Jump to content
Dogomania

Ozzy,wątek dotyczący ulotek, plakatów informacyjnych


Asior

Recommended Posts

  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mrzewinska']Mowiac szczerze, ja zmienilabym tytul. Slowa - Psie serce peklo z bolu, choc to prawda, ludzie wezma za przenosnie. Zbyt czesto mowimy - serce mnie boli o to i to, peka mi serce z zalu.

Tytul - Zakatowano psa!
lub Tego psa zakatowano - zeby nie byla watpliwosci ktorego.

[/quote]

A mi się wydaje, że na taki tytuł nikt nie zwróci uwagi... Ludzie zerkną nań tak samo jak na plakaty "Zaginął pies!" czy "Znaleziono psa!" i pójdą dalej.
Tytuł może nie jest najlepszy, ale intrygujący. Może zaciekawi ludzi na tyle, by przeczytali dalszy ciąg...?

Link to comment
Share on other sites

1. Pomyślałam jeszczę, żeby między "Miał mieć przyjaciela..." a "Nie odwracaj wzroku..." wstawić coś w rodzaju "Ozzy został bestialsko zamordowany przez swoich opiekunów" - żeby była jasność, że chodzi o konkretny przypadek.

2. W tytule PSIE SERCE może być większą czcionką, a PĘKŁO Z BÓLU mniejszą - wtedy automatycznie powstanie coś w rodzaju hasła kampanii (PSIE SERCE).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']Bardzo podoba mi się plakat z czerwonymi literami.
Zmieniłabym jedynie fragment "to przyzwolenie na ich los"
ktos proponował "to przyzwolenie na okrucienstwo" i moim zdaniem ma to większą silę przekzu . Mozna również napisać:

"to przyzwolenie na ich ból"[/quote]
wersja : "TO PRZYZWOLENIE NA OKRUCIEŃSTWO' - moim zdaniem lepsza

Link to comment
Share on other sites

Sformulowanie ``to przyzwolenie na okrucienstwo`` brzmi troszke jak oskarzenie. Moze to wzbudzac rozne reakcje u odbiorcow, niekoniecznie te, ktore byly pierwotnie zamierzone.

Ludzie z reguly nie lubia czuc sie oskarzani lub kiedy im sie mowi, co maja robic. ``Przyzwolenie na ich los`` brzmi bardziej neutralnie. To jest oczywiscie, tylko moje zdanie, niekoniecznie musze miec racje.

Link to comment
Share on other sites

Na razie jedna uwaga stylistyczna do plakatu moni@:
fragment "zapoznaj się z historią psa skatowanego przez człowieka na stronie..." brzmi tak jakby Ozzy został skatowany na stronie internetowej (zła składnia). Może lepiej "Z historią psa zakatowanego przez człowieka zapoznasz się na stronie..." - coś w tym rodzaju.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aosciak']Plakat w wersji 6 zostal poprawiony przez dodanie zdanie z informacja o petycji!! Czekam na zatwierdzenie ostatcznej wersji tekstu na plakat!!
[B]Imbir1 - jak masz dostep do fotek w pwlnej rozdzielczosci to podeslij mi na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] (chodzi mi glownie o fotke w aucie uzyta w projekcie mojego plakatu)[/B]

[B][IMG]http://nero.mediazone.pl/plakat6.jpg[/IMG][/B]

[/quote]

Caly akapit trzeb brac pod uwage;

[B]Nie odwracaj wzroku[/B]
[B]od maltretowanych zwierząt.[/B]

[B]Twoja obojetnosc to [/B]
[B]przyzwolenie na okrucieństwo.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moni@']mi się spodobał ale:
- ktoś powiedział, że chciał zrobić w jednym kolorze żeby zmniejszyć koszty - a logo? Przecież można zrobić jak ten drugi + czerwony (to nadal dla drukarni są tylko dwa kolory) Logo EMIR będzie dookoła miało czerwoną ramkę natomiast środek szary (no bo niebieski już w tym wypadku byłby trzecim kolorem)
- [B]ulotki powinny mieć taką samą szatę graficzną[/B], ponowiony tekst z plakatu + więcej. Ulotkę można przeczytać na spokojnie - a plakat rzuci się w oczy na ulicy i ludzie zainteresują się ulotką - będą chcieli wiedzieć o co tak naprawdę chodzi.
- [U]tak naprawdę to nie rozumiem co ma ten plakat wnosić[/U]... Nie wiem do czego on nawołuje a przecież to jest ważne.

- najbardziej rzucające się kolory (udowodnione marketingowo w reklamie) to czerwony i żółty (zwróćcie uwagę jakie kolory mają etykiety w skelpach z "suer ceną" lub "promocją") czerwony i czarny również! (tematycznie czarny jest nawet wskazany) Poza tym napisy białe na czarnym dobrze się odbijają.

Nie rozumiem zarzutu do drukarni nie nowoczesnej z dziwnymi maszynami (nie pamiętam dokładnie jak to ktoś ujął) Wszyscy się zachwycają drukami laserowych drukarek ale uważajcie na cenę. Tradycyjny Offser to zawsze offset a laserówkami robi się przeważnie małe nakłady. BO chyba po to kombinujemy dwa kolory żeby było taniej i móc więcej wydrukować (metodą offsetową oczywiście).[/quote]
tu akurat nie masz racji, dwa kolory, poza czarno-białym to juz jest full kolor i płaci się jak za kolorowe.
A co do drukarni to druk cyfrowy wielkoformatowy na laserówkach jest tańszy bo odpada całośc przygotowania do druku, czyli naświetlanie, klisze itp.
Aościak jak będzie juz wersja końcowa to trzeba "skrzywić" fonty, ale chyba to wiesz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksiedwa']tu akurat nie masz racji, dwa kolory, poza czarno-białym to juz jest full kolor i płaci się jak za kolorowe.
A co do drukarni to druk cyfrowy wielkoformatowy na laserówkach jest tańszy bo odpada całośc przygotowania do druku, czyli naświetlanie, klisze itp.
Aościak jak będzie juz wersja końcowa to trzeba "skrzywić" fonty, ale chyba to wiesz?[/quote]

po 1 - kolor czarny + kolor: czerwony, zielony, różowy i Bóg wie jaki jeszcze = dwa kolory = dwie klisze. Czyli jeśli np mielibyśmy uprościć mój projekt to wyobraź sobie wszystko w szarościach i czerwony zostaje czerwonym, to na zamówieniu masz [U]plakat A2 2+0[/U]
po 2 - gdybym nie miała możliwości szybkiego wysłania FTP pliku do naświetlenia nie zgłaszałabym się do pomocy. Gdybyś czytała/czytał dokładnie wiedziałbyś/ałabyś że rozesłać można jeden plik do różnych naświetlarni - drukarnia lub chętny z dogo dostarcza do druku, naświetlają na płytach offsetowych, drukują, przycinają i gotowe.
po 3 - z tą zamianą na krzywe to już chyba złośliwie piszesz. Gdybym się nie znała nie zabierałabym głosu.

Widzę że zamiast wziąć się za robotę zrobiło się tu prześciganie w pomysłach jakby był to jakiś konkurs. My mamy sobie pomóc. Jeśli jesteś zwolennikiem laserówek - proszę bardzo. Ale wszyscy chcieliby chyba wiedzieć na co poszły pieniądze i czy nie szło taniej.

Link to comment
Share on other sites

Każde drukowanie w kolorze podnosi cenę, nie jest ważne ile klisz. Jeśli czarno-białe to jedna klisza a jeśli dochodzi kolor, nawet jeden to dochodzi mycie maszyny.
Wyobraź sobie, że wiem jak przygotowuje i wysyła się plik do naświetlarni i jak to działa. Niestety "stare" offsetowe drukarnie często mają tylko maszyny drukarskie a naświetlać trzeba "na mieście"
Gdybyś Ty czytała uważnie to zauważyła byś, że uwaga o "krzywych" jest do Andrzeja :D
A co do prześcigania w pomysłach to nigdzie nie jest napisane, że mamy wybrać pierwszą wersję jaka się pojawiła i już. Tu nie chodzi o konkurs tylko o wybranie najlepszej wersji.
A jeśli chodzi o laserówki to są tańsze.

Link to comment
Share on other sites

nie gniewajcie się,że wtrącę swoje trzy grosze - wydaje mi się,że pierwsze zdanie plakatu - psie serce pękło z bólu - zamazuje problem.Ci,którzy śledzą wątek Ozzego,wiedzą o co chodzi,ale plakat powinien trafić także do tych,którzy nie znają sprawy.Gdybym nie wiedziała o czym mowa,mogłabym to zdanie zrozumieć np tak,że pies został porzucony i pękło mu serce z żalu.Tekst tak dobrze wypunktowany - kolor i czcionka - powinien być dobitniejszy,może np -" bestialsko zatłuczony" lub " bestialsko zamordowany - zabity"? Pamiętajcie,że ludzie często czytają tylko tytuły,coś musi ich przyciągnąć,żeby chcieli czytać dalej

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][COLOR=black]O boże! I po co to! Może jeszcze film o nim zrobicie i puścicie go w USA![/COLOR]
[COLOR=black]Albo jeszcze lepszy pomysł! Weście zróbcie reklamę w telewizji![/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Zresztą to jest zaśmiecanie środowiska takimi plakatami![/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Może zajmijcie się lepiej swoimi pociechami a nie wymyślaniem kolejnych głupot na forum! [/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]Wy tak szuru buru o Ozzym którego sprawom już się zajeły odpowiednie organy! A tu cierpi kolejny piesek a pani co go znalazła nie wie co z nim zrobić! A prawdopodobnie był bity![/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black][URL="http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?t=105006"][COLOR=#800080]http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?t=105006[/COLOR][/URL][/COLOR]
[COLOR=black] [/COLOR]
[COLOR=black]A jak już drukować ulotkę to może nie wskazującą na konkretna sprawę Ozzego! A można by było by wasz pomysł z ulotkami przekształcić w coś co by nie tylko pomogło jednej sprawie a zorganizowało by ogólno polską akcję przeciwko znęcania się nad zwierzętami. Można by było by się skusić o zorganizowanie czegoś takiego jak Towarzystwo Pomocy Zwierzętom nad którymi się znęca Właściciel! Towarzystwo miało by pełnić funkcję Informacyjno i działającom przeciwko biciu Zwierząt i mordowaniu. Można by było zawiązać Prawnie taką organizacje! Każdy kto by chciał przyłączyć się był by przyjmowany każdy pełnił by jakaś funkcje oczywiście wstęp do takiej organizacji był by możliwy za uiszczeniem pewnej składki która by była wykorzystywana do środków na działania naszej organizacji! [/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana][B]Boksiedwa piszesz:[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]"tu akurat nie masz racji, [U]dwa kolory, poza czarno-białym to juz jest full kolor[/U] i płaci się jak za kolorowe.[/FONT][/COLOR]


[COLOR=black][FONT=Verdana][B]Potem piszesz:[/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Każde drukowanie w kolorze podnosi cenę, nie jest ważne ile klisz. [U]Jeśli czarno-białe to jedna klisza a jeśli dochodzi kolor, nawet jeden to dochodzi mycie maszyny[/U].[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Mówimy o tym samym tylko inaczej ujmując. I nie [B]czarno-biały[/B] tylko [B]czarny[/B] skoro rozmawiamy profesjonalnie. Nie mamy się sprzeczać tylko wyjaśnić tym, co się nie znają. Druk w kolorach czarnym i szarym to dla drukarni [U]jeden[/U]. Do tego może dojść drugi dowolny - to będzie już [U]drugi.[/U] Jeśli robimy w kolorach, to znaczy że drukuje się w czterech i wtedy kolorystyka dowolna (wyjątkiem jest złoty, srebrny i kolory co dają po oczach)[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][B]Oraz piszesz:[/B][/FONT][/COLOR]
[FONT=Verdana][COLOR=black]„Niestety "stare" offsetowe drukarnie często mają tylko maszyny drukarskie a naświetlać trzeba "na mieście"[/COLOR][/FONT]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Owszem, rzadko która drukarnia ma naświetlarkę (ja bym dawno kupiła ale nie mam już na to miejsca i wolałam umieścić maszynę do sztancowania). Zlecam naświetlarni w Lubinie lub Warszawie i klisze mam na drugi dzień u siebie - więc nie rozumiem problemu. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jeśli już tak odbiegamy od tematu - mogę to wydrukować w swojej firmie ale pracownik wróci z urlopu pod koniec tygodnia (pisaliście że zależy Wam na czasie dlatego nie wychodzę przed szereg).[/FONT][/COLOR]
A lubię dotrzymywać słowa dlatego siedziałam cicho.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za uwagi ale nie będę sukcesywnie poprawiać, ponieważ pracuję i - wybaczcie - nie mam czasu (licżę na zrozumienie). Projekt zrobiłam szybciutko wg swojego zdania.
Jeśli będzie Wam odpowiadał zastosuję się do wszystkich uwag i poprawię.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.ermad.com.pl/polig/MOJE/plakatm.jpg[/IMG]

Parę uwag ;)
1. "Nie pozwól im cierpieć... itd." Trochę mało konkretne. Komu nie pozwól? Z wcześniejszej części nie wynika, że chodzi o zwierzęta. Może "Nie pozwól zwierzętom cierpieć"?
2. "Obojętność to przyzwolenie" - j.w. Przyzwolenie na co?
3. Za mało nacisku na konkretny przypadek Ozzy'ego. Przydałoby się zdanie: "Ozzy został zakatowany przez swoich opiekunów" (lub coś w tym rodzaju).
4. Zrezygnowałabym z "Nie bądź obojętny".
5. Troszkę zmieniłabym kolejność zdań.
Ozzy został zakatowany...
Miał być bezpieczny...
Nie pozwól zwierzętom cierpieć...
I dalaj tak jak jest.
6. Dwuznaczność w zdaniu "Zapoznaj się..." (pisałam o tym wcześniej).

Link to comment
Share on other sites

A jak już drukować ulotkę to może nie wskazującą na konkretna sprawę Ozzego! A można by było by wasz pomysł z ulotkami przekształcić w coś co by nie tylko pomogło jednej sprawie a zorganizowało by ogólno polską akcję przeciwko znęcania się nad zwierzętami. Można by było by się skusić o zorganizowanie czegoś takiego jak Towarzystwo Pomocy Zwierzętom nad którymi się znęca Właściciel! Towarzystwo miało by pełnić funkcję Informacyjno i działającom przeciwko biciu Zwierząt i mordowaniu. Można by było zawiązać Prawnie taką organizacje! Każdy kto by chciał przyłączyć się był by przyjmowany każdy pełnił by jakaś funkcje oczywiście wstęp do takiej organizacji był by możliwy za uiszczeniem pewnej składki która by była wykorzystywana do środków na działania naszej organizacji!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='voltman31']A jak już drukować ulotkę to może nie wskazującą na konkretna sprawę Ozzego! A można by było by wasz pomysł z ulotkami przekształcić w coś co by nie tylko pomogło jednej sprawie a zorganizowało by ogólno polską akcję przeciwko znęcania się nad zwierzętami. Można by było by się skusić o zorganizowanie czegoś takiego jak Towarzystwo Pomocy Zwierzętom nad którymi się znęca Właściciel! Towarzystwo miało by pełnić funkcję Informacyjno i działającom przeciwko biciu Zwierząt i mordowaniu. Można by było zawiązać Prawnie taką organizacje! Każdy kto by chciał przyłączyć się był by przyjmowany każdy pełnił by jakaś funkcje oczywiście wstęp do takiej organizacji był by możliwy za uiszczeniem pewnej składki która by była wykorzystywana do środków na działania naszej organizacji![/quote]

dobry pomysł - jestem za. Mogłoby to być bardziej uniwersalne a Ozzy symbolem znęcania się nad zwierzętami (i jeto smutna historia jako przestroga)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...