Jump to content
Dogomania

Cena yorka


anea

Recommended Posts

  • Replies 369
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Neva']Wspaniale ze temat poszedł sie w tym kierunku.:multi:Pomagajmy tym biedakom.
Problem nagminneg rozmnazania jednak nadal istnieje . Ale tu mozna tylko apelowac, do ludzi o zdrowy rozsądek[/quote]

[quote name='Yorkie']No właśnie, po co kupować psa z pseudohodowli, skoro można przygarnąć. I to jest nawet lepsze, bo ratujesz życie psu skrzywdzonemu przez człowieka.[/quote]


Swieta prawda!!!

Nie stac Cie na prawdziwego Yorka? Zaadoptuj ze schroniska! Nie daj zarobic tym pseudohodowcom, ktorzy mnoza nastepne kundelki podobne do rasy, czesto zkazujac tez je na schroniskowa rzeczywistosc!!!

Link to comment
Share on other sites

Ważne jest żeby zadbać o los zwierząt i przekonać że są to czujące żywe istoty które też trzeba dobrze traktować, kochać. Zarówno rasowe i nierasowe pieski może spotkać zły los. Hodowli psów bez rodowodów nie zlikwidujemy ale możemy starać się żeby pieski w nich rozmnazne byly lepiej traktowane. Kaci zwierząt powinni być napiętnowani i mieć absolutny zakaz trzymania jakich kolwiek animalsów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='York Luba']Hodowli psów bez rodowodów nie zlikwidujemy[/quote]
My może nie, ale można to zrobić. Wystarczy zerknąć jak ten problem został rozwiązany za granicą, o czym już pisałam, prosta sprawa. Oczywiście najpierw w Polsce musiałoby się wiele zmienić, na przykład ludzie zacząć porządnie zarabiać. Przestać kupować pirackie płyty ze stadionów... A od tego już tylko krok do piesków z rodowodami :multi:.

Link to comment
Share on other sites

MYsle , ze wszytko jest do zrobienia , tylko narazie nasz rzad to tylko kluci sie ze soba i szuka jakis afer, wiec o zwierzetach chyba nie mysli
Pare lat temu ,rejestrowali hodowle w Urzedach miejskich. Mysleli o kontroli, o podatkach i o tym zeby takie hodowle powstawaly za zgoda sluzb weterynaryjnych.Kazdy hodowca czy rodowodowych pieskow czy nie rodowodowych musialby dostac zgode sluzb weterynaryjnych na trzymanie zwierzat. Urzad miejski wydawałby taki zezwolenia.A hodowca z tego tytulu moglby sie ubezpieczac. Pieski musialyby miec Czpipy i szczenieta tez. Zapał byl tylko przez krotki okres czasu, bo nikt takich hodowli nie porejestrował, mysle ze w obawie o podatki.
Moja znajoma mieszka w Niemczech w Essen, tam tak jest. Ona ma 2 maltanczyki i jednego yorka , ona ma zgloszona hodowle.Tam wszyscy musza zglaszac , bo grozi to kara.

Link to comment
Share on other sites

Kundelki jak swiat swiatem były i będą . Chyba nie myslicie ze ludzie na wsi w swoim gospodarstwie beda trzymali psa z rodowodem , czy biedni emeyci , co ledwo wystaracz im ma zycie kupia pieska rodowodowego.
Kundelki beda zawsze!
Trzeba tylko walczyc o to zeby los naszych zwierzat byl godny.
[quote name='owczarnia']My może nie, ale można to zrobić. Wystarczy zerknąć jak ten problem został rozwiązany za granicą, o czym już pisałam, prosta sprawa. Oczywiście najpierw w Polsce musiałoby się wiele zmienić, na przykład ludzie zacząć porządnie zarabiać. Przestać kupować pirackie płyty ze stadionów... A od tego już tylko krok do piesków z rodowodami :multi:.[/quote]
Kundelki jak

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5Bimg%5Dhttp://img170.imageshack.us/img170/8281/suniamalenka8tyghm6.jpg%5B/img%5D"][img]http://img170.imageshack.us/img170/8281/suniamalenka8tyghm6.jpg[/img][/URL]
To moja sunieczka ktora urodziła sie u mnie ma teraz 8 tydzien. Jedzie do Niemiec , wiec ktos bedzie nad nia czował.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NNikka']Piszesz tak jakby gwarancje dawało samo bycie w Niemczech...[/quote]
Gwarancji nie ma zadnej w zadnym kraju, ale przepisy ktore reguluja to sa tam duzo bardziej rozwiniete niz u nas.Tam nawet w schroniskach maja lepiej niz pieski w naszys=ch co niektorych hodowlach

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 1 year later...

[quote name='aga15']jak bys sprzedala za 200 zl to ja bym kupila jak mowisz ze ci nie zalezy na pieniadzach :)[/quote]

[quote name='aga15']to znaczy ze oddasz za darmo pieskalub za 200zl ?[/quote]

[B][COLOR=DarkGreen]a) Zabrania się pisania postów o treści:
- obraźliwej
- niecenzuralnej
- niezgodnej z prawem
[COLOR=Red]- stanowiących reklamę, ofertę matrymonialną, oraz ofertę kupna–sprzedaży – nie dotyczy ofert znajdujących się w dziale Bazarek.[/COLOR][/COLOR][/B]

[B][COLOR=DarkGreen]Posty zostaną usunięte![/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam moge polecic hodowle Calamites, hodowla jest niedaleko Wawy. Prowadzi ja bardzo sympatyczna pani, ktorej mozna zaufac. Kupilam u niej suczke z metryka, bez zadnych dyskwalifikujacych wad. Hodowczyni uprzedzila mnie ze sunka nie jest "superwystawowa", ale moge ja sprobowac pokazac na wystawie, bo nie ma zadnych wad. Dostalam metryke od razu z wnioskiem o wystawienie rodowodu, wyprawke royala, ksiazeczke z kompletem szczepien i odrobaczeniami, umowe kupna-sprzedazy oraz karteczke z polecanymi kosmetykami 1all systems. Psinka miala 3,5 miesiaca. Zostalam tez uczulona na kontrole zabkow mlecznych i faktycznie z tym byl problem. Nie szukalam kilogramowej minaturki i powiedzialam o tym otwarcie, a hodowczyni uprzedzila mnie ze Wena moze byc wieksza, bo jako szczeniak byla dosc spora, teraz ma 9 miesiecy i 23 cm w klebie oraz jakies 2,5kg czyli jest normalnym yorkiem.
Za pieska zaplacilam 1450zl + koszty dojazdy (300 km w jedna strone, ale warto bylo)
Sunka po 3 miesiacach musiala miec usuwane mleczne kly, ale to byl jedyny powod i dodatkowy wydatek nie liczac odrobaczenia. Ogolnie czytajac historie i problemy z yorkami jestem bardzo zadowolona i moge polecic ta hodowle.
Moja Wena ma 9 miesiecy i wyglada tak:
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ebc455262ef0a449.html"]Wena1.jpg | | Fotki, Zdjęcia, Obrazki Fotosik.pl[/URL]
Suczka oczywiscie ma ogonek, ale sama robilam ta fotke wiec nie dalam rady jej dobrze ustawic.

[IMG]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ebc455262ef0a449.html[/IMG][IMG]http://www.terrarium.com.pl/galeria/viewphoto.php?id=124227&path=3[/IMG][IMG]http://www.terrarium.com.pl/galeria/viewphoto.php?id=124227&path=3[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ceny yorków są różne. Ale to chyba oczywiste. Ja spotkałam się z cenami za rodowodowe szczenięta bardzo różniącymi się od siebie. Najtaniej słyszałam o 200 zł. Tak, tak. a najdrożej to jak znane hodowle sprzedają za granicę, nawet za 1500 euro. Wszystko zależy od popytu.

Link to comment
Share on other sites

A ja już słyszałam o takich przypadkach. Jak hodowla, duża, ma nadprodukcję szczeniąt a jednocześnie załamuje się popyt na daną rasę w tym samym czasie, to ceny wtedy drastycznie spadają. A parę takich hodowli rasowych mogłabym wymienić, gdzie potrafi być jednocześnie ponad 20 szczeniąt. (I bynajmnniej nie potępiam takich hodowli z powodu ilości, zwłaszcza jeśli jest to jedyne źródło utrzymania).Więc lepiej sprzedać nawet ze stratą niż utopić jak to jeszcze niedawno na wsiach bywało.
I jeszcze ciekawostka, najwięcej za yorka kupionego za granicą do polskiej hodowli, przynajmniej z tego co ja słyszałam to dano 8000 euro.
Jak widać, rozrzut bardzo duży. Ale taka właśnie jest ta rasa.
Oczywiście pisze tu o hodowlach jednorasowych. Bo Ci co maja po kilka lub kilkanaście ras, to już inna historia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...