Jump to content
Dogomania

Z psem w góry


Ania i Salma

Recommended Posts

  • 2 months later...

[quote name='marmara_19']Czantoria Wielka. PKP Ustroń Polana(wyciag na Czantorie), Czerwony szlak uliczka na prawo od wyciagu/stoku narciarskiego, czerownym szlakiem na szczyt, ze szczytu niebieksim do Ustron-zdrój... 4h w sniegu trzeba liczyc;)[url]http://pl.fotoalbum.eu/marmara_23/a421126/1[/url][/QUOTE]
Jedziemy tam za tydzień - mam nadzieję, że śnieg jeszcze będzie :)
A ten pieseczek maluśki podróżował wyciągiem na Czantorię? ;) Fakt, że długie krzesełka mają, ale ciut wąskie.

Link to comment
Share on other sites

Wyciag to my podziwialismy;) Od sameog poczatku nie liczac pkp na nozkach szlismy a peiske mi bardzo w tym pomagal;) juz zamawiam nowe szelki i linke z amortyzatorem na takie wlansie okolicznosci! Planujemy w ten weekend kolejna wycieczke.. Myslelismy o Rownicy.. Ale jakos bardziej podoba mi sie Soszów:)

Link to comment
Share on other sites

No to ładnie - górka nie od parady. My wjechaliśmy wyciągiem, bo startowaliśmy późno a mieliśmy w planie dojść z Czantorii na Stożek. Równica to taki hotel a nie schronisko - nie wiem, czy tam w ogóle wpuszczą z psem. Nocować w każdym razie nie chcą - nie życzą sobie czworonogów (mają full obłożenie, bo tam można dojechać zwykłym osobowym samochodem). Soszów na pewno ma bardziej "górski" klimacik, choć nie wiem, jak tam z psiurami, bo my latem byliśmy i siedzieliśmy pod parasolami - daj znać.

Link to comment
Share on other sites

u nas chwilowo wchodza "w gre" tlyko jednodniowe wypady. Na Czantorie tez pozno wchodizlysmy.. bo po 14. Schodizlysmy po 16 niebieksim szlakiem na ustron zdroj. Rownica-pomysl kolegi na spacer.. ale tez sie obawiam wlasnie tych tlumow.. Chyba jednak na soszow sprobujemy wejsc ale z Wisly.. Dluzsze wycieczki zostawiamy na cieplejsze dni tak, zeby mala staruszka moja mogla z nami brykac:)
Edit: c.d. fotek, dopiero zaczynam je ustawiac w dobrej pozycji;) [url]http://pl.fotoalbum.eu/marmara_23/a421761/00000001[/url]

Link to comment
Share on other sites

I wróciliśmy,rewela. Zatrzymaliśmy się u sołtysa w Wambierzycach, który prowadzi gosp agro z mini zoo, heheh spotkanie mojej psicy z dzikami. Wyobrażacie sobie? Pan karmiący zwierzaki po kilku dniach chciał jej pokazać nawet strusia:cool3: Szlaki ładnie odśnieżone, te bardziej atrakcyjne oczywiście, pies miał ubaw że ohohoho. Właściciele bardzo wyluzowani, sami maja suczkę małą, więc obecność zwierza naszego traktowali jako coś bardzo oczywistego. Ludzi prawie wcale nie było na szlakach, a ci spotkani bardzo przyjaźni. Wchodziliśmy na Szczeliniec Wielki, tam pies musiał na smyczy, bo niebezpiecznie, Błędne skały tez na smyczy. Ale jak tylko się dało to biegała luzem, wszystkie dojścia i zejścia luz bluz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jotpeg']mozna prosic o zdjecia????[/QUOTE]
No jasne :) Nie mieliśmy słoneczka ale i bez niego było pięknie:
Szlak z Białego Krzyża na Kotarz

[IMG]http://i49.tinypic.com/33u3ju1.jpg[/IMG]

Biały Krzyż

[IMG]http://i45.tinypic.com/ax0kk0.jpg[/IMG]

Stary Groń

[IMG]http://i47.tinypic.com/qn9o9z.jpg[/IMG]

Widok na Skrzyczne ze stoku Klimczoka

[IMG]http://i47.tinypic.com/2vdiepz.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GPooLCLD']filodendron, przepiękne zdjęcia - napatrzyć się nie mogę:loveu:[/QUOTE]
W rzeczywistości jest jeszcze piękniej :) I ludzie dla pudelków łaskawi - w restauracjach, schroniskach a nawet na wyciągu krzesełkowym na Skrzyczne. Szlak na Skrzyczne w zimowym wydaniu okazał się tak ciężki (został poprzecinany nartostradą, postawiono siatki, trzeba było go szukać i brnąć w śniegu po kolana), że zdecydowaliśmy się w drodze powrotnej skorzystać z krzesełek, bo nie doszlibyśmy na dół przed nocą. Nic za psa nie policzyli (nie przewidują biletów dla zwierząt ;)) tylko kazali mocno trzymać :)

Link to comment
Share on other sites

fantastyczne foty!!! az mnie skrecilo z zazdrosci... dobrze zobaczyc stare katy; i pomyslec, ze byl czas, ze co weekend w Beskidy, ech...
zwlaszcza padlam z wrazenia przy zdjeciu nr 2 (Stary Groń), a takze z Grabowej - super!
i jaka widocznosc (z Klimczoka)! no cos pieknego.

Link to comment
Share on other sites

[B]Energy[/B], pudliszon ma zadatki na psa ratownika ;) wyczuwa te szyszki pod głębokim śniegiem i kopie, kopie aż się dokopie - a potem każe sobie nimi rzucać. Namiarów na kwatery nie mam, bo my lubimy być w ruchu - plecaki i każda noc w innym schronisku a taką bazą wypadową jest dom mojego ojca tuż pod Szczyrkiem, więc mamy super. Ale kwater, pensjonatów i hoteli w Szczyrku skolko ugodno - chyba więcej niż turystów.
[B]Jotpeg[/B], Szlak Starym Groniem z Grabowej Chaty do Brennej przez Horzelicę to jedno z naszych ulubionych miejsc. To wkleję jeszcze dwie fotki z tej drogi :) Kapliczka przy odbiciu szlaku na Orłową nadal stoi i nawet ktoś tam był przed nami i zapalił świeczkę, ale nie widać jej na zdjęciu. Chatę Grabową ktoś wykupił i będzie modernizował. Mam nadzieję, że jest na tyle oddalona od super zjazdów narciarskich, że uchroni ją to przed utratą jej klimatu. Zapowiadają, że będą noclegi i w zimie, bo teraz to tylko mróz trzaska (zamiast korników ;))

[IMG]http://i45.tinypic.com/2ngu07q.jpg[/IMG]

[IMG]http://i46.tinypic.com/ivz9qx.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

-> nuleczka

"... Wchodziliśmy na Szczeliniec Wielki, tam pies musiał na smyczy, bo niebezpiecznie, Błędne skały tez na smyczy. Ale jak tylko się dało to biegała luzem ..."

No i mnie skręciło - pies nie musiał, a powinien być prowadzony na smyczy ! A dlaczego ? Nie dlatego, że niebezpiecznie (choć też), ale dlatego, że to jest PARK NARODOWY ! Zatem proszę na przyszłość, trochę szacunku dla przyrody i dla innych psiarzy. Później się dziwisz i inni też, że nie można wprowadzić psa, tu czy tam. Jak myślisz, dlaczego ? Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Słuchajcie jeżeli mi nie wypali wyjazd w jure na week majowy, bo nie mam jak zabrać psa, a nie mam go z kim zostawić, i szukam alternatywy- czyli Bieszczady, chciałabym jechać i szukam jakiejś sprawdzonej trasy, gdzie można z psem, bo nie mam czasu dzwonić i się pytać gdzie z psem można, a gdzie nie. No i kwestia noclegu, chciałabym pod namiot. Czy możecie mi pomóc, albo znacie kogoś kto mógłby mi ewentualnie pomóc. Bardzo mi na tym zależy, bo nie chce spędzić week w domu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agaszka']Nuleczka a mogłabyś przesłać namiary na te kwatery w Wambierzycach.
Chciałam ze swoja psica pojechać na weekend majowy i własnie szukam kwater jakiś.

Dzieki[/QUOTE]
[CENTER][B] [COLOR=#000000]MARIAN GANCARSKI[/COLOR][/B][/CENTER]
[CENTER] [COLOR=#000000]Gospodarstwo Agroturystyczne[/COLOR][/CENTER]
[CENTER] [COLOR=#000000]Skansen - mini ZOO[/COLOR][/CENTER]
[CENTER] [COLOR=#000000]57-411 Wambierzyce [/COLOR][/CENTER]
[CENTER] [COLOR=#000000]ul. Wiejska 52[/COLOR][/CENTER]
[CENTER] [COLOR=#000000]tel. (010...74) 871 91 84[/COLOR][/CENTER]
[CENTER][B] [COLOR=#0000ff]www.gory.info.pl/skansen
[/COLOR][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

-> Junka

"Bieszczady ... bo nie mam czasu dzwonić i się pytać gdzie z psem można ..." - odpowiem krótko, by nie zabierać Ci czasu. Możesz wejść na każdy szlak bieszczadzki z wyjątkiem tych przebiegających w obrębie Parku Narodowego (pkt. 8 regulaminu - "Wprowadzanie psów na obszar parku dozwolone jest wyłącznie w obszarze ochrony krajobrazowej. Zabrania się wprowadzania psów na szlaki turystyczne i ścieżki przyrodnicze, za wyjątkiem odcinków prowadzących wzdłuż dróg publicznych."). Pozdrawiam i do zobaczenia na szlaku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...