Jump to content
Dogomania

Etna+Timi+Zosia+Shakira, Tosia za TM


motyleqq

Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='czi_czi']ja mięso jem ale też się cieszę że nie przeszło :) nigdy nie zrozumiem bezsensownego męczenia zwierząt[/QUOTE]

chyba większość osób jedzących mięso nie chciało tego uboju. o tym świadczą sondaże przynajmniej :eviltong: ale wczoraj w dyskusji z żydówką dowiedziałam się, że rytualnie jest mniej boleśnie dla zwierzęcia :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq'] ale wczoraj w dyskusji z żydówką dowiedziałam się, że rytualnie jest mniej boleśnie dla zwierzęcia :roll:[/QUOTE]
oni właśnie w ten sposób sobie to tłumaczą. nie dość, że mniej boleśnie to i z większym szacunkiem:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']oni właśnie w ten sposób sobie to tłumaczą. nie dość, że mniej boleśnie to i z większym szacunkiem:roll:[/QUOTE]

taa :roll: ale jak napisałam, że to patrzenie przez pryzmat wiary, to przeczytałam w odpowiedzi, że wcale nie i w ogóle to naukowcy mają złe spojrzenie na sprawę, bo się nie znają :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']świętujemy dziś na grillu oficjalny zakaz uboju rytualnego :loveu:[/QUOTE]
Powiem szczerze, że nie wierzyłam, że zakaz zacznie obowiązywać. Ale na szczęście się myliłam :)

Fajne psiska i fajne świnki. Uwielbiam prośki, kiedyś zawsze jakieś dwa świniaki pałętały się po moim mieszkaniu.
Etna ma niesamowite te długie włosy przy uszach :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']taa :roll: ale jak napisałam, że to patrzenie przez pryzmat wiary, to przeczytałam w odpowiedzi, że wcale nie i w ogóle to naukowcy mają złe spojrzenie na sprawę, bo się nie znają :diabloti:[/QUOTE]

ja mam wyjątkowo negatywne nastawienie do wielu wyznań i do legalizacji przeróżnych rzeczy a już najbardziej mnie irytuje krzywdzenie innych w imię wiary. Serio, nie pojmuję tego.

Wolę żeby pełno było moherowych babć co najwyżej klnących na młodzież że do kościoła nie chodzi niż biegajacych po ulicach muzułmanów z dzihadem wymalowanym na gębach, odcinających głowy bogu ducha winnym ludziom czy żydów mordujacych zwierzęta w obrzydliwy sposób wmawiających innym że tak należy czynić. Ta, na pewno...miłosierny Bóg na bank chce żeby zadawać cierpienie zwierzętom w imię wiary.

Link to comment
Share on other sites

ja jako osoba zyjaca wg zasady "niebo gwiazdziste nade mna a moralnosc we mnie" mam gleboko w co, kto wierzy, bo mnie samej niejest potrzebny religijny aspekt w zyciu.
ludzie moga sobie wierzyc w czajniczki, o ktorych pisze dawkins czy tam z potwora spaghetti. mam to gdzies dopoki mnie to nie dotyka i nie jst moralnie szkodliwe.

z mojego punktu widzenia w cywilizowanym kraju dyskusja na temat uboju rytalnego w ogole nie powinna sie toczyc. przez ostanie tygodnie sluchajac radia w aucie serio zastanawialam sie, gdzie ja zyje i nie wierzylam w to, co slysze.



poza tym...bog wcale nie jest az taki milosierny. styknie sobie poczytac biblie, zeby to wiedziec...

Link to comment
Share on other sites

Jak nigdy nie miałam nic do Żydów, tak teraz się zraziłam :roll: Wszyscy mogą jeść takie mięso tylko oni nie, bo w jakiejś śmiesznej książeczce zostały napisane jakieś głupoty. 21 wiek, era w której dąży się do samodzielnego myślenia, mówi o humanitaryźmie i takie cyrki. Wiara wiarą, ale pewne sprawy wymagają aktualizacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']no wlasnie ja nie rozumiem jak w 21 wieku mozna byc wyznawca jakiejs religii...[/QUOTE]

a niby dlaczego? Jeżeli komuś to potrzebne, jeżeli tak sobie systematyzuje świat (o ile nie robi to nikomu i niczemu krzywdy) to niby dlaczego nie można sobie w coś wierzyc?

Jak odrzucasz religię to co? Masz większą samoświadomość niż człowiek wierzący z latającego potwora szpageti? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']nie wiem, co ma do tego moja "samoswiadomosc" ale ok...[/QUOTE]

i z całego mojego postu, tylko to Cię sprowokowało do udzielenia odpowiedzi? :roll:

chociaz w sumie nie wiem po co się w ogóle odezwałam, bo to było do przewidzenia. Dyskusja opierająca się na dopieprzeniu się do jednego słowa/zdania, to chyba jednak nie moj poziom wtajemniczenia.

Miłego :)

Link to comment
Share on other sites

dla mnie to nie jest sprawa do dyskusji. napisalam, ze nie rozumiem jak w dzisiejszych czasach mozna byc wyznawca jakiejs religii. to samo dotyczy czarow, magii i innych "ezoterycznych" bzdur.

a ty na to "niby dlaczego?"

otoz dlatego, ze jestem biologiem, na zycie zarabiam komercyjna nauka i to nie idzie w parze z wiara w takie rzeczy. oprocz tego uwazam, ze religia to nie jest sprawa jednostki, bo nie dotyczy jednostki tylko grupy-czesto bardzo duzej grupy i jej wplyw na spoleczenstwo jest po prostu szkodliwy.

Link to comment
Share on other sites

Ale ja też nie rozumiem, jak można wierzyć w jakiekolwiek bóstwa. No bo nie rozumiem po prostu, ale to nie znaczy, że ludzi wyznających jakąkolwiek religię nie szanuję.
Uważam też, że każdy swoją religię powinien nosić w sobie i nie powinna ona w żaden sposób wpływać na innych, czy to ludzi, czy zwierzęta. No i dopóki nie wpływa serio nie mam nic przeciwko. Problem w tym, że bardzo często jednak tak jest i to już nie tylko KK.

Link to comment
Share on other sites

ja jestem naprawdę bardzo tolerancyjną osobą. ale właśnie, wszystko jest ok, póki nie krzywdzi kogoś innego i w 'ktoś inny' mieszczą się również zwierzęta.
zresztą sama przez długi czas byłam bardzo wierzącą osobą ;) teraz mam status 'nie wiem co o tym myśleć', TŻ mnie 'zepsuł' :evil_lol:
swoją drogą, to restauracji w której on pracuje, często przychodzi muzułmanin, który w naszych zakładach zajmuje się(a raczej zajmował :multi:) ubojem rytualnym. jakoś nie mogę zapamiętać jego twarzy, a Piotr to wykorzystuje, informując mnie o tym, że to był ON dopiero jak tamten opuści lokal :diabloti: zawsze się z tego śmieją z bratem TŻ, ale generalnie, jako że jestem tam zawsze po alkoholu, to nikt by nie chciał żeby doszło do konfrontacji :evil_lol:
wczoraj wróciłam stamtąd z raną wojenną zadaną przez brata TŻ :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']Niech Ci TZ zaserwuje rum malinowy z mrożonymi malinami i sprite'em :loveu:[/QUOTE]

nie lubię rumu :oops: w ogóle nie lubię takich mocnych alkoholi. wódkę piję dopiero jak wypiję tyle piw, że mi już wszystko jedno :evil_lol:

[quote name='Obama']Ale masz świadomość,że wiele z piw/win jest niewegańskich?[/QUOTE]

a piwa to niby czemu są niewegańskie?

Link to comment
Share on other sites

Niektóre marki piwa i win stosują m.in żółć bydlęcą (bywają też i inne składniki pochodzenia zwierzęcego wykorzystywane np w procesie klaryfikacji).Co więcej,ponieważ jest to wykorzystywane w procesie produkcji to nie ma konieczności podawania tej informacji na etykietach.
[URL]http://www.vegansociety.com/lifestyle/food/drinks/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Obama']Niektóre marki piwa i win stosują m.in żółć bydlęcą (bywają też i inne składniki pochodzenia zwierzęcego wykorzystywane np w procesie klaryfikacji).Co więcej,ponieważ jest to wykorzystywane w procesie produkcji to nie ma konieczności podawania tej informacji na etykietach.
[URL]http://www.vegansociety.com/lifestyle/food/drinks/[/URL][/QUOTE]

tyle, że to nieprawda ;)

[URL]http://blog.kopyra.com/index.php/2013/02/09/zolc-w-piwie/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...