Jump to content
Dogomania

Etna+Timi+Zosia+Shakira, Tosia za TM


motyleqq

Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='natija']hehe no to przynajmniej w weekend bedziesz miala wesolo :)i jak ich nie kochac :)[/QUOTE]

nie wiem nie wiem, stresuję się, bo pierwszy raz jadę bez TŻ :diabloti: tak to się zmienialiśmy w pilnowaniu psa, raz on zostawał, raz ja i było ok, a teraz jadę SAMA :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

wróciłam, przeżyliśmy ;) jutro znowu. Etnę musiałam wciskać do klatki, a pod koniec jak już klatka była złożona to nie chciała nawet podejść w jej okolice. każdy kto podszedł ją pogłaskać stwierdzał, że jest szalona :evil_lol: ale poza tym się starała, a ja się chyba nauczyłam rzucać :crazyeye: w każdym razie byłam nawet chwalona :cool3:
Paula też nas pochwaliła, że Etna już nie zachowuje się jak debil i nie skacze do twarzy ;) niestety dotyczy to tylko pracy ze mną, jak ktoś inny się do tego zabiera to ma pewność, że piesolka go obskoczy i ubrudzi(co uczyniła z hodowcą Timiego :evil_lol:)
jutro będzie ciekawiej. trochę martwię się o małego, ale nie mogę go zabrać, bo i tak będzie mi ciężko z psem, torbą i klatką :mdleje:

edit: jeszcze chciałam powiedzieć, że teraz bardzo dobrze widzę różnice między moimi psami, ale takie wynikające z tego, kto jest czego nauczony. nie wyobrażam sobie takiego wyjazdu z małym, to byłaby udręka. pewnie na wszystko by warczał, albo szczekał i wyżywał się na mnie. Etna za to zachowywała się super, z każdym chętnie się głaskała, zignorowała ONka(który jest chyba na dogo, Sator się nazywa) i nie zareagowała jak szczekał jej jakiś pies w pysk(wydaje mi się, że szczekanie Timiego, z którego nic nie wynika, sprawiło że się odwrażliwiła na to). wprawdzie na peronie prawie poszła razem z ławką za gołąbkiem :diabloti: ale potem już grzecznie leżała

mistrzyni zostawania

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/834/2cg.png/][IMG]http://img834.imageshack.us/img834/8201/2cg.png[/IMG][/URL]

i trochę latania ;)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/607/leds.png/][IMG]http://img607.imageshack.us/img607/6641/leds.png[/IMG][/URL]

Edited by motyleqq
Link to comment
Share on other sites

Woow jaka piękna psica wysokich lotów.
Na pierwszych młodziakowatych wydawała mi się coś pekińczykowata. A tu oczy mnie coś zmyliły, w dodatku jest jeszcze piękniejsza niż mi się wydawała, dama z klasą.

Młody też fajny, ileż w nim szaleństwa :loveu: obłęd w oczach, radość w pysku , coś cudownego!
A czemu to on nie jeździ - czyżby dawał naprawdę aż takiego czadu?

Link to comment
Share on other sites

dzięki :)
zaskoczyłaś mnie tym pekińczykiem :evil_lol: ale damą to ona nie jest :cool3:

nie jeździ, bo warczy na wszystko. znaczy już coraz mniej, ale jeszcze trochę ma wyskoki. coraz szybciej się uspokaja i rzadziej reaguje, ale jeszcze trochę pracy przed nami. poza tym drze mordę jak robię coś z Etną, więc... :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

heheh, ja to zawsze mam dobre oko :P Tak na bannerku i na avatarze się pyszczek wydawał szeroki, stąd tak strzeliłam.

o, skąd ja znam problem warczenia... Nasz Waldek też wszedł w jakiś taki głupi okres że zaczął warczeć, ale mu to minęło. Ja własnie na ten problem nie przestałam jeździć. Teraz jest ok w miarę, ale na ulicy go obcy nikt nie pogłaska , a spróbuj podejść, nachylić sie nad nim i powiedzieć mu ze jest śliczny...Cała ulica słyszy że Waldek sobie nie życzy.
A planujecie się wystawiać? Coś mi mignęło. W jakim on jest wieku?

A tam się drze...No upomina się jasno i wyraźnie o swoje :D Psu należy się.
Zresztą,nie znam się na psich sportach fachowo, ale czasem widuję psy na zawodach i chyba żaden tam nie jest cicho, zbyt wielkie nakręcenie.

Link to comment
Share on other sites

on ma 7 miesięcy i jest u mnie dopiero ponad miesiąc :) warczy ze strachu. w takim bliskim kontakcie warczy, szczeka jak ktoś jest dalej.

co do wystawiania, to nie wiem, bo nie bardzo mnie to kręci, ale może spróbujemy :lol:

no dużo psy szczekają na zawodach. właśnie jak teraz byliśmy na LADC to jak jeden zaczął, to zaraz wszystkie... :roll: sporo psów szczekało/piszczało w klatce. Etna też, ale drugiego dnia już jej przeszło, bardzo jej pomagało zakrycie kocami, tak żeby nie widziała gdzie sobie poszłam ;)

o, tak wyglądała nasza klatka:

[URL]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/971391_534498833254565_1788286534_n.jpg[/URL] :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ahh to nówka sztuka :D A skąd on się u was wziął że tak zapytam? Ma jakieś przeżycia za sobą że taki bojowy czy co? Słyszałam że 7-8mcy u psa to taki okres załamania psychicznego, mi na Waldku się przetestowało (do tego stopnia że jak zobaczył ukochanego kumpla goldena z którym spotykał się co wieczór prawie, to z histerycznym ujadaniem zaczął uciekać w drugą stronę...), a potem przeszło samo.

Hehe no wystawy generalnie mają na celu zaspokojenie potrzeby właściciela jak o pokazanie psa chodzi, psy nie muszą, aczkolwiek są takie co to lubią.
Ale jak planujecie wystawiać to moze warto się przejechać póki młody. U młodziaka sędzia przymknie oko nawet jakby coś tam odwalał hece,ocen z tego i tytułów nie ma, ale zawsze pies się trochę oswoi.

Tak to jest z ekscytacjami psimi. I tu ciężko to ogarnąć jak pies nie może robić to za czym szaleje.

Klatka super sprawa. My też mamy - Waldek ją kocha ponad wszystko. Aż nie do pomyślenia że pies w klatce może być taki szczęśliwy.
Są jeszcze fajne namiociki (umbrela pet np) i wielka zaleta że są lekkie i rozkładają się w sekundę, ale jest to stosunkowo delikatne i trzeba być pewnym że pies tego nie rozniesie, a jak Twoje sie tak nakręcają to mogło by być cięzko :P

Link to comment
Share on other sites

Jeden z powodów, dla którego bym sama nie zdecydowała się na półrocznego psa. Dla mnie takie zachowanie to zaniedbanie w socjalizacji szczeniaka, a nawet jeśli się pojawiło nie od razu, to hodowca powinien to z psem przepracować jak najszybciej. Osobiście bym się czuła mocno zawiedziona.

Mam nadzieję, że szybko przepracujecie problem i niedługo całkiem o tym zapomnicie. :)

Link to comment
Share on other sites

Majkowska, od hodowcy się wziął, ale miał trochę pokrętną drogę do mnie :)

wiesz Szura, ja teraz też trochę żałuję. ale wiem, że gdyby był u hodowcy cały ten czas, to byłoby ok, bo hodowczyni jest spoko. wyszło jak wyszło, następnym razem wezmę kluskę :lol:
ale jest już naprawdę dobrze, dziś zignorował psa który prawie wskoczył mu z murka na plecy, a potem wsadził nos w tyłek :multi: potem zignorował też trzy biegnące w jego stronę pieski.

Link to comment
Share on other sites

Hodowca był durny, że oddał szczeniaczka na przechowanie pewnej osobie która zamiast go socjalizować, to trzymała w klatce. Jak odwiedziłam małego to byłam ostro zdziwiona i bardzo zła, ale niedługo potem Agnieszka go zabrała, także tyle na ten temat. Ja swoją sukę dostałam w wieku 5 mies, zdarzało się to i owo, ale wszystko do wypracowania. :)

Link to comment
Share on other sites

uuu, to faktycznie niefajnie. Ja też Waldka wzięłam dość późno jak miał tak ok 4 mce,ale żył sobie na tyle beztrosko że żadnych problemów socjalizacyjnych nie miał.
Mam nadzieję że wam szybko się uda przejść wszelkie trudności.

A jak mały teraz znosi przebywanie w klatce? Bo rozumiem że też będzie jeździł na zawody i będzie musiał siedzieć w klatce jak Etna będzie ćwiczyła.
(btw - teraz dopiero załapałam że to mudi,jakoś wcześniej coś mi koło bordera latało przez umaszczenie... Znajomość ras na 6, nie ma co :P)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Riannei&Garshii']Hodowca był durny, że oddał szczeniaczka na przechowanie pewnej osobie która zamiast go socjalizować, to trzymała w klatce. Jak odwiedziłam małego to byłam ostro zdziwiona i bardzo zła, ale niedługo potem Agnieszka go zabrała, także tyle na ten temat. Ja swoją sukę dostałam w wieku 5 mies, zdarzało się to i owo, ale wszystko do wypracowania. :)[/QUOTE]

dla mnie najważniejsze jest teraz to, że on szybko robi postępy :) na początku byłam trochę zła na to, ale mi właściwie przeszło, bo... kocham tego gnojka :evil_lol: drugi raz nie wezmę podrostka, ale nie chciałabym cofnąć czasu czy coś.

Majkowska, z klatką różnie. na początku histeria, teraz już zostaje w niej na chwilę. z Etną chętnie siedzi razem w klatce, ale jak ją wypuszczę, a jego nie, to jest dramat, więc jeszcze do wypracowania :)

jeszcze foteczka :lol:

[IMG]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1017618_535917203112728_358736959_n.jpg[/IMG]

Edited by motyleqq
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beatrx']tak patrzę i patrzę, a kocica na brzuchu to ma całkiem taką Timowe futerko:eviltong:[/QUOTE]

że kręcone? nie nie, ma po prostu dużo gęstego futra, które się tak rozwarstwia. chyba dlatego, że długo nie była kąpana :evil_lol:

Timeczek obudził mnie dziś o 4 nad ranem, podczas robienia rozróby w pokoju: wyjmował śmieci ze śmietniczki i przerabiał na drobno. w pierwszej chwili nie rozumiałam, co się dzieje na mojej podłodze :diabloti: to kara za to, że wczoraj nie poszedł pobiegać. wyprowadziłam go i spotkałam bociana na słupie na swoim podwórku :loveu: są jakieś plusy, oczywiście mały chciał TO zjeść, ale się nie dało, więc zaczął szczekać. o 4 rano. kocham go :) chciałam mu zrobić romantyczną fotkę przy wschodzącym słońcu, ale stanął gdzie trzeba tylko podczas srania :evil_lol:

potem mi wszystko wynagrodził, pokazując, że wybiera przyniesienie piłeczki/poszarpanie się zamiast obsikania krzaczka/oszczekania kogoś :loveu:

Edited by motyleqq
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Riannei&Garshii']Kobieto, poznaj uroki mudika! :D[/QUOTE]

poznaję, jest coraz lepiej :loveu: :evil_lol:

[quote name='Beatrx']4 rano przy tych upałach to najlepsza pora do spacerów, powinnaś się cieszyć, ze masz takiego madrego psa:eviltong:[/QUOTE]

masz rację, dobrze to sobie zaplanował, teraz to koszmar :roll: wychodzę z nim na ogród to nawet za bardzo nie chce sikać, tylko się kładzie pod drzewo. a najgorsze że go zakropliłam i nie może się chłodzić w wodzie :roll: teraz kupimy psom obroże, mniej zachodu z tym

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...