Jump to content
Dogomania

Spaniele we wrocławskim schronisku -potrzebne DS i DT


terierfanka

Recommended Posts

  • Replies 445
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciotki spanielowe poradźcie jeszcze - pani, która chce wziąć Larę na dt (nawet potencjalnie ds) jest młodą dziewczyną i ma roczną yorczkę. Yorczka podobno nie zadzior, wręcz lękliwa raczej... Mam wątpliwości czy z tej lękliwości nie będzie ząbków pokazywać, Lara da się sprowokować a pani nie da rady...albo zacznie bronić yorczkę itp i Lara wyląduje w schronie z powrotem...Lara w schronie i nie da rady przewidzieć wszystkich reakcji, inaczej może sobie układać stosunki z sukami w schronie a inaczej zareaguje jak poczuje, że musi o pańcię rywalizować... jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=red]PROSZE O POMOW W TRANSPORCIE PSA PO WROCKU![/COLOR][/B]

Bardzo prosze o pomoc w przewiezieniu psa po Wrocku. Flip ma depresje i wreszcie ma szanse pojechac do ds. Prosze o kontakt na watku.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/207665-kto-jutro-w-poludnie-przewiezie-psa-po-wrocku-pilne!!?p=16867974#post16867974[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='terierfanka']Ciotki spanielowe poradźcie jeszcze - pani, która chce wziąć Larę na dt (nawet potencjalnie ds) jest młodą dziewczyną i ma roczną yorczkę. Yorczka podobno nie zadzior, wręcz lękliwa raczej... Mam wątpliwości czy z tej lękliwości nie będzie ząbków pokazywać, Lara da się sprowokować a pani nie da rady...albo zacznie bronić yorczkę itp i Lara wyląduje w schronie z powrotem...Lara w schronie i nie da rady przewidzieć wszystkich reakcji, inaczej może sobie układać stosunki z sukami w schronie a inaczej zareaguje jak poczuje, że musi o pańcię rywalizować... jak myślicie?[/QUOTE]


Może być problem - ale nie musi.
Czy ta Pani ma pojęcie o tym jak powinna wyglądać socjalizacja dwóch suk które mają mieszkać ze sobą?
tutaj przydałaby się wiedza z zakresu odczytywania psiej mowy.
Po pierwsze suki powinny sie poznac na dworze - wskazany dłuuuugi spacer z pannami na start.
Po drugie, Pani musiałaby obserwować jak suki zachowuja się w stosunku do siebie i reagować PRZED konfliktami, w trakcie może być za późno.
Cięzka decyzja, przydałoby się żeby ta dziwczyna podjechała z yorkiem do kogoś kto ma sukę, najlepiej spaniela żeby zobaczyła jak mogą wyglądać reakcje.

Link to comment
Share on other sites

rozmawiałam z dziewczyną, stanęło na tym, że przyjechałaby z yorczką do Wrocka do schronu i tu by się dziewczyny poznały, popatrzyłibyśmy co i jak i wtedy podejmiemy decyzję...
pani nie zna reakcji suni na inne psy, więc york mało zsocjalizowany - podejrzewam, że typowe koło: boi się, bo nie miała kontaktu z psami, a nie będzie miała umożliwionego kontaktu, bo się boi... pani ma też obawy jak yorczka zniesie podróż pociągiem, autem jeździ niechętnie...

Link to comment
Share on other sites

Dostałam dzisiaj bardzo fajnego maila w sprawie suniek, Pani w listopadzie straciła ukochaną sunię, jest zainteresowana szczególnie Larą. Jest z Chorzowa. Mieszkanie w bloku, 2 dorosłych, nastolatka i kot.
Poprosiłam Panią, żeby jutro do mnie zadzwoniła.

Oby coś się z tego wykluło. :kciuki: :kciuki:

Link to comment
Share on other sites

Asiu tylko uważaj bo ostatnio w Chorzowie jest jedna kobieta (podaje różne imiona, głównie Justyna) która szuka na siłe spaniela ale nie zgadza się na sterylizacje, ogólnie zachowuje się dziwnie, nie odpisuje na ankietę. Ja pisałam grzecznie i nalegałam na wypełnienie ankiety żebyśmy mogli dobrać odpowiedniego psa do jej oczekiwań a w odpowiedzi dostałam jeden wielki krzyk że "wcale nie zamierzam rozmnażać psa..." Między wierszami okazało się że ma już jednego spaniela - podobno 9 miesięcznego.

Trzymam kciuki, Chorzów jest duży - może to ktoś inny? Ale sprawdźcie, żeby nie było tak że ktoś adoptuje psa za jej namową i po podpisaniu umowy jej go odda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Faflok']Asiu tylko uważaj bo ostatnio w Chorzowie jest jedna kobieta (podaje różne imiona, głównie Justyna) która szuka na siłe spaniela ale nie zgadza się na sterylizacje, ogólnie zachowuje się dziwnie, nie odpisuje na ankietę. Ja pisałam grzecznie i nalegałam na wypełnienie ankiety żebyśmy mogli dobrać odpowiedniego psa do jej oczekiwań a w odpowiedzi dostałam jeden wielki krzyk że "wcale nie zamierzam rozmnażać psa..." Między wierszami okazało się że ma już jednego spaniela - podobno 9 miesięcznego.

Trzymam kciuki, Chorzów jest duży - może to ktoś inny? Ale sprawdźcie, żeby nie było tak że ktoś adoptuje psa za jej namową i po podpisaniu umowy jej go odda.[/QUOTE]
Wiem, o którą babkę chodzi, ona pisała już do kilku osób w sprawie spanieli.
Odnoszę jednak wrażenie, że to nie jest ta sama osoba, obym się nie pomyliła. Mam nadzieję, że jutro do mnie zadzwoni, to się dowiem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Witam,
Nie wiem czy jest sens rozmowy w sprawie Lary ,bo przed chwila weszłam na stronę schroniska i sunia znajduje się w zwierzętach adoptowanych (imię robocze Flinta).Wartoby to było sprawdzić :)Mam nadzieje ,że trafiła do dobrego domu.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='droid-2005']Witam,
Nie wiem czy jest sens rozmowy w sprawie Lary ,bo przed chwila weszłam na stronę schroniska i sunia znajduje się w zwierzętach adoptowanych (imię robocze Flinta).Wartoby to było sprawdzić :)Mam nadzieje ,że trafiła do dobrego domu.Pozdrawiam[/QUOTE]
[B]Droid-2005[/B] dzięki za info.
Mam nadzieję, że trafiła do odpowiedzialnego domu. :kciuki: :kciuki:
Dziewczyny możecie to sprawdzić?

[URL]http://www.psy.info.pl/schronisko_wroclaw/adoptowane_20110426_20110516.html[/URL]


Ale ładna fotka Larki vel Flinty. :loveu: :loveu: :loveu:

[IMG]http://www.psy.info.pl/schronisko_wroclaw/ad_p_slazowa/do_2011_05_16/20110510_743_11_400_300.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Dzięki za info. :p

Mam nadzieję, że suńka została wysterylizowana przed adopcją. Jak to teraz we Wrocławiu wygląda?[/QUOTE]
nie, na pewno nie została wysterylizowana
wygląda to tak, że biorąc psa ze schronu, można się dobrowolnie umówić na darmową kastrację / sterylizację. Czasami tylko, nie wiem na jakich zasadach kastrują/sterylizują sami

Link to comment
Share on other sites

[quote name='terierfanka']nie, na pewno nie została wysterylizowana
wygląda to tak, że biorąc psa ze schronu, można się dobrowolnie umówić na darmową kastrację / sterylizację. Czasami tylko, nie wiem na jakich zasadach kastrują/sterylizują sami[/QUOTE]
No to ładnie, czyli mogła trafić do jakiegoś rozmnażacza... :shake: :angryy:


Trzeba Lunkę uratować przed tym samym losem!

Link to comment
Share on other sites

jesli był trzeźwy w momencie adopcji, to nie mają podstaw by odmówić. Ja go widziałam, jak wychodził z małą. Przyjrzałam się i zamarłam...
Żal mi, bo chciałam ją do Arkad na fundacyjną akcję wziąć i zbyt długo się zastanawiałam, którego... czy ją, czy taką szorstką sarenkę, eh.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...