Jump to content
Dogomania

Ozzy,wątek dotyczący ulotek, plakatów informacyjnych


Asior

Recommended Posts

Warszwa - jeśli to nie będą duże koszty to jestem gotowa do pomocy....W mojej szkole moge pozbierać petycje (nie jestem pełnoletnie ;) ) na osiedlu powrzucać ulotki do skrzynek i plakaty na mieście porozwieszać (brałam juz udzial w takich akcjach)

kontakt na e-mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] prosze o kontak jeśli wszystko będzie już gotowe

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 692
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Mrzewinska

Moje propozycje ulotek:

1.
Golden Ozzy prosil ludzi o ratunek
(fotka Ozzyego podajacego lape)
Golden Ozzy umieral katowany przez czlowieka
(fotka po wyjeciu psa z worka)
Tekst wiekszymi literami pod tym
Pomóż ratowac zwierzeta - i tu link na dogo, psy w potrzebie
2.
Tekst duzymi literami
Zwierzę cierpi jak czlowiek
(pod tym fotka Ozzyego - po smierci)

Golden Ozzy umierał w ciepieniach

i wiekszymi literami
Twoje dziecko może być nastepną ofiarą zwyrodnialców
(i link do historii Ozzyego)

3. Proponuje, o ile Autorka przepieknego wiersza o Ozzym wyrazi zgode, aby dodatkowo wydrukowac w formie ulotki, dolaczyc link do historii psa i wreczac w kazdym azylu przy adopcji. Wydrukowac jako plakat, zawieszac w lecznicach, azylach itp.

O ile projekt apelu znajdzie sie w internecie - dolaczac pod ulotki link do apelu.

Zofia
PS juz sie gubie, komu posylac projekty ulotek, wiec dalam tu. Nikogo w tekscie tych ulotek nie oskarzamy, nie wskazujemy palcem. Piszemy tylko prawde - psa zakatowali ludzie.

Link to comment
Share on other sites

Zadałam pytanie w drukarni odnośnie wydruku plakatów kolorowych formatu A2 (wchodzi w to oprócz projektu: 1) skład do druku, 2) daje się na świecenie, 3)drukarnia drukuje i potem przycina i wykańcza.)
i tak przy:
500szt. – 720zł netto tj. 1,44zł/szt.
1000szt. – 880zł netto tj. 0,88zł/szt.
a przy np. 100 000 plakatów A2 (liczyłam Krede 170g) – 30 000zł netto tj. 0,30zł/szt
są to koszty orientacyjne, przybliżone. Podaje je po to abyśmy mieli jakieś pojęcie o akcji.
Czy myślici, że możnaby zorganizować jakąś zbiórkę, albo pozyskać sponorów?

Hallo, ludzie, ja tu cały czas pisze, gdzie jest koordynator????????

Link to comment
Share on other sites

Na moim blogu jest taki obrazek [URL="http://www.ptys-psy.blog.onet.pl"]www.ptys-psy.blog.onet.pl[/URL] moge go przerobić żeby wyglągał jak ulotka (będzie większy i miał inne napisy) ale niestety nie mam do tego programu (jak narazie kożystam z cienkiej darmowej wersji) i czekam aż mia się ściągnie wtedy będe miał możliwości!!

Link to comment
Share on other sites

NO to teraz moje przemyślenia:

1) Uważam, że można zrobić jedny projekt. Każda dobra drukarnia ma możliwość [U]wysłać i odebrać duży plik elektronicznie przez FTP[/U] - [B]mogę to zrobić jak ulotka będzie zatwierdzona[/B].

2)Poza tym - jeśli chcecie robić dla różnych drukarni - warto zapytać w jakim formacie im przygotować (każda drukarnia ma inną maszynę). Piszę o formacie na matrycę a nie format na gotowo. Wystarczy złapać namiary jaka drukarnia gdzie naświetla i pod każdego z osobna inaczej przygotować - każdemu w formacie prn - gotowe do naświetlenia. Odchodzą wtedy koszty przygotowania.
Jeśli chcecie zrobić plakaty A2 - lepiej najpierw poszukać sponsora. Bo widzę że chcecie robić plakaty w pełnym kolorze (i słusznie) a kreda 170 musi być minimum przy takim dużym formacie.

3) Jeśli zrobić w jednej drukarni to można się potargować o cenę - najlepiej zawsze jak bierze się duży nakład. Takie zlecenie biorą chętniej niż na małe nakłady więc mogą zejść z ceny (papier nie jest drogi, najdroższe zawsze przygotowanie i uruchomienie druku - potem to już leci).

Przede wszystkim trzeba ustalić:
- [B]tekst ulotki[/B] (najważniejsze!) bez tego nie ruszymy z projektem.
- [B]koszty[/B] jakimi byśmy dysponowali,
- i czy [B]drukować w jednym miejscu[/B] i rozsyłać kurierem [B]czy w różnych[/B] drukarniach (chyba bardziej czasaochłonne)
- no i format - ciężko zadowolić wszystkich. A2 jest dobrym formatem ale za to A3 byłoby jeszcze raz tyle za tą samą cenę.

Link to comment
Share on other sites

No moni@ nareszcie ktoś kompetentny, bo ja tu pisze i pisze i nic. O koszty pytałam się teoretycznie aby przedstawić w pełni problem, bo przecież na coś trzeba sie zdecydować, a format A2 to tylko mój pomysł, przykład, jak kto woli. Nie wiem, jakie już zapadły decyzje i ewntualnie w czym można pomóc. Na forum jak narazie koordynatorów brak:shake:

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedno - w Lubinie (czy Lubiniu - jak się odmienia?) jest naświetlarnia StylWeiss z którą kiedyś współpracowałam. Tam mogę puścić plik do naświetlenia a oni zamiast mi odesłać, zostawi świecenia na miejscu. Ktoś to odbierze i da gotowe klisze do drukarni. No i jest to naświetlarnia na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Moje propozycje ulotek:

1.
Golden Ozzy prosil ludzi o ratunek
(fotka Ozzyego podajacego lape)
Golden Ozzy umieral katowany przez czlowieka
(fotka po wyjeciu psa z worka)
Tekst wiekszymi literami pod tym
Pomóż ratowac zwierzeta - i tu link na dogo, psy w potrzebie
2.
Tekst duzymi literami
Zwierzę cierpi jak czlowiek
(pod tym fotka Ozzyego - po smierci)

Golden Ozzy umierał w ciepieniach

[/quote]

Ja tylko w kwestii formalnej. IMHO powtarzanie "golden Ozzy" nie brzmi dobrze. Może wystarczyłoby samo "Ozzy"?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=red]Kochani sooory że mnie nie było, ale od wczoraj od rana nie byłam w stanie wejść na dogo...cały czas pokazywało "nie moze odnaleść serwera" Na fretkorum kilka osób zgłaszała niestety ten sam problem. Jednak teraz się wbiłam i zabieram się za "koordynowanie".[/COLOR]
[COLOR=#ff0000] Jak tylko wróce do domu nadrobie zaległości w czytaniu i zaraz będziemy myśleć nad tekstem. Myśle, ze mozna by było zebrać kilka propozycji i wybrać z nich najlepszą. Zaraz też dzwonię do tej koleżanki zeby zapytać jakie były by koszty druku tych ulotek i dam Wam znac co i jak.[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]Na razie powiedziała ze na poniedziałek dopiero (bo wyjeżdza) zrobi mi kalkulacje cenową na ilość 10 000 sztuk kolorowych ale powiedziała ze taka ilość będzie rzeczywiście w dosyć dobrej cenie.....[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

IMBIR moze jutro cos napisze-kazde slowo musi byc nosnikiem informacji-elaboratow nikt nie bedzie czytal-to tak jak zostala ,,przechlapana,,akcja -rasowy = rodowodowy widzialam plakaty na wystawach-cala strona zapisana drobnym maczkiem-zainteresowania ZERO -ludzie po chwili odchodzili po przeczytaniu zdania...nikogo nie KRYTYKUJE
czy nie wystarczyloby wielka trzcionka napisac ,,kupuj szczeniaka tylko w hodowli nie pod wystawa-sprawdz czy ma stosowne dokumenty-NIE ULEGAJ CHWILOWYM EMOCJOM
przepraszam ze pisze nie na temat:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moni@']2)Poza tym - jeśli chcecie robić dla różnych drukarni - warto zapytać w jakim formacie im przygotować (każda drukarnia ma inną maszynę). Piszę o formacie na matrycę a nie format na gotowo. Wystarczy złapać namiary jaka drukarnia gdzie naświetla i pod każdego z osobna inaczej przygotować - każdemu w formacie prn - gotowe do naświetlenia. Odchodzą wtedy koszty przygotowania.
Jeśli chcecie zrobić plakaty A2 - lepiej najpierw poszukać sponsora. Bo widzę że chcecie robić plakaty w pełnym kolorze (i słusznie) a kreda 170 musi być minimum przy takim dużym formacie. [/quote]

Również myślałam o formacie A2 - plakat bedzie widoczny jednak może lepiej, żeby plakat był mniejszy ale, żeby było ich więcej - więcej plakatów to wiecej miejsc gdzie one będą wisiały czyli wiecej ludzi dowie sie o akcji.

[quote name='moni@']3) Jeśli zrobić w jednej drukarni to można się potargować o cenę - najlepiej zawsze jak bierze się duży nakład. Takie zlecenie biorą chętniej niż na małe nakłady więc mogą zejść z ceny (papier nie jest drogi, najdroższe zawsze przygotowanie i uruchomienie druku - potem to już leci).[/quote]

Tak czy innaczej koszt wyniesie nas ponad 1000 zł. Powinniśmy założyć konto i wpłacać na nie pieniadze(może fundacja użyczy swego konta). Zebranie tej sumy troche potrwa. Ile mamy czasu na ruszenie z tymi plakatami?
Sponsora będzie znaleźć trudno...

[quote name='moni@']Przede wszystkim trzeba ustalić:
- [B]tekst ulotki[/B] (najważniejsze!) bez tego nie ruszymy z projektem.
- [B]koszty[/B] jakimi byśmy dysponowali,
- i czy [B]drukować w jednym miejscu[/B] i rozsyłać kurierem [B]czy w różnych[/B] drukarniach (chyba bardziej czasaochłonne)
- no i format - ciężko zadowolić wszystkich. A2 jest dobrym formatem ale za to A3 byłoby jeszcze raz tyle za tą samą cenę.[/quote]

- Co do tekstu to mam nadzieje, ze dogomaniacy pracują nad tym. To powinno być cos niedługiego ale zmuszającego do przemysleń. Musi tam być link do strony Ozziego, strony fundacji(i logo fundacji) i na dogomanie.
- Co do kosztów to proponuje załozenie konta i zbieranie tam pieniędzy, kiedy uzbiera sie juz konkretna suma, konto sie zamknie.
- Moim zdaniem w jedym miejscu ale naturalnie do wydatków trzeba by było dopisac koszty wysyłki.
- W zwiazku z kosztami ulotek będzie pewnie tylko 500, to znaczy, ze w każdym mieście pula wyniesie 5-10 plakatów więc trzeba ustalić czy rozwieszamy tylko w lecznicach wet i sklepach zoologicznych(ewentualnie schroniskach) czy jeszcze w innych miejscach(plakatów może niewystarczyć)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']ponownie zwracam sie do was z pytaniem czy istnieje wersia angielska historii ozziego, lub czy jest ktos kto moglby dokladnie ze wszystkimi szczegolami przetlumaczyc??

jesli tak to bardzo prosze o kontakt na priv[/quote]

O ile wiem, ktoś tłumaczył na angielski i niemiecki. Nawet czyba wiem kto - dowiem sie czy to juz jest gotowe. a w jakim celu to potrzebujesz?

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='Behemot']Ja tylko w kwestii formalnej. IMHO powtarzanie "golden Ozzy" nie brzmi dobrze. Może wystarczyłoby samo "Ozzy"?[/quote]

Dobra uwaga!
tez zastanawialam sie, czy dac tylko imie, masz racje, lepiej bedzie czytelne - im mniej znakow, tym lepiej zapamietywany tekst

Zofia

Link to comment
Share on other sites

zacznijmy od poczatku czekam na propozycje jakie tresci-marytoryczne powinny byc zawarte w ulotce-latwiej tak dzialac niz w nieskonczona ilosc razy poprawiac tekst-firmy chcace miec reklame produktu taz podaja swoje preferencje-moze znowu zly przyklad ale tak dziala reklama
plakat to osobna sprawa fota i jedno zdanie
czekam

Link to comment
Share on other sites

A więc taka jest moja propozycja (Oczywiście to jest projekt roboczy)
[IMG]http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/inne/images/projekt.gif[/IMG]


Z tym, że trzeba by zrobić jakieś porządne logo które rzucałoby się w oczy, i zdięcia - reszta spokojniejsza żeby nie raziło jak się czyta. I trzeba by wybrać format i go przekształcić. Ale to taki ogólny zarys gdzie co powinno być (oczywiście wg. mojej opini)

Co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anashar']A więc taka jest moja propozycja (Oczywiście to jest projekt roboczy)
[IMG]http://dragon-throne.forall.pl/ozzy/inne/images/projekt.gif[/IMG]


Z tym, że trzeba by zrobić jakieś porządne logo które rzucałoby się w oczy, i zdięcia - reszta spokojniejsza żeby nie raziło jak się czyta. I trzeba by wybrać format i go przekształcić. Ale to taki ogólny zarys gdzie co powinno być (oczywiście wg. mojej opini)

Co o tym myślicie?[/quote]

Świetne .... jeśli będą zdjęcia .... (proszę tu na forum [w linkach]) to zrobię jakieś ładne logo .....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...