Jump to content
Dogomania

Pseudo pod Toruniem!! Potrzebne Domy Tymczasowe!


ilon_n

Recommended Posts

[quote name='jaanna019']Żenujące, wy chyba chcecie zostać sami z tym wszystkim. Na wątek mogą wchodzić tylko osoby, które pomogły?
Ludzie wzięli do siebie psy, będą je utrzymywać i leczyć za swoje, kto będzie występował o zwrot kosztów do właściciela? Organizacja Grzegorza czy każdy prywatnie? Jeśli organizacja to wszystkie faktury muszą być wystawione na organizację. Jak pani Kowalska zamierza w sądzie udowodnić, że paragon ze sklepu to zakupy na psa z pseudo? Nie zapomnijcie trzymać paragonów w lodówce bo przez kilka miesięcy procesu mogą wyblaknąć i stać się nieczytelne. Mieliśmy przypadek amstafa wystawianego do walk, został odebrany czasowo do wyroku, sąd nie orzekła przepadku psa, pies miał wrócić do właściciela mimo tego że był wystawiany w walkach, na szczęście chłop go nie chciał i poszedł do adopcji, sprawa trwała ponad rok.[/QUOTE]

[B][I]My za labki , płacimy ze swoich kont forumowych które mamy. Zreszta na bieżąca zbieramy kase na nie. Nie wiem jak reszta "sobie radzi", ale wiem że niektórym może być ciężko z tym wszystkim, dlatego potrzebna jest tez pomoc finansowa oprócz DT.[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiecie wybaczcie, ale częściowo mnie już ponosi!!! Ludzie ja już was nie rozumiem, przyczepiliście się Ilon jak nie wiem, kobieta dużo zrobiła i ma się jeszcze nasłuchać jak to nie jest źle.Nie no z waszych wypowiedzi wnioskuję że lepiej by było pozostawić i olać te psy, w sumie przynajmniej Ilon nie miała by tylko kłopotu na głowie, ale jednak podjęła się tego i wzięła ten ciężar, nie dała za wygrane i bardzo szybko udało się jej wygrać!!!! A wy tak mieszacie fakty, nie czytacie od początku czy poprostu udajecie że jesteście nie kumaci?! Bo wybaczcie, ale jak od początku nie widzę tu jakiś nie jasności!! Nikt nie był zmuszany na bycie DT szukaliśmy i każdy miał powiedziane co i jak. Ja wzięłam i za żadne koszta zwrotu nie chcę i tak też pisałam na początku, ale jeśli ktoś napisał że nie chce zwrotu kosztów, a teraz jednak by sobie życzył to ma pecha...
Dla nas najważniejsze były darmowe DT bo nikt z nas nie jest organizacją, ani milionerem żeby sponsorować innych, byli tacy co pomoc zaoferowali i pomogli. Więc nie wiem o jakie zwroty wam chodzi?! Te psy, które są w złym stanie zostaną wyleczone za pomocne pieniądze, a za jakiś czas właściciel będzie musiał oddać.
Ale czy ktoś dostał psa w ciężkim stanie i musi go leczyć za swoje pieniądze, a nie tego się spodziewał?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś'][B][I]Ilona od nas wszystkie notatki dostaniesz z opinią weta, mam nadzieję że wygramy! Tym zwierzętom się to należy! [/I][/B][/QUOTE]

Rinuś, dziękuję za przesyłki, czekam na dalsze. Fotki z pseudo poszły na maila. Druga paka z akcji poleci jutro.

Link to comment
Share on other sites

ja mam pytanko w temacie
padlo juz tutaj ale chyba nie było odpowiedzi
faktury za weta i hotel musimy brac na nasza fundacje, zebysmy mogly je placic
jak w takim razie bedzie wygladalo dochodzenie zwrotu kosztow od Stanislawa W.? nie liczymy na to, ze sie uda, ale lepiej miec to od razu wyjasnione, aby pozniej kiedy bedzie juz sprawa w sadzie nie bylo niepotrzebnych nerwow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='havana']ja mam pytanko w temacie
padlo juz tutaj ale chyba nie było odpowiedzi
faktury za weta i hotel musimy brac na nasza fundacje, zebysmy mogly je placic
jak w takim razie bedzie wygladalo dochodzenie zwrotu kosztow od Stanislawa W.? nie liczymy na to, ze sie uda, ale lepiej miec to od razu wyjasnione, aby pozniej kiedy bedzie juz sprawa w sadzie nie bylo niepotrzebnych nerwow[/QUOTE]

Dzięki havana.
Dziś otrzymałam już takie zapytanie od forum SH i Labradorów .. dopytam o szczegóły i jak tylko uzyskam klarowną odpowiedź podam ją na wątku.

Link to comment
Share on other sites

Mam ewentualnie miejsce dla DONa(najlepiej samca).Ze względu na dzieci w domu,najlepiej byłoby gdyby pies był łagodny (może być wycofany-mam już trochę dośw. z takimi psami).
Martwi mnie jedynie ew. czas,jaki pies by u nas spędził-ONek,nasz już były tymczasowicz spędził z nami 9 miesięcy i zarówno on,jak i ja bardzo przeżywamy rozstanie...
Nie ma choć cienia szansy,że bydlak zrzeknie się zwierząt?

Link to comment
Share on other sites

Z zapartym tchem przeczytałam wątek. Gratuluję wspaniałej akcji. Oby to była ta pierwsza jaskółka, która zmieni choć trochę naszą społeczną świadomość :shake:
Niepokoi mnie jednak kwestia ciężarnych suczek - ktoś na wątku napisał, że zgodnie z prawem, póki są własnością tego pożal się boże hodowcy, sterylka aborcyjna nie wchodzi w rachubę??

Link to comment
Share on other sites

Drogie Panie ,
to nie jest miejsce na przepychanki, szkoda słów i psów.
Dzięku Ilonie , te psy dostały szansę na nowe , godne życie.

Szkoda ,że psy z pod Kalisza nadal tkwią przy beczkach , na mrozie a p. Grzegorz Bielawski , który przejął akcję ,nic nie robi.
NIe ma tam Ilony , która odwaliłaby czarną robotę a PiSdZ mogłaby się chwalic kolejnym osiagnięciem.

Zapraszam na wątek psów z Kalisza , może uda się ocalić i tamte psy.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/190092-NIELEGALNA-HODOWLA-W-KALISZU-Pomóżmy-razem[/URL]

Link to comment
Share on other sites

ilon
jeszcze jedna sprawa
zglosilam sie ze moge wziac na dt(jesli bedzie trzeba nawet dlugo) jednego szczeniak2-4mc suczke on/don
piszesz ze psy pojda tylko do zaufanych domow
nie znamy sie wiec nie wiem czy moge sie zaliczyc do "zaufanych" ;)
mam rezerowac miejsce?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='józwa']ilon
jeszcze jedna sprawa
zglosilam sie ze moge wziac na dt(jesli bedzie trzeba nawet dlugo) jednego szczeniak2-4mc suczke on/don
piszesz ze psy pojda tylko do zaufanych domow
nie znamy sie wiec nie wiem czy moge sie zaliczyc do "zaufanych" ;)
mam rezerowac miejsce?[/QUOTE]

józwa, dostrzegłam ugodowość Twojego wpisu i nie było kontynuacji z mojej strony. myślę, że nie ma do czego wracać.

A pojęcie 'zaufane' należy rozumieć tak, że nie będziemy mieli obaw co do losu tych psów, czyt. stosowny poziom odpowiedzialności i świadomości co oznacza "dowód w sprawie" .. ani pół psa nie może nam zniknąć ..
więc nie oddajemy ich w ręce losowych ludzi, którzy zgłaszają się, bo chcieliby przygarnąć psa z tej pseudo .. nigdy nie wiadomo czy nie zgłoszą się do nas znajomkowie ćwoka-hodowcy .. mam nadzieję, że już jasne jak należy rozumieć sformułowanie "zaufane DT"

tak więc szczenięta w tym wieku będą gotowe do przejęcia za kilka tygodni .. w tej chwili mają nie więcej niz 3 tygodnie .. wówczas umówimy się na DT z Tobą :)

Link to comment
Share on other sites

W kwestii fakturowania (dostałam odpowiedź od G.B.):

każdy pies po sporządzeniu protokołu otrzyma numer zgodny z dokumentacją jaką przedłożymy sądowi ..
niestety dopóki nie mam od Was przesyłek mailowych z opisami psów nie mogę takiej dokumentacji sporządzić i wprowadzić tej numeracji.
Wówczas faktury wystawiacie na siebie z opisem psa z pseudo czyli np adnotacją z numerem psa zgodnym z powstającą dokumentacją..
po czym jak będzie taka potrzeba zostanie zawarte porozumienie z PiSDZ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dota&koka']Mam ewentualnie miejsce dla DONa(najlepiej samca).Ze względu na dzieci w domu,najlepiej byłoby gdyby pies był łagodny (może być wycofany-mam już trochę dośw. z takimi psami).
Martwi mnie jedynie ew. czas,jaki pies by u nas spędził-ONek,nasz już były tymczasowicz spędził z nami 9 miesięcy i zarówno on,jak i ja bardzo przeżywamy rozstanie...
Nie ma choć cienia szansy,że bydlak zrzeknie się zwierząt?[/QUOTE]

dota&koka dzięki za deklarację, jak ogarnę wszystkie ONki/DONki to skontaktuję się z Tobą, mamy wciąż samca DON w Toruniu, ale może jest gdzieś inny który potrzebowałby bardziej miejsca u Ciebie .. więc czekam na info ze strony osób, które jeszcze nie dosłały mi jakie psy do nich trafiły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Z Brodnicy dziś pójdzie mail z opisami.
Jedna suczka w ciąży....druga jest po porodzie .

Czy dzisiaj bedzie w Uwadze reportaż bo takie słuchy mnie doszły?[/QUOTE]

Dzięki Anka, czekam na maila, jak również na przesyłkę opinii wet .. na razie może być skan/cokolwiek, później poproszę wszystkich o wysyłkę papierów tradycyjną pocztą .. komplet opinii wet o każdym psie muszę przedłożyć biegłemu lek,.wet. by mógł wydać orzeczenie o całej hodowli .. i oby było jak najgorsze!

Co do reportażu, to Ania P. z tvn wspominała mi, że materiał będą montowac na weekend ..ale może udało im sie wcześniej .. trzeba będzie polować :)

Link to comment
Share on other sites

dzięki za cynk-uwagę oglądać będę.dziewczyny o jedno was proszę-nie kłóćcie się.kłótnie do niczego nie prowadzą-życie jest za krótkie a tak wiele do zrobienia-tak jak napisała mariamc do ratowania następne bidy są.może jak weżmiemy się wszyscy razem to rozniesiemy w pył tę psudohodowlę kaliską.jak to mawiał mój kolega-"kupy się nie rusza bo śmierdzi"

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie za kolejne deklaracje DT .. mamy kilka samców DON wciąż w schronach, czekają na lepsze miejsce ..

jest kolejny pies z tattoo niestety nr niecałkiem czytelny .. samiec około 6 lat DON z nr P02

kto mógłby sprawdzić pochodzenie psa gdzieś u źródeł ??


edit

najprawdopodobniej w piątek będę mogła dowieźć psa w okolice Łodzi

łodzian3333 czy Ty jesteś stamtąd??
może napisz do mnie maila z nr tel , adres w sygnaturze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...