Jump to content
Dogomania

Schron KIELCE - mini-goldenka GAFA odeszła za TM [*][*][*] , czy inne też odejdą?????


andzia69

Recommended Posts

[quote name='Pies Wolny']Jeśli schronisko jest zamknięte, a wiemy już , że tak. Wycofano nr rejestrowy to znaczy, że w tym miejscu schroniska [B]więcej nie będzie.[/B][/QUOTE]
Może od czapki będzie pytanie. Dlaczego zatem schronisko Emira zostało wycofane z rejestru nadzoru 26.09.2008, po czym wpisane ponownie 19.11.2009 z innym numerem? Schron cały czas jest w tej samej lokalizacji, a 150m od zabudowań nie ma?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gagata']Chita, zmiana prowadzącego schron nie uwalnia od epidemii....[/QUOTE]

dokladnie, dlatego mam nadzieje ze kroki emira poczynione zostaly w porozumieniu z innymi zaciekle walczycymi w tym samym (?) celu fundacjami/stowarzyszeniami i ze w jak najszybciej mozliwym czasie zostanie on przywrocony jako 'cywilizowany azyl' dla zwierzat bezdomnych.
a teraz juz sie zamykam;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chita']dokladnie, dlatego mam nadzieje ze kroki emira poczynione zostaly w porozumieniu z innymi zaciekle walczycymi w tym samym (?) celu fundacjami/stowarzyszeniami i ze w jak najszybciej mozliwym czasie zostanie on przywrocony jako 'cywilizowany azyl' dla zwierzat bezdomnych.
a teraz juz sie zamykam;)[/QUOTE]
No i właśnie o to chodzi...

Link to comment
Share on other sites

Ja jednak byłabym bardzo wdzięczna Emirowi za pomoc tutaj, jeśli nie byłoby tak, że wolontariusze i orgzanizacje, czyli ci, co się wczoraj wydurnili na manifestacji nie wiedząc, że schroniska praktycznie już nie będzie, ci, co mają wątpliwą przyjemność co chwila z obsługą schronu lub prowadzenia rozmów z UM, muszą czekać na "oficjalny komunikat" Emira, aby wiedzieć, co się tu, u nas dzieje. Nie rozumiem, dlaczego Emir ma monopol na decyzje, których skutki my tu poniesiemy. Rozumiem pomoc, współprace, ale nie jakieś tajne działania bez wiedzy reszty. Dlaczego Emir nie informuje o swoich działaniach ludzi, którzy idą na ważne rozmowy w sprawie schroniska do UM? A może jakieś rozmowy już miały miejsce i powinniśmy o tym wiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chita']dokladnie, dlatego mam nadzieje ze kroki emira poczynione zostaly w porozumieniu z innymi zaciekle walczycymi w tym samym (?) celu fundacjami/stowarzyszeniami (...)[/QUOTE]

najwyraźniej nie zostały...



[quote name='Potter']Piszę w imieniu mojego Stowarzyszenia:
[U]o likwidacji schroniska (decyzja PIW zapadła po kontroli w dniu 16 listopada, a dzisiaj ma być oficjalnie na piśmie) dowiedziałam się dzisiaj w UM Kielce godz. 13.00.[/U]
Wychodzi na to, że wczoraj sobie hobbistycznie pospacerowaliśmy ulicami Kielc, w celu pooddychania miejskim powietrzem(...)
.[/QUOTE]


[quote name='ewab'] Ustaliliśmy więc, że spotykamy się jutro o godz. 10.00.
[U]Po wyjściu z Urzędu Miasta zostaliśmy zaskoczeni informacją, że schronisko zostało wykreślone z rejestru.[/U]

Byliśmy u powiatowego, by potwierdzić informację i porozmawiać o dalszych planach. Wg powiatowego wszystkie psy mają być wyadoptowane ze schroniska, schronisko zostanie zrównane z ziemią i praktycznie wybudowane od nowa. [U]Niestety nie wiemy, kto i dla kogo miałby to schronisko budować (UM, PUK?).[/QUOTE]
[/U]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BartekR']Może od czapki będzie pytanie. Dlaczego zatem schronisko Emira zostało wycofane z rejestru nadzoru 26.09.2008, po czym wpisane ponownie 19.11.2009 z innym numerem? Schron cały czas jest w tej samej lokalizacji, a 150m od zabudowań nie ma?[/QUOTE]

To co ma emir w Zabiej Woli nie jest schroniskiem. Schroniskiem bylo do 2008 roku. Potem dopatrzono sie, ze nie ma wymaganych 150 m od zabudowan i stracil statut schroniska. Wiaze sie to m. in tym ze nie ma forsy od gminy na zwierzeta. Emir walczyl, bo stracil cenne zrodlo dochodu, ale 150m jest wymagane i juz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']To co ma emir w Zabiej Woli nie jest schroniskiem. Schroniskiem bylo do 2008 roku.[/QUOTE]
Jest. Oficjalnie wpisanym do rejestru IW. Pod innym numerem niż poprzednio. Dane tutaj: [url]http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=3294[/url]
Mazowsze, zakładka 34

Link to comment
Share on other sites

a możecie nie wywalać jeszcze brudów emirowej, których ma pod dostatkiem na publiczne forum, które czyta ten, kto nie powinien? Że Emir "śmierdzi" każdy wie. ale w tym momencie przez jej "brudy" wrzucane są do wora wszystkie organizacje prozwierzęce. Wykasujcie swoje posty a emirowej założy się osobny wątek, żeby każdy wiedział z kim ma do czynienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnieszka24'][url]http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20101118%2FPOWIAT0104%2F282664964[/url][/QUOTE]

"ludzie poczytajcie w necie!!!!!!!!!!!!!schronisko zostało zlikwidowane na wniosek OBROŃCÓW ZWIERZĄT a dokładniej fundacji EMIR. Teraz z innymi fundacjami sobie łby chyba pourywają.
Pożal się boże obrońcy. "

idę spać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']
I to ma byc ta strata,ze nie będę ginęły w ciepieniach?:crazyeye:
To miejsce nadaje się nie tylko do zamknięcia, ale do zrównania z ziemią:angryy:.
Od 30 lat żadnej dezyfekcji, obskurne , wąskie boksy, z którymi nic juz nie da się zrobić, tylko wyburzyc i postawić wszystko na nowo, najlepiej na innym nie skażonym terenie .
[/QUOTE]

nie sposób się nie zgodzić, ale... wybrano mniejsze zło, niby psom lepiej ma być na ulicy niż w schronie, no fakt, w schronie parwo.... Jednak cholera zima się zaczyna zbliżać wielkimi krokami!!!
Kahoona zapewniła mnie, że zwierzęta po wypadkach czy ranne nie będą pozostawione samemu sobie, że trafią do weterynarza, ale kurcze co z tymi bezdomniakami...
Po drodze pod kielcami urządziliśmy łapankę na bezdomnego chyba ze stu letniego psa... niestety nie udało się go złapać..Pies jest cholernie agresywny, nie chcieliśmy ryzykować... Magda chciała zapłacić komuś, komukolwiek żeby go złapał, ale ponoć nie ma nikogo takiego,
A tam takich psów jest więcej, a ile w samych kielcach??? Co z nimi??? :shake:
Jest jeszcze jedna sprawa.... CO JEŚLI TO CO NAPISALIŚCIE TUTAJ PODSUNĘŁO WŁODARZOM POMYSŁ...
CO JEŚLI PODPOWIEDZIELIŚCIE im DOSKONAŁY SPOSÓB NA ZLIKWIDOWANIE SCHRONISKA NA AMEN...??????????

[quote name='Eruane']Myślę, że dobrze byłoby, aby tu ktoś z jakąś wiedzą napisał, jak teraz można pomóc z tą karmą.[/QUOTE]

[B]karma w dużej ilości jutro powinna dotrzeć do dymin.[/B]

[quote name='Ada-jeje']Nie wydawajcie prosze pieniedzy na list otwarty, on juz nikomu nie pomoze,:shake: Prosze przeznaczcie te pieniadze na psy. :placz:[/QUOTE]

z tym się zgadzam.. to kupa kasy.. to miesiąc hotelu dla co najmniej 10 psów...

[quote name='gagata']każdy pies, który tam trafiał, na dzień dobry był częstowany nosówką....[/QUOTE]

no, co fakt, to fakt...:roll:

Link to comment
Share on other sites

To nie jest tylko kwestia Dymin.

To jest symbol czegoś większego. Ogromnego zaangażowania, morderczego wręcz wysiłku, wspólnego. Po nocach pracowania, układania pism, pism, i jeszcze raz pism, a poza tym wierszyków, myślenia, napięcia. Pracowania wielu osób, wśród których są mądrzejsi i mniej, sprawni w piśmie lub łopacie, w ganianiu za psami lub/i pyskowaniu. A każdy ważny. A każdy na wagę złota. Wszystkim nam zależało niesłychanie na jednym – na przerwaniu tej kaźni, korupcji, na oddaniu normalnego życia psom. Dla psa to tak niewiele – nie bać się, być najedzonym, zdrowym, moc sobie pobiegać. Czyli Wszystko.

Przez lata ignorowano to, ignorowano też ludzi, którzy podnosili alarm, a jednocześnie ratowali, co można było ratować. Ignorowali ich urzędnicy, osoby odpowiedzialne za to ‘Wszystko’ dla psa.

Aż się w końcu skrzyknęliśmy, zamiast cierpieć w pojedynkę wściekliśmy się razem. Spontanicznie, co oznacza też potknięcia, ale mimo nich parliśmy do przodu. Nawet radośnie! Historia się pisała, jak już gdzieś zauważyłam.

I kiedy już, już pojawiła się nadzieja, pojawił się też... EMIR, Ze swoją zaskakującą decyzją. Może dobrą (mamy czekać), może nie (przyszłość pokaże).

Ale nagle ten EMIR, działając jak nie przymierzając ci urzędnicy, IGNORUJĄCY NAS, pretenduje do roli przewodniej w walce o psy. Jeśli o mnie chodzi, to oczywiście, niech będzie. Tylko że ten emir mi też pokazał, że moje działanie było kompletnie bez sensu i tylko straciłam czas, energie, pieniądze i nadal muszę tracić (bo musze jeszcze ponownie wytłumaczyć tym, co mi zaufali przy zbiórce....).

Jeśli EMIR nie rozumie, co zrobił wolontariuszom, to trudno. Oczywiście najważniejsze jest dobro psów i kotów (zwierząt). Emir może to robić dzięki takim, jak ja. A ja, jak o tym po zagrywce EMIR-a myślę, już wyłuszczyłam.

[FONT=&quot]Bo to nie chodzi tylko o Dyminy.

Ale i o "rację stanu" EMIR-a. Duże słowa? To jest najgorsze, że EMIR tego chyba kompletnie nie rozumie. Co zrobil.

(niniejszym wycofuje się z akcji pod kryptonimem 'Dyminy'. Dziękuje za współpracę wszystkim, pozdrawiam serdecznie wszystkich podobnie myślących, a myślących odmiennie tez :-)
mam nadzieje, ze żadne 'emiry' wam nie przeszkodzą w waszej działalności, jeśli zechcecie ja kontynuować.
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Napewno sa tu osoby ktore pamietaja watek olkuski, gdzie w momencie wejscia panowalo parwo i nosowka, odeszlo kilka moze kilkanascie psow, szczeniaki prawie wszystkie odeszly, ten przybytek jak wszyscy wiemy istnieje do tej pory z mala roznica ze jest tam w tej chwili maksymalnie 60 psow. I jak to sie stalo ze w tym przybytku psy ktore tam trafiaja nie choruja na nosowke???
Bylismy wszyscy razem liczilismy ze to pocztek dobrego konca, ze w kielcach pierwsza manifa, a pozniej juz tylko z gorki, ze beda nastepne schrony, mordownie o ktorych wiemy. Nadzieja wstapila w nas wszystkich. Po raz nie wiadomo ktory okazlao sie ze nadzieja matka glupich. A najgorsze ze przegralismy walke o zycie tych ktorzy nie umieja mowic :placz:

Link to comment
Share on other sites

Doczytalam sie, ze emirowi maja pomoc organizacje zagraniczne w wyadoptowaniu psow z Dymin. Sa to: organizacja niemiecka, holenderska i szwedzkie. Te 2 szwedzkie organizacje to CHANS [URL]http://www.chanshund.com/index2.asp[/URL]
oraz DiÖ [URL]http://www.djurskyddiost.se/[/URL]
Kto wie jaka to niemiecka org i holenderska ?

Link to comment
Share on other sites

Em_ w całej rozciągłości podpisuję się pod tym co napisałaś. jeżeli prawdą się okaże, że Emir pzejął akcję wyadoptowywania psów poza granicę i nie tylko, będę zmuszona również się wycofać. Bo z organizacją, która knuje za plecami współpracowac nie będę.jeżeli okazę się to nieprawdą, wciąż jestem. przepraszam...dlatego czekam na jaśnie komunikat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Doczytalam sie, ze emirowi maja pomoc organizacje zagraniczne w wyadoptowaniu psow z Dymin. Sa to: organizacja niemiecka, holenderska i szwedzkie. Te 2 szwedzkie organizacje to CHANS [URL]http://www.chanshund.com/index2.asp[/URL][/QUOTE]

Przeciez Emir na każdym kroku tępi wyadoptowywanie psów do Niemiec! i wszystkich którzy to robią uważa za wrogów!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='li1']Doczytalam sie, ze emirowi maja pomoc organizacje zagraniczne w wyadoptowaniu psow z Dymin. Sa to: organizacja niemiecka,[COLOR=Red] [U][B]holenderska[/B][/U][/COLOR] [COLOR=SeaGreen]podkreslenie moje: Em_][/COLOR] i szwedzkie. Te 2 szwedzkie organizacje to CHANS [URL]http://www.chanshund.com/index2.asp[/URL]
oraz DiÖ [URL]http://www.djurskyddiost.se/[/URL]
Kto wie jaka to niemiecka org i holenderska ?[/QUOTE]
[COLOR=Red][U]
A to ciekawe, hehe.[/U][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Podaje wycinek ze strony Chans:


"Den 21 oktober hölls ett möte med borgmästaren (ungefärlig titel) i Kielce. Deltagare var:
- Kielces borgmästare Wojciech Lubawski
- Pawel Suski, riksdagsledamot
- Karina Schwerzler, Polens President Kansli
- Krystyna Sroczynska, EMIRs ordförande
- Katarzyna Sliwa-Lobacz, EMIRs pressansvarig
- Dominika Sadowinska, EMIRs jurist
- Anna Studzinska, djurskyddsförening TOZ Kielce
- Distriktsveterinär
Resultatet av mötet: PUK, det kommunalt bolag som driver hundhemmet idag, kommer att sluta driva det. Under tiden - innan den nya organisationen tar över hundhemmet - kommer man att göra förteckning samt protokoll över alla hundar samt deras tillstånd. Protokollet kommer att uppdateras varje dag, samt alla hundar skall identifieras.
EMIR skall aktivt delta i processen när den nya organisationen som skall driva hundhemmet skall väljas."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...