Jump to content
Dogomania

Bochnar staruszek - za TM- był z nami 1,7 roku szczęśliwy


bea100

Recommended Posts

Marnie widziałam w telefonie...pomagam psu, którego nie widziałam na oczy, tak wyszło (nie z mojej winy), to nowa dla mnie sytuacja...APSA czekam na te zdjęcia jak nie wiem co...:)

Magdyska25- najpiękniej dziękuję Ci za pracę na dwóch świetnie prowadzonych bazarkach dla Bochnarka !!! Może kwoty (przy jego potrzebach) nie są powalające- ale to duża pomoc !
No i czekam na kolejny kocykowy bazarek...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 869
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zewłok ;)
[IMG]http://i683.photobucket.com/albums/vv192/Paluch_2009/_po/20110514807.jpg[/IMG]

[IMG]http://i683.photobucket.com/albums/vv192/Paluch_2009/_po/20110514806.jpg[/IMG]

Bochnar pomaga układać podłogę
[IMG]http://i683.photobucket.com/albums/vv192/Paluch_2009/_po/20110515818.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Bochnar biedak chory, cierpi, ma gorączkę, Ajlii miała rację.
Dostał znowu ten sam antybiotyk (Betamox), rozkurczające, Cyklonaminę...qrcze, to znowu ten pęcherz...!

Miał dzisiaj pobraną krew na panel rozszerzony. Zobaczymy wyniki.

Link to comment
Share on other sites

Bochnar ma na biednych ścianach pęcherza polipy, które drażnią kamienie, które ma w nadmiarze. Cierpi na to bardzo. To schorowany pies. Wet sugeruje, że jak się rozpuszczą kamienie po leku (jest taka szansa), to i te polipy mają szansę się zasuszyć. Wtedy zniknie krwawienie itd itd. No chyba, że operacyjnie to zostanie z przymusu ruszone...są różne sugestie różnych wetów...jednak jest obawa, że te ściany zbyt zniszczone by je ruszać..
Bochnar ma wiele przypadłości "do zaopiekowania". To jest tylko jeden z problemów. I nie ten najgorszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Bochnar biedak chory, cierpi, ma gorączkę, Ajlii miała rację.
Dostał znowu ten sam antybiotyk (Betamox), rozkurczające, Cyklonaminę...qrcze, to znowu ten pęcherz...!

Miał dzisiaj pobraną krew na panel rozszerzony. Zobaczymy wyniki.[/QUOTE]

Wszystkie starcze przypadłości się odzywają :(
Mam nadzieję, że polepszy mu się, chociaż ciężko wyrokować, bo przecież Bochnar nie jest młodym psiakiem.

Link to comment
Share on other sites

Robimy wszystko by się wmocnił. No i oczywiście by był radosny i by żył bez bólu.
Każdy mijający tydzień (od schronu) jest ważny.
Wyniki krwi może już będą jutro. Od nich zależy jaką karmę mu teraz zakupimy itd

Dzisiaj Bochnar czuje się nawet dobrze, nawet [U]biegł [/U]z rana (tam była burza i w ten sposób biegiem się raczył ewakuować z ulubionego ogrodu na swoją ulubioną kanapę ;)

Link to comment
Share on other sites

Rozliczam bazarki i zaraz mam nadzieję skończę to założę kolejny z kocykami.- czekam jeszcze na dwie wpłaty z "różności".
Tylko najpierw muszę je jakoś od Asi odebrać (Asia jesteś dostępna w sob ok. 20 albo będziesz w nd w schronisku?- to byś mi podrzuciła- jakoś bym się z tym potem zabrała).

Link to comment
Share on other sites

Kochana jesteś Magdyska25, najpiękniej Ci dziękuję.

Mamy wyniki- skopiuję i zamieszczę poniżej morfologię
- reszty nie mam elektronicznie ale - nie ma powodów do uspokojenia...wątroba kiepsko i nie tylko...

Co jeszcze? Wg (konsylium wet) pies (na teraz i zapewne i na potem ?...) absolutnie nie nadaje się na operację.
Jeszcze w czwartek wyniki pójdą do konsultacji z wetem w W-wie co Bochnarka zna od początku...
.............................................................................................
Nr zlecenia: 2711.2011 Data przyjęcia materiału: 2011-05-20
Właściciel: Bleja Beata Data wyniku: 2011-05-20
Zwierzę: Pies, Bochnar Identyfikator:
Wiek: 12
Badanie Wynik Jedn. Norma
morfologia
WBC 6.5 10^3/μl 6.0-16.5
RBC 5.81 mln/μl 5.5-8.5
HGB 14.1 g/dl 12 - 18
HCT 37.8 % 37 - 55
MCV 65.1 fl 60 - 77
MCH 24.3 pg 19 - 24
MCHC 37.3 g/dl 32 - 36
PLT 299 10^3/μl 200 - 500
kwasochłonne 6 % 2 - 10
granulocyty segmentowane 72 % 60 - 77
limfocyty 17 % 12 - 30
monocyty 5 % 3 - 10
Opis
ASPAT 25,6 U/l 1 - 45
ALAT 116,7 U/l 3 - 60
AP 135,9 U/l 20 - 155
mocznik 45,4 mg/dl 20 - 50
kreatynina 1,17 mg/dl 0,9 - 1,7
białko całkowite 6,58 g/dl 5,5 - 7,5
glukoza 68,7 mg/dl 70 - 120
amylaza 1074 U/l 300 - 1850
potas 4.8 mmol/l 4,1 - 5,4
sód 141.0 mmol/l 139,1 - 156,5
Druk wygenerowany elektronicznie, nie wymaga podpisu. Badanie autoryzował(a):
Create PDF

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdyska25']Rozliczam bazarki i zaraz mam nadzieję skończę to założę kolejny z kocykami.- czekam jeszcze na dwie wpłaty z "różności".
Tylko najpierw muszę je jakoś od Asi odebrać (Asia jesteś dostępna w sob ok. 20 albo będziesz w nd w schronisku?- to byś mi podrzuciła- jakoś bym się z tym potem zabrała).[/QUOTE]
Jest to jedna spora ale lekka torba.
A jak skończymy kolejny bazarek kocykowy- wtedy całość kwoty jaką uda się zebrać wyślesz do DT z dopiskiem "Bochnar skarpetka na leczenie". Podam konto do Ajlii. Myślę, że tak będzie najlepiej.
No i oby się udało jak najwięcej zebrać...Bochnar cały czas chory i na lekach...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Jest to jedna spora ale lekka torba.
A jak skończymy kolejny bazarek kocykowy- wtedy całość kwoty jaką uda się zebrać wyślesz do DT z dopiskiem "Bochnar skarpetka na leczenie". Podam konto do Ajlii. Myślę, że tak będzie najlepiej.
No i oby się udało jak najwięcej zebrać...Bochnar cały czas chory i na lekach...[/QUOTE]

Gdzie znajdę linki do bazarków dla Bochnarka?Kocyków nigdy dosyć, szczególnie jak ma się staruszki.

Link to comment
Share on other sites

Bochnarek rano wstaje i dostaje 1/2 tabl Nospy, potem po niej za jakiś czas "odżywa" i zjada śniadanko. Potem ma obchód ogrodu, ulubione zajęcie. Potem drzemka na kanapie lub jak sucho to na ogrodzie. Je 3*dz (Hepatic) ale nie jest łakomczuchem, zjada spokojnie i czasem zostawia na potem. Pokazuje na ogrodzie, że on tu rządzi. Wydaje czasem szczek basem ;) Czasem pobawi się z suczkami bo je luuubi. Pieski? Najchętniej by im pokazał, gdzie ich miejsce (on powinien mieć na imię Prezes albo jakoś podobnie ;) ). To kieszonkowy CAO, na początku pisałam, i faktycznie tak jest....:)
Następne 1/2 tabl Nospy wieczorem/na noc. I śpi sobie smacznie na kołderce do rana. Dużo śpi. Czasem się pobawi w swoiste aportowanie zabawki. Czasem podejdzie na pieszczoty. Tak mu mijają dni.
Ajlii dziś mówiła, że ma gorsze dni i lepsze i tu nic się nie zmieniło. Kocha TZta Ajlii ponad wszystkich. Jest pieszczony, zadbany, wyczesany...żyje sobie spokojnie...robimy wszystko co w ludzkiej mocy...oby jak najdłużej było (tak nieźle) jak jest teraz !

Link to comment
Share on other sites

Witam w końcu na wątku mojego podopiecznego - Bochnarka :) Chłopak własnie ogłasza wszem i wobec że jest panem tego ogrodu i nikt mu nie podskoczy ;) A bas ma taki, że można się przestraszyć...
Zdecydowanie się lepiej czuje. Kolejny epizod zapalny pęcherza chyba mamy zażegnany... oby na zawsze. Strasznie fajny misiek z niego :)

Link to comment
Share on other sites

Bochnarek dzisiaj w znakomitym humorze :) Od rana mu figliki w głowie - zalecał się do moich suczek (wysterylizowane)!

Nagrałam filmik z Bochnarkiem w podskokach. Musze pokombinować jak go wrzucić na wątek - możliwe że dopiero w weekend mąż mi w tym pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Bochnarek to "kieszonkowy CAO", rządziciel i przywódca, ogłaszający basem, że on tu jest i dyryguje...robi obchody terenu, sam sobie wybiera posłania, próbuje burczeć na inne samce, sam decyduje kiedy ma być posiłek ( i jak duży) czy kiedy pieszczoty czy zabawa...śmieszy mnie jak Ajlii mi to opowiada ;) Ale i cieszy! Przecież jeszcze niedawno się słaniał na łapach...
Zaczął (dopiero teraz) zarzucać zimowy podszerstek...daje się czesać...robi się coraz ładniejszy i błyszczący, apetyt dopisuje, więc chude do niedawna boczki się wypełniają...wraca ten Pan Pies do siebie i do formy, oj wraca :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...