Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='ma']to moze wezniemy sie tu za sformulowanie takiej petycji do ZKWP zeby od jakiejs daty ( bez dzialania wstecz) wprowadzila zakaz wystawiania kopiowanych psow. [/QUOTE]
a ten cytat z wczesniejszych stron jak dowod moich slow. Dalej szukam gdzie to wstawilam ta date 2006 rok.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Olivka']Podobno Niemcy noszą się z zamiarem cofnięcia zakazu kopiowania.;)[/quote]
[B]Olivka[/B], a możesz coś więcej na ten temat napisać? Jaka jest przyczyna takich działań, skoro wprowadzenie tego zakazu miało przynieść same pozytywne efekty? Czyżby nie przyniosło?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']A kto tutaj mówi o wprowadzeniu zakazu działającego [B]wstecz[/B]?:roll: Większość z nas popiera zakaz cięcia,.[/QUOTE]

jakos inni zauwazyli ze nie planuje podstepnie wywalczyc dla wlasnej prywaty zakazu dzialania wstecz... Tylko jeden przedmowca uparcie oskarza mnie o ukryte zamiary i prywate

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma']jakos inni zauwazyli ze nie planuje podstepnie wywalczyc dla wlasnej prywaty zakazu dzialania wstecz...[/quote]

Zakl odpowiedziała na mój post, gdy zaczęła byc mowa o Czechach którzy wprowadzili zakaz wstecz. To raczej nie tyczylo się postów Ma ale postów o Czechach i jak oni to zrobili. A faktycznie zrobili wstecz

Link to comment
Share on other sites

Coś mało konstruktywnie się watek rozwija.To jeszcze raz:
Nic mnie nie obchodzi gdzie i kto wprowadził prawo działajace wstecz.Nic mnie nie obchodzi z jakich pobudek komus sie nie podoba kopiowanie.
Ogchodzi mnie za to,zeby psy nie były kaleczone dla kaprysu i pod kazdym działaniem w kierunku zakazu wystawiania kopiowanych sie podpiszę.
(O mysliwskich psach pracujących już pisałam)

Link to comment
Share on other sites

Puli, psy będą i tak kaleczone dla kaprysu. Nie uważasz, że np. rozmnażanie ras wielkogłowych jest w gruncie rzeczy naszym kaprysem, kiedy często dochodzi u nich do cięcia cesarskiego, które zakłada się z góry, że pewnie będzie, bo suka sama siłami natury sobie nie poradzi?
To tylko przykład, żeby nie było, że mam coś do tych ras.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAŚKA']Puli, psy będą i tak kaleczone dla kaprysu. Nie uważasz, że np. rozmnażanie ras wielkogłowych jest w gruncie rzeczy naszym kaprysem, kiedy często dochodzi u nich do cięcia cesarskiego, które zakłada się z góry, że pewnie będzie, bo suka sama siłami natury sobie nie poradzi?
To tylko przykład, żeby nie było, że mam coś do tych ras.[/quote]
Dodajmy jeszcze stawianie ucha chirurgicznie bo akurat jakoś nie staneło, nacinanie ucha bo nie klapło, z ogonkiem też co nieco się robi jak za wysoko lub źle nosi.
I dopóki nie zmieni sie nastawienie ludzi ze nie za wszelką cene należy poprawiać to nic nie zmieni nakaz. A co z klejeniem uszu u szczeniaka aby wyzej stało? To chyba też tak bardziej ku modzie a nie ku zdrowiu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Dodajmy jeszcze stawianie ucha chirurgicznie bo akurat jakoś nie staneło, nacinanie ucha bo nie klapło, z ogonkiem też co nieco się robi jak za wysoko lub źle nosi.
I dopóki nie zmieni sie nastawienie ludzi ze nie za wszelką cene należy poprawiać to nic nie zmieni nakaz. A co z klejeniem uszu u szczeniaka aby wyzej stało? To chyba też tak bardziej ku modzie a nie ku zdrowiu.[/quote]

Drutowanie zębów, aby zgryz się poprawił, o samym wstawianiu zębów lub usuwaniu nadmiaru nie wspominając itp.itd.
Klejenie uszu to chyba nie barbarzyństwo? Tak jak i farbowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma']TuathaDea- juz wiem- Twoja rase tez tradycyjnie sie kopiowalo.... I wlasnie masz kopiowane psy.... Dlatego tak jestes przeciw zmianom:-([/quote]
Jestem przeciw zmianom, bo nie mam ochoty oglądać u moich psów takich widoków jak u np. fińskich:
[URL]http://www.kolumbus.fi/gaeltacht/tahtihetket/hanta.JPG[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olivka']Podobno Niemcy noszą się z zamiarem cofnięcia zakazu kopiowania.;)[/quote]

ja tez juz o tym slyszalam i to od niemieckich hodowcow, na pewno jednym z powodow jest spadek liczby "kopiowanych" ras, np pinczer sredni jest juz praktycznie rasa ginaca, a niemcy wola kupic kopiowanego szczeniaka np w Polsce nawet kosztem tego ze bedzie to pies niewystawowy
z zakazu wycofala sie juz Rosja - choc u nich zakaz nie obowiazywal dlugo bo od 1 czerwca tego roku !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Coś mało konstruktywnie się watek rozwija.To jeszcze raz:
Nic mnie nie obchodzi gdzie i kto wprowadził prawo działajace wstecz.Nic mnie nie obchodzi z jakich pobudek komus sie nie podoba kopiowanie.
Ogchodzi mnie za to,zeby psy nie były kaleczone dla kaprysu i pod kazdym działaniem w kierunku zakazu wystawiania kopiowanych sie podpiszę.
(O mysliwskich psach pracujących już pisałam)[/quote]
[B][COLOR=seagreen]No właśnie, też tak myślę. Proste to jest, nie?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#2e8b57]Moja Pani doktor miała za dużo psów i kotów do naprawy dzisiaj i nie mogłam rozmawiać.Ale zaprosiła mnie na jutro.To może powiem wam coś nowego.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=#2e8b57]ravik[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea'][B]ravik[/B], złociutki, nie wiem co tam napisałeś, ale domniemam, że nie omieszkałeś odnieść się jak zwykle serdecznie do moich słów. Nie sprawdzę, aby uniknąć rozczarowania.

Pozdrawiam cieplutko,
Twój [COLOR=olive][B]padalec[/B][/COLOR][/quote]
[B][COLOR=green]Na początek chce przeprosić wszystkie oryginalne PADALCE, które są fajnymi zwierzątkami, w naturze :loveu: [/COLOR][/B]

[B][COLOR=green]TuathaDea, tylko bez takich tam zaczepek {cyt:"złociutka"}, wiesz że pedofilia szerzy się w szkołach?:diabloti: [/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]I możesz sobie sprawdzać. Struś jesteś, że się boisz czy co?[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Kaśka,Lalunia - To,że na świecie zawsze będzie ktoś,kto dla kaprysu zrobi rzeczy niemoralne,niezdrowe,krzywdzące czy inne, nie upoważnia mnie do akceptacji takich zachowań. Milczenie i bierność to przyzwolenie na takie praktyki.Ponieważ "moc sprawczą" mam nikłą,mogę sie tylko przyłączyć do tych,którym to też przeszkadza.
Przyłączę sie też chętnie do wszelkich inicjatyw dotyczacych korekt we wzorcach psów o nadmiernie zdeformowanych "parametrach",które maja z tego powodu kłopoty zdrowotne. (wielkogłowe-cesarki,krótkonose-kłopoty z ukł.oddechowym,itp)
W naszym plastikowym świecie rządzi moda i to możni i bogaci narzucają styl. Gdyby carewicz Putin miał kłapciatego i ogoniastego dobermana,to kilkaset tysięcy psów w Rosji nie byłoby pociętych i nie mieliby zamieszania.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Kaśka,Lalunia - To,że na świecie zawsze będzie ktoś,kto dla kaprysu zrobi rzeczy niemoralne,niezdrowe,krzywdzące czy inne, nie upoważnia mnie do akceptacji takich zachowań. Milczenie i bierność to przyzwolenie na takie praktyki.[/QUOTE]

Z punktu widzenia psa to wiele rzeczy jest niezdrowych i krzywdzących. Chociażby zostawianie go samego w domu na kilka - naście godzin w domu. Karmienie sztuczną i przetworzoną karmą i jeszcze parę innych rzeczy.

[QUOTE]W naszym plastikowym świecie rządzi moda i to możni i bogaci narzucają styl. Gdyby carewicz Putin miał kłapciatego i ogoniastego dobermana,to kilkaset tysięcy psów w Rosji nie byłoby pociętych i nie mieliby zamieszania.[/QUOTE]
No więc moze trzeba by było narzucić taki styl.

[QUOTE]Przyłączę sie też chętnie do wszelkich inicjatyw dotyczacych korekt we wzorcach psów o nadmiernie zdeformowanych "parametrach",które maja z tego powodu kłopoty zdrowotne. (wielkogłowe-cesarki,krótkonose-kłopoty z ukł.oddechowym,itp)[/QUOTE]
Dodaj zminiaturyzowane i jeszcze inne takie. To chyba zniknie dosć dużo ras. Wybujały włos to też u niektórych ras wyłącznie działanie hodowlane które nie służy zbytnio psom.
A husky i inne pierwotne na północ bo w naszym klimacie też się męczą. Nie mówiac o golasach które nie sa przystosowane do naszych warunków.

I aby nie było, ja mam psa niekopiowanego, chociaż fakt że podobaja mi się bardziej kopiowane. Ale mam własne ideologiczne przekonanie, z drugiej strony jakaś niecheć do zbyt rygorystycznych nakazów, kiedy sa wazniejsze rzeczy a byle wiejski burek tkwi całe życie na łańcuchu.
A ostatnio usłyszałam ze pani na wsi przygarnęła dwa psy, ale jednego trzeba było uspić bo był agresywny, własciwie to nie ugryzł nikogo tylko obszczekał.
No więc jak widać jeszcze jest dużo do zrobienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']
[I]No więc moze trzeba by było narzucić taki styl.[/I]
No własnie o to chodzi.Kto ma to zacząć,jeżeli nie miłosnicy psów i elita (przynajmniej z założenia) hodowców czyli ZK?

[I]To chyba zniknie dosć dużo ras.[/I]
Niekoniecznie,przeciez wzorce ewoluują - dawne yorki nie były tak maleńkie - a były.

[I] Ale mam własne ideologiczne przekonanie, z drugiej strony jakaś niecheć do zbyt rygorystycznych nakazów,[/I]
No własnie nie chodzi o rygory,tylko o zakaz wystawiania urodzonych po. Dopóki zyłyby te kopiowane byłyby równiez wystawiane.Ewolucja a nie rewolucja.

[I]No więc jak widać jeszcze jest dużo do zrobienia.[/I]
Zgadza się,trzeba więc coś robić.Kto jak nie my?

Moje psy jadaja prawdziwe żarło a nie sztuczne wióry i chodzą ze mna do pracy,więc tu mnie nie zagniesz;) .A tak serio,to nie uprawiaj demagogii,bo co innego konieczność a co innego kaprys.
Burkowi na łańcuchu się nie polepszy,jak innemu psu utnę ogon,za to gdy powiem jego włascicielowi,ze psa źle traktuje,to on mi odpowie,ze przynajmniej go nie okaleczył.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]No własnie o to chodzi.Kto ma to zacząć,jeżeli nie miłosnicy psów i elita (przynajmniej z założenia) hodowców czyli ZK?[/QUOTE]

No więc ja zaczęłam juz 11 lat temu. Z przekonania a nie z nakazu.;)

[QUOTE]Niekoniecznie,przeciez wzorce ewoluują - dawne yorki nie były tak maleńkie - a były.[/QUOTE]
Nie na tyle aby pozbyć siępewnych chorób. A yorkom nie wychodzi to im na zdrowie.

[QUOTE]i chodzą ze mna do pracy[/QUOTE]
Nie kazdy ma to szczęście.


A tak przy okazji. Czy można sprawdzic że jakis pies ma szczątkowy a inny obcięty w tej samej rasie?
Bo jeżeli nie to jak to będzie się do zakazu, tak na przykład w zawodach gdzie przyjdzie wet nie znajacy sie na specyfice rasy?

Link to comment
Share on other sites

Przyznam kiedys nie wyobrazalam sobie ras tradycyjnie kopiowanych - "kompletnie" Tez kiedys uwazalam ze sa wazniejsze problemy niz zakaz kopiowania. Teraz mam psa z calym ogonem i nadziwic sie nie moge dlaczego te SLICZNE ogonki maja byc ucinane. Kiedys pisalam ze moze zajmieny sie wlasnie niedola Burkow a nie ogonami. Teraz przemyslalam sobie duzo. I tez uwazam ze tu mozna dac przyklad.

Dodam ze takze udziwnianie ras tak zeby nie mogly: oddychac, rodzic normalna droga, oraz byly tak ciezkie, ze sa problemy powazne z ich aparatem ruchu tez jest dla mnie krzywdzeniem psow! I chyba juz czytalam o jakichs trendach ktore walcza z tak szkodliwym ukierunkowywaniem hodowli zwierzat.

Napisalam zd znajomych hodowcow z Niemiec, Holandii i Szwajcarii czy w ich krajach planuje sie odwrot od zakazu kopiowania / wystawiania Dostalam juz odpowiedz ze Szwajcarii od znajomej hodowczyni i wlascielki mojej suczki: I am curious how long people are allowed to cut tails in Poland. Poland is
in EU now. In future, Nizinnys will have tails - you can be sure of it.
To dotyczylo tylko PON lecz napisze jeszcze raz z dokladnym pytaniem czy planuja wycofac sie z zakazu kopiowania lub/i wystawiania kopiowanych
Gdy dostane dalsze odpowiedzi wkleje je tu

Link to comment
Share on other sites

tak mozna sprawdzic czy ogon jest naturalnie szczatkowy czy ciety. Ogon naturalnie szczatkony ma charakterystyczny ostatni krag super to widac na RTG. Np wlascielka mojej suczki ze szczatkowym ogonem ze Szwajcarii muslala zrobig RTG jej aby ja dopuscili ho hodowli ( tam ciete nie maja praw hodowlanych) A czemu tak nie wierzyli temu co wymacali- bo niestety wielu hodowcow klamie w tej materii....:-( :-( :-( Oprocz RTG mozna ten ostatni krag wymacac, oraz szycie po obcieciu zostawia wyrazny slad i blizne. Widac ja...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma']Przyznam kiedys nie wyobrazalam sobie ras tradycyjnie kopiowanych - "kompletnie" Tez kiedys uwazalam ze sa wazniejsze problemy niz zakaz kopiowania. Teraz mam psa z calym ogonem i nadziwic sie nie moge dlaczego te SLICZNE ogonki maja byc ucinane. Kiedys pisalam ze moze zajmieny sie wlasnie niedola Burkow a nie ogonami. Teraz przemyslalam sobie duzo. I tez uwazam ze tu mozna dac przyklad. Bo jakze wychowywac wlasciela lancuchowego Burka gdy sama nie jestem bez winy! Dla wszystkich jeszcze raz wspomne- musialam trzymac szczeniaki podczas kopiwania ogonkow. Mimo znieczulenia one bardzo plakaly!!!! Wyrywaly sie!!!! To bylo okropne dla mnie a co dopiero dla nich:-( :-( :-( Wiec kto napisze ladnie petycje? jest tu jakis polonista? Prawnik? I kto zrobi taki program zeby mozna bylo dodawac podpisy przez internet? Jest tu ktos taki? A moze macie kogos znajomego kto moze to zrobic?

Dodam ze takze udziwnianie ras tak zeby nie mogly: oddychac, rodzic normalna droga, oraz byly tak ciezkie, ze sa problemy powazne z ich aparatem ruchu tez jest dla mnie krzywdzeniem psow! I chyba juz czytalam o jakichs trendach ktore walcza z tak szkodliwym ukierunkowywaniem hodowli zwierzat.

Napisalam zd znajomych hodowcow z Niemiec, Holandii i Szwajcarii czy w ich krajach planuje sie odwrot od zakazu kopiowania / wystawiania Dostalam juz odpowiedz ze Szwajcarii od znajomej hodowczyni i wlascielki mojej suczki: I am curious how long people are allowed to cut tails in Poland. Poland is
in EU now. In future, Nizinnys will have tails - you can be sure of it.
To dotyczylo tylko PON lecz napisze jeszcze raz z dokladnym pytaniem czy planuja wycofac sie z zakazu kopiowania lub/i wystawiania kopiowanych
Gdy dostane dalsze odpowiedzi wkleje je tu[/quote]
[B][SIZE=4][COLOR=green]ma, jesteś WIELKA :loveu: :loveu: :loveu: [/COLOR][/SIZE][/B]


[B][SIZE=4][COLOR=#008000]Ja i Pani doktor, będziemy trzymały kciuki[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=#008000]aby się wam udało:multi: :multi: :multi: [/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=#008000]pozdrawiam cieplutko[/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=#008000]ravik[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...