Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[QUOTE]Dlaczego próbowałyście przypisać ravik autorstwo tego cytatu, skoro ona to zamieściła w cudzysłowiu, a poza tym tylko skorygowała to, co chwilę wcześniej napisała Sylwia
[/QUOTE]

- Po pierwsze Sylwia nie napisała to samo, równie dobrze mogła wyczytać wczesniej przez kogoś umieszczoną wypowiedź przy innej rozmowie i to umieszczoną nie przez autorke wiersza.
- po drugie cudzysłów oznacza ze jest to czesć treści z jakiejś większej całosci

Natomiast to przypisanie to nie było wprost napisane że Ravik jest autorką, ale mogło zasugerować moje określenie "Ravik nasza mała - Wielka poetko,"
Co też nie musiała znaczyć ze Ravik jest autorka.

A przy okazji to chyba sie zrobiła bezsensowana i niepotrzebna zadyma.
W końcu nikt nie powiedział ze Ravik jest autorka jak i Ravik nie pisała że jest autorka.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='KAŚKA']Ravik, ad captandum vulgus to Ty jesteś gotowa na wszystko.

Rozsądnie Ci radzę, abyś na drugi raz podając jakiś cytat czy popisując się czyimś dorobkiem literackim, podawała jego autora. Są w tym kraju panie, które straciły wiarygodność, bo w jakiejś sytuacji podpierały się własnymi domysłami i nieuzasadnionym przeświadczeniem o swojej nieomylności, a nie faktami, czego Ci nie życzę, Młoda Damo.[/quote]
[FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Kochana KASIE[/B][/COLOR][/FONT][COLOR=darkgreen][B][FONT=Verdana]ŃKO, łacińskimi sentencjami [/FONT][FONT=Verdana]pewnie sama sobie dodajesz animuszu, bo mi nie zaimponujesz.[/FONT][FONT=Verdana] Mój Tata ma bogatą bibliotekę i ja też z niej korzystam.
[/FONT][/B][/COLOR][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]"Dla zdobycia [/B][/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]poklasku tłumu[/B][/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]", powiadasz, gotowa jestem na wszystko? :shake: [/B][/COLOR]
[COLOR=darkgreen][B]Znowu [/B][/COLOR][/FONT][COLOR=darkgreen][B][FONT=Verdana]mierzysz mnie według swojej miary[/FONT][FONT=Verdana]. [/FONT][FONT=Verdana]Tego pewnie nie da się już u ciebie zmienić. Jesteś "oryginał[/FONT][FONT=Verdana]" w pewnym sensie[/FONT][FONT=Verdana].:evil_lol: Zauważ proszę, że nikt poza tobą nie odebrał [/FONT][FONT=Verdana]tego CYTATU, jako sentencji mojego autorstwa.
[/FONT][/B][/COLOR][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]A co do rad, to oczywiście korzystam, [/B][/COLOR][/FONT][COLOR=darkgreen][B][FONT=Verdana]korzystam ale z rad ludzi, [/FONT][FONT=Verdana]od których mogę się czegoś nowego nauczyć, mądrzejszych ode mnie[/FONT][/B][/COLOR][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B].[/B][/COLOR]
[COLOR=darkgreen][B]Z twoich - nie skorzystam. [/B][/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Mogę? Dzięki.:p [/B][/COLOR]
[/FONT][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]A teraz do rzeczy Dziewczyny[/B][/COLOR][/FONT][COLOR=darkgreen][B][FONT=Verdana], Święta się[/FONT][FONT=Verdana] [/FONT][/B][/COLOR][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]zbliżają a my nie mamy prezentów dla ogoniastych. Co im damy?[/B][/COLOR]
[COLOR=darkgreen][B]młoda dama ravik[/B][/COLOR]
[/FONT][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]I [/B][/COLOR][/FONT][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Pani doktor, ciągle przeziębiona[/B][/COLOR]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B][COLOR=#006400]A teraz do rzeczy Dziewczyny[FONT=Verdana], Święta się[/FONT][/COLOR][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen]zbliżają a my nie mamy prezentów dla ogoniastych. Co im damy?[/COLOR][/FONT][/B][/QUOTE]

Ravik bo się pogniewamy:mad: , a co kłapouchami ? Im chyba też cos sie nalezy? Bo tu przy okazji ogonków o uszka tez walczymy jako podtemat, ale nie mniej wazny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Ravik bo się pogniewamy:mad: , a co kłapouchami ? Im chyba też cos sie nalezy? Bo tu przy okazji ogonków o uszka tez walczymy jako podtemat, ale nie mniej wazny.[/quote]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]LALUNA sorki, jasne,[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=darkgreen][B][FONT=Verdana][SIZE=2] że o uszy i ogony walczymy. Pies ma mieć WSZYSTKO[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2] to[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2] co ma, kiedy się urodzi.[/SIZE][/FONT][/B][/COLOR]
[COLOR=darkgreen][B][FONT=Verdana][SIZE=2]Może petycje wyślemy? Tylko do kogo? Kto pomoże?[/SIZE][/FONT][/B][/COLOR]
[COLOR=darkgreen][B][FONT=Verdana][SIZE=2]
[/SIZE][/FONT][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ravik'][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B].[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]A teraz do rzeczy Dziewczyny[/B][/COLOR][/FONT][COLOR=darkgreen][B][FONT=Verdana], Święta się[/FONT][/B][/COLOR][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]zbliżają a my nie mamy prezentów dla ogoniastych. Co im damy?[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][/COLOR][/FONT]
[/quote]
Kto nie ma, ten nie ma :lol: . Ja juz jestem zaopatrzona. A tak sobie właśnie pomyślałam, że mam prezenty tylko dla psów, a dla ludzików ani jednego. Oj, czeka mnie ciężki tydzień :razz: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Kto nie ma, ten nie ma :lol: . Ja juz jestem zaopatrzona. A tak sobie właśnie pomyślałam, że mam prezenty tylko dla psów, a dla ludzików ani jednego. Oj, czeka mnie ciężki tydzień :razz: .[/quote]


Ja mam już dla wszystkich ludzików, piesków, kotków, koni, a nawet świnek :evil_lol:
A jednemu psiaczkowi na Święta zafunduję .... kastrację :roll: Mus to mus, choć wątpię, zeby się ucieszył ...

Uszka i ogonki proszę pieskom pozostawić na właściwych miejscach - naturalnie wyglądają znacznie piękniej.

Ravik, wiers przepiękny i bardzo, bardzo mocno łapiący za serce... Dla mnie ma teraz szczególny wydźwięk :(:(:(
I serdeczne pozdrowienia dla Pani Doktor, młoda Damo ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lagunka']A jednemu psiaczkowi na Święta zafunduję .... kastrację :roll: Mus to mus, choć wątpię, zeby się ucieszył ...[/quote]
Nie wygłupiaj się. Przecież [B][COLOR=#006400]Pies ma mieć WSZYSTKO[FONT=Verdana][SIZE=2] to[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2] co ma, kiedy się urodzi.[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]

[quote name='Lagunka']Uszka i ogonki proszę pieskom pozostawić na właściwych miejscach - naturalnie wyglądają znacznie piękniej.[/quote]
No tak, jak się argumentu estetycznego używa za kopiowaniem to jest be, a jak przeciw to cacy. Hipokryzja.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Że co jest naturalne? Obcinanie jajek u psów?[/QUOTE]

Nie to nie jest naturalne, tak samo jak sterylka suk schroniskowych. Lecz niekiedy konieczne w wyzszym celu, aby nie uśmiercać milony psów bezdomnych, aby dać szanse psu agresywnemu. Niestety to jest ta mniejsza cena, która musi ponieść pies za głupote i egoizm człowieka. Ta większa cena to życie za kratkami, na łańcuchu albo śmierć.
Jednak obcinanie ogonków i uszu nie jest uzasadnione takimi powaznymi konsekwencjami jak śmierć czy niewola psa.


[QUOTE][B][COLOR=#006400]Może petycje wyślemy? Tylko do kogo? Kto pomoże?[/COLOR][/B][/QUOTE]
Ravik ja myślę tak. Trzeba aby jakas fundacja zajeła się napisaniem petycji mają tam osoby prawne i będa wiedzieć gdzie przekazać w odpowienie miejsce jako organizacja. A my mozemy zbierać podpisy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Nie wygłupiaj się. Przecież [B][COLOR=#006400]Pies ma mieć WSZYSTKO[FONT=Verdana][SIZE=2] to[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2] co ma, kiedy się urodzi.[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]


No tak, jak się argumentu estetycznego używa za kopiowaniem to jest be, a jak przeciw to cacy. Hipokryzja.[/quote]


Och, mędrcze, witaj po latach :evil_lol:
Tak się składa, ze pies jest obustronnym wnętrem i kastracja jest niezbędna. Chcę zdążyć przed nowotworem, o światły TD :shake:
Nie za bardzo się identyfikujesz? Nie dla każdego jajka są sensem życia :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Nie to nie jest naturalne, tak samo jak sterylka suk schroniskowych. Lecz niekiedy konieczne w wyzszym celu, aby nie uśmiercać milony psów bezdomnych, aby dać szanse psu agresywnemu. Niestety to jest ta mniejsza cena, która musi ponieść pies za głupote i egoizm człowieka. Ta większa cena to życie za kratkami, na łańcuchu albo śmierć.
Jednak obcinanie ogonków i uszu nie jest uzasadnione takimi powaznymi konsekwencjami jak śmierć czy niewola psa.[/quote]


Dokładnie tak :)

Od siebie dodam jeszcze, ze z czterech moich psów tylko jeden jest rasowy i tylko on zachowa męskie atrybuty. Nie mam ochoty przyczyniać się do zapełniania schronisk, ani produkcji szczeniąt zabijanych łopatą, zaraz po urodzeniu. Kastracja wydaje się tu najmniejszym złem.
Liczę, również na to, że moje psy po wycięciu nie będą szukały pierwszej dziury w ogrodzeniu, zeby latać za suczkami, a to powinno im zagwarantować dłuższe życie.

Gdzie tu względy estetyczne? Chyba raczej logiczne :razz:

Link to comment
Share on other sites

:loveu: Moim zdaniem nie można absolutnie kastracji niehodowlanego psa ani sterylizacji suczki porównywać do obcinania uszu czy ogonów. Argumenty są chyba jasne dla wszystkich, jak nie jasne to współczuję tylko.

A w temacie to mnie się prawdę mówiąc bardziej podoba kopiowany dog, czy doberman ale dla mojego podobania nie obciełabym psu ani uszu ani ogona. Nie kupię też nigdy kopiowanego psa ani sama tego nie zrobię żeby mi się nie wiem jak podobało bo to poprostu męczenie zwierzęcia bez żadnego sensownego uzasadnienia.

Na razie mam komfort, wybieram rasy którym się nic nie kopiuje ale kiedyś, dawno temu, kiedy jeszcze psy z niekopiowane nie mogły być oceniane miałam sunie doga z niekopiowanymi uszami. Trochę to wyszło przez przypadek bo wtedy kopiowanie było wręcz konieczne jak ktoś chciał psa wystawiać ale ja nie wystawiałam i jakoś sunia gorsza nie była. Co mówię była piękna, kochana i już zawsze będę kochać dogi, nawet jak ich już mieć nie mogę.

Link to comment
Share on other sites

Zobaczcie co znalazłam o Schipperke

[QUOTE]Istnieją legendy mówiące o tym, jakie były początki kopiowania ogonów tym psom: Dawniej psy te należały m.in. do mistrzów szewskich i innych cechów, którzy robili dla tych psów piękne obroże-bransolety, aby zademonstrować swoje umiejętności. Z czasem te pokazy przerodziły się w regularne wystawy. Na jednej z nich zawistny szewc psu konkurenta, który wygrał pokaz, ze złości wyrwał ogon. Ludziom ten niewielki piesek bez ogona o wiele bardziej się spodobał i zaczęto szczeniętom ogonki ukręcać, co w przypadku tej rasy ma wydźwięk estetyczny, a nie praktyczny. Dzisiaj coraz częściej spotyka się schipperki z ogonami, zwłaszcza że geny odpowiedzialne za jego brak okazały się letalne lub co najmniej subletalne, powodując silną redukcję szczeniąt w miocie.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]RADA SZCZURÓW[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]Attyla kotów, Gryzosław krwiożerczy,[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Straszne wśród szczurów czynił spustoszenia.[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Gdzie spojrzeć, stoją mary lub mogiła st[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]erczy,[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]A niedobitki szczurzego plemienia[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]Siedząc jak trusie w norach, aby ujść przed zgubą,[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Marły z głodu i ze strachu.[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Lecz raz, gdy z Minetką lubą[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Kot zakochany igrał gdzieś na dachu,[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]Szczury przeciwko wspólnemu wrogowi[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]Walną naradę zwołały.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]Prezes sejmu[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B], Myszomir w bojach posiwiały,[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Radził dzwonek do szyi uwiązać kotowi,[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Ażeby szczury, dzwiękiem ostrzeżone,[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Miały czas zmykać, każdy w swoją stronę.[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]Sejm, tak dowcipnym zdumion wynalazkiem,[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]Mowę prezesa nagrodził oklaskiem.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Lecz wnet ostygły zapały,[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]Skoro M[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]yszomir spytał, kto dzwonek przywiąże.[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]"Jam stary - rzecze jeden - za kotem nie zdążę."[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]"Ja w męstwie nie szukam chwały" -[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Rzekł drugi. "Ja za wszystkich mam nadstawiać skóry?[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Nie głupim!" - rzecze trzeci. Słowem, mądre szczury,[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Sejm zakończywszy na próżnej gawędzie,[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Z kwitkiem do nor wróciły.[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Chciejcie przyznać sami,[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Czy tak nie dzieje się wszędzie,[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Nie tylko między szczurami?[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]/Jean de La Fontaine/[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Oby tak nie skończyło się z ogonkami i uszkami.[/B][/COLOR][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen]:tree1: :x-mas: :tree1: [/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

[SIZE=2][FONT=Verdana][B][COLOR=darkgreen]Wesołych Świąt![/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]
[FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen]Bez zmartwień,[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][B][COLOR=darkgreen][FONT=Verdana][SIZE=2] z barszczem, z grzybami, [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]z choinką[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2], z kochanymi pieskami, [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]z gościem, co niesie szczęście.[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]Czeka nań przecież miejsce.[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]Wesołych [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]Świąt.[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2] A w [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]święta, niech się kolęduje[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2] i [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]gałązki świerkowe niech Wam pachną na zdrowie.[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen] I nie zapominajcie o pieskach.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Verdana][B][COLOR=darkgreen]Dla wszystkich kochanych Zwierzaków,[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][B][COLOR=darkgreen][FONT=Verdana][SIZE=2] ż[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]yczenia zdrówka, [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]pełnych misek, dobrych ludzi, miłego kąta do spania, oraz [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]fajnego, [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]wesołego życia[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen].[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

[SIZE=2][FONT=Verdana][B][COLOR=darkgreen]"a kto wie,[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen] czy za rogiem, nie stoi Anioł z Bogiem, więc warto mieć marzenia, doczekać ich spełnienia..."[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen]:new-bday: :Dog_run: :BIG: [/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

[SIZE=2][FONT=Verdana][B][COLOR=darkgreen]N[/COLOR][/B][/FONT][/SIZE][B][COLOR=darkgreen][FONT=Verdana][SIZE=2]asza Siostra Arkadia przyznała, że w noc wigilijną zwierzęta mówią ludzkim głosem, a wszystkie życzenia spełniają się[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2].[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2] Dlatego ja marzę[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2] wiecie[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2] o czym? O tym, aby wszystkie psiaki miały [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]"wszystko na sobie"[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2], tak jak się urodziły[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]. [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]I żeby [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]tym razem [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]nie spełniły się zapowiedzi z b[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]ajki Fontaine'a o Szczurach. Dlatego jeszcze dzisiaj, w temacie naszego topiku, sama [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]wysyłam [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]petycje do Pana Prezydenta. Napisze jak umiem. Nie jestem pewna, czy [/SIZE][/FONT][/COLOR][/B][FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen]dzieci mogą pisać do tego Pana, czy listy dzieci się też liczą, ale co mi tam, ja napiszę. [/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]
[SIZE=2][FONT=Verdana][COLOR=darkgreen][B]Taki znalazłam adres w necie[/B] [/COLOR][/FONT][/SIZE][EMAIL="[email protected]"][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][email protected][/COLOR][/SIZE][/FONT][/EMAIL][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen] . [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]Pani doktor [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen]też dołącza się do życzeń[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][B][COLOR=darkgreen][FONT=Verdana][SIZE=2].[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen][FONT=Verdana][SIZE=2]Wesołych Świąt[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2],[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...