Jump to content
Dogomania

Wątek Krakowskich Zwierzaków


AgaG

Recommended Posts

przepraszam za off'a ale [B]potrzebna jest pomoc w sprawdzeniu domku w Krakowie na Osiedle Handlowe[/B] (to chyba nazwa ulicy), [B]pomóżcie[/B] :modla::modla::modla::modla:

kontakt do Bajk21 tel. 501 980 665 lub 664 821 160
wątek Bajk21 [URL="http://www.dogomania.pl/threads/173686-Przytulisko-p.Joli-MUSI-PRZEPROWADZIĆ-SIĘ-PILNIE-POTRZEBNA-POMOC-FIZYCZNA-HELP!!!/page152"][B]Przytulisko p.Joli...[/B][/URL]

Chodzi o domek dla rodowodowej suki retriever. Sprawa jest pilna, bo kobieta musi się [B]do końca sierpnia pozbyć hodowli [/B]i wyprowadzić z domu - oddaje rodowodowe retrievery 5 suk, 2 starsze i 3 roczne sunie.
[B]zdjęcia retrieverów[/B] [URL="http://znajdki.pl/strona13/strona13.html"][B]TUTAJ[/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Foksia i Dżekuś'][quote name='Avaloth']Malawaszka- pisz do pani Beaty (Foksia i Dżekuś), ona ma doświadczenie w wizytach, może będzie mogła pomóc.[/QUOTE]


Tak ,juz dzwonili do mnie wczoraj w tej sprawie .jade dzisiaj;)[/QUOTE]

dziękuję po stokroć za szybką akcję!!!!! :Rose:

Link to comment
Share on other sites

Apropos spraw związanych z KTOZem i schroniskiem ja również jestem za spotkaniem w którym każdy mógłby powiedzieć głośno, co go boli i przedstawić swoje propozycje. Taka współpraca pomiędzy stronami może być bardzo wartościowa.

A co do spotkania, czy ktoś się orientuje czy to czwartkowe się odbędzie i czy osoby nie będące wolontariuszami (a ściślej byli wolontariusze, bo od 2006 też nim byłem tylko później ze względu na rekonwalescencję po operacji nie byłem 3 miesiące i zostałem wyrzucony ;)) moga na nie przyjść? Bo też chętnie wziąłbym udział w dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

Moze ktos będzie miał pomysł ,jak pomóc?
[url]http://www.dogomania.pl/threads/211914-Sunia-po-wypadku-z-wielk%C4%85-ran%C4%85-na-%C5%82apie!-BRAK-%C5%9ARODK%C3%93W-NA-LECZENIE-SCHRON[/url]

Może ktos ,coś wymyśli?
[IMG]http://www.grzegomonia.com/gify/zwierzeta/psy/19.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']A co do spotkania, czy ktoś się orientuje czy to czwartkowe się odbędzie i czy osoby nie będące wolontariuszami (a ściślej byli wolontariusze, bo od 2006 też nim byłem tylko później ze względu na rekonwalescencję po operacji nie byłem 3 miesiące i zostałem wyrzucony ;)) moga na nie przyjść? Bo też chętnie wziąłbym udział w dyskusji.[/QUOTE]


Ano właśnie, czy tak można z uwagi na to, że nabór miał być wstrzymany? Ja też chyba jestem skreślona, chociaż pewności nie mam...

Link to comment
Share on other sites

Co do dyskusji, która toczyła się kilka wpisów wcześniej chciałam tylko dodać pewną kwestię. Zgadzam się z Wami i z tym, że schronisko zbyt mało robi, aby wydać zwierzęta do domu, a co gorsza, często to uniemożliwia. Jedna z dyżurnych już wielokrotnie w bardzo nieprzyjemny sposób zniechęciła chętnych na adopcję psa czy też kota. Ta kobieta jak dla mnie w ogóle nie powinna pracować na tym stanowisku, skoro nie potrafi normalnie rozmawiać z ludźmi i ma problemy w kontaktach z nimi! Traktuje ich z góry, nieprzyjemnie, niejednokrotnie chamsko. Zamiast normalnie rozmawiać, a nawet grzecznie wyrazić swoją opinię skoro już musi, ona ma do wszystkich pretensje! Rozumiem, że można się wkurzyć, jak ktoś pod byle pretekstem zwierzaka oddaje, ale nie ma prawa traktować prawieże jak śmieci NORMALNYCH ludzi chcących ADOPTOWAĆ psiaka, a tym samym mu POMÓC! Dyżurna zachowuje się, jakby pozjadała wszystkie rozumy tego świata! Czasem poleca ludziom psy, które nie nadają się do ich stylu życia, a innym odbiera możliwość adoptowania psa wręcz idealnego dla nich!! Wiele adopcji nie doszło przez nią do skutku, ludzie wybiegali ze schroniska zdenerwowani i oburzeni. Nie rozumiem, jak można robić takie coś zwierzętom?! Bo nawet nie patrzmy na to, jak traktuje ludzi (choć to też jest karygodne!), ale ona po prostu odbiera zwierzakom możliwośc pójścia do normalnego domu i skazuje na długie lata w schronisku!
Pytam: Co to w ogóle ma być?! Ktoś może mi to wytłumaczyć, dlaczego jedna dyżurna potrafi być zupełnie normalną osobą, która przejmuje się losem zwierząt, a druga zachowuje się tak chamsko i bezczelnie?!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajeczyna']Co do dyskusji, która toczyła się kilka wpisów wcześniej chciałam tylko dodać pewną kwestię. Zgadzam się z Wami i z tym, że schronisko zbyt mało robi, aby wydać zwierzęta do domu, a co gorsza, często to uniemożliwia. Jedna z dyżurnych już wielokrotnie w bardzo nieprzyjemny sposób zniechęciła chętnych na adopcję psa czy też kota. Ta kobieta jak dla mnie w ogóle nie powinna pracować na tym stanowisku, skoro nie potrafi normalnie rozmawiać z ludźmi i ma problemy w kontaktach z nimi! Traktuje ich z góry, nieprzyjemnie, niejednokrotnie chamsko. Zamiast normalnie rozmawiać, a nawet grzecznie wyrazić swoją opinię skoro już musi, ona ma do wszystkich pretensje! Rozumiem, że można się wkurzyć, jak ktoś pod byle pretekstem zwierzaka oddaje, ale nie ma prawa traktować prawieże jak śmieci NORMALNYCH ludzi chcących ADOPTOWAĆ psiaka, a tym samym mu POMÓC! Dyżurna zachowuje się, jakby pozjadała wszystkie rozumy tego świata! Czasem poleca ludziom psy, które nie nadają się do ich stylu życia, a innym odbiera możliwość adoptowania psa wręcz idealnego dla nich!! Wiele adopcji nie doszło przez nią do skutku, ludzie wybiegali ze schroniska zdenerwowani i oburzeni. Nie rozumiem, jak można robić takie coś zwierzętom?! Bo nawet nie patrzmy na to, jak traktuje ludzi (choć to też jest karygodne!), ale ona po prostu odbiera zwierzakom możliwośc pójścia do normalnego domu i skazuje na długie lata w schronisku!
Pytam: Co to w ogóle ma być?! Ktoś może mi to wytłumaczyć, dlaczego jedna dyżurna potrafi być zupełnie normalną osobą, która przejmuje się losem zwierząt, a druga zachowuje się tak chamsko i bezczelnie?!![/QUOTE]

Pewnie masz na myśli Panią Natalię? To pytanie retoryczne bo wiadomo, że tak.

Link to comment
Share on other sites

Oddaję do Waszej dyspozycji stronę Krakowskie Adopcje, która ma posłużyć jako baza wszystkich zwierząt do adopcji. Nie wazne czy psa, kota czy kanarka ;) Jak dział koci bardziej się rozrośnie oczywiście mogę stworzyć dla kotów osobny dział, tak jak to jest teraz dla psów. Strona została sprawdzona i zoptymalizowana, jednak jeżeli w czasie użytkowania ktoś napotka na jakieś błędy proszę je do mnie zgłosić. Na stronie może się zarejestrować każdy i każdy może dodawać ogłoszenia oraz te swoje edytować. Prócz tego będzie potrzeba kilka osób, które poświecą swój czas i zostaną moderatorami mającymi dostęp do wszystkich ogłoszeń.

Na stronie zostały wykorzystane zdjęcia zwierzaków, które już od nas odeszły. Będą symbolem opieki nad tymi, które żyją i potrzebują pomocy. Jeżeli ktoś chciałby, żeby zdjęcie jego podopiecznego zdjąć, to oczywiście to zrobię, wystarczy napisać. Ale to swoisty hołd dla tych wszystkich zwierzaków, które już nie są z nami. Brakuje mi tylko zdjęć kotów, więc gdyby ktoś miał jakieś, tych, które także odeszły to proszę o wysłanie choć 1-2.

No i w zasadzie to tyle. Więc oficjalnie zapraszam ;)
[URL="http://www.krakow.eadopcje.org"]www.krakow.eadopcje.org[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tkalina']Pewnie masz na myśli Panią Natalię? To pytanie retoryczne bo wiadomo, że tak.[/QUOTE]
Dziewczyny ,czy zastanowiliscie sie ,ze byc moze te osoby nie były dobrymi potencjalnymi domkami i dlatego zostały chłodno potraktowane,przez pracownika. Przeciez nie wszyscy co przychodza do schroniska maja dobre intencje ale wy jestescie młode i pewnie trudno wam jest to zrozumiec. ale tak jest . Juz nie raz byłam na kontroli po adopcyjnej ,i pies miał mieszkac w bloku ,a okazuje sie ze wyjechał na wies, było tez tak ,ze pani podala mi adres pobytu psa u swojej matki ale zanim dojechalam na kontorole pies na drugi dzien zaraz z rana zostal oddany do schroniska(bo pewnie był przy budzie i łancuchu)juz nie raz odbieralam psa z adopcji ,a nawet nie zdjecie sobie sparwy ile Ktoz ma odbiorów wiec lepiej dmuchac na zimne.
Ja równiez jestem czasem nie miła do ludzi (bo na to zasługuja) wiele osób mnie juz zwyzywalo , bo np.nie chciałam doac do adopcji psa bo ludzie byli starsi ,a chcieli młodego.To że czasem jestem opryskliwa wcale nie przeszkadza mi w tym ,ze znajduje wspaniałe domki dla weteranow czy starszych chorych psów,poprostu wielu ludzi nie zasługuje na żadne zwierze.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue][B]Wybaczcie proszę offa ,ale blisko Krakowa w Pszczynie czeka na ratunek Ami,przerażony ,piekny i mądr pies.Kto może poóc ratowac tego psa by nie trafił do Myslowic ?? Każda pomoc potrzebna i liczy się .!! Bardzo prosimy !!! Zajrzycie na watek Ami i pomóżcie !!
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/211800-Ofiara-okresu-letniego-Ami-pi%C4%99kny-trikolorek-szuka-mi%C5%82o%C5%9Bci-w-ramionach-cz%C5%82owieka"]http://www.dogomania.pl/threads/211800-Ofiara-okresu-letniego-Ami-pi%C4%99kny-trikolorek-szuka-mi%C5%82o%C5%9Bci-w-ramionach-cz%C5%82owieka[/URL].

[/B][/COLOR][COLOR=sienna][SIZE=4][FONT=Comic Sans MS]
[/FONT][/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']Oddaję do Waszej dyspozycji stronę Krakowskie Adopcje, która ma posłużyć jako baza wszystkich zwierząt do adopcji. Nie wazne czy psa, kota czy kanarka ;) Jak dział koci bardziej się rozrośnie oczywiście mogę stworzyć dla kotów osobny dział, tak jak to jest teraz dla psów. Strona została sprawdzona i zoptymalizowana, jednak jeżeli w czasie użytkowania ktoś napotka na jakieś błędy proszę je do mnie zgłosić. Na stronie może się zarejestrować każdy i każdy może dodawać ogłoszenia oraz te swoje edytować. Prócz tego będzie potrzeba kilka osób, które poświecą swój czas i zostaną moderatorami mającymi dostęp do wszystkich ogłoszeń.

Na stronie zostały wykorzystane zdjęcia zwierzaków, które już od nas odeszły. Będą symbolem opieki nad tymi, które żyją i potrzebują pomocy. Jeżeli ktoś chciałby, żeby zdjęcie jego podopiecznego zdjąć, to oczywiście to zrobię, wystarczy napisać. Ale to swoisty hołd dla tych wszystkich zwierzaków, które już nie są z nami. Brakuje mi tylko zdjęć kotów, więc gdyby ktoś miał jakieś, tych, które także odeszły to proszę o wysłanie choć 1-2.

No i w zasadzie to tyle. Więc oficjalnie zapraszam ;)
[URL="http://www.krakow.eadopcje.org"]www.krakow.eadopcje.org[/URL][/QUOTE]

Maćku, jeszcze gorąca prośba o banerek!!!
Serdecznie Ci dziękuję za czas poświęcony dla zwierzaków w Krakowie:calus:
Nie wszyscy chyba zdają sobie sprawę ile trzeba pracy włożyć i później czasu, aby ta strona funkcjonowała na odpowiednim poziomie!!:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']Oddaję do Waszej dyspozycji stronę Krakowskie Adopcje, która ma posłużyć jako baza wszystkich zwierząt do adopcji. Nie wazne czy psa, kota czy kanarka ;) Jak dział koci bardziej się rozrośnie oczywiście mogę stworzyć dla kotów osobny dział, tak jak to jest teraz dla psów. Strona została sprawdzona i zoptymalizowana, jednak jeżeli w czasie użytkowania ktoś napotka na jakieś błędy proszę je do mnie zgłosić. Na stronie może się zarejestrować każdy i każdy może dodawać ogłoszenia oraz te swoje edytować. Prócz tego będzie potrzeba kilka osób, które poświecą swój czas i zostaną moderatorami mającymi dostęp do wszystkich ogłoszeń.

Na stronie zostały wykorzystane zdjęcia zwierzaków, które już od nas odeszły. Będą symbolem opieki nad tymi, które żyją i potrzebują pomocy. Jeżeli ktoś chciałby, żeby zdjęcie jego podopiecznego zdjąć, to oczywiście to zrobię, wystarczy napisać. Ale to swoisty hołd dla tych wszystkich zwierzaków, które już nie są z nami. Brakuje mi tylko zdjęć kotów, więc gdyby ktoś miał jakieś, tych, które także odeszły to proszę o wysłanie choć 1-2.

No i w zasadzie to tyle. Więc oficjalnie zapraszam ;)
[URL="http://www.krakow.eadopcje.org"]www.krakow.eadopcje.org[/URL][/QUOTE]

Wspaniała strona, rewelacyjny pomysł, genialnie proste zamieszczenia ogłoszeń, intuicyjne wyszukiwanie. Nic dodać, nic ująć.

Wolontariusze, Psiarze, Kociarze, Pracownicy Schroniska oraz wszyscy, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny - do dzieła...

W końcu mamy stronę dla naszych podopiecznych, zróbmy wszystko aby znaleźli nowe domy i opuścili schronisko.

Mam nadzieję, że Schronisko oraz KTOZ na swoich stronach zaczną ją promować bo z doświadczenia "Chwili dla Pupila" wiem, że...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']Maćku, jeszcze gorąca prośba o banerek!!!
Serdecznie Ci dziękuję za czas poświęcony dla zwierzaków w Krakowie:calus:
Nie wszyscy chyba zdają sobie sprawę ile trzeba pracy włożyć i później czasu, aby ta strona funkcjonowała na odpowiednim poziomie!!:multi:[/QUOTE]

IRENKO przecież banerki masz jak na patelni: [url]http://krakow.eadopcje.org/informacje/bannery[/url]

Link to comment
Share on other sites

Świetna strona, mam nadzieję że zacznie się zapełniać zwierzakami, a potem ludźmi chętnymi na nie.
Mam jedno pytanie- ogłoszenia będą jak na innych serwisach znikać/stawać się nieaktualne po jakimś czasie, czy raz dodane zostanie póki się go nie usunie?

Link to comment
Share on other sites

Irenko są bannerki na stronie, jak interesuje Cię inny rozmiar to powiedz jaki to zrobię ;)

Panie Andrzeju dziękuję - jak wszyscy mam nadzieję, że w końcu coś ruszy.

Avaloth - Ogłoszenia tutaj nie znikają. Po to będą admini i modzi, żeby stronę aktualizować. Więc jak ktoś jest chętny do aktualizacji to proszę o znak. Przerzucenie psa to dosłownie dwa kliknięcia ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chwiladlapupila']Wspaniała strona, rewelacyjny pomysł, genialnie proste zamieszczenia ogłoszeń, intuicyjne wyszukiwanie. Nic dodać, nic ująć.

Wolontariusze, Psiarze, Kociarze, Pracownicy Schroniska oraz wszyscy, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny - do dzieła...

W końcu mamy stronę dla naszych podopiecznych, zróbmy wszystko aby znaleźli nowe domy i opuścili schronisko.

Mam nadzieję, że Schronisko oraz KTOZ na swoich stronach zaczną ją promować bo z doświadczenia "Chwili dla Pupila" wiem, że...[/QUOTE]

Właśnie Andrzeju, wiemy niestety, jak to w realu wygląda.
Mam nadzieję, że nie powtórzy się historia "Chwili dla Pupila".
Aż żal, że następna inicjatywa osoby zupełnie prywatnej może iść na marne,albo nie odnieść takich efektów jak mogłaby, gdyby faktycznie była promowana odpowiednio przez instytucje, które taką działalnością powinny być zainteresowane.

Cała dyskusja na temat wolontariatu, mam nadzieję przyniesie spodziewane efekty, czyli poprawę działalności wolontariatu we współpracy ze schroniskiem.
Chyba wszystkim powinno zależeć, aby zwierzęta znajdowały domy a nie wegetowały w schronie.
Martwi mnie wypowiedzieć na tym wątku osoby, która zapewne dobrze zna realia ( których ja nie znam, bo nie bywam w schronisku):


[quote name='gal_anonim']To ja się pytam wprost Was wszystkich co do reformy wolontariatu ma P. Zula?
Jakim prawem wysyła do wolontariuszy maile i organizuje obowiązkowe spotkania?
Jakim prawem grozi usunięciem z grona wolontariuszy?
Bo z tego co wiem to została zatrudniona zupełnie do innych zadań, więc może zajmie się tym co do jej obowiązków należy. A na naszych identyfikatorach pisze: Wolontariusz Krakowskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami i wynika z tego, że podlegamy pod KTOZ, formularze też zanosiliśmy na Floriańską i z Floriańskiej dostaliśmy identyfikatory, jesteśmy zatem Wolontariuszami Krakowskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami , które pod swoją opieką ma schronisko dla zwierząt i tylko KTOZ może skreślić kogoś z grona wolontariuszy.
Dlaczego wolontariatu nie reformuje KTOZ?

A teraz ja wyleje swoje żale, krótko i na temat:
[B]Dlaczego schronisko nie organizuje akcji służących adopcji zwierząt?
Dlaczego schronisko nie organizuje dni otwartych? (bo te niby dni otwarte co są to farsa)
Dlaczego schronisko nie ma strony internetowej? (bo ta niby co jest to farsa)
Dlaczego schronisko nie ogłasza zwierząt do adopcji?
Dlaczego zamiast strony internetowej jest facebook?
Dlaczego nie ma aktualnych galerii i opisów?
Dlaczego my wolontariusze robimy więcej niż schronisko i stajemy na głowie żeby pies czy kot był adoptowany?
Dlaczego innym się chce a schronisku nie?
Czy ktoś mi odpowie na te pytania[/B].[/QUOTE]

A co z finansami na nasze schronisko?
Czy faktycznie jest tak źle, jak ćwierkają wróble?
Co robi schronisko, aby pozyskać sponsorów i poprawić sytuację?
A może część rzeczy da się poprawić dzięki informacjom od wolontariuszy i nie wymaga żadnej kasy? Wystarczy chcieć.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, coś mi się przypomniało i pomyślałem, że może warto o tym wspomnieć. Pamiętacie zorganizowany w rocznicę ewakuacji schroniska dla bezdomnych zwierząt "Marsz Azylanta". Całkiem niedawno dowiedziałem się, że podczas przygotowań i organizacji marszu były w schronisku osoby, którym bardzo zależało abym jak najpóźniej dowiedział się o tej imprezie. Były osoby, które wręcz prosiły aby wszelkie informacje dotyczące imprezy nie były mi przekazywane...

Przez kilka dni zastanawiałem się dlaczego komuś (zresztą doskonale wiem komu) zależało na utrzymaniu informacji o marszu w tajemnicy. Nie wymyśliłem jednak skąd wzięła się potrzeba ukrycia przede mną pewnych informacji. Może organizatorzy bali się, że wypromuję marsz na "Chwili dla Pupila" w środkach masowego przekazu oraz w mediach. Na prawdę nie rozumiem takiego podejścia do tematu.

Około 10 dni przed marszem dowiedziałem się o organizowanym konkursie na "kociego reprezentanta schroniska" w którym osoba chcąca zgłosić do udziału w konkursie swojego kota musiała przesłać jego zdjęcie lub zdjęcia na adres mailowy schroniska, pracownik biura odbierał takiego maila, zapisywał zdjęcie w komputerze, a następnie umieszczał je w galerii na Facebooku.

Osoba, która chciała oddać głos na konkretnego kota musiała odszukać stosowną galerię na Facebook'u następnie wybrać swojego kandydata i wysłać mail do schroniska z informacją, że właśnie na tego kota oddaje głos. Oddane głosy były następnie ręcznie zliczane, a wyniki głosowania publikowane na Facebook'u.

W momencie w którym dowiedziałem się o tej (w moim pojęciu) skomplikowanej procedurze, zadzwoniłem do osoby personalnie odpowiedzialnej za organizację Marszu Azylanta i zaproponowałem, że jeśli się tylko zgodzi wykonam stosowną "ruchomą" galerię z automatycznym głosowaniem za pomocą kliknięcia w przycisk "Oddaj głos" oraz uruchomię teległosowanie za pomocą wysłania SMS-a z telefonu komórkowego.

Osoba chcąca oddać swój głos na "kociego reprezentanta schroniska" miała by możliwość wysłać SMS w którym podała by numer kota na którego oddaje głos. W zamian otrzymała by MMS-a ze zdjęciem wybranego przez siebie kota. Taki SMS kosztowałby 1 złotych, z czego dokładnie 50% wpłynęło by na konto KTOZ.

Oddany za pomocą SMS-a lub przycisku na stronie głos automatycznie uaktualniał by galerię przestawiając zdjęcie kota, który otrzymał największą ilość głosów na samą górę.

Po bardzo dokładnym przedstawieniu swojego pomysłu otrzymałem informację, że "dobrze jest tak jak jest i nie ma sensu niczego zmieniać". Konkurs chyba nie okazał się trafiony, a może głosowanie i przesyłanie kandydatów było zbyt skomplikowane, z tego co wiem w konkursie wzięło udział aż 21 kotów...

Link to comment
Share on other sites

Odśwież stronę i będzie ok, musiał się poprostu cały formularz nie załadować ;) Ja cały czas grzebię przy stronie więc mogło nastąpić chwilowe zerwanie połączenia i to mogło być przyczyną. Ale już chyba wszystko jest gotowe, więc ncizego psuć nie będę :)

A co do promocji strony nie musicie się o to martwić. Mam maszynę napędową do tego i prędzej czy później będzie dobrze, zobaczycie :) Jak innym się nie śpieszy, to my musimy zacząć działać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paros']przepraszam za off'a ale [B]potrzebna jest pomoc w sprawdzeniu domku w Krakowie na Osiedle Handlowe[/B] (to chyba nazwa ulicy), [B]pomóżcie[/B] :modla::modla::modla::modla:

kontakt do Bajk21 tel. 501 980 665 lub 664 821 160
wątek Bajk21 [URL="http://www.dogomania.pl/threads/173686-Przytulisko-p.Joli-MUSI-PRZEPROWADZIĆ-SIĘ-PILNIE-POTRZEBNA-POMOC-FIZYCZNA-HELP!!!/page152"][B]Przytulisko p.Joli...[/B][/URL]

Chodzi o domek dla rodowodowej suki retriever. Sprawa jest pilna, bo kobieta musi się [B]do końca sierpnia pozbyć hodowli [/B]i wyprowadzić z domu - oddaje rodowodowe retrievery 5 suk, 2 starsze i 3 roczne sunie.
[B]zdjęcia retrieverów[/B] [URL="http://znajdki.pl/strona13/strona13.html"][B]TUTAJ[/B][/URL][/QUOTE]Ja mogę, ale dopiero w czwartek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...