Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='lisica']Maxxel
[QUOTE]
A dobki, rotki ,CC,[SIZE=2]bulterier,e.t.c [/SIZE]w jakim celu te rasy zostały stworzone? Do polowań?

Mnie to wygląda na działanie nie zgodne z prawem,o moralności i etyce nie będę się wypowiadać
Dokładnie Maxxel ale Twoja wypowiedź wygląda na uproszczenie.

A tak jeszcze od siebie,co prawda jak by tak przejrzeć moje posty w tym temacie to, niestety się powtórzę.
Nieetyczne i kontrowersyjne moralnie, jest wykonywanie zabiegów kopiowania,bo uważam że ma to na celu jedynie poprawienie wizerunku rasy a użytkowość jest jedynie wygodną wymówką,choć jak spojrzeć na rasy używane do walk psów to,kopiowanie np. uszu ma "sens",aczkolwiek zawsze mnie zastanawiały stojące na baczność uszy bulteriera
[/QUOTE]
..no to po czesci sobie odpowiedzialas na pierwszy czlon Twojego watku.

[QUOTE]
Jeśli chodzi o wetów,wolny czas poświęcającym czynnym udzielaniu sie w PZŁ,to jakoś nie mogę tego przeskoczyć i mam wątpliwości,kto ów jest.
[/QUOTE]

dlaczego nie??z tego co wiem do kola przynaleza rowniez inne autorytatywne profesje.Moze warto tez pamietac,ze to PZL dba o populacje zwierzyny w naszych lasach.Temat jest jednak mi dosc odlegly i juz sie nie wypowiadam

Link to comment
Share on other sites

sz.sredni[/quote]
[IMG]http://img171.imageshack.us/img171/4829/standardschnauzer162lm6.jpg[/IMG]
No to fajne psiaki,mój ma takiego kumpla,nawet u fryzjera nie bywa,kłapciaty,fajnie wygląda jak silny wiatr jest.
Pies dla dojrzałego psiarza,mocny charakterek ,ale wesoły

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']To teraz ja poprosze o przyklady tych rewelacji!![/quote]

moj wlasny pies, kleilam jedno ucho prawie do dwoch lat, w koncu stanelo...ale nigdy nie bylo takie jakie byc powinno , za to drugiej "psince"stanely po miesiacu.
Mojego znajomego pies - obecnie 4 lata- ma klapniete ciete uszy, klejone byly do ponad 2 lat...znajomej suczce uszy stanely po roku klejenia. Przykladow jest mnustwo, a jak jusz chcesz calkowitej rewelacji to wlasnie sie dowiedzialam ze pewien pies mial klejone uszy az do 3 lat zanim mu stanely...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aisia']moj wlasny pies, kleilam jedno ucho prawie do dwoch lat, w koncu stanelo...ale nigdy nie bylo takie jakie byc powinno , za to drugiej "psince"stanely po miesiacu.
Mojego znajomego pies - obecnie 4 lata- ma klapniete ciete uszy, klejone byly do ponad 2 lat...znajomej suczce uszy stanely po roku klejenia. Przykladow jest mnustwo, a jak jusz chcesz calkowitej rewelacji to wlasnie sie dowiedzialam ze pewien pies mial klejone uszy az do 3 lat zanim mu stanely...[/quote]

..ja sie wlasnie dowiedzialem ,ze boxer znajomych zlamal ogon,trzeba go teraz amputowac ,bo to paskudne podobno zlamanie.Biedny pies gdyby tak mial skopiowany za mlodu:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']..ja sie wlasnie dowiedzialem ,ze boxer znajomych zlamal ogon,trzeba go teraz amputowac ,bo to paskudne podobno zlamanie.Biedny pies gdyby tak mial skopiowany za mlodu:placz:[/quote]
U moich znajomych dwa ON miały amputowane ogony. Pewnie gdyby o tym wiedzieli to by za młodu skopiowali a tak musieli amputowac u psa dorosłego :placz:
Tylko jakby taki owczarek niemiecki wyglądał bez ogona, gdyby tak wszystkim cieli z tego powodu ze moze mu cos sie stac :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']U moich znajomych dwa ON miały amputowane ogony. Pewnie gdyby o tym wiedzieli to by za młodu skopiowali a tak musieli amputowac u psa dorosłego :placz:
Tylko jakby taki owczarek niemiecki wyglądał bez ogona, gdyby tak wszystkim cieli z tego powodu ze moze mu cos sie stac :shake:[/quote]
[/quote]

..jak Welsh Pembroke(notabene wystepuja w wersji bezogoniastej naturalniej nie cietej..) na dlugich nogach:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']nio,bo do tej pory hodowcy jakos slabo sie starali w kierunku sznaucera uszu i ogonow.Stad to zroznicowanie ich ksztaltow i noszenia..
Odpowiedzialem ,ale nie wiem czy to do mnie bylo..[/quote]
Do Ciebie też,co do starań hodowców w kierunku rozmnażania osobników o odpowiednich uszach i ogonach,w sensie ich noszenia i kształtu,to jest tak zwany cel hodowlany i tak na przykładzie ON z wzorca można wyczytać iż
[B]Wady dyskwalifikujące ON[/B]
[B](...psy z nieprawidłowo ukształtowanymi uszami lub ogonem...)
[/B]miękkie uszy stanowią gorszą ocenę w punktacji eksterieru, co może skutkować nie dopuszczeniem osobnika do hodowli.Jeśli chodzi o ogon to źle noszony,powyżej linii grzbietu, zakręcony,analogicznie do uszu.
Wydaje mi się że hodowcy ras kopiowanych powinni w tym kierunku prowadzić weryfikację, bo cięty ogon czy uszy nie są wiarygodne,jeśli chodzi o dziedziczenie.Tak naprawdę to gdybyśmy chcieli nie kopiować szczeniaka, bo mamy taki wybór, po rodzicach kopiowanych,nie mamy możliwości stwierdzenia jak szczenie będzie w tym temacie wyposażone

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Do Ciebie też,co do starań hodowców w kierunku rozmnażania osobników o odpowiednich uszach i ogonach,w sensie ich noszenia i kształtu,to jest tak zwany cel hodowlany i tak na przykładzie ON z wzorca można wyczytać iż
[B]Wady dyskwalifikujące ON[/B]
[B](...psy z nieprawidłowo ukształtowanymi uszami lub ogonem...)[/B]
[/QUOTE]

:lol::lol::lol:miedzy onem a psami kopiowanymi jest ta roznica,ze onkow sie nie ciela,a mimo to wciaz trafiaja sie "klapouchy"!!
Nie mi jest mowic o genetyce,ale wydaje mi sie,ze w przypadku ras cietych kierunek do osiagniecia wymarzonego celu wymaga czasu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']:lol::lol::lol:miedzy onem a psami kopiowanymi jest ta roznica,ze onkow sie nie ciela,a mimo to wciaz trafiaja sie "klapouchy"!!
Nie mi jest mowic o genetyce,ale wydaje mi sie,ze w przypadku ras cietych kierunek do osiagniecia wymarzonego celu wymaga czasu.[/quote]
No oczywiście że się trafiają,i wg wzorca nie są psami hodowlanymi,bo jest to wada,czasami zdarzają się hodowcy którzy takie ucho kłapciate podklejają ale są wyalienowani rzekłabym nawet napiętnowani przez innych hodowców.Ucho ma stanąć samo, bez pomocy.
Natomiast jeśli hodowcy ras poddawanych kopiowaniu,bardziej bedą zwracać uwagę na kształt i sposób noszenia częsci potencjalnie przeznaczonych do kopiowania, z uwagą na to iż może się trafić miłośnik chcący zawojować wystawy z psem nietuningowanym,to będzie to bardzo pozytywne,mimo czasu na to potrzebnego.Liczy sie zmiana podejścia do tematu a to już rokuje na lepsze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']:lol::lol::lol:miedzy onem a psami kopiowanymi jest ta roznica,ze onkow sie nie ciela,a mimo to wciaz trafiaja sie "klapouchy"!!
Nie mi jest mowic o genetyce,ale wydaje mi sie,ze w przypadku ras cietych kierunek do osiagniecia wymarzonego celu wymaga czasu.[/quote]

No pewnie i wymaga, jak kazda rasa gdzie coś wyjdzie a cos innego się zepsuje i znowu trzeba od poczatku naprawiac. Tylko ze coś się robi.
A jezeli nic sie nie robi, tylko tnie, to wtedy i zadna ilość czasu nie pomoze

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Chroń na Panie Boże przed prawnikami, którzy nie potrafią posługiwać się przepisami, tylko sięgają po komentarze. Chroń przed komentatorami, którzy stosują przy przepisach karnych wykładnie rozszerzające. Chroń przed takimi prawnikami (sędziami), dzięki którym polscy obywatele muszą płacić milionowe odszkodowania po wyrokach strasburskich.

ps. tak sobie wykłady Śp. prof. Falandysza wspominam czasami :shake:[/quote]

[quote name='niceravik'][COLOR=black]Tak. Dobrze powiedziane. Wykłady... .[/COLOR]
[COLOR=black]Bo kiedy przyszło do zastosowania w praktyce materii prawnej, tenże, zacny skądinąd i nadzwyczajnie biegły w przedmiocie /szczerze podziwiałam Go/, porzucił głoszone podczas wykładów zasady dla potrzeb bieżącej sytuacji politycznej. [/COLOR]
[B][COLOR=black][COLOR=green][I]To dzięki Niemu powstał termin “falandyzacja" albo "falandyzacja prawa", który oznacza: [/I][/COLOR][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][COLOR=green][I]naginanie prawa, “usprawiedliwienie instytucji, organu władzy z postępowania na wpół legalnego bądź nielegalnego, bezprawnego bądź na granicy prawa, przez ich rzecznika lub innego urzędnika, przy użyciu chwytów, wybiegów i kruczków prawnych w myśl zasady, że skuteczność jest ponad prawem i dla osiągnięcia celów politycznych nieprzestrzeganie prawa nie jest przeszkodą".[/I][/COLOR][/COLOR][/B]

[COLOR=black]Gdyby ogony i uszy u psów, były kategorią polityczną „przekładka” byłaby bezpośrednia.[/COLOR]
[COLOR=black]A tak, „zgrabnie przystaje” tylko do „akademickich wspomnień” TuathaDea :lol:.[/COLOR][/quote]

[quote name='TuathaDea']oooo.. niceravik udowodnił, że potrafi sprawnie posługiwać się słownikiem i wikipedią, więc ja w odpowiedzi również cytatem z wikipedii się posłużę:

[I]"Wśród prawników termin "falandyzacja" jest często krytykowany. Wskazuje się, że każde możliwe znaczenie przepisu musi być brane pod uwagę jako równorzędne, o ile daje się wyinterpretować z tekstu. Odrzucanie określonego rozumienia (znaczenia) przepisu jest zawsze sprawą [U]wyboru[/U], a [U]określanie argumentacji jego zwolenników mianem "falandyzacji", czy "naginaniem prawa" jest niczym innym jak chwytem erystycznym[/U]."[/I]
[URL]http://pl.wikipedia.org/wiki/Falandyzacja_prawa[/URL][/quote]

[quote name='lisica']Nadinterpretacja jakiegokolwiek prawa czy jest to KK czy KC, w celu uzyskania określonego celu,który notabene godzi w to prawo,jest szkodliwe,a za takie uważam kopiowanie psów..[/quote]

[quote name='TuathaDea']Cieszę się, że mamy wspólne poglądy :loveu:[/quote]
Tak to wygląda w ujęciu systemowym :lol:

[SIZE=1]/niceravik niczego nie musi dowodzić! /[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']A może tylko Ty obciełeś psu uszy?[/quote]

Musze Cie rozczarowac.Z tego co wiem z miotu mojego psa,moj i jeszcze inny pies maja pozostawione uszy.W kraju z ktorego mam malucha zabiegi kopiowania dwuch stron przeprowadza sie wciaz powszechnie.Pozostale szczeniaki pozostaly w rodzinnych stronach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...