Jump to content
Dogomania

Etna+Timi+Zosia+Shakira, Tosia za TM


motyleqq

Recommended Posts

może poszukam jakiegoś ONka na wątku spacerowym

swoją drogą, z suką którą się kotłowała na obozie potem siedziała razem w jednym, małym basenie

słuchajcie, wiecie ile mniej więcej może kosztować badanie krwi? Etna ma ostatnio ogromny, zupełnie nie pasujący do niej apetyt. na dodatek, mimo że zjada karmę dla psów aktywnych (acanę, dużo białka i tłuszczu) to schudła. kiedy jej kupiłam ten worek to nie chciała w ogóle jeść. teraz czyści miskę nawet jak jest upał(wcześniej przy wysokich temp nie tykała żarcia). podejrzewam, że może mieć cukrzycę... :shake:

Edited by motyleqq
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

do innych psów tak nie skacze tylko do ONków? dziwne.. może ma jakiś wstręt do nich czy co, już sama nie wiem.. :shake:

myślę, że badanie około 20 zł kosztuje, ale nie jestem pewna. kurde z nią się coś dzieje na prawdę. może to też dotyczy tych ONków, może ze stresu je, aż za dużo jak mówisz..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']to wynika jak sądzę z tego, że kiedy była szczeniaczkiem rzuciła jej się do gardła(dosłownie) suka ON. a potem Etna wyrosła na pewną siebie sukę i jest coraz gorzej...[/QUOTE]
to może faktycznie od tego. Cezar miał identyczną sytuację tylko, że to był pies ON. w sumie też się trochę cyka tych dużych psów, ale to każdych a nie tylko Onków.

Link to comment
Share on other sites

Motylku, u nas na placu często ONków różnej maści pod dostatkiem.
Ja bym się na Waszym miejscu zajęła tym problemem ino roz, bo wiesz, ze agresja to równia pochyła - jak się Etna rozpędzi... to będzie trzeba włożyć w to sto razy więcej pracy niż teraz. Wiem co mówię - u mnie też było z początku tylko jeżenie się...
Moim zdaniem Etna już wyrosła z wieku, w którym będzie sie kontaktowała i bawiła z kim popadnie. Psy nie mogą tez do niej sobie podbiegać - to już Twoja rola.
I znów potwierdza się to, że zabawy i kontakty spacerowe szczeniaka z różnymi psami nie dają nam wybawienia od zachowań agresywnych w przyszości. Po prostu, pies dojrzewa i przestaje byc różowo. Dlatego dla mnie dobra socjalizacja z psami to głownie uczenie obojętności wobec nich, nie zabawy. Od szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

w tym rzecz, że właśnie jest coraz gorzej. wydaje mi się, że jak raz się kotłowała z psem, tak jej się to spodobało i szuka zaczepki nawet u psa, który chce uniknąć konfrontacji.
ona jest dość aspołeczna, od dawna nie bawi się z psami. sporadycznie, najczęściej z mniejszymi szalonymi pieskami, z dużych lubi tylko boksery. a tak to ignoruje zaproszenia do zabawy, zazwyczaj idzie sobie wąchać krzaczki. no i zawsze mnie to cieszyło, że nie muszę się martwić podbiegaczami... :shake:
wydawało mi się, że to dobrze, kiedy szczeniak bawi się z innymi. choć teraz jak o tym myślę, to Etna wielu psów się bała, tych większych od siebie. oprócz tej ONki co ją złapała za gardło był też taki jeden ONek bardzo brutalny, mający w nosie zdanie innych psów. Etna go nie lubiła, ale miała kilka razy 'przyjemność' się z nim spotkać. teraz chyba bierze odwet :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja taki problem mocno ograniczyłam właśnie korektami, ale z dławikiem, bo korekta na zwykłym zacisku czy półzacisku nie wystarczała na taki level samonagradzania... A zwykły półzacisk czy nawet zwykła obroża działa przy innych rzeczach śpiewająco, np. kiedy każę zostawić żarcie.
Jeśli ona już teraz to lubi i sama szuka guza, to musisz jej SZYBKO to obrzydzić...
Jeśli sama nie czujesz się pewnie, idź do dobrego szkoleniowca choć na jedną lekcję, żeby pokazał Ci co i jak. Dobra, odpowiednia korekta działa bardzo szybko, zwłaszcza jak zachowanie dopiero się zaczęło, a nie jest już utrwalone - ale trzeba umieć to zrobić, bardzo ważny jest moment, nasze zachowanie zaraz po korekcie, itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Ja taki problem mocno ograniczyłam właśnie korektami, ale z dławikiem, bo korekta na zwykłym zacisku czy półzacisku nie wystarczała na taki level samonagradzania... A zwykły półzacisk czy nawet zwykła obroża działa przy innych rzeczach śpiewająco, np. kiedy każę zostawić żarcie.
Jeśli ona już teraz to lubi i sama szuka guza, to musisz jej SZYBKO to obrzydzić...
Jeśli sama nie czujesz się pewnie, idź do dobrego szkoleniowca choć na jedną lekcję, żeby pokazał Ci co i jak. Dobra, odpowiednia korekta działa bardzo szybko, zwłaszcza jak zachowanie dopiero się zaczęło, a nie jest już utrwalone - ale trzeba umieć to zrobić, bardzo ważny jest moment, nasze zachowanie zaraz po korekcie, itd.[/QUOTE]

dzięki, pojedziemy w końcu do yamayki to na pewno nam pomogą

[quote name='LadyS']Najgorzej, że i tak jak do Etny podleci jakiś pies, to całą pracę zrąbie - podbiegacze sa najgorsi i uważam, że odpowiedzialni za wiele psich problemów...[/QUOTE]

wiem, dotychczas mnie to nie dotyczyło... :shake: witała się i szłyśmy dalej

Link to comment
Share on other sites

Ja postaram się być na DCDC z aparatem :)

Co do Etny co cóż... Jak piszą dziewczyny, nie będzie lepiej, za to może być tylko gorzej. Mam to samo z Jarim, tylko on w ogóle jest nieprzewidywalny bo niektóre psy oleje, a niektóre działają na niego jak płachta na byka. I nigdy nie wiem. W jego przypadku korekty są robione, ale ma je gdzieś... Najlepiej się sprawdza odwracanie uwagi. Z tym, że to jest środek zapobiegawczy, a nie rozwiązujący kłopot.

Link to comment
Share on other sites

o to fajnie :)

ja dość dobrze znam Etnę i widzę po niej od razu że będzie draka. unikam tego, ale nie zawsze się da... zwłaszcza, jak biegnie na nas na wprost pies :shake:
może jeśli konsekwentnie odwraca się uwagę, nagradza kontakt z przewodnikiem w obecności psa-wroga, to z czasem pies robi to automatycznie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']wasz pierwszy sezon frisbee?[/QUOTE]

tak, startujemy za rok :)

[quote name='yamayka']Taaa... Niech żyją podbiegacze. Dla mnie to póki co jedyny spacerowy problem wciąż nie do przeskoczenia... :shake:[/QUOTE]

no, bo co z nimi zrobić? teleportować się na ich widok? :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...