miał operacji żadnej,a tu czeka go jeszcze jedna operacja!
A gdzie planujesz ją przeprowadzić?
Aby utrzymać w odpowiednim stanie szatę trzeba codziennie systematycznie szczotkować ale naprawdę warto,przecież to całe piękno psa.
Romuren wstaw fotki Fifka,ciekawe jak odrasta tj.jak przechodzi metamorfozę.
A jak reszta psiaków?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Ja sądziłam,że już Fifek nie będzie miał operacji żadnej,a tu czeka go jeszcze jedna operacja!
A gdzie planujesz ją przeprowadzić?
Aby utrzymać w odpowiednim stanie szatę trzeba codziennie systematycznie szczotkować ale naprawdę warto,przecież to całe piękno psa.
Romuren wstaw fotki Fifka,ciekawe jak odrasta tj.jak przechodzi metamorfozę.
A jak reszta psiaków?[/QUOTE]

Niestety złamania śródstawowe niosą za sobą wysokie ryzyko powstania zmian zwyrodnieniowych w stawie. Jest to część ruchoma o strukturze podatnej na wszelkie zniekształcenia( np. chrząstka, która jest u Fifka przerośnięta z powodu zbyt długiego unieruchomienia po zepsutych operacjach w Polsce-tak powiedział wet). Mam nadzieję, że będzie to już ostatnia ingerencja chirurgiczna. Jesteśmy w stałym kontakcie z Abvetem i tam też zamierzamy operować Fifka.
Fifka sierść jest teraz mniej więcej tej długości co na ostatnich zdjęciach. Latem był prawie goły ;). Jego sierść można tylko po wierzchu przeczesać szczotką, aby rozczesać od skóry musimy użyć filcaka, jest to jedyne narzędzie dokładnie rozczesujące jego pudlo-pono szatę. Dzięki znajomej groomerce mieliśmy możliwość przetestowania wszelkich możliwych "urządzeń" czeszących. Najważniejsze, że Fifek to nawet bardzo lubi i nadstawia się po więcej.

Link to comment
Share on other sites

romuren,dziękujemy za informacje o Fifciu.Tak sobie myślę,że w tym całym nieszczęściu,to i tak cud,że tak to się wszystko skończyło.Jak to dobrze,że Fifii trafił pod opiekę tak wspaniałych i doświadczonych specjalistów Abvetu!Rozumiem,że następna operacja będzie w grudniu?Mam tylko nadzieję,że nie będzie ona już tak poważna i skomplikowana,jak pierwsza.
Szczerze powiem,że jestem pełna podziwu dla wszystkich,którzy zachowują i pielęgnują sierść u swoich długowłosych pupili.To wymaga dużo czasu i systematycznej,co dziennej pracy,a wtedy są widoczne efekty.Już sobie wyobrażam Fifiego w nowej "odsłonie"...to będzie na pewno cudo nie do opisania...!:smile:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...