Jump to content
Dogomania

Ozzy,wątek dotyczący ulotek, plakatów informacyjnych


Asior

Recommended Posts

  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Adria - plakat ma wstrząsnąć, ale nie można wykraczać poza granice zdrowego rozsądku. Możemy przedstawić fakty, bez wymyślania zbędnych rzeczy.

ps. zamiast "[COLOR=black][FONT=Verdana]Spotkały go jedynie ból, strach i śmierć w straszliwych męczarniach.
Zginął z rąk człowieka - jednego z nas..."[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Dałbym hasło:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]"Miał być bezpieczny - był strach[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] Miał być kochany - był ból[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] Miał mieć przyjaciela - był kat..."[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']
[COLOR=black][FONT=Verdana]Dałbym hasło:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]"Miał być bezpieczny - był strach[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] Miał być kochany - był ból[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana] Miał mieć przyjaciela - był kat..."[/FONT][/COLOR][/quote]

To jest dobre. Na początku, pod tytułem, przed właściwym tekstem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']No to tak:
[IMG]http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/inne/images/3.gif[/IMG]

A co do tła, to może macie jakieś propozycje?[/quote]
Może usuń to pierwsze zdanie Ozzy szukał pomocy.
A tak kolejne tak:
Miał być bezpieczny... był strach, itd.

Każde w jednym wersie.

I zdjęcia większe.

Link to comment
Share on other sites

Pamietajcie o jednym ważnym aspekcie - jeśli to ma iść do druku to zdjęcia muszą byc w duzej rozdzielczości - przynajmniej 300 dpi bo mniej to wyjdą z rastrem i rozmyte. Troche to tez zależy od jakości papieru, na którym będzie robiony plakat. Jeśli na dobrym to minimum 300 dpi a na gazetowym wystarczy 150. Nie mozna więc wykorzystać fotek zamieszczonych na dogo, tylko autor zdjęć musi je podesłac osobie robiącej plakat w takiej rozdzielczości jak są z aparatu.

Wpadł mi też do głowy taki tekst:

[B]Człowiek to brzmi dumnie.....[/B]
[B]ale czy na pewno?[/B]

[B]Ozzy zaufał człowiekowi, chciał być czyimś wiernym przyjacielem,[/B]
[B]niestety zapłatą za przyjaźń był ból i cierpienie.[/B]

[B]W takich momentach wstydzę się, że jestem człowiekiem….. [/B]

[B]Nie bądźmy obojętni na cierpienie zwierząt.[/B]
[B]Zwierze nie jest rzeczą, to żywa istota,[/B]
[B]która czuje i cierpi tak jak my.[/B]


może przyda sie na ulotki?

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że warto się zastanowić nad zakończeniem i hasłem przewodnim :) Nad tym, czy plakat ma opowiedziec tylko historię Ozziego czy może ta tragedia ma być przykładem i wstępem zarazem do dalszych poczynań. Skoro chodzi nam o zbieranie podpisów pod konkretną petycją to plakat ten nie powinien być tylko opowiastką.

Druga sprawa jest taka, że większość ludzi, nawet tych, którzy mają psy
pomyśli sobie: "zajmją się zwierzakami a tu dzieci się zabijają, głodują itp..."

Dlatego wydaje mi się, że hasło: "zwierze cierpi jak człowiek" jest idealne do zapoczątkowania takiej kampanii a zakończenie:
" [FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nie odwracajmy wzroku od cierpiących zwierząt ....[COLOR=black]Twoje dziecko może być nastepną ofiarą zwyrodnialców „ ...hmmm, na mnie zrobiło wrażenie :)[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman]

Myślcie.. ja ide spać :)

[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich po przerwie za ktora przepraszam, ale mielismy przeprowadzke i dwa dni wyjete z zyciorysu :(

Widze ze praca wre, plakaty sa super, do mnie osobiscie najbardziej przemawia chyba ten aosciaka.

Zastanawiam sie tylko nad jedna rzecza - choc moze to byc nie do konca madre zwazywszy na pore i moj stan umyslowy. Ulotki i plakaty maja zachecac ludzi do dzialania. Mamy na nich informacje - nie badz obojetny na los zwierzat. Ale moze warto zasugerowac jakies dzialania, ktorze adresaci ulotek moga podjac? Zeby akcja miala jakis wymierny rezultat? Czy tylko chcemy zwiekszac swiadomosc?

Co do dzialan to nie wiem, moze to byc link do jakiejs strony, moze nawiazanie do petycji (skad mozna pobrac i co z nia zrobic). Zastanawiam sie tez w jaki sposob adresaci ulotek i plakatow mogliby pomoc w KONKRETNEJ SPRAWIE Ozziego przy okazji...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksiedwa']Ela jak dla mnie to raczej zostawic charakter informacyjny, bo ludzie będą się płoszyć jak usłyszą, że coś się od nich wymaga, cos musza zrobić itp. Z naszym społeczeństwem to będzie trudne, jeszcze chyba za wcześnie.[/quote]

Ale ja wlasnie chce informowac, ale w sposob tez troszke bardziej ukierunkowany. Zeby ktos kto chce pomoc a nie wie jak mial jakies wskazowki od czego zaczac. Troche boje sie ze jak bedzie mial samo haslo to niczego nie zrobi :( Moze przynajmniej jakies linki do jakichs stron?

Link to comment
Share on other sites

w plakacie powinny dominowac elementy graficzne ,,rzucajace sie w oczy,, przyciagajace wzrok i taki projekt zaprezentowala dziewczyna-o nicku...zaraz sprawdze mozna tylko zmodyfikowac o ten ostatni krotki tekst
ostatni projekt nie ma nic wspolnego z plakatem-kilka malych zdjec-totalnie dekoncentruje...i nie ma wymowy
plakat to nie afisz
przepraszam jesli KOGOS urazilam
zapraszam do muzeum plakatu w WILANOWIE:lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak chodzi o przeżroczystość to robiłem w photoshopie, a rozmazane są bo niestety nie dysponowałem większymi zdięciami, niż te małe z dgm. A plakatu bym z takimi nie robił ;)


[quote name='Agama']w plakacie powinny dominowac elementy graficzne ,,rzucajace sie w oczy,, przyciagajace wzrok i taki projekt zaprezentowala dziewczyna-o nicku...zaraz sprawdze mozna tylko zmodyfikowac o ten ostatni krotki tekst
ostatni projekt nie ma nic wspolnego z plakatem-kilka malych zdjec-totalnie dekoncentruje...i nie ma wymowy
plakat to nie afisz
przepraszam jesli KOGOS urazilam
zapraszam do muzeum plakatu w WILANOWIE:lol:[/quote]

Tyle, żę plakat ma być z czarno białymi zdięciami ze względu na koszty, i ja to wziąłem pod uwage ;)


bez tła:
[IMG]http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/inne/images/6.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']Jak chodzi o przeżroczystość to robiłem w photoshopie, a rozmazane są bo niestety nie dysponowałem większymi zdięciami, niż te małe z dgm. A plakatu bym z takimi nie robił ;)
Tyle, żę plakat ma być z czarno białymi zdięciami ze względu na koszty, i ja to wziąłem pod uwage ;)[/quote]
czy czarno białe czy kolor to rozdzielczośc musi być tak jak napisałam wcześnie w zależności od papieru na jakim to pójdzie od 150 - 300 dpi czyli musisz dostac oryginalne foty. I nie deklaruj koloru black & white tylko greyscale.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='boksiedwa']czy czarno białe czy kolor to rozdzielczośc musi być tak jak napisałam wcześnie w zależności od papieru na jakim to pójdzie od 150 - 300 dpi czyli musisz dostac oryginalne foty. I nie deklaruj koloru black & white tylko greyscale.[/quote]
to ja tylko dodam, ze bezpiecznie jest 300 dpi (zmniejszyc mozna zawsze) no i wynik zapisac jako *.tiff a nie .jpg.

(nie, nie jestem dtp-owcem, jestem matematykiem ;) )

pzdr
GreenEvil

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...