Jump to content
Dogomania

Ozzy,wątek dotyczący ulotek, plakatów informacyjnych


Asior

Recommended Posts

Palma ten plakat jest mało przejrzyty, napisy nie wyraźne a tło zbyt mocne. Mogło by byc cos w tym stylu, tylko z tłem bardziej rozmytym.
Czy ktos juz wymyslił jakis tekst? bo sam plakat zrobić mogę, ale w pisaniu to raczej nie jestem zbyt dobra.
A logo może dać z dogomanii? niektórzy maja takie z łapką w podpisie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeżeli mogę sie troszke wtroncić , nie umieszczajcie tylko zdjęcia jego po smierci bo wielu ludzi nie doczyta plakatu do końca , dużo ludzi widząc drastyczne zdjęcia poprostu odwraca głowę

szukacie czegos nowego... a ja własnie w waszych podpisach widziałam śliczny banerek oto on
[IMG]http://images4.fotosik.pl/99/d0067d4612052397.jpg[/IMG]

senetencja jest rewelacyjna , łapiąca za serce a o to chyba chodzi

sorki jeżeli kogos uraziłam... jak znajde czas to pobawię saie w obrabianie zdjatek i pokaże o co mi chodzi

Link to comment
Share on other sites

A tutaj taka streszczona, okrojona wersja moich przemyśleń:

[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=4]Zabicie psa – niska szkodliwość społeczna czynu???? Zabicie, zamordowanie, zakatowanie istoty, która nam ufa, która świata poza nami nie widzi, która jest w stanie zrobić dla nas wszystko...[/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=4]Zrobić więcej niż człowiek jest w stanie zrobić dla innego człowieka...[/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=4]Zabicie psa, któremu miało się zapewnić miłość, dożywotnią opiekę i przyjaźń...[/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=4]Zabicie psa, który ufnie patrzył nam w oczy, „częstował” swoją łapką, chodził za nami-ludźmi wiernie...[/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
Ozzy nam zaufał... i... został bestialsko zamordowany przez istotę lub istoty, które nazywa się człowiekiem...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Chyba istoty te nie zasługują na to miano...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Miał znaleźć kochający dom, ludzkiego Przyjaciela i opiekuna do końca swego psiego życia...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Znalazł, cierpienie, ból i nienawiść...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak potwierdzają wyniki sekcji Jego zwłok został bestialsko zakatowany...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Liczne obrażenia wewnętrzne, krwotoki podskórne, śmierć w wyniku szoku pourazowego...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak ten pies musiał cierpieć...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czy zasługujemy na miano ludzi???? Obejrzyjmy się wokół siebie, dostrzeżmy zło, które wyrządzamy zwierzętom..[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zwierzętom, które nigdy nas nie zawiodą, są zawsze z nami, zawsze nas kochają, nawet jak nie doznają z naszej strony ciepłych uczuć...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pomóżmy im, nie pozwólmy na złe ich traktowane, ONE CZUJĄ...[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']A tutaj taka streszczona, okrojona wersja moich przemyśleń:

[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=4]Zabicie psa – niska szkodliwość społeczna czynu???? Zabicie, zamordowanie, zakatowanie istoty, która nam ufa, która świata poza nami nie widzi, która jest w stanie zrobić dla nas wszystko...[/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=4]Zrobić więcej niż człowiek jest w stanie zrobić dla innego człowieka...[/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=4]Zabicie psa, któremu miało się zapewnić miłość, dożywotnią opiekę i przyjaźń...[/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
[/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=4]Zabicie psa, który ufnie patrzył nam w oczy, „częstował” swoją łapką, chodził za nami-ludźmi wiernie...[/SIZE][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]
Ozzy nam zaufał... i... został bestialsko zamordowany przez istotę lub istoty, które nazywa się człowiekiem...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Chyba istoty te nie zasługują na to miano...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Miał znaleźć kochający dom, ludzkiego Przyjaciela i opiekuna do końca swego psiego życia...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Znalazł, cierpienie, ból i nienawiść...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak potwierdzają wyniki sekcji Jego zwłok został bestialsko zakatowany...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Liczne obrażenia wewnętrzne, krwotoki podskórne, śmierć w wyniku szoku pourazowego...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak ten pies musiał cierpieć...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czy zasługujemy na miano ludzi???? Obejrzyjmy się wokół siebie, dostrzeżmy zło, które wyrządzamy zwierzętom..[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zwierzętom, które nigdy nas nie zawiodą, są zawsze z nami, zawsze nas kochają, nawet jak nie doznają z naszej strony ciepłych uczuć...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pomóżmy im, nie pozwólmy na złe ich traktowane, ONE CZUJĄ...[/FONT][/COLOR][/quote]
Kacha, wydaje mi się, że ten tekst jest za długi jak na plakat. Większości ludziom nie będzie się chciało dobrnąć do końca (niestety żyjemy w społeczeństwie analfabetów).
Wystarczyłoby z 10 zdań - dość krótkich, za to przykuwających uwagę i niosących jak najwięcej treści. Na początek na przykład coś takiego:

Ozzy miał dostać swoją drugą szansę.
Spotkały go jedynie ból, strach i śmierć w straszliwych męczarniach.

I na temat Ozzy'ego tylko tyle bym dała. Potem już tylko rozwinięcie - nie pozwólmy zwierzętom cierpieć, itd.

Na plakacie koniecznie powinno się znaleźć zdjęcie, na którym Ozzy podaje łapę - jest takie wruszające i wymowne...

Link to comment
Share on other sites

[B][U]Kochani nie chce was poganiać ale tekst musi być najpóźniej do jutra a projekt plakatu najpóżniej do poniedziałku. Innaczej akcja nie ruszy. [/U][/B]

Razem z Imbir ustaliłyśmy pewne kwestie, które są zaakceptowane przez Medara.
1. Kolorystyka plakatu: Plakat musi być widoczny a najbardziej rzucająca sie w oczy sekwencja kolorów to czerń-biel-czerwień(np. białe tło, czarne litery, czerwone szczegóły typu duże czerwone hasło)
2. Co do ulotek to zostaną podane ich wzory(w formacie A5), które trzeba będzie wydrukować na własny rachunek i roznieść również na własny rachunek.
3. Plakaty będą najprawdopodobniej miały format A2 i zostana wydrukowane w jednym miejscu a następnie rozesłane do koordynatorów w miastach(to wyjdzie taniej). Z uwagi na fakt, ze plakatów bedzie stosunkowo mało(koszty) zostaną one rozwieszone tylko w:
a) Sklepach zoologicznych
b) Gabinetach weterynaryjnych
c) Budynkach głownych wydziałów uczelni wyższych(nie w każdej katedrze)
d) schroniskach dla zwierząt
We wszystkich inych miejscach(mniejszych gabinetach wet, małych osiedlowych sklepach zoo, szkołach) umieścimy ulotki. W gre wchodzi kilka tysięcy miejsc - nie stać nas na kilka tysięcy plakatów, stąd pomysł z ulotkami.
4. Na projektach plakatów należy umiescic:
- Logo fundacji Emir + adres strony int.
- Logo Dogomanii + adres strony int.
- Kontakt z fundacją Emir

[B][U]Czekamy na wasze propozycje!!![/U][/B]

Link to comment
Share on other sites

No to skracam jak się da:

[COLOR=black][FONT=Verdana]Ozzy miał dostać swoją drugą szansę.
Spotkały go jedynie ból, strach i śmierć w straszliwych męczarniach.
Zaufał... i... został bestialsko zamordowany przez istotę lub istoty, które nazywa się człowiekiem...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Miał znaleźć kochający dom, ludzkiego Przyjaciela i opiekuna do końca swego psiego życia...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Znalazł, cierpienie, ból i nienawiść...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak potwierdzają wyniki sekcji Jego zwłok został bestialsko zakatowany...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Liczne obrażenia wewnętrzne, krwotoki podskórne, śmierć w wyniku szoku pourazowego...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak ten pies musiał cierpieć????... I to dzięki nam, ludziom...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czy zasługujemy na to miano???? Obejrzyjmy się wokół siebie, dostrzeżmy zło, które wyrządzamy zwierzętom..[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Zwierzętom, które nigdy nas nie zawiodą, są zawsze z nami, zawsze nas kochają, nawet jak nie doznają z naszej strony ciepłych uczuć...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pomóżmy im, nie pozwólmy na złe ich traktowane, ONE CZUJĄ...[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Mi się osobiście tekst bardzo podba, nie jest tak długi jak potrzeba propozycja.

Jak już mówiłam, zgłaszam się do pomocy w Gdańsku oraz sądze, iż moja kolerzanka może pomóc na terenie Nowego Dworu Gdańskiego.
gg:3543438
e-meil: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
PS. Kto koordynuje prace na terenie Trójmiasta?
Pozdrawiam;
Natalia

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Ozzy miał dostać swoją drugą szansę.
Spotkały go jedynie ból, strach i śmierć w straszliwych męczarniach.
[/FONT][/COLOR]Sekcja zwłok wykazała, że został [COLOR=black][FONT=Verdana]bestialsko zakatowany...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak bardzo musiał cierpieć? I to przez człowieka - jednego z nas...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czy zasługujemy na to miano?
Nie odwracajmy wzroku od cierpiących zwierząt![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]One nigdy nas nie zawiodą. Są zawsze z nami, zawsze nas kochają - nawet jeśli nie odwzajemniamy się tym samym.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pomóżmy im, nie pozwólmy ich źle traktować! ONE CZUJĄ...[/FONT][/COLOR]

Pozwoliłam sobie jeszcze ciutkę skrócić i zredagować :oops:
Co Wy na tę wersję?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot'][COLOR=black][FONT=Verdana]Ozzy miał dostać swoją drugą szansę.
Spotkały go jedynie ból, strach i śmierć w straszliwych męczarniach.
[/FONT][/COLOR]Sekcja zwłok wykazała, że został [COLOR=black][FONT=Verdana]bestialsko zakatowany...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak bardzo musiał cierpieć? I to przez człowieka - jednego z nas...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czy zasługujemy na to miano?
Nie odwracajmy wzroku od cierpiących zwierząt![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]One nigdy nas nie zawiodą. Są zawsze z nami, zawsze nas kochają - nawet jeśli nie odwzajemniamy się tym samym.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pomóżmy im, nie pozwólmy ich źle traktować! ONE CZUJĄ...[/FONT][/COLOR]

Pozwoliłam sobie jeszcze ciutkę skrócić i zredagować :oops:
Co Wy na tę wersję?[/quote]

Mi się podoba ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']No to fajnie :lol:
Pomyślałam jeszcze, że można dodać coś o psim sercu pełnym miłości, które pękło z bólu, ale nie wiem, czy nie będzie to zbyt patetyczne...[/quote]

Ozzy miał dostać swoją drugą szansę.
Spotkały go jedynie ból, strach i śmierć w straszliwych męczarniach.
Sekcja zwłok wykazała, że został [COLOR=black][FONT=Verdana]bestialsko zakatowany, Jego serce przestało bić w wyniku szoku pourazowego, Jego psie serce przepełnione miłością...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak bardzo musiał cierpieć? I to przez człowieka - jednego z nas...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czy zasługujemy na to miano?
Nie odwracajmy wzroku od cierpiących zwierząt![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]One nigdy nas nie zawiodą. Są zawsze z nami, zawsze nas kochają - nawet jeśli nie odwzajemniamy się tym samym.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pomóżmy im, nie pozwólmy ich źle traktować! ONE CZUJĄ...[/FONT][/COLOR]


No to tak troszkę patetycznie zmieniłam ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']A więc taka jest moja propozycja (Oczywiście to jest projekt roboczy)
[IMG]http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/inne/images/projekt.gif[/IMG]


Z tym, że trzeba by zrobić jakieś porządne logo które rzucałoby się w oczy, i zdięcia - reszta spokojniejsza żeby nie raziło jak się czyta. I trzeba by wybrać format i go przekształcić. Ale to taki ogólny zarys gdzie co powinno być (oczywiście wg. mojej opini)

Co o tym myślicie?[/quote]

I jeszcze podoba mi się to tło...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']No to fajnie :lol:
Pomyślałam jeszcze, że można dodać coś o psim sercu pełnym miłości, które pękło z bólu, ale nie wiem, czy nie będzie to zbyt patetyczne...[/quote]

Można dodac i jeszcze wtącić: Nie pozwólmy, żeby to spotkało inne psy. albo Zasłużmy na bycie "człowiekiem" albo coś w tym rodzaju.

Link to comment
Share on other sites

A może dajmy ten motyw z sercem wstawmy w tytule?


[CENTER][B]PSIE SERCE PĘKŁO Z BÓLU[/B]
[/CENTER]

Ozzy miał dostać swoją drugą szansę.
Spotkały go jedynie ból, strach i śmierć w straszliwych męczarniach.
Sekcja zwłok wykazała, że został [COLOR=black][FONT=Verdana]bestialsko zakatowany.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak bardzo musiał cierpieć? I to przez człowieka - jednego z nas...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czy zasługujemy na to miano?
Nie odwracajmy wzroku od cierpiących zwierząt! [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]One nigdy nas nie zawiodą. [I]Zawsze ufne, wierne, pełne miłości - nawet jeśli nie odwzajemniamy się tym samym.[/I][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pomóżmy im, nie pozwólmy ich źle traktować! ONE CZUJĄ...

Kursywą zaznaczyłam jeszcze drobną zmianę.
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']A może dajmy ten motyw z sercem wstawmy w tytule?


[CENTER][B]PSIE SERCE PĘKŁO Z BÓLU[/B][/CENTER]


Ozzy miał dostać swoją drugą szansę.
Spotkały go jedynie ból, strach i śmierć w straszliwych męczarniach.
Sekcja zwłok wykazała, że został [COLOR=black][FONT=Verdana]bestialsko zakatowany.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak bardzo musiał cierpieć? I to przez człowieka - jednego z nas...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czy zasługujemy na to miano?
Nie odwracajmy wzroku od cierpiących zwierząt! [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]One nigdy nas nie zawiodą. Są zawsze z nami, zawsze nas kochają - nawet jeśli nie odwzajemniamy się tym samym.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pomóżmy im, nie pozwólmy ich źle traktować! ONE CZUJĄ...[/FONT][/COLOR][/quote]

A jakby to tak zrobić na tle kolorów Emira i dodać jeszcze rozrywane serce????
Ciekawe czy Emir się zgodzi????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kacha_wawa']A jakby to tak zrobić na tle kolorów Emira i dodać jeszcze rozrywane serce????
[/quote]
Chyba ciut za dużo byłoby tego patosu ;)
Proponuję dać tylko jedno zdjęcie - ale najbardziej chwytające za serce - to, na którym podając łapę, prosi o pomoc. Najlepiej między tytułem a tekstem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alanowak']POnawiam swoje pytanie o Bytom, halo, czy ktos moze na PW napisac mi co liczy sie w organizacje akcji??? tylko wywieszenie plakatow czy cos jescze??? ile wydruk plakatu kosztuje???[/quote]

Prosze czytać wątek, w nim jest dużo informacji.
Chodzi o koordynacje akcji, odebranie plakatów i ich rozwieszanie.

Co do kolorów to fundacja ma dość cukierkowe kolory a to w końcu ma prowokować a nie bawić.
Jedno zdjecie rzeczywiscie wystarczy ale musicie pamiętać, ze będzie ono czarno-białe(plakaty z kolorowymi zdjęciami kosztują majątek).

Link to comment
Share on other sites

[CENTER] [LEFT]Jeszcze takie drobne popraweczki (wstawiam kursywą).
[/LEFT]
[B]
PSIE SERCE PĘKŁO Z BÓLU[/B]
[/CENTER]

Ozzy miał dostać swoją drugą szansę.
Spotkały go jedynie ból, strach i śmierć w straszliwych męczarniach.
Sekcja zwłok wykazała, że został [COLOR=black][FONT=Verdana]bestialsko zakatowany.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak bardzo musiał cierpieć? I to przez człowieka - jednego z nas...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czy zasługujemy na to miano?
Nie odwracajmy wzroku od [I]maltretowanych[/I] zwierząt! [I]Nasza obojętność to przyzwolenie na ich los! [/I][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]One nigdy nas nie zawiodą. [I]Zawsze ufne, wierne, pełne miłości - nawet jeśli nie odwzajemniamy się tym samym.[/I][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pomóżmy im, nie pozwólmy ich źle traktować! ONE CZUJĄ...[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...