Jump to content
Dogomania

Korabiewice - pod skrzydłami Vivy. Wolontariat, adopcje, ogłoszenia!!!


mala_czarna

Recommended Posts

[url]http://www.facebook.com/pages/Monitoring-sprawy-Schroniska-w-Korabiewicach/231983396827699?sk=wall#!/notes/monitoring-sprawy-schroniska-w-korabiewicach/sytuacja-obecna-uzupe%C5%82niany-na-bie%C5%BC%C4%85co-na-dzie%C5%84-22062011/232247700134602[/url]

Najwyższa Izba Kontroli:
- sporządzanie raportu zostało zakończone - czeka na zatwierdzenie i opublikowanie

Prokuratura:
- toczy się postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami, zostało powołanych kilkudziesięciu świadków, 2 lub 3 organizacja będą wykonywały uprawnienia pokrzywdzonego, wkrótce zostanie podjęta decyzje w sprawie postawienia zarzutów osobie odpowiedzialnej
- toczy się sprawa o groźby karalne, które zostały użyte przez Waldemara G. w stosunku do wolontariuszy

Wójt:
- cofnął pozwolenie na prowadzenie schroniska (kolejnych konkretnych działań brak)

Starosta:
- uważa, że wszystko jest w porządku i nie widzi konieczności żadnych działań
- nie wywiązuje się z roli kontrolnej nad fundacją, która działa na jego terenie

Powiatowy Inspektorat Weterynarii:
- złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w schronisku (po programie w TVN)
- złożył zawiadomienie w sprawie nielegalnych zabiegów sterylizacji przeprowadzonych przez zagranicznych lekarzy!
- mimo powyższych twierdzi, że sytuacja w schronisku nie odbiega od normy a schronisko spełnia większość wymogów przewidzianych prawem

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii:
- wyniki oficjalnych kontroli różnią się znacznie od kontroli PIW ale mimo to nie podejmuje dalszych działań

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Agnieszka nie wiem czemu wywnioskowałaś, że nikt jej nic nie zrobi. Ja mam wręcz odwrotną nadzieje. Działania organów Państwowych są powolne bo dokładne ale już dziś wiemy, że przychylają się do naszych opinii. Sprawa o zniesławienie w sądzie wygrana. Tym razem to wszystko musi dać rezultat.

Link to comment
Share on other sites

Sprawa sie ciagnie od LUTEGO. Ile psow w tym czasie tam umarlo? Jak wyglada kociarnia? Ile kotow nie doczekalo pomocy? Wladze Korabiewic maja to koncertowo w nosie, Zyrardow tak samo i wiem to, bo sama z nim rozmawialam. Psy sa dalej przyjmowane do juz nie schroniska, adopcje szczatkowe (slyszalam o dwoch, chyba ze mnie cos ominelo) czyli co tak naprawde sie zmienilo? /Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Niestety sprawa ciągnie sie nawet nie od lutego a od 10 lat. Jednak po raz pierwszy NIK i prokuratura badają ją dogłębnie i odkrywając prawdę. Wcześniej uznawali za wiarygodne jedynie zeznania W.G i M.S oraz prawcowników...+inspekcji, której raporty mogę wywoływać tylko śmiech.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agata-air']Agnieszka nie wiem czemu wywnioskowałaś, że nikt jej nic nie zrobi. Ja mam wręcz odwrotną nadzieje. Działania organów Państwowych są powolne bo dokładne ale już dziś wiemy, że przychylają się do naszych opinii. [B]Sprawa o zniesławienie w sądzie wygrana.[/B] Tym razem to wszystko musi dać rezultat.[/QUOTE]
To super! Wiesz coś bliżej? Bo jeśli wygrana, to znaczy sąd uznał, że dziewczyna mówiła prawdę...

Link to comment
Share on other sites

Czy myslisz ze nic sie nie zmieni? musi sie zmienic!A skoro schroniska nie zamkneli to i psy przyjmuja przeciez wladze mowi ze jest ok.To czy ktos wie ile jest teraz psow?Bo skoro przyjmuja a nie wydaja to ja sobie nie wyobrazam jak tam jest.Jedynie pocieszajace,jest to,ze jest cieplo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ostatniaszansa']Oficjalnie wladze Korabiewic zabraly statut schroniska, wiec psy nie powinny tam trafiac. Fakt, to ze jest cieplo uchroni chociaz koty od zamarzania w nieogrzewanych pomieszczeniach... /Agnieszka[/QUOTE]

Agnieszko to na jakiej zasadzie ten schron dziala?Jako prywatne przytulisko?

Link to comment
Share on other sites

O , cos chociaz wiadomo , dzięki Agata za wpis
powoooli jednak ta sprawiedliwość proceduje :shake: za powoli
miejmy nadzieję że będzie inaczej niż te lata do tyłu ( umorzone wszelkie sprawy)
i jednego tylko się obawiam
że o ile bezpośrednio po programie psiaki nie były głodne bo a nuz jakaś kontrola wpadnie
o tyle teraz :roll: maja ciepło ale nie wiadomo czy maja co jeść
bo datki chyba sie istotnie zmniejszyły a i tak wczesniej byly tam z tym problemy
I to mi nie daje spokoju ilekroć myslę o Korabiewicach:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']To super! Wiesz coś bliżej? Bo jeśli wygrana, to znaczy sąd uznał, że dziewczyna mówiła prawdę...[/QUOTE]
Dokładnie tak uznał. Czyli słowa, że zwierzęta nie sa karmione, umierają, są pozbawione pomocy- są prawdą. To kolejny bodziec dla prokuratury, że musi się wziąć na poważnie do roboty.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[url]http://www.dogomania.pl/threads/203136-Krakvet-gt-Miau-wybra%C5%82o!-W-czerwcu-g%C5%82osujemy-na-Koci%C4%85-Skarbonk%C4%99!/page17[/url]
Korabiewice zgłoszone do konkursu KrakVetu. Ja nie wiem... Wspieranie tego schronu spowoduje jedynie utrwalenie obecnej sytuacji. Rozumiem, że psy muszą jeść, ale z drugiej strony jak Szwarc nie będzie miała noża na gardle to tam się nigdy nic nie zmieni :(

Link to comment
Share on other sites

ale oni już mają nóż na gardle, brak statusu schroniska - brak umów z gminami - brak kasy. Tylko co winne są te psy, które trafiły tam nomen omen przez ludzi takich z jakimi pewnie nieraz mijamy się na ulicy, a nie przez p. Magdę Szwarc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']ale oni już mają nóż na gardle, brak statusu schroniska - brak umów z gminami - brak kasy. Tylko co winne są te psy, które trafiły tam nomen omen przez ludzi takich z jakimi pewnie nieraz mijamy się na ulicy, a nie przez p. Magdę Szwarc.[/QUOTE]
A te co się tam porodziły, to co? Te co nie zostały wydane do adopcji?

I Wy tam chcecie zwrócić Kajo....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']A te co się tam porodziły, to co? Te co nie zostały wydane do adopcji?

I Wy tam chcecie zwrócić Kajo....[/QUOTE]

te co się porodziły w większości opuszczają schronisko, mamy priorytety suń do sterylizacji, będziemy jakoś zbierać środki, jedna osoba z dogo obiecała pomoc.

Kajo... wiesz jaka jest sytuacja na wątku Kajo - mnie nie stać na jego utrzymanie, współpraca na wątku prawie żadna... czy pies kwalifikuje się do uśpienia? nie mnie o tym decydować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Słucham? Jak to zwrócić?[/QUOTE]

to agresywny pudelek, za dużo do tłumaczenia, więc zapraszam przy okazji na wątek: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/205892-Pudel-Kajo-cena-życia-cena-miesiąca.-Brakuje-200zł-powrót-do-schronu-lub-eutanazja[/URL] Może ktoś zechce pomóc?

w skrócie: właściciele oddali go do schroniska - nie podali prawdziwej przyczny (agresji), został wyadoptowany do ds - na drugi dzień pogryzł ręcę nowej właścicielce. Wrócił do Korabiewic. W międzyczasie zabrałyśmy go na badani morfologię i biochemię - zapłaciła za to p. Magda. Znalazł się hotel z behawiorystą - udało sie zebrać deklaracje na 3 miesiące, które kończą się na koniec lipca, ale opiekunka Kajo daje mu jeszcze miesiąc - sierpień od siebie. Z Kajem cały czas pracuje, ale jest różnie.
Teraz jest zelecenie, żeby zrobić badania na tarczycę i nadnercza, na co narazie nie ma pieniędzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']te co się porodziły w większości opuszczają schronisko, mamy priorytety suń do sterylizacji, będziemy jakoś zbierać środki, jedna osoba z dogo obiecała pomoc. [/QUOTE]
A te co tam pozdychały? Proszę Cię.
[quote name='tripti']Kajo... wiesz jaka jest sytuacja na wątku Kajo - mnie nie stać na jego utrzymanie, współpraca na wątku prawie żadna... czy pies kwalifikuje się do uśpienia? nie mnie o tym decydować.[/QUOTE]
Chory pomysł z wyciąganiem psa na 3 miesiące, kiedy istniało duże ryzyko powrotu do Korabiewic. I tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti'][B]te co się porodziły w większości opuszczają schronisko,[/B] mamy priorytety suń do sterylizacji, będziemy jakoś zbierać środki, jedna osoba z dogo obiecała pomoc. [/QUOTE]
Czy możesz mi napisać ile tam było adopcji np. w czerwcu? Czy wydano jakieś koty? Bez ironii pytam, po prostu chciałabym wiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Czy możesz mi napisać ile tam było adopcji np. w czerwcu? Czy wydano jakieś koty? Bez ironii pytam, po prostu chciałabym wiedzieć.[/QUOTE]

koty z tego co wiem nie, ale na 100% nie wiem. W czerwcu też musiałabym dobrze policzyć, ale od marca br. z naszych ogłoszeń (tzn od osób z dogo, bo ja nie robię) lista robocza poniżej:

Lisek - szcześliwie w domu z ogłoszeń
Szczeniak niebieskie oczy - kobita z Żyrardowa
Szczeniak niebieskie oczy - pan z Wawy
szczeniak niebieskie oczy - starogard szczeciński
Biała Jackie - Agnieszka
Biała Lychee - Floral
Abi - niestety zmarła
Czarny Szczeniak - niestety zmarł
Kudłata suczka - nadal czeka u nas
pudel Kajo - hotel z behawiorystą.
mała czarna suczka - dom w Wawie.
Velvet i Crazy - hotel, szukają domu
jeszcze w kwietniu - beżowy szczeniak chłopiec - ludzie z okolic (młodzi).
trzy puchate podrośnięte szczeniaki - przywiezione przez ludzi ze wsi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Dziekuję! Biedne kociaste :([/QUOTE]

teraz nie są biedne, ale będą jesienią i zimą :( są tylko dorosłe koty, z ciekawości sama zapytam o brak kociaków tzn o przyczynę, może pokastrowali koty?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...