Jump to content
Dogomania

"Psi alert" dla Krakowian ~!


DariannaKrak.

Recommended Posts

Bo to będzie tylko spotkanie organizacyjne i omówienie szczegółów. Jeśli ktoś nie ma czasu to trudno - ale niektórzy odrazu zaczną działać. Nie mówie o zbieraniu podpisów, ale roznoszenie plakatów, ulotek etc.

Macie lepsze propozycje? Chętnie wysłucham. Bo narazie wszyscy tylko dużo gadają, a mało robią...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Plan? Nie ma sprawy. Spotykamy się o 12.00 na Rynku, po czym poczekamy około 15-20 minut żeby wszyscy spokojnie doszli i udamy się w jakieś zaciszne miejsce zeby spokojnie ustalić szczegóły. Rozdam materiały, wytłumacze wolontariuszom dokładnie na czym ma polegać akcja itd, po czym ruszymy w miasto (osoby majace troche czasu)

Skoro nie można wieszać nigdze plakatów, obskoczymy prywatne sklepy, knajpy, restauracje z pytaniem czy można powiesić plakat i zostawić petycje do podpisu, oraz wszystko ustalić.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B]Pamiętajcie,że nie ma pozwolenia na plakatowanie miasta.Osoby bedące w posiadaniu plakatów powinny znaleźć dla nich dobre miejsce(czyt-często uczęszczane) i uzyskać pozwolenie od właściciela.
Dobre miejsca to sklepy zoologiczne,lecznice weterynaryjne,sklepy itp.
Jeśli pozostwiacie plakat bez petycji(bo np.ktoś sobie nie życzy) to dobrze by było dopisać nawet na plakacie ,gdzie petycję można podpisać.

Ulotki także poniekąd powinny mieć dołączoną taką informację,zatem w miarę mozliwości należałoby tworzyć taką listę miejsc i na bieżąco ją uzupełniać i dołączać do ulotek.


[/B]Dodatkowe miejsca gdzie możecie podpisać petycję na papierze to:

*sklep zoologiczny(kiermasz) na oś.Szklane Domy (szkoła podstawowa)
* punkt ksero i kafejka internetowa na ul.Oboźnej 13
* przedszkole samorządowe nr.100 na ul.Uroczym 15
* filia Oriflame na ul.Mazowieckiej 131 (duży budynek z przeszklonymi szybami-po wejściu do środka udajcie się do osoby sprzedającej i poproscie o petycję do podpisania)
* sklep zoologiczny na oś.Zgody (barak obok terenowego biura energetycznego-tam,gdzie płaci się rachunki za prąd)
(Anashar-żeby nie było bałaganu,to przenies te informacje do postu z adresami)

Link to comment
Share on other sites

tak oczywiscie ale miejscie na uwadze fakt,ze o wiele skuteczniejszą formą "reklamy" jest umieszczenie jej w miejscu takim,które zmobilizuje człowieka do przeczytania go-choćby z nudów.Jak ktoś na ulicy przechodzi obok słupa ogłoszeniowego to na 20 osób może jedna przeczyta go w całości,a w sklepie np.-jak wisi przed nosem,to stojąc w kolejce,20 osób przeczyta go choćby dla zabicia czasu.Jeszcze lepiej jesli od razu,na miejscu może podpisać petycję lub otrzyma wskazówkę gdzie może to zrobić,nieprawdaż? :)

Link to comment
Share on other sites

witam, dzis wraz z narzeczonym i jamnikiem Borysem :) obeszlismy miasteczko studenckie agh, porozwieszalismy plakaty i zostawilismy w kilku akademikach (tych co maja mile panie portierki :) ) na portierniach formularze. zwerbowalam kilku znajomych do zbierania podpisow, jutro kolezanka zaniesie tez materialy do knajpy w ktorej pracuje na kazimierzu (nie pamietam nazwy, jakos na b... tam gdzie sa lody na wage :) ). uzbieralam tez dwadziescia pare podpisow. ale naprawde zabranie psa to byl strzal w dziesiatke. i zachecam serdecznie do zabierania ze soba czworonogow. wiadomo ze na ulicy ciezko rozpoznac psiarza ;) ale jak ktos sie rzuca na psa z okrzykami "jaki on jest piekny, moge poglaskac" itp to mamy 99% pewnosci ze taka osoba zachce sie przylaczyc do akcji i zostac wolontariuszem/ka. dzis w ten sposob zwerbowalam dwie obce osoby, dalam im materialy, wymienilismy sie nr tel i maja nas wspomoc :happy1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Perfi']witam, dzis wraz z narzeczonym i jamnikiem Borysem :) obeszlismy miasteczko studenckie agh, porozwieszalismy plakaty i zostawilismy w kilku akademikach (tych co maja mile panie portierki :) ) na portierniach formularze. zwerbowalam kilku znajomych do zbierania podpisow, jutro kolezanka zaniesie tez materialy do knajpy w ktorej pracuje na kazimierzu (nie pamietam nazwy, jakos na b... tam gdzie sa lody na wage :) ). uzbieralam tez dwadziescia pare podpisow. ale naprawde zabranie psa to byl strzal w dziesiatke. i zachecam serdecznie do zabierania ze soba czworonogow. wiadomo ze na ulicy ciezko rozpoznac psiarza ;) ale jak ktos sie rzuca na psa z okrzykami "jaki on jest piekny, moge poglaskac" itp to mamy 99% pewnosci ze taka osoba zachce sie przylaczyc do akcji i zostac wolontariuszem/ka. dzis w ten sposob zwerbowalam dwie obce osoby, dalam im materialy, wymienilismy sie nr tel i maja nas wspomoc :happy1:[/quote]
Perfi - dziękuję ;Borysowi ściskam łapę
EMIR

Link to comment
Share on other sites

czekam na materialy bo na samym miasteczku wszystko nam poszlo :) pojde do mojego bylego lo tam kiedys zbierali podpisy ws koni na rzez, tam by latwo poszlo mysle... poza tym chce zrobic piramidke na zasadzie znajomi prosza znajomych...
a to foto z dzisiejszego spotkania ;)
[url]http://img99.imageshack.us/my.php?image=p1000600qq4.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

ja w takim razie wezme moja dwojke;)
dzisiaj wybralams ie do aklepu zoologicznego karusek, ale zapomnialma ze sobota :/
i ze niekoniecznie bedzie czynne
poprsze ich o mozliwosc zostawienia formularza do podpisywania o oblepienia plakatami
poza tym mysle ze dobrym wyjsciem jest pisanie na plakacie gdzie najblizej mozna podpiszac petycje- tam an dole ejst taki biały pasek, mzona napisac pisakiem adres miejsca, gdzie sa formularze

Link to comment
Share on other sites

no ja niestety zbierać podpisów dziś nie mogłam, ale w samym szpitalu tylko w bud administracyjnym zebrałam 16 podpisów dziś u koleżanki jeszcze 4. Ale moja sąsiadka pracuje w bibliotece na akademii pedegogicznej i dam jej kilka egzemplarzy formularza , żeby pozbierała wśród studentów...
Natomiast w przyszły weekend , kiedy bedziemy zbierać podpisy stwierdziłam ze napewno wezme freciocha (tym razem mojego;) )Bo ludzie bardzo się interesowali jak widzieli białaskę (zreszta nie tylko ludzie -Fuks ;) )Jak podchodzą mozna zagadnąć o podpis. Do tego Magda z empatii napewno nam pomoze angazując swoją grupę Krakowską. Myśle ze będzie dobrze :)

zreszta jak niektórzy widzieli mam dar przekonywania skoro gościu co nie lubi psów nam podpisał formularz <lol>

Link to comment
Share on other sites

My objedziemy w poniedziałek wszystkie lecznice i tam zostawimy petycje, poza tym będziemy zbierać gdzie się da. Petycja będzie też dostępna u Krzysia w Domu Maklerskim Penetrator (dobra lokalizacja przy Rynku Głównym). Na razie okleiliśmy auto.

W przyszły weekend jesteśmy bardziej dyspozycyjni czasowo, możemy się gdzieś umówić z młodszymi kolegami / koleżankami i zbierać. Sklepy zoologiczne w centrach handlowych to dobry pomysł (M1, Zakopianka, Plaza) bo tam mnóstwo ludzi się kręci. No i konieczne psy trzeba zabrać. Fuks był chwilę na Rynku a też kilka podpisów psiarzy zdobył.

Link to comment
Share on other sites

My później uzbieraliśmy jeszcze 70 podpisów, z tym że koło 10 odpada bo ludzie wpisywali same daty urodzenia lub wogóle nie podawali peselu. No ale w samym salonie dzięki Dariannie za jeden dzień uzbierały sie całe 2 formularze :)

Asior - owszem Ty byłaś bezbłędna :evil_lol:

Za tydzień każdy ma mieć czas, bo robimy akcję na dużo większą skale :)

I dziękuje wszystkim za zaangażowanie i za przybycie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='medar']Plakat jest dostępny w fomatach [B]A1 ; A2 ; A3 . [/B]Możesz pobrać stąd [URL="http://www.mediazone.pl/plakat"][COLOR=#0000ff][URL="http://www.mediazone.pl/plakat"]www.mediazone.pl/plakat[/COLOR][/URL][/URL][/quote]

ale niestety nie wydrukuję sobie A3 a A4 jest trochę przymałe. Gdzie mogę dostać gotowe plakaty i petycje do podpisywania, bo (proszę o wybaczenia) ale nie mam czasu na przkopywanie wątków

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tweety']ale niestety nie wydrukuję sobie A3 a A4 jest trochę przymałe. Gdzie mogę dostać gotowe plakaty i petycje do podpisywania, bo (proszę o wybaczenia) ale nie mam czasu na przkopywanie wątków[/quote]

Plakaty i ulotki dostali koordynatorzy ( ulotki się dodrukowują i będą we wtorek do wysyłki, po zgłoszeniu od koordynatorów, że zabrakło). Koordynatorem w Krakowie jest Anashar ( wg mojej listy :eviltong: - ten jęzor stąd, że mogę mieć niekompletną, ale Anashar na 100% na niej jest).

Link to comment
Share on other sites

mysle z ejak ludzie czytaja petycje to boja sie ze te obowiazki, ktore chcemy zbey byly wprowadzone beda tez ich obowiazkami
a co za tym idzie ebda wydawac pieniadze
w zwiazku z tym juz wola dac spokoj, bo psy maja ale krzywdy im nie robia
niestety swiadomsoc spoleczna jeszcze mikra...

Link to comment
Share on other sites

Dobrzy są ci,którzy za psami nie przepadają, bo petycja idzie w kierunku egzekwowania odpowiedzialności włascicieli za te gryzace i biegające bez nadzoru. Tym,co lubią,trzeba mówić o schroniskach-umieralniach i odpowiedzialności za znęcanie.Tym,co mówią,że ważniejsze są biedne dzieci,trzeba mówić o tym,że zmniejszenie ilości bezdomnych zwierząt i kary dla nieodpowiedzialnych włascicieli to źródło pieniędzy i poprawa bezpieczeństwa itp.
Dla każdego coś miłego....

Link to comment
Share on other sites

Widzę, ze akcja idzie naprzód!

Ja myslę tak jak Perfi, ze każdy z nas - oprócz oczywiscie przedsiewziec w centrach i lecznicach - powinien uruchomić prywatnych znajomych - każda osoba na pewno ma jakieś grono. To już moze byc dośc spore źródełko podpisów.

Po drugie mam wrazenie, ze wiele osób nawet tutaj z dogo nie wie że taka akcja ma miejsce.
Moze kazdy z nas mógłby wysłać do kilku osób pw z taką wiadomością, bo wysłanie do wszystkich jest traktowane jako rozsyłanie spamu i jest usuwane przez moderatora..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...