Jump to content
Dogomania

ON-ek BUDYŃ - życie na kocią łapę czyli nie ma jak w domu ;)


gusia0106

Recommended Posts

[quote name='Tattoi']Ano widzisz- udzieliłaś bardzo ważnych odpowiedzi.
Ja mam taką propozycję- pogadałabym z dwójką znajomych behawiorystów, ile by kosztowała wizyta w schronie i czy w ogóle w sensie diagnostycznym coś by dała. I ewentualnie zbierać kasę na to. Bo "byle kto" w sensie najlepsza dobra dusza z najlepszymi chęciami może sobie z takim psem nie poradzić.
Te zachowania to częsta przypadłość owczarków właśnie.
Gdyby się okazało, że trzeba go wrzucić na leki- może trzeba by mu podawać leki jakiś czas i wtedy zobaczyć, czy działają, i czy w ogóle warto go wyciągać, czy po prostu skrócić mu cierpienia.

A teraz proszę mnie spokojnie opluwać.[/QUOTE]

Moim zdaniem wizyta behawiorysty w schronie jest zupełnie bez sensu. Behawiorysta powie, że jego zachowanie jest wynikiem frustracji wynikającym z niemożności zrealizowania swoich potrzeb - tu - poczucie bezpieczeństwa poprzez wejście do budy. Aby zmienić zachowanie psa trzeba wyeliminować czynnik stresogenny czyli zabrać go ze schronu.

Nie ukrywam, ja się lekko zagotowałam no tekście o skracaniu mu cierpienia - nie z takich traum się wyprowadzało psy.

Jego po prostu trzeba zabrać i wtedy obserwować. Tak to sobie możemy gdybać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 389
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gusia0106']
nie z takich traum się wyprowadzało psy.
[/QUOTE]

Jednym z wielu przykładów jest mój były tymczasowicz Welsh.Kłębek nerwów,pies który sam sobie wymyślał lęki...pies,który moje życie wywrócił do góry nogami....dosłownie.
Zachowanie Berka przy Welshu to betka.A jednak nikomu nie przyszło do głowy aby skrócić mu cierpienia-walczyło się do końca i co?I pies dziś hasa po własnym ogrodzie z kumplem i ma się świetnie.
Trzeba dać Berkowi szansę,trzeba mu pomóc,przede wszystkim zabrać ze schronu.Behawiorysta i owszem,ale nie tam.
Priorytet-wyciągać.Ale ze względów finansowych,łatwiej napisać niż wykonać :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia0106']Moim zdaniem wizyta behawiorysty w schronie jest zupełnie bez sensu. Behawiorysta powie, że jego zachowanie jest wynikiem frustracji wynikającym z niemożności zrealizowania swoich potrzeb - tu - poczucie bezpieczeństwa poprzez wejście do budy. [/QUOTE]

A skąd wiesz, co powie behawiorysta?
Może właśnie powie, żeby go wyciągnąć, bo wtedy ma szansę?

Skąd taka niechęć na dogomanii do korzystania z pomocy specjalistów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tattoi']
Skąd taka niechęć na dogomanii do korzystania z pomocy specjalistów?[/QUOTE]

Ja bardzo chętnie skorzystałam z pomocy behawiorysty.I wiem,że wiele osób na dogo korzysta z rad specjalistów.
Ale ja również nie widzę sensu w targaniu kogoś do schronu tylko po to,żeby powiedział że psa trzeba wyciągać.
Bo tyle to już wiemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tattoi'].....
Skąd taka niechęć na dogomanii do korzystania z pomocy specjalistów?[/QUOTE]

Tattoi chodzi tylko o korzystanie z pomocy w warunkach, w których jest ona efektywna.
Behawiorysta jak najbardziej poza schronem jeżeli będzie nadal taka potrzeba.

ONka trzeba zabrać - potrzebne, banał, miejsce i kasa.
DT/hotelik powinien być przygotowany na pracę z psem jeżeli się okaże, że jednak problemy Berka nie miną po opuszczeniu schronu..

Trzeba zarezerwować miejsce, w okolicy jest jamor, Natalia, Megii, yumanji, Gajowa wszędzie pewnie pełno; może trzeba szukać dalej ale jak najszybciej...

Potrzebna reklama i pomoc spoza dogo - założyć wydarzenie na fb, wrzucić na nk
no i zbierać deklaracje...
Na razie Berek ma 20zł stałej dzięki Dota:loveu:

O zachowaniu Berka będziemy więcej wiedzieli za tydzień..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anett']

Trzeba zarezerwować miejsce, w okolicy jest jamor, Natalia, Megii, yumanji, Gajowa wszędzie pewnie pełno; może trzeba szukać dalej ale jak najszybciej...

[/QUOTE]

Natalia zapsiona, Megii zapsiona, jak u reszty to nie wiem. Prawda jest oczywiście banalna. Bez pieniędzy nie ruszymy z miejsca. Dobra, ja tu gadu-gadu, a bazarek miałam robić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tattoi']A skąd wiesz, co powie behawiorysta?
Może właśnie powie, żeby go wyciągnąć, bo wtedy ma szansę?

Skąd taka niechęć na dogomanii do korzystania z pomocy specjalistów?[/QUOTE]

Stąd, że wiele miesięcy pracowałam z behawiorystą właśnie.
Chyba mnie źle zrozumiałaś - ja mówię, behawiorysta tak, jak najbardziej. Ale nie w schronie.
I właśnie do tego prowadził mój wywód - zabierać bo wtedy ma szansę.

Nie znam hotelu pracującego z psami lepiej niż u Ronji. Tyle, że u nich nie ma miejsca.

Link to comment
Share on other sites

a moze by tak po prostu zaczac zbierac, co? jak sie znajdzie hotel albo DT to bedzie juz troche kasy.
event moge zrobic, ale potrzebuje dane i co tam ma byc - czyli po co robimy event - po kase czy po cos innego?
chetnie pomoge, tylko nie wiem jak...

i jeszcze jedno bo ja chyba nie qmata - dlaczego jego zachowanie jest waszym zdaniem nienormalne? ze nie walczy o swoje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cleo2008']a moze by tak po prostu zaczac zbierac, co? jak sie znajdzie hotel albo DT to bedzie juz troche kasy.
event moge zrobic, ale potrzebuje dane i co tam ma byc - czyli po co robimy event - po kase czy po cos innego?
chetnie pomoge, tylko nie wiem jak...[/QUOTE]

Pieniądze na hotel mile widziane :( Póki co jedna deklaracja - 20 zł. Hotel minimum 300 złotych!

Link to comment
Share on other sites

Wpisuję się do Was. Onki to moja miłość.Ten mnie urzekł od pierwszego spojrzenia.Strasznie mi go żal a to poczucie bezsilności,że wszystko zależne jest od kasy,przytłacza jeszcze bardziej:(Na razie wklejam banerek , jeśli będę umiała.Z finansami kiepsko niestety,ale coś pomyślę na pewno.Życzę powodzenia!Musi się udac!Ja też myślę,że podstawą jest wyciągnięcie psa ze schroniska.Potem będzie więcej wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kazik132']Wpisuję się do Was. Onki to moja miłość.Ten mnie urzekł od pierwszego spojrzenia.Strasznie mi go żal a to poczucie bezsilności,że wszystko zależne jest od kasy,przytłacza jeszcze bardziej:(Na razie wklejam banerek , jeśli będę umiała.Z finansami kiepsko niestety,ale coś pomyślę na pewno.Życzę powodzenia!Musi się udac!Ja też myślę,że podstawą jest wyciągnięcie psa ze schroniska.Potem będzie więcej wiadomo.[/QUOTE]

Dziękuję za pojawienie się na wątku ;)
Tak, pieniądze to zawsze sprawa priorytetowa; nic nie poradzimy:( Hotelik z pewnością się znajdzie, problemem są tylko finanse.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala_czarna']Dziękuję za pojawienie się na wątku ;)
Tak, pieniądze to zawsze sprawa priorytetowa; nic nie poradzimy:( Hotelik z pewnością się znajdzie, problemem są tylko finanse.[/QUOTE]To straszne,że tak wiele zależy od kasy:(Te psy powinny być szczęśliwe od zawsze i na zawsze, tak, jak ludzie.A brak kasy doskwiera wszystkim.Mam nadzieję,że w otoczeniu takich fajnych i prężnych dziewczyn, jak Wy, Krisowi tez się uda.Zasługuje na to w pełni.

Link to comment
Share on other sites

Jest masa potrzebujących psów, dlatego kiepsko z deklaracjami. Niestety, stara, banalna prawda jest taka, że jeśli pies jest zdrowy, nie dzieje mu się krzywda, małe są szanse na zebranie deklaracji. Gdybym nawet się maksymalnie spięła, nie jestem w stanie płacić za niego sama. Z wysłanych przeze mnie pw odzew jest praktycznie zerowy. Można pomyśleć nad jakąś roszadą w boksie, ale to raczej nie ma większego sensu. Fela już pisała, że w innym zachowywał się identycznie. Pozostaje czekać do przyszłego tygodnia. Wezmę go na spacer i zobaczymy jak zachowuje się poza schroniskiem. Ale zabijcie mnie, na ile ta ocena będzie miarodajna, tego po prostu nie wiem, i głowy pod topór za to nie położę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...