Jump to content
Dogomania

Kris, nie doczekałeś się domku, żegnaj kochany na zawsze [*] Nie zapomnimy Cię! :(


faith35

Recommended Posts

  • Replies 408
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='faith35']taygo, ja mam zdjęcia kamerki, to nie wiem czy samą kamerkę na bazarek wystawić, czy wysłać tobie fotki na maila?[/QUOTE]
Jak już będę miała fanty i wezmę się za robienie bazarku to się dogadamy. Może "dokleisz" post w bazarku z kamerką.

Link to comment
Share on other sites

wykrywko i jak z tymi badaniami? Miejmy nadzieję, że nie będziemy na minusie, a jak będziemy to jakoś pokryjemy koszty bazarkiem. Może on by przytył na domowym jedzonku? Żeby tak schronisku co miesiąc dawać pieniądze, żeby oni w kuchni robili mu np. ryż z wątróbką?

Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj przed pracą w schronisku. Kris bez zmian, ani gorzej ani lepiej. Zasmuciło mnie to, że znowu stała pełna miseczka z jedzeniem a Kris nie jadł :shake:. Wzięłam mały kocyk i chciałam posiedzieć z nim chwilę na wybiegu, było bardzo ciepło i słonecznie. Niestety wybieg był zajęty, poszliśmy do lasu. Coraz bardziej rzuca się w oczy problem z przednią prawą łapką, wygina się na zewnątrz, jest bardzo słaba, następny staw mu siada :-(. Na spacerze Kris bardzo chętnie jadł psie smakołyki a po powrocie dostał swoją ulubioną wątróbkę z odrobiną makaronu. Zjadł wszystko, miseczkę wylizał :lol:.
Badanie krwi umówione jest na piątek.
Kazik132 dziekuję za wpłatę :loveu:, taygo jesteś niezastąpiona :lol:

[SIZE=1]Po powrocie do domu (nie mam przy sobie kabelka) wrzucę fotkę dzisiejszego Krisa.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wykrywka']Byłam dzisiaj przed pracą w schronisku. Kris bez zmian, ani gorzej ani lepiej. Zasmuciło mnie to, że znowu stała pełna miseczka z jedzeniem a Kris nie jadł :shake:. Wzięłam mały kocyk i chciałam posiedzieć z nim chwilę na wybiegu, było bardzo ciepło i słonecznie. Niestety wybieg był zajęty, poszliśmy do lasu. Coraz bardziej rzuca się w oczy problem z przednią prawą łapką, wygina się na zewnątrz, jest bardzo słaba, następny staw mu siada :-(. Na spacerze Kris bardzo chętnie jadł psie smakołyki a po powrocie dostał swoją ulubioną wątróbkę z odrobiną makaronu. Zjadł wszystko, miseczkę wylizał :lol:.
Badanie krwi umówione jest na piątek.
Kazik132 dziekuję za wpłatę :loveu:, taygo jesteś niezastąpiona :lol:

[SIZE=1]Po powrocie do domu (nie mam przy sobie kabelka) wrzucę fotkę dzisiejszego Krisa.[/SIZE][/QUOTE]Dziewczyny, dostałam dziś maila od osoby, która tak jak ja do niedawna, tylko czyta forum, ale pewnie niebawem się zarejestruje. Nie wierzę, że wytrzyma jeszcze długo tak:)
Wkleję część maila, może warto zwrócić uwagę, bo ja sie na tych tematach niestety nie znam:(:
Basiu, trochę się niepokoję jak czytam diagnostykę którą zrobił Pan Doktor Krisowi, jak również jego zalecenia.
Z diagnostyki wynika, że pies ma spondylozę, poczytaj:


[URL]http://www.vetopedia.pl/article138-1-Spondyloza_u_psa.html[/URL]

A Pan Doktor skupia się na sierści i zaleca karmę na jej poprawienie:

[URL]http://www.e-petshop.pl/eukanuba-veterinary-diet-dermatosis-formula-10kg-p-1754.html[/URL]

Czy nie lepiej by było zakupić dietę wzmacniającą ten kręgosłup?

Może ja się Basiu się mylę. Może coś źle zrozumiałam, czy przeczytałam. Popytaj proszę dziewczyn, może niech zapytają tego weta, dlaczego takie są zalecenia.


Dziewczyny. Pozwoliłam sobie wkleić częśc korespondencji, bo ja też mogę coś przekręcić. Osoba, która pisze ze mną ma ciężko chorego psa i spore doświadczenie. Może warto rzeczywiście coś zmienić?Skoro nie skutkuje to, co było zalecone?
Niepokoi mnie tez osobiście to,że on sam jakby nie chce jeść. Miska pełna, gdy wykrywka przychodzi, ale gdy go karmi wyjada wszystko ze smakiem. Może on bardzo tęskni, ma jakieś stany depresyjne?Jeśli tak, to na pewno mu bardzo utrudnia jakiekolwiek zdrowienie:(
Myślę,że konecznie trzeba mu robić te badania dokładniejsze, i może zmienić weta na jakiegoś specjalistę?
Przepraszam z góry, jeśli się wymądrzam. Absolutnie nie chce być tak odebrana.

Link to comment
Share on other sites

wiesz, pewnie schroniskowy 'wet' zrobi to taniej, ale jeżeli byłby jakiś specjalista, a problemy zdrowotne Krisa by się pogorszyły to będziemy szukać pomocy poza schroniskiem. Kolejny staw mu siada :( Wykrywko (tfu,tfu!) jak się obawiam najgorszego... a co będzie, jak ty wyjedziesz gdzies na wakacje na dłuższy okres, a on wcale nie będzie chciał jeść z tęsknoty za tobą? Długo tak nasz Krisek nie pociągnie ;(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='faith35']oczywiście!!!! Fanty mile widziane, nawet bardzo :) z tym to proszę do użytkowniczki [B]tayga [/B]bo to ona będzie wystawiała bazarek dla Krzysia ;)[/QUOTE]
W takim razie pięknie proszę cioteczkę "tayga" o PW z informacjami na jaki adres mam przesłać zdjęcia fantów na bazarek ;) a ja zaraz zabieram się do roboty i przetrzepania domu :)

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za zaprosz, kasy brak, ale porozsyłam watek psiulka bidoka!
a tu UWAGA:
[INDENT] [B][COLOR=red]JEŚLI MACIE JAKIEŚ PSIAKI OD WAS W "DOMOWYM RAJU" U ARKTYKI - to pilnie szukajcie im innych DT/hotelików[/COLOR][/B]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/204773-Domowy-hotel-w-oborze-DT-u-Arktyki?p=16560428&posted=1#post16560428"]http://www.dogomania.pl/threads/2047...1#post16560428[/URL] [/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za zaproszenie. Biedny psiak. Czy dobrze zrozumiałam Kris jest w schronie? Nie mogę pomóc. Sama szukam domu dla psów ze schronu i DT i wiem jak jest ciężko, ale w schronie leczenie nic nie da. Już sam to że pies ma depresję, brak mu człowieka wpływa na stan jego zdrowia. Do tego wet wetowi nie jest równy. Schroniskowy jaki by nie był jescze nie ma warunków by leczyć. Trzymam kciuki za Krisa. Fajna mordka. Widać że sympatyczna psina. I tyle wycierpiał.
Trzymam kciuki by udało się Wam go wyciągnąć.

Link to comment
Share on other sites

[B]Rudzia[/B] dziękujemy tobie oraz całej reszcie za pojawienie sie na wątku Krzysia :)
PS. Szykuję niezłą reklamę dla Kriska, Miki, Mai i Arktica o ile wszystko wypali ;) Na razie nie zapeszam, ale psiaki na pewno będą promowane, może nie wszystkie na raz ale po kolei :) Nie zdradzam szczegółów, trzymam napięcie :p

Link to comment
Share on other sites

wiesz, Kris ma dobrze w schronisku jak w niejednym hoteliku! :cool3: A na dogo DT jest prawie niemożliwe :-( Wszystko zapsione, czasami nawet zakocione... Krzysiu [SIZE=1](jak mi się tak podoba na niego mówić :loveu:)[/SIZE][SIZE=2] będzie miał robione badania krwi (?), ale trzeba pamiętać o tym, że fundusze są ograniczone. Będziemy myśleć o zmianie weterynarza, jeżeli Krzysiowi wysiada kolejny staw to trzeba działać, by chłopak jeszcze mógł trochę z nami pozostać.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

W pierwszym poście jest skan karty informacyjnej obejmującej dwa badania: 8.02 i 14.02. Pierwszy opis skupia się na problemach z sierścią i zgodnie z sugestią zakupiliśmy odpowiednią karmę weterynaryjną. Drugi opis dotyczy prześwietleń rtg i stwierdzona jest tam spondyloza, są zapisane zalecone leki. Wszystkie inne preparaty witaminowe, suplementy diety wzmacniające stawy czy na poprawę sierści to zakupy ludzi na odzew o pomoc dla Krisa. Brakuje ukierunkowanego, zaleconego przez lekarza działania. Działamy na zasadzie tonącego, który brzytwy się chwyta ... :shake: . Teraz "wymyśliłyśmy" badanie krwi ale ... co zrobimy znając jego wyniki :niewiem:.
Zaznaczę jeszcze, że opiekę weterynaryjną w schronisku sprawują dobrzy weterynarze, posiadający własne gabinety o dobrej renomie, ale przypuszczam, że w przypadku psów schroniskowych wszystko sprowadza się do minimum usług, na które pozwalają schroniskowe fundusze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wykrywka']W pierwszym poście jest skan karty informacyjnej obejmującej dwa badania: 8.02 i 14.02. Pierwszy opis skupia się na problemach z sierścią i zgodnie z sugestią zakupiliśmy odpowiednią karmę weterynaryjną. Drugi opis dotyczy prześwietleń rtg i stwierdzona jest tam spondyloza, są zapisane zalecone leki. Wszystkie inne preparaty witaminowe, suplementy diety wzmacniające stawy czy na poprawę sierści to zakupy ludzi na odzew o pomoc dla Krisa. Brakuje ukierunkowanego, zaleconego przez lekarza działania. Działamy na zasadzie tonącego, który brzytwy się chwyta ... :shake: . Teraz "wymyśliłyśmy" badanie krwi ale ... co zrobimy znając jego wyniki :niewiem:.
Zaznaczę jeszcze, że opiekę weterynaryjną w schronisku sprawują dobrzy weterynarze, posiadający własne gabinety o dobrej renomie, ale przypuszczam, że w przypadku psów schroniskowych wszystko sprowadza się do minimum usług, na które pozwalają schroniskowe fundusze.[/QUOTE]TAk, tak wykrywko. Oczywiście,ze nikt nie ma absolutnie tutaj do nikogo pretensji. Chcę to wyraźnie zaznaczyć. Mało jest osób tak sie poświecajacych Krzysiowi, jak Wy!Tylko, tak jak piszesz. Zawsze prawie tak jest,że psy schroniskowe, to minimum a my juz wiemy,że Krisowi potrzeba więcej niz minimum. Wiesz, jesli trafi do specjalisty i wyniki wyjdą jakieś nieciekawe, to na pewno lekarz da konkretne zalecenia.Mysle,że już nie mozemy po omacku, żeby nie było za późno. Musimy zacząć działać.TA mordunia zasługuje na wszystko, co najlepsze!

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj nie chciałam przywiązywać Krisa do drzewa, żeby zrobić mu fotkę, więc zrobiliśmy sobie zdjęcie sami, w ciemno :evil_lol: i wyszło coś takiego:

[URL="http://img52.imageshack.us/i/dsc06256h.jpg/"][IMG]http://img52.imageshack.us/img52/8573/dsc06256h.jpg[/IMG][/URL]


[URL="http://img151.imageshack.us/i/dsc06295q.jpg/"][IMG]http://img151.imageshack.us/img151/664/dsc06295q.jpg[/IMG][/URL]


Poczekamy na wyniki i wspólnymi siłami będziemy działać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kazik132']TAk, tak wykrywko. Oczywiście,ze nikt nie ma absolutnie tutaj do nikogo pretensji. Chcę to wyraźnie zaznaczyć. Mało jest osób tak sie poświecajacych Krzysiowi, jak Wy!Tylko, tak jak piszesz. Zawsze prawie tak jest,że psy schroniskowe, to minimum a my juz wiemy,że Krisowi potrzeba więcej niz minimum. Wiesz, jesli trafi do specjalisty i wyniki wyjdą jakieś nieciekawe, to na pewno lekarz da konkretne zalecenia.Mysle,że już nie mozemy po omacku, żeby nie było za późno. Musimy zacząć działać.TA mordunia zasługuje na wszystko, co najlepsze![/QUOTE]
Też tak uważam, tu jest potrzebna konkretna pomoc i bardzo ukierunkowana przez specjalistę. Wyraźnie widać że w tym schronie z opieką weterynaryjną w porównaniu z innymi jest lepiej, ale mimo to nie jest to samo. Nie ma czasu, dopóki choroba jest do opanowania. Potem może być trudniej lub nie do opanowania. Trzymam kciuki za Krisa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martika@Aischa']W takim razie pięknie proszę cioteczkę "tayga" o PW z informacjami na jaki adres mam przesłać zdjęcia fantów na bazarek ;) a ja zaraz zabieram się do roboty i przetrzepania domu :)[/QUOTE]
A nie masz ochoty wystawić bazarku?
Bo tak sobie myślę... Z racji tego, że część fantów będzie u mnie, część u Ciebie bazarki powinny być osobne. To tak, żeby nie tłumaczyć każdemu, ze rzeczy wysyłane są z różnych miejsc.
Jeśli nie dasz rady wyślij fotki, opisy i ceny na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], zrobię bazarek a Tobie pozostawię nadzorowanie i odpowiadanie na pytania o fanty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...