Jump to content
Dogomania

Wątek Krakowskich Zwierzaków


AgaG

Recommended Posts

[quote name='AgaG']Szukałyśmy Kreci ponad dwie godziny, najpierw na piechotę obeszłyśmy wszystkie te uliczki i zakamarki, a potem autem objeżdżałyśmy. Niestety bez skutku, ale jeden pan mówił, że po 20.30 kręciła się pod sklepem Lewiatan na Akacjowej (to zaraz obok Młyńskiej) Niektórzy pytani ludzie mówili, ze widzieli plakaty i będą się rozglądać. pewnie by się więcęj plakatów przydało.. na tej swojskiej plakat wasz wisi, ale bez oderwanych numerów telefonu. Dobrze, że jest jakiś znak, ze ona tam się przemieszcza, ale to ogromy teren między Swojską a Akacjową.[/QUOTE]

Wybieram się dzisiaj koło 20:00 szukać Kreci. Rozejrzę się trochę, może uda się parę plakatów przyklei. Czy jest ktoś chętny do towarzystwa? Zawsze to raźniej niż samemu. Jakby cos prosze o montakt. Mój telefon: 600 76 99 71

Link to comment
Share on other sites

AgaG, baaaaaaaardzo dziękuję za poszukiwanie! dobrze, że chociaż są jakieś znaki!!
pani, która dzwoniła do mnie, widziała ją ok. 19.45, więc czas by się zgadzał.

moskaliki- również dziękuję!!! ja akurat dziś jadę na spotkanie poadopcyjne, dlatego o 20 nie będę mogła... :(

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy bardzo! Ja dzisiaj nie dam rady, jutro nie ma mnie cały dzień w domu, ale jeśli dzisiaj ani jutro nikomu się nie uda może w niedzielę na chwilę chociaż podjadę się porozglądać.
Przynajmniej wiemy, że Krecia żyje i jest w tamtych terenach, a to już coś. Malutka trzymaj się i czekaj na nas.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasumi']słuchajcie, dostałam wiadomość od Magdy, która adoptowała ode mnie psa :) ktoś porzucił psa u pewnej kobiety i trzeba mu znaleźć dom :) ja już zaczęłam go ogłaszać - jak ktoś chce pomóc, to będę wdzięczna :) (pies został porzucony w okolicach Wieliczki i wszelkie info jest u Magdy)


tekst do ogłoszeń:


Frodo to młody – około 2 letni psiak, który został podrzucony na działkę. Dlaczego akurat jego to spotkało? Przecież to piękny i zdrowy psiak. Nie ma w sobie ani grama agresji – jest delikatny, zgadza się z innymi psami, a nawet dziećmi! Czy tak nagle zaczął przeszadzać swoim właścicielom? Został wyrzucony w ten najgorszy czas, kiedy robi się zimno…. Frodo może zamieszkać w domu, jak i w ocieplanej budzie. A teraz spójrz w jego oczy i zakochaj się w nim!
Pomożemy w transporcie do nowego domu!

KONTAKT W SPRAWIE ADOPCJI:
Magda – 509 188 082
[email][email protected][/email]


[IMG]http://img819.imageshack.us/img819/5435/dsc1156k.jpg[/IMG]
[IMG]http://img571.imageshack.us/img571/9475/dsc1168u.jpg[/IMG]
[IMG]http://img441.imageshack.us/img441/3246/dsc1169g.jpg[/IMG]
[IMG]http://img444.imageshack.us/img444/143/dsc1175b.jpg[/IMG]
[IMG]http://img269.imageshack.us/img269/9175/dsc1181y.jpg[/IMG]
[IMG]http://img828.imageshack.us/img828/6626/frodoz.jpg[/IMG]

album:
[url]http://imageshack.us/g/819/dsc1156k.jpg/[/url][/QUOTE]


już w nowym domu! :)

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny bardzo by się te plakaty przydały w większej liczbie..
ale dziś nie moge iść.. :(

Może lewiatan na akacjowej udostępni tablicę ogłoszeniową albo szybę? jest tam też zaraz obok wejście do punktu totalizatora, długo otwarte, tam też warto.
myśmy jeszcze tak robiły, że zaczepiałyśmy ludzi z psami na nocnych spacerach i dawały kontakt do nas, .prosząc by informowali o Kreci

Link to comment
Share on other sites

Jeśli Krecia się nie znajdzie proponuję poszukać jej w niedzielę rano. Koło 7 zrobilibyśmy zbiórkę. Tylko fajnie by było żeby przyszło trochę osób, w pojedynkę nie ma szans. Nie proponuję nawet wcześniej bo wiem, że niektórzy lubią pospać :) Ale koło 7 nie powinno się kręcić zbyt dużo ludzi. Może Krecia będzie wtedy chodzić po osiedlu.

Link to comment
Share on other sites

NO JA JUŻ NIE WIEM CO SIĘ DZIEJE, KOLEJNE ZAGINIĘCIE!!! sunia REWELACYJNA, z "mojego" boksu w schronisku:

W dniu 28 października 2011 roku (piątek) w rejonie ul. Chłopskiej w Krakowie w godzinach południowych zaginęła adoptowana dwa tygodnie temu z krakowskiego schroniska przemiła suczka w typie długowłosego owczarka niemieckiego imieniem Agawa. Suczka ma około 8 lat, jest zaczipowana. Znaki szczególne: oklapnięte, lewe ucho (stare blizny po pogryzieniu). Miała na sobie czerwoną obrożę. Tel. 512 340 325

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/252/agawa.jpg/][IMG]http://img252.imageshack.us/img252/333/agawa.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

taaak, szukali jej nawet po zmroku i rozwieszali plakaty, na razie bezskutecznie. zgłosili w schronisku, informacja jest także na chwiladlapupila... musi się znaleźć :(
okazalo się, że listonosz nie domknął furtki i Agawa wyszła przez nią, zanim się zorientowali właściciele. :(

Link to comment
Share on other sites

Dodałam Agawę na gumtree i tablicę.
I przy okazji znalazłm jeszcze jedno ogłoszenie o zaginionej suni zabranej ze schroniska...zaginęła 4 czerwca

[URL]http://tablica.pl/oferta/zaginela-suczka-4-czerwca-w-krakowie-w-dzielnicy-pradnik-bialy-ID8gn5.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ank@']Jeśli Krecia się nie znajdzie proponuję poszukać jej w niedzielę rano. Koło 7 zrobilibyśmy zbiórkę. Tylko fajnie by było żeby przyszło trochę osób, w pojedynkę nie ma szans. Nie proponuję nawet wcześniej bo wiem, że niektórzy lubią pospać :) Ale koło 7 nie powinno się kręcić zbyt dużo ludzi. Może Krecia będzie wtedy chodzić po osiedlu.[/QUOTE]

Wróciłam z poszukiwań Kreci. Wiem, że w tym samym czasie szukali [B]salibinka[/B] z mężem. Żadne z nas nie spotkało Kreci niestety :( Tam jest 1001 miejsc w tym rejonie idealnych do ukrycia dla mikro pieska.

Kontaktowałyśmy się z [B]salibinką[/B] i wiemy jedno: trzeba zbombardować tę okolicę ogłoszeniami! Tak, żeby osoba, która spotka przypadkiem psinę, miała plakat na wyciągnięcie ręki. Prosiłabym więc osoby, które znają [B]asior[/B],bo ja niestety nie orientuję się kto jest kto na forum i gdzie działa :], żeby się z nią skontaktowały i skorzystały z jej pomocy w wydrukowaniu możliwe największej liczby ogłoszeń. Wiem, że KTOZ nie "działa" w weekend, ale może asior ma tam wstęp i dostęp do drukarki.

Pomysł ze spotkaniem dużej liczby osób w niedzielę w celu szukania i plakatowania jest idealny!!! Może zróbmy listę chętnych z jakimiś namiarami. Prosiabaym Ank@ jako pomysłodawcę o spisywanie gdzieś osób, które w postach deklarują, że mogą w niedzielę o 7:00. Zacznę od siebie:

1. Ola 600 76 99 71

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalek'][B]czy ma ktos może numer do wtatary??? pilnie potrzebuję, zadzwoniła pani, która prawdopodobnie widziała Krecię pół godziny temu na ul. Młyńskiej!![/B][/QUOTE]

super dopiero teraz to przeczytałam

No modła tam pójść. Ja bym teraz plakatowała Prądnik Czerwony i w stronę 29 listopada

podaję telefon
694 48 15 20
szukam i ja , mąż , koleżanka, która w w tymrejonie pracuje.
Szkoła 75 na grochowskiej powiadomiona-sa plakaty, uczniowie wiedzą

Link to comment
Share on other sites

Mam dwie sprawy i zarazem dwie ogromne prośby...
Wczoraj znajoma mojej Siostry- Kasia jadąc autem z Myślenic do Krakowa zobaczyła w Głogoczowskim rowie wystającą psią główkę... Najpierw pojechała dalej, ale nie dawało Jej to spokoju, więc zawróciła. I faktycznie w rowie leżał potrącony pies. Oczywiście od razu zabrała Go do weta.
Psiak ma złamaną nogę i pękniętą miednicę. Na nodze ma opatrunek, miednica ma się zrosnąć sama (zwłaszcza, że to pies, a nie suka).
Pies jest młody, na pewno ma mniej niż rok, wg Kasi jest w typie sznaucera miniatury (pieprz i sól). Waży nie więcej niż 6 kg. Podobno jest niezwykle przyjazny, bardzo garnie się do ludzi.
Niestety Kasia nie może Go, z przyczyn osobistych, zabrać do siebie, nawet na chwilę. Do jutra psiak może zostać u Jej Rodziców, ale później kompletnie nie ma się gdzie podziać...
Kasia deklaruje, że pokryje wszystkie dalsze, ewentualne koszty związane z Jego leczeniem.
[B][U][COLOR=indigo]Tylko czy Ktoś mógłby Go wziąć na tymczas?![/COLOR][/U][/B]
Byłoby naprawdę wspaniale. W razie czego to błagam dzwońcie do mnie (nr 509 254 933), bo nie wiem czy uda mi się dziś dostać do neta.
W razie czego to Kasia może gdzieś Go dowieźć.

A jeśli nikt nie dałby rady, to nie wiecie może [B][U][COLOR=darkgreen]Kto mógłby pożyczyć na jakiś czas klatkę kennelową??[/COLOR][/U][/B] (najlepiej z Krakowa)
W razie czego to również proszę o kontakt telefoniczny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalek']dostałam od znajomej wiadomość, że wydaje jej się, że Krecia jest u jej sąsiadki. nie wiem gdzie mieszka, muszę się dowiedzieć i poprosić, by sprawdziła to i porozmawiała z tą sąsiadką.[/QUOTE]
i to jak najszybciej by w odpowiednim czasie odwołać poranne szukanie!

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy ktoś koordynuje całą akcję z Krecią? Nie ma żadnego odzewu ws jutrzejszej akcji o godz. 7:00. Spotykamy się tam czy nie? Są chętni czy nie?

[B]natalek[/B] napisała,że suczka może być u kogoś. Wiadomo, kiedy się uda to ustalić? Bo jak wspomniała MTD, trzeba będzie odwołać ewentualnie jutrzejszą akcję.

Ja byłam dziś z chłopakiem i naszym psiakiem na obchodzie terenu, ale na Krecię oczywiście nie natrafiliśmy.

Link to comment
Share on other sites

to, czy Krecia jest u tej pani koleżanka sprawdzi dopiero jutro... dziś nie ma tej pani w domu (być może jets u rodziny) i koleżanka postara się jutro ją złapać..
nie wiem, czy jutrzejsza akcja ma sens, a z drugiej strony, jeśli to nie Krecia jest u tej pani.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']Evelka a jakieś zdjęcia? Jak rozumiem teraz normalnie funkcjonuje?[/QUOTE]

Zdjęcia będę miała dziś później lub jutro rano.
Psiak funkcjonuje normalnie, ale póki co nie może się jakoś mega ruszać i szaleć. Ale wszystko goi się dobrze, więc już niebawem wszystko powinno być całkiem dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...