Jump to content
Dogomania

Kopiowanie ( ogony i uszy)


ma

Recommended Posts

[quote name='Rauni']A to nie hipokryzja twierdzić, że ucina się ogony by zapobiec przyszłym urazom, podczas gdy naprawdę ucina się ze względów estetycznych?

A trwać przy tej hipokryzji trzeba, bo o ile jeszcze zadawanie bólu w imię wyższych racji jakoś się broni (i tak to na przykład kłujemy psa igiełką, żeby na parvo nie zachorował...), o tyle [B]zadawanie bólu w imię własnego pojęcia piękna już mniej[/B].[/quote]

To co w takim razie powiecie o trymowaniu? Moją sukę ewidentnie boli kiedy ma trymowane przed wystawą prawie do zera szyję, uczy czy poliki. Niestety wystrzyc nie mozna bo ocena od razu pójdzie w dół. Na szczęscie została jej jeszcze tylko jedna wystawa do zrobienia Championatu i potem nie będe musiał jej trymowac do zera tylko będę mógł pozostac przy usuwaniu tylko martwego włosa...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='MARS']To co w takim razie powiecie o trymowaniu? Moją sukę ewidentnie boli kiedy ma trymowane przed wystawą prawie do zera szyję, uczy czy poliki. [/quote]
Trymowanie, nawet do łysego, nie musi być bolesne. Moją sukę ewidentnie raczej nudzi niż boli.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]To co w takim razie powiecie o trymowaniu? Moją sukę ewidentnie boli kiedy ma trymowane przed wystawą prawie do zera szyję, uczy czy poliki. Niestety wystrzyc nie mozna bo ocena od razu pójdzie w dół. [/QUOTE]
To nie trymuj. Przeciez nie powiesz ze robisz to dla niej. Ocena etz sie zbytnio nie przejmie jak troche to ją obniży. Zreszta spróbuj, może nie będzie tak źle i zdobędziesz Championat bez trymowania. Ale nawet jak zdobędziesz to też dla siebie prawda Mars?
A przy okazji, na polowaniu nigdy nie odniosła kontuzji?

Link to comment
Share on other sites

Ad Jura
Moze i Twoja sie nudzi. Moja ewidentnie boli.

Ad.
LALUNA jak skonczyc championat z ocena bdb?
Moj znajomy (tez od foksow) nie mial kiedys czasu trojki psow wytrymowac. Wystrzygl je i pojechal z nimi na ostatnia potrzebna do hodowlanki wystawe. Wszystkie dostaly bdb, mimo ze wczesniej mialy same doskonale. Suce to nie zaszkodzilo, ale z psami musial pojechac niestety jeszcze raz, po trymowaniu.
PS. Kontuzji nie odniosla jeszcze ani razu ale to kwestia tego ze jest ostrozna, czasem nawet za bardzo, i nie idzie nigdy na zwarcie.

Link to comment
Share on other sites

[quote]LALUNA jak skonczyc championat z ocena bdb?
Moj znajomy (tez od foksow) nie mial kiedys czasu trojki psow wytrymowac. Wystrzygl je i pojechal z nimi na ostatnia potrzebna do hodowlanki wystawe. Wszystkie dostaly bdb, mimo ze wczesniej mialy same doskonale. Suce to nie zaszkodzilo, ale z psami musial pojechac niestety jeszcze raz, po trymowaniu.
PS. Kontuzji nie odniosla jeszcze ani razu ale to kwestia tego ze jest ostrozna, czasem nawet za bardzo, i nie idzie nigdy na zwarcie.[/quote]
Mars znowu zakładasz cos co Ci sie wydaje na podstawie Twoich niesprawdzonych teorii. To ze Twój kolega tak miał nie znaczy ze Ty tak bedziesz mieć. Nie przekonasz sie dopóki nie sprawdzisz.
A świat nie kończy sie na Championacie. Mi też brakuje jednej oceny, ale jest tyle fajniejszych rzeczy które robie z psem, ze zrobie jak będzie mi po drodze. Ale skoro Ty masz czas na wystawy, to spóbuj pojechać z psem ostrzyzonym w profesjonalnym zakładzie. Ten raz Ci chyba nie zaszkodzi. A tak przy okazji ile juz zaliczyłeś wystaw Międzynarodowych ze swoja suką i na jaka ocene w klasie otwartej badz posredniej?

Link to comment
Share on other sites

Na miedzynarodowej bylem jednej. Klasa uzytkowa, CWC i CACIB

A co do wystaw... Dla mnie to zlo konieczne, na ktore szkoda mi czasu i pieniedzy. Zrobilem suce trzy wystawy do hodowlanki, mam trzy CWC ale w zbyt krotkim okresie czasu. Szkoda mi marnowac tego skoro Championat na wyciagniecie reki. A co fajnych rzeczy z psem... Oczywiscie ze jest wiele, ale na nie w moim przypadku przychodzi czas dopiero jesienia i zima...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Na miedzynarodowej bylem jednej. Klasa uzytkowa, CWC i CACIB[/QUOTE]
To w użytkowej nie masz zbytniej konkurencji a moze wogóle. Dasz rade nawet z psem ostrzyżonym;) .

[QUOTE] A co fajnych rzeczy z psem... Oczywiscie ze jest wiele, ale na nie w moim przypadku przychodzi czas dopiero jesienia i zima...[/QUOTE]

W Twoim przypadku moze nie, bo nie robisz tego dla psa. Ale ogólnie nie ma nic fajnieszego niz nawiazywanie wiezi poprzez wspólne zabawy z psem. Musisz kiedys spróbować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Musisz kiedys zobaczyc ile frajdy daje mysliwskiemu psu kazda mozliwosc polowania...[/quote]

Nie wiem czy taką samą frajdę ma zwierzyna.
I jeszcze jedno to że nie potrafisz przenieść tego na elementy polownia na elementy zabawy to nie znaczy że pies z tego nie moze czerpać radości.
Mam dwa psy które mają pewnie nie mniejszą frajde przy pasieniu jak Twoje przy polowaniu a moze nawet większa, jednak to nie znaczy ze nie mają frajdy z innych zabaw które im proponuję. Zabaw z przewodnikiem.

Link to comment
Share on other sites

Mars nie poluje, aby sprawić psu przyjemność, tylko po to, aby jeść. On musi polować, żeby przeżyć. Tak przynajmniej (w skrócie) twierdzi w topiku o polowaniach, poczytaj jego zwierzenia, Laluna:lol:

Swoją drogą Mars, czy Ty będziesz rozmnażał swoją suńkę? I kto obetnie malcom ogony, bo podobno Ty tego zabiegu nie wykonujesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Mars nie poluje, aby sprawić psu przyjemność, tylko po to, aby jeść. On musi polować, żeby przeżyć. Tak przynajmniej (w skrócie) twierdzi w topiku o polowaniach, poczytaj jego zwierzenia, Laluna:lol: [/quote]
Nie sądze. W końcu musi coś jeść w czasie ochronnym. No chyba że kłusuje.
Ale to raczej ta adrenalinka, emocje dają mu radość z polowania. Ten krzyk wystraszonej zwierzyny, strach i skowyt przed śmiercią. Pan życia i śmierci.
To jak on ma szanowac cierpienia psa podczas obcinania ogonka. Są niczym wobec radości odbierania życia.
A moze Mars ma kompleksy:cool3:

Mars z dedykacją, w końcu to Twój czas nastał i nawet odpowiedni nik masz:


Skulony w jakiejś ciemnej jamie smaczniem sobie spał
I spały małe wilczki dwa - zupełnie ślepe jeszcze
Wtem stary wilk przewodnik co życie dobrze znał
Łeb podniósł warknął groźnie aż mną szarpnęły dreszcze
Poczułem nagle wokół siebie nienawistną woń
Woń która tłumi wszelki spokój zrywa wszystkie sny
Z daleka ktoś gdzieś krzyknął nagle krótki rozkaz: goń -

I z czterech stron wypadły na nas cztery gończe psy! [INDENT]Obława! Obława! Na młode wilki obława![/INDENT]

[INDENT]Te dzikie zapalczywe w gęstym lesie wychowane![/INDENT]

[INDENT]Krąg śniegu wydeptany! W tym kręgu plama krwawa![/INDENT]

[INDENT]Ciała wilcze kłami gończych psów szarpane![/INDENT]
Ten który rzucił na mnie się niewiele szczęścia miał
Bo wypadł prosto mi na kły i krew trysnęła z rany
Gdym teraz - ile w łapach sił - przed siebie prosto rwał
Ujrzałem małe wilczki dwa na strzępy rozszarpane!
Zginęły ślepe, ufne tak puszyste kłębki dwa
Bezradne na tym świecie złym, nie wiedząc kto je zdławił
I zginie także stary wilk choć życie dobrze zna

Bo z trzema naraz walczy psami i z ran trzech naraz krwawi![INDENT]Obława! Obława! ...[/INDENT]
Wypadłem na otwartą przestrzeń pianę z pyska tocząc
Lecz tutaj też ze wszystkich stron - zła mnie otacza woń!
A myśliwemu co mnie dojrzał już się śmieją oczy
I ręka pewna, niezawodna podnosi w górę broń!
Rzucam się w bok, na oślep gnam aż ziemia spod łap tryska
I wtedy pada pierwszy strzał co kark mi rozszarpuje
Pędzę, słyszę jak on klnie! Krew mi płynie z pyska

On strzela po raz drugi! Lecz teraz już pudłuje![INDENT]Obława! Obława! ...[/INDENT]
Wyrwałem się z obławy tej schowałem w obcy las
Lecz ile szczęścia miałem w tym to każdy chyba przyzna
Leżałem w śniegu jak nieżywy długi długi czas
Po strzale zaś na zawsze mi została krwawa blizna!
Lecz nie skończyła się obława i nie śpią gończe psy
I giną ciągle wilki młode na całym wielkim świecie
Nie dajcie z siebie zedrzeć skór! Brońcie się i wy!

O, bracia wilcy! Brońcie się nim wszyscy wyginiecie![INDENT]Obława! Obława! Na młode wilki obława![/INDENT]

[INDENT]Te dzikie zapalczywe w gęstym lesie wychowane![/INDENT]

[INDENT]Krąg śniegu wydeptany! W tym kręgu plama krwawa![/INDENT]

[INDENT]Ciała wilcze kłami gończych psów szarpane![/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Mars ma lodówkę z zamrażalnikiem. I polować można na niektóre stworzenia non stop, więc bez przesady.
W razie głębokiego głodu można jeść gołębie grzywacze. Mars twierdzi, że z nich jest wyśmienity rosołek:evil_lol:
I na pewno kompleksów nie ma. To facet z krwi i kości, taki co sam w las po jedzenie się uda i umie za broń chwycić w porę. Unikat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA'] Ten krzyk wystraszonej zwierzyny, strach i skowyt przed śmiercią. [/quote]


Ech widac ze nie masz bladego pojecia o tym jak wyglada polowanie... Nawet nie ma sensu komentowac...

Ad KASKA
Wczoraj bylem na kryciu z najlepszym uzytkowo czeskim psem. Zobaczymy co sie urodzi...
A co do ciecia... jeszcze decyzji nie podjalem czy beda mialy kopiowane. Moze im suka przypadkiem odgryzie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]I na pewno kompleksów nie ma. To facet z krwi i kości, taki co sam w las po jedzenie się uda i umie za broń chwycić w porę. Unikat.[/QUOTE]
A jaki ma samochód? Duży?
No i jakby był takim prawdziwym Rambo, to by sam sie zmierzył ze zwierzyną. Bez broni i pieska:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Na ktore????[/quote]

Oj, zmyślam. Wydawało mi się, że kiedyś wspominałeś, że niektóre zwierzęta nie podlegają okresom ochronnym. Mea culpa:-(

Fajnie, że idziesz w użytkowość. Jak obetniesz ogony, to nie chwal się na forum, bo Cię namierzą i zjedzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAŚKA']Oj, zmyślam. Wydawało mi się, że kiedyś wspominałeś, że niektóre zwierzęta nie podlegają okresom ochronnym. Mea culpa:-(

[/quote]

Pytanie byo podchwytliwe :evil_lol: , Przez cały rok wolno strzelac do drapieżników na terenach z ostoją głuszca i cietrzewia. Ale to tylko taki wyjątek, aby chronic te ginące ptaki.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Pytanie byo podchwytliwe :evil_lol: , Przez cały rok wolno strzelac do drapieżników na terenach z ostoją głuszca i cietrzewia. Ale to tylko taki wyjątek, aby chronic te ginące ptaki.[/QUOTE]

No dodaj jeszcze na pieski chodzące same po lesie, lub z właścicielami o ile myśliwy właściciela nie widzi ( lub nie chce widzieć).

No i chyba na szczury też mozesz i karaluchy;) .

No ale odeszliśmy od spraw ogonków.
I widzi mi się Mars ze nie masz ani jednego dobrego argumentu aby obcinac ogonki.
Pytanie czy jak zrobisz ten Championat, dopuścisz sukę, to czy szczeniaczkom obetniesz ogonki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']A co fajnych rzeczy z psem... Oczywiscie ze jest wiele, ale na nie w moim przypadku przychodzi czas dopiero jesienia i zima...[/quote]

[quote name='MARS']Musisz kiedys zobaczyc ile frajdy daje mysliwskiemu psu kazda mozliwosc polowania...[/quote]
Frajdę dają również wszystkie zabawy imitujące polowanie. Dość wyraźnie sugerujesz,że Twoja suka jest pozbawiona tych przyjemności poza sezonem.
Czytam uważnie co piszesz i wychodzi mi ze traktujesz psy dość instrumentalnie,a Twoja psica jest raczej narzędziem niz przyjacielem.Sięgasz po nią tylko gdy trzeba coś upolować? Zero zabaw,ćwiczeń treningów poza sezonem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']To co w takim razie powiecie o trymowaniu? Moją sukę ewidentnie boli kiedy ma trymowane przed wystawą prawie do zera szyję, uczy czy poliki. Niestety wystrzyc nie mozna bo ocena od razu pójdzie w dół. Na szczęscie została jej jeszcze tylko jedna wystawa do zrobienia Championatu i potem nie będe musiał jej trymowac do zera tylko będę mógł pozostac przy usuwaniu tylko martwego włosa...[/quote]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen]Poczytałam sobie o tym trybowaniu.[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen]Zobaczcie, czy o to chodzi?[/COLOR]
[/SIZE][/FONT][B][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Trymowanie sierści[/COLOR][/B][COLOR=darkgreen] - zabieg pielęgnacyjny polegający na usuwaniu [/COLOR][/SIZE][/FONT][B][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen]martwej[/COLOR][/B][COLOR=darkgreen] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen]sierści psa[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Trymowanie poprawia jakość sierści - usztywnia ją[/COLOR][/SIZE][/FONT][COLOR=darkgreen][FONT=Verdana][SIZE=2], zmniejsza wzrost podszerstka, [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]poprawia kolor, a także eliminuje problem sierści w domu, ponieważ pies wytrymowany nie gubi sierści. Dotyczy to [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2]ras [/SIZE][/FONT][/COLOR][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen]przeznaczonych do tego zabiegu, czyli szorstkowłosych.[/COLOR]
[COLOR=darkgreen]Częstość przeprowadzania zabiegu ustala się na podstawie ręcznego badania wypadania sierści, lub obserwując ile sierści zostaje na powierzchniach (dywanach, meblach), gdzie pies przebywa. Wynosi ona około 1-2 [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen]miesiace.[/COLOR]
[/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]Trymowanie nie jest zabiegiem bolesnym, gdyż usuwana jest martwa sierść[/B][/COLOR][COLOR=darkgreen][B], a w miejsce jej rośnie zdrowy włos. Martwa sierść albo wypada sama, albo też pozostając utrudnia wzrost owłosienia.[/B] Trymowanie przeprowadza się za pomocą nożyka trymerskiego, którym posługuje się prawie tak samo jak grzebieniem, z tą różnicą, że nie rozczesuje się włosa, tylko przejeżdża po nim trymerem pojedynczymi długimi ruchami z kierunkiem włosa.[/COLOR]
[B][COLOR=darkgreen]Źródło: "[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen]wikipedia"[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]
[B][COLOR=#006400][/COLOR][/B]
[FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen]A ty, co robisz pieskowi? Ty go nie trybujesz[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]ZNOWU[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B] KŁAM[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen]IESZ![/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]TY GO KATUJESZ[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B] DLA SŁAWY[/B][/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen]![/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]SADYSTA:diabloti: :mad: [/COLOR][/B]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Pytanie byo podchwytliwe :evil_lol: , Przez cały rok wolno strzelac do drapieżników na terenach z ostoją głuszca i cietrzewia. Ale to tylko taki wyjątek, aby chronic te ginące ptaki.[/quote]

No, wiedziałam, że mam rację. Nie ma to jak kobieca intuicja:lol: [SIZE=1]szczególnie gdy wiedzy nie staje[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Z papierosami masz wybór chcesz to palisz nie chcesz to nie. I z ogonami też tak powinno byc chcesz kurtyzowac to to robisz, nie chcesz to też nie musisz...[/quote]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]Tylko tyle masz do powiedzenia?[/B]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=darkgreen][B]Rekord świata to nie jest. [/B]
[B]Wręcz przeciwnie, marnota.:shake: [/B]
[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen]No tak, ale [/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=2][B][COLOR=darkgreen]co mądrzejszego można w tej sprawie wymyślić?[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkgreen]Sam widzisz, że nie dajesz rady.:evil_lol: :mad: [/COLOR][/B]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Ravik ale wystawy nie zawsze wypadaja wtedy kiedy martwy włos. :lol: Więc Mars musi trymować dla urody przez cały rok. Tak jak dla urody musi ciać ogonki.[/quote]
[B][COLOR=darkgreen]LALUNA, ja jestem jeszcze mała i nie rozumiem wszystkiego z tym trybowaniem i wystawami, ale Tobie i mojej Pani doktor wierze[/COLOR][/B].;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ech widac ze nie masz bladego pojecia o tym jak wyglada polowanie... Nawet nie ma sensu komentowac...[/QUOTE]

A jak wygląda polowanie? Ale z tej drugiej strony.
Tacy z Was snajpierzy wyborowi ze zwierze pada od pierwszej kuli nieswiadome?
Czy moze strzelacie farba? A nie pojecie farba, to raczej z polowania brocząca zwierzyna. Psy sie uczy chodzić po farbie. Jestem ciekawa dlaczego, skoro z Was tacy snajpierzy że zwierze od jednej kuli ginie.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...