Jump to content
Dogomania

ON-ek BUDYŃ - życie na kocią łapę czyli nie ma jak w domu ;)


gusia0106

Recommended Posts

[CENTER][SIZE=4][B][COLOR=red]Berek vel Kręcioł
czyli
BUDYŃ :)
[/COLOR] [COLOR=red]Ostrowski biedak w typie onka[/COLOR][/B][/SIZE][B]

NAJNOWSZE ZDJĘCIA POST 220

[IMG]http://images50.fotosik.pl/630/36532e7a5dd0fea3.jpg[/IMG]
[SIZE=3]
[/SIZE] [I][COLOR=black][SIZE=3]Berek przebywa w schronisku w Ostrowi Mazowieckiej
Pierwszy raz zobaczyłam go 2 tygodnie temu, i do teraz mam obraz tego psa przed oczami :(
Nieustannie chodził wokół budy, nie chciał się zatrzymać, nie podchodził
do wyciągniętej dłoni, nie reagował na cmokanie.

Berek zdominowany jest przez sukę z boksu, która nie pozwala mu wejść
do budy. Śnieg czy deszcz, Berek vel Kręcioł kręci się na zewnątrz...
Dostęp do michy też ograniczony. On nie umie się bronić, nie stawia się,
nie walczy!

Pomimo kiepskich warunków Berek jest łagodnym psem, zarówno w stosunku do ludzi jak i innych psów.

Zakładam ten wątek bez jakiejś wielkiej nadziei, ale cuda się zdarzają.
Czy ktoś poratowałby groszem na deklaracje? Może uda się go zabrać do hoteliku?
A może ktoś go wypatrzy i pokocha?[/SIZE] :-(
[/COLOR][/I][I][COLOR=black]
[/COLOR][/I][/B][LEFT][SIZE=5][COLOR=blue][B]24.02. Budyń opuścił schronisko i zamieszkał w hoteliku u Megii[/B]
Okazało się, że wystarczyło aby opuścił hotel i stał się normalnym psem bez syndromu kojcowego.

Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu hotelu.[/COLOR][/SIZE]

Konto do wpłat:

[FONT=verdana]
[B]FUNDACJA MIĘDZYNARODOWY RUCH NA RZECZ ZWIERZĄT VIVA!
ul. Kopernika 6 m 8
00-367 Warszawa[/B]
[/FONT][FONT=arial][FONT=verdana]Numer konta: [/FONT][/FONT][FONT=verdana][B][COLOR=#000000]86 1370 1109 0000 1706 4838 7316
[COLOR=red]
KONIECZNIE z dopiskiem BUDYŃ[/COLOR][/COLOR][/B][/FONT]

[B]ROZLICZENIE[/B]

[SIZE=2][B]Wpłaty:[/B]
38,84 zł Cleo2008 (25.03)
25,00 zł margolcia69 (27.02)
100,00 zł Monia G. (01.03)
100,00 zł Darek L. (01.03)
30,00 zł Ludwa (01.03)

[B]RAZEM: 293,84 zł[/B][/SIZE] [SIZE=2]
[B]
Wydatki:[/B][/SIZE] [SIZE=2]
63 odrobaczenie
60 hotel luty
10 bazarek ogłoszeniowy
60 hotel marzec
[B]
RAZEM: 173 zł[/B][/SIZE] [SIZE=2]

[SIZE=5][B]STAN KONTA:[/B][B] [COLOR=lime]+100,84[/COLOR][/B][/SIZE][/SIZE][SIZE=5][COLOR=lime][B] zł[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=2]
[/SIZE]

BUDYŃ jest około 3 letnim owczarkiem niemieckim. Ma bardzo przyjacielskie usposobienie, jest łagodny w stosunku do ludzi i innych zwierząt.
Bardzo ważny dla niego jest kontakt z człowiekiem i przebywanie wśród ludzi.
Szybko się uczy, chętnie wykonuje polecenia. Jest bardzo grzeczny i karny.
Bardzo ładnie chodzi na smyczy.

Budyń sięga powyżej kolan i waży około 35 kg.

Kontakt w sprawie adopcji:

510 833 888
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
[/LEFT]
[B][I][COLOR=black]
[/COLOR][/I][/B][LEFT][B][I][COLOR=black][SIZE=3][COLOR=red][U]Deklaracje stałe:

[/U][COLOR=black]Dota&koka - 20 zł
bela51 - 5 zł[/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/I][/B][/LEFT]
[B][I][COLOR=black]

[IMG]http://images35.fotosik.pl/444/1363764f08c05367.jpg[/IMG]
[/COLOR][/I][/B][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='fiorsteinbock']Cholera, jest piekny!! finansowo nie pomoge, bo mam swoje na hoteliku i nie maja nawet kompletu deklaracji :(
Ale bede zagladac. Czy chcecie go oglaszac? moge zrobic allegro, bannerek.[/QUOTE]

Czy mogę najpierw uśmiechnąć się o banerek?
I bardzo dziękuję za obecność na wątku :)

Link to comment
Share on other sites

trzeba zobaczyć, czy to kręcenie pourazowe, czy nawykowe (przez te suki, co go nie wpuszczają do budy), czy on się nie wygryza nigdzie? Łapy, nogi, ogon? Behawiorysta by się przydał.
Ile ma lat? Co jeszcze wiesz, gdzie go znaleziono- interwencja, wypadek itd.
Pomyślę o nim, ale juz dzis nie dam rady, padam, a muszę jeszcze spojrzeć na inne:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tattoi']trzeba zobaczyć, czy to kręcenie pourazowe, czy nawykowe (przez te suki, co go nie wpuszczają do budy), czy on się nie wygryza nigdzie? Łapy, nogi, ogon? Behawiorysta by się przydał.
Ile ma lat? Co jeszcze wiesz, gdzie go znaleziono- interwencja, wypadek itd.
Pomyślę o nim, ale juz dzis nie dam rady, padam, a muszę jeszcze spojrzeć na inne:-)[/QUOTE]

Może mieć około 3 lub 4 lat.
Nie zauważyłam żeby gdzieś się wygryzał. W schronisku jest od niedawna; mniej więcej od stycznia. 2 tygodnie temu zachowywał się gorzej. Nie mogłyśmy zrobić mu zdjęcia bo bez chwili oddechu popylał dookoła budy. W ubiegłym tygodniu było troszkę lepiej, ale to nie zmienia faktu, że do budy nie jest wpuszczany. Nie ma nawet mowy o jakiejkolwiek próbie wejścia, bo za każdym razem jak tylko próbuje schować tam łeb, suka zaczyna warczeć. Nie miałyśmy obroży więc zrobiłyśmy taką prowizorkę ze smyczy. Wywinął się z niej, odbiegł, ale żadnej reakcji na psy biegające luzem nie było. Kompletnie je olewał. I suki i psy. Na pracownika, który do boksów wkładał żarcie, nie zwrócił żadnej uwagi. Myślę, że to bieganie spowodowane jest własnie stresem schroniskowym, on po prostu nie może się tam odnaleźć.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak. Jego zachowanie spowodowane jest na 99 procent stresem. Pierwszy raz go widziałam na początku stycznia, niedługo po tym, jak trafił do schroniska. Był w innym boksie. Nie mogłam w żaden sposób odwrócić jego uwagi. Biegał za swoim ogonem, w kółko, non stop. Nie popylał wtedy wokół budy, bo buda stała przy ścianie boksu, więc nie mógł.
Po 3 tygodniach było już lepiej. Łapał kontakt ze mną.
Mała_czarna, jego towarzystwo w boksie to psy. Jeden mały kurdupel, drugi to ten, któremu jego pan próbował głowę odrąbać siekierką (trafił do schronu z bardzo głęboką raną po siekierze na szyi), obydwa raczej łagodne.
Ten stres to chyba nie z powodu towarzystwa tylko tego, że w ogóle do schronu trafił. Wyprowadzony z boksu zachowywał się spokojniej.
Podejrzewam, że teraz przyzwyczaił się trochę do schroniska i stres jest mniejszy, ale wg mnie z czasemm będzie znów narastał. Bywały już takie historie w Ostrowi, niektóre nie skończyły się dobrze.
Tattoi - niestety, zaczął sobie już wygryzać ogon. Sierść, na razie ran nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Zapisuje slicznego Kręciolka. Bede zaglądac.
A nie ma mozliwosci przeniesienia go do innego boksu? Moze rzeczywiscie to psie towarzystwo go tak stresuje ?[/QUOTE]

No niby technicznie istnieje taka możliwość, ale to i tak trzeba poczekać dobę lub dwie, poobserwować, a jak coś się stanie podczas nieobecności pracowników w schronisku? :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Zapisuje slicznego Kręciolka. Bede zaglądac.
A nie ma mozliwosci przeniesienia go do innego boksu? Moze rzeczywiscie to psie towarzystwo go tak stresuje ?[/QUOTE]

No niby technicznie istnieje taka możliwość, ale to i tak trzeba poczekać dobę lub dwie, poobserwować, a jak coś się stanie podczas nieobecności pracowników w schronisku? :(

Link to comment
Share on other sites

On w innym boksie zachowywał się podobnie, a nawet jeszcze gorzej, myślę, że teraz przeniesienie to kolejny stres :-(
Mala_czarna, wcale się nie dziwię, że Ci się pierdzaczy, ja tylko dlatego zapamiętałam, że to psy, bo znałam ich wcześniejszą historię.
Najlepiej by było, gdyby trafił do dt lub hotelu, w którym będzie mógł ktoś z nim popracować, pospacerować, zająć czymś, ustalić normalny rytm dnia.

Link to comment
Share on other sites

Podlinkowane banerki:

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/202362-Berek-vel-Kr%C4%99cio%C5%82-dalsza-egzystencja-w-schronisku-pod-du%C5%BCym-znakiem-zapytania-%28"][IMG]http://img4.imageshack.us/img4/6383/berek2p.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/202362-Berek-vel-Kr%C4%99cio%C5%82-dalsza-egzystencja-w-schronisku-pod-du%C5%BCym-znakiem-zapytania-%28"][IMG]http://img52.imageshack.us/img52/9168/berek1.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...