Jump to content
Dogomania

Tora & Lumpek (oboje za Tęczowym Mostem), ich dwóch i Tajga :)


*Magda*

Recommended Posts

2 minuty temu, dOgLoV napisał:

5km /h :P

Nie no zaczynam sie ruszac , ale moja kondycja jest zerowa :/ wczoraj ćwiczyłam na orbitreku , wytrzymałam tylko 15 min ! dzisiaj juz było już lepiej bo 21 min buhahaha normalnie szaleństwo :P

To i tak dobrze :p ja 5min i już nie mogę xd

Link to comment
Share on other sites

A my dziś byliśmy na wizycie kontrolnej u pediatry z Nathanem. Theodor do przedszkola nie poszedł, bo chciał jechać z nami :)

Nathan w wieku 6 miesięcy ma 73.5cm i waży 9.5kg ;) Dla porównania, Theodor w tym wieku miał 70cm i ważył 8.9kg :) Mówię do lekarza:

-Ale on się urodził mniejszy?!

Lekarz chciał być dowcipny i mówi do mnie tak:

-Może go pani nie karmić, to wtedy przestanie rosnąć :D

Rozmawiałam oczywiście o moich podejrzeniach co do jego nietolerancji mleka krowiego. Powiedziałam mu wszystkie objawy, wspomniałam o tym, że z tego co pamiętam to siora też miała problem z mlekiem....Wspomniałam również, że Bogdan ma zdiagnozowaną łuszczycę i boję się, że to może być też to :/ Lekarz z całą pewnością powiedział, że to nie łuszczyca. I z tego co mu mówię, to wszystko wskazuje na nietolerancję mleka :/ Wskazania: powrót do produktów z mlekiem jak u "zdrowego" dziecka. Jak tylko wrócą objawy, to ja mam wrócić do mleka dla alergików i odstawić inne produkty mleczne. Wszystko się uspokoi, to znowu podać coś z mlekiem. I tak w koło, aż organizm się przyzwyczai i nie będzie traktował mleka krowiego jak wroga ;) Dostaliśmy też receptę na maść, którą mam go smarować, żeby pozbyć się tego co jeszcze mu zostało na ciele ;)

W Polsce odstawia się całkowicie produkty krowie, tu jak widać nie. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze ;)

Mamy tu w słoiczkach kaszkę mannę waniliową, czekoladową, z owocami....Oczywiście na mleku. Theodor tę mannę uwielbiał, Nathan też zanim musiałam ją odstawić :/ No i jako że mieliśmy wrócić do mleka, to na deser Nathan dostał kaszkę mannę ;) Po podaniu pierwszej łyżeczki, jak Nathan poczuł co dostał, to tak się zajadał, że nie nadążałam z karmieniem :D Pochłonął cały słoiczek w niecałe 10 minut :)

Link to comment
Share on other sites

Oby jego organizm szybko zaakceptował mleko krowie bo takie kombinowanie żywieniowe jest męczące :/ My Fabianowi też podajemy juz w sumie wszystko i problemy skórne zniknęły ;)

Ale masz dziwne dzieci że kaszke lubia :P ja pamietam jak byłam mała to nie znosiłam kaszki , zawsze brat za mnie zjadał całą porcję :D

Link to comment
Share on other sites

Co do kaszek, mleka, szpinaku i innych "dziwnych" rzeczy, to dzieci mają smaki po mnie ;) Ja lubiłam i nadal lubię. Moje dzieci również. Bogdan mleka nie pija, nie jada manny. Zjada tylko jogurty. Ewentualnie mleko krowie wypije tylko jak zrobię koktajl z truskawek na mleku. A my z Theodorem tak lubimy mleko, że litr dziennie nam nie wystarcza :D

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, *Magda* napisał:

Co do kaszek, mleka, szpinaku i innych "dziwnych" rzeczy, to dzieci mają smaki po mnie ;) Ja lubiłam i nadal lubię. Moje dzieci również. Bogdan mleka nie pija, nie jada manny. Zjada tylko jogurty. Ewentualnie mleko krowie wypije tylko jak zrobię koktajl z truskawek na mleku. A my z Theodorem tak lubimy mleko, że litr dziennie nam nie wystarcza :D

Kurcze ja lubie mleko ale jestem zbyt leniwa żeby je "jeść" zazwyczaj konczy sie na tym że kupuje litr mleka , zjem raz płatki na mleku a reszta się skwasi :/ poza tym mleko już nie smakuje jak mleko :/ 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, dOgLoV napisał:

Kurcze ja lubie mleko ale jestem zbyt leniwa żeby je "jeść" zazwyczaj konczy sie na tym że kupuje litr mleka , zjem raz płatki na mleku a reszta się skwasi :/ poza tym mleko już nie smakuje jak mleko :/ 

Zależy jakie mleko kupujesz :P Jak jestem w PL to piję tylko Łaciate Junior bo ma 3.8%, a tu to minimum 3.5% tłuszczu biorę. Mleka o niższej zawartości tłuszczu jest mniej smaczne, i ma mniej wartości odżywczych :P

Link to comment
Share on other sites

Teraz, *Magda* napisał:

Zależy jakie mleko kupujesz :P Jak jestem w PL to piję tylko Łaciate Junior bo ma 3.8%, a tu to minimum 3.5% tłuszczu biorę. Mleka o niższej zawartości tłuszczu jest mniej smaczne, i ma mniej wartości odżywczych :P

Ja kupuje łaciate ale normalne , szczerze to junior jeszcze nie widziałam , pewnie dlatego że sie nie zastanawiałam nad procentami w mleku :P

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, dOgLoV napisał:

Ja kupuje łaciate ale normalne , szczerze to junior jeszcze nie widziałam , pewnie dlatego że sie nie zastanawiałam nad procentami w mleku :P

No to poszukaj :P

i-laciate-junior-mleko-uht-3-8.jpg

Zawartość tłuszczu jest bardzo ważna i nie tylko chodzi o walory smakowe :P Im więcej tłuszczu, tym więcej wapnia, potasu, magnezu, wszelkich witamin... Same plusy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...