Jump to content
Dogomania

Bochnar staruszek - za TM- był z nami 1,7 roku szczęśliwy


bea100

Recommended Posts

Beatko, wiem, że to wątek Bochnarka ale ja w sprawie geriatryka a to pewnie Bochnarek by mi wybaczył.
2 tyg. temu SM przywiozła psa...wyżła....od razu do szpitala, teraz siedzi w korytarzu w geriatrium (od sob.).
Wczoraj byli Państwo, którzy go znaleźli i zadzwonili po SM.
Kochani od dawna nie widziałam psa w takim stanie!!! Ten pies jakby nie widział co się z nim dzieje....Anatomii można się na nim uczyć! Nie jest wychudzony- ja bym powiedziała, że zagłodzony...zero mięśni, sama skóra i kości!
Jestem w szoku, ciągle o nim myślę...
Państwo byli w szoku bo podobno wyglądał lepiej....
Beatko i pytanie do Ciebie (bo myślę, że możesz się w tym orientować)- ma tatuaż w uchu- schronisko pewnie o tym wie ale nie wierzę im, żeby sprawdzali to tak skrupulatnie.
Jest mało czytelny ale zrobiłam zdjęcie i dzisiaj po pracy pojadę do domu, wrzucę w komputer i postaram się odczytać.
Kto zrobił taką krzywdę psu? Ludzie wyrzucili?
Jak mogę dojść do jego właścicieli mając nr tatuażu (o ile uda mi się go rozczytać).
Pies znaleziony na Ursynowie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 869
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Brak słów po prostu...... Myślałam że rasowe psy są bardziej "szanowane" i mniej narażone na ludzkie okrucieństwo niż kundelki....

Magdysko, łap pw.




Dodam tylko że Bochnar ma nowego kolegę. Ma na imie Kasztanek.... i jest starym pluszowym koniem na biegunach :DDD Bochnar jest nim zafascynowany!

Link to comment
Share on other sites

Nie ma wątku, ale ja jestem od 2 tygodni w jego sprawie na "gorącej linii" z Tanitką, więc na pewno, jeśli tylko się uda, dam znać.
Myślę, że Bochnar się nie pogniewa, jeśli wstawimy na jego wątek zdjęcia ocalonego kolegi :)
Byle tylko zdążyć (pracownik biura powiedział, że są skłonni wydać wyżła do adopcji warunkowej i kontynuować poszukiwania właściciela, gdy pies będzie już bezpieczny w DT - mam nadzieję, że nie zmienili zdania).

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj naprawdę nie wyglądał dobrze...nie miał siły wstać- zresztą Państwo, którzy go znaleźli powiedzieli, że był silniejszy bo nawet zaczepiał ich psa do zabawy- wczoraj bym nawet o takim czymś nie marzyła...
Mam nadzieję, że Tanitka jest uparta - przydaje się w schronisku (szczególnie przy adopcji nieadopcyjnego psa...).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajlii']No to dobrze, że wyżeł już ma bezpieczną miejscówkę :) Byle tylko doczekał...[/QUOTE]
Właśnie....

Kiedyś rozmawiałam z Ajlii, gdyby nie to szybkie wyjęcie Bochnara ze schronu? Już by go nie było. Myśmy zdążyły z pomocą. W ostatnim momencie.

Niech tak będzie i z tym wyżłem! Żeby doczekał. Czekam na wieści!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bea100']Właśnie....

Kiedyś rozmawiałam z Ajlii, gdyby nie to szybkie wyjęcie Bochnara ze schronu? Już by go nie było. Myśmy zdążyły z pomocą. W ostatnim momencie.

Niech tak będzie i z tym wyżłem! Żeby doczekał. Czekam na wieści![/QUOTE]


Tak, dla Bochnara to był ostatni dzwonek dosłownie... Jeszcze dzień, może kilka i przeszedł by tą granicę, zza której nie ma już powrotu.
Ale udało się :) Dziś śmiga po ogrodzie.




A dziś Pan Pies pół dnia okupuje kennelówkę. Wlazł do "budy" i sobie siedzi....... Nie będę Mu przeszkadzać ;)

Link to comment
Share on other sites

A u nas słonecznie i deszczowo zarazem :(
Ładnie słoneczko świeci... i nagle 3-minutowy deszcz. I tak w kółko od wczoraj.

Bochnario dostał już namiocik w swoich ulubionych krzaczorach. Kompletna prowizorka, ale Pan Pies zadowolony :) Jest i podłoga, i na głowę nie leci.

Zastanawiamy się nad sprawieniem Panu Psu kurteczki przeciwdeszczowej. Nawet przy krótkim, przelotnym deszczu Jego futro namaka bardzo. A że jest gęste, to schnie bardzo długo.
Jasio dostał piękny i niedrogi polarek (zdjęcia na Jaśkowych wątku). Może by i Panu Psu dałoby się uszyć ortalionowy kubrak na jesienne spacery po ogrodzie?

Link to comment
Share on other sites

Beatko, zaraz piszę do Taks, czy ma jeszcze materiały- jak nie- może uda się gdzieś takie kupić a potem poprosić Taks o uszycie?

Przepraszam, że jeszcze nie wystawiłam drugiego bazarku dla Bochnarka...dzisiaj postaram się to zrobić.
Na razie wzięłam się za bardzo zaległy bazar dla Jasia.

Szkoda, że tylko w pracy mam dobry net...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, czekam na wieści od Taks :)
Bardzo mi zależy by Bochnar miał i ciepło i sucho. Zwrócę jej wszystkie koszty rzecz jasna!

Bardzo Ci dziękuję Magdyska25 za poprowadzenie pierwszego bazarku z książkami- brawo!!! Podziękowania dla TZta!!!
Pozostałe nie wylicytowane książeczki dołącz proszę do drugiego bazarku dla Bochnara.

Co do bazarku drugiego? na razie z pierwszego jest kaska na bieżące potrzeby, Bochnarek jest zaopiekowany, ma leki i jedzenie i aktualnie nie jest w długach :)

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]Mop parowy? Inne fajne fanty?. Zapraszamy na kolejny bazarek dla Bochnarka- super tanio super rzeczy...
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/216012-Dla-Twojego-psa-dla-Ciebie-do-domu-SPRAWDŹ!-dla-Bochnarka-z-DT-do-20.10.-godz.-20!?p=17801583#post17801583"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/2160...3#post17801583[/COLOR][/URL]
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[B]Serdecznie zapraszam wszystkich na dwa wyjątkowe bazarki:)

1) Bazarek z czadowymi gadżetami SHA z którego dochód idzie na mega zadłużoną Rozi!!!
[url]http://www.dogomania.pl/threads/216024-Czadowe-gad%C5%BCety!!!-SHA-d%C5%82ugopisy-magnesy-wejd%C5%BA-i-przekonaj-si%C4%99!-Na-Rozi-do-19.10[/url]

2) Bazarek cegiełkowy: Kot Kacper na pomoc Rokiemu!
[url]http://www.dogomania.pl/threads/216026-Kot-Kacper-na-pomoc-w-utrzymaniu-Rokiego!!!-Cegie%C5%82kowy-do-25.10[/url]

Zajrzyjcie proszę i wesprzyjcie choćby obecnością ;)[/B]

Link to comment
Share on other sites

Taks odpisała mi w związku z wdziankiem Bochnarka:
Kopiuję:

Podeslij wymiary
do "materiałowego" potrzebuję w miare dokładne ( zwłaszcza długośc)
a więc długośc od nasady szyi (czyli tam gdzie kończy sie szyja a zaczyna kark) do nasady ogona ( to trzeba mierzyc na stojacym psie bo inaczej wynik wyjdzie fałszywie duzy)
obwód tez u nasady szyi
obwód w klatce ( w najszerszym miejscu)
obwód w brzuchu ( to z kolei w najwęzszym)
i jesli sie uda to odległośc ( liczac po linii mostka) od przednich łap do siusiaka - tu chodzi o to na jaką szerokość kubraka na brzuchu mozna sobie pozwolić bez obawy że go zasiusia.

Także Ajlii- jakbyś mogła- weź Pana Psa i wymierz gadzinę ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...