Jump to content
Dogomania

Wątek zbiorczy Fundacji Pomocy Zwierzętom Bezdomnym "Szara Przystań" !!!


marra

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj, Renata ja się obawiam że Czarek to już za duży do przedszkola :D mój seniorek by mu nie odpuścił.

Wstawiłam sporo fotek do wątku suczek.
[url]http://www.dogomania.pl/threads/219014-Malutkie-sunie-Bor%C3%B3wka-i-nowa-czekaj%C4%85-prosimy-o-wsparcie-karma-podk%C5%82ady-GLIWICE/page4[/url]

Dostaliśmy dziś wielką pakę podkładów od pewnej kochanej cioci :) ale radocha!

Link to comment
Share on other sites

Łazienkowy pies jest już u mnie. Cholernik z niego niemożliwy, myslałam że w nocy go utłukę. Myślę sobie drapać po drzwiach nie będzie, no bo niby jak ? z jedną łapą przednią ...? myślę sobie piszczeć nie będzie bo przecież ciągle sam siedział...a ten gnojek i piszczał i szczekał i drapał po drzwiach i jeszcze pogryzł jakąś starą smycz ;/Chcąc nie chcąc nawrzeszczałam na niego kilka razy co oczywiście nic nie dało więc dwa razy pomachałam mu szmatą przed pyskiem i kazałam kłaść się na miejscu wtedy z kolei zlał się ze strachu, myślał pewnie że dostanie wciry...po drugim szmacianym machnięciu w miarę do niego dotarło o co mi biega. Spałam dziś AŻ dwie godziny ! harcore.
Pozatym zjadł troche kolacji wczoraj i rozbiegał się na ogrodzie na całego :) udawałam że go gonię a ten uciekał i chował się za autami i się cieszył :) Za patykami biega jak szalony i nawet przynosi, nieporadnie ale przynosi :) Raczej lgnie do ludzi, nie ma lęku dopóki nie podniesie się głosu. Na grzbiecie jest bardzo niefajnie wygryziony, ma mnóstwo pcheł, dostał antybiotyk i kropelki. Postaram się dziś zrobić mu zdjecia bo wczoraj było ciemno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majka12741']No to trochę ciężkie początki z nowym tymczasowiczem, ale przynajmniej znów masz jakąś rozrywkę;) A poza tym uratowałaś go i to jest najważniejszee, jesteś Wielka:)[/QUOTE]

Podziękuję za taką rozrywkę :D zapraszam do Dżekiego [URL]http://www.dogomania.pl/threads/220960-Życie-wątpliwie-usłane-różami-przywiązany-do-ubikacji-i-bity-Dżeki-szuka-DS.?p=18379121#post18379121[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, ja nic nie chciałam gadać... ale tak sobie po cichu myślałam, że grzecznego i miłego psa nikt by nie zamykał w łązience żeby miec spokój :D

Z odpowiednim podejściem na pewno psiaczek się nauczy wszystkiego :) ludzie wstawiają psa do domu i oczekują, ze on sobie po prostu BĘDZIE. A potem się okazuje, ze to żywe zwierzę które o dziwo trzeba wychowywać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ma-ja']Wiesz, ja nic nie chciałam gadać... ale tak sobie po cichu myślałam, że grzecznego i miłego psa nikt by nie zamykał w łązience żeby miec spokój :D

Z odpowiednim podejściem na pewno psiaczek się nauczy wszystkiego :) ludzie wstawiają psa do domu i oczekują, ze on sobie po prostu BĘDZIE. A potem się okazuje, ze to żywe zwierzę które o dziwo trzeba wychowywać...[/QUOTE]

Ja myślę że to nie to, bo przeciez z opowiadań wiem że jak był sporadycznie spuszczony z tej linki to grzecznie kładł się na miejsce i nikomu nie wadził, był bezproblemowy. Tak samo jak siedziałam z nim chwilę wczoraj to położył się koło mnie i obserwował. No nic, trzeba sobie jakoś z wredotą poradzić :) Mam nadzieje że za 2-3 dni jak pozbędziemy się pcheł i przeprowadzi się do domu to przestanie tak wariować.

[quote name='Formica']Jutro składamy papiery o OPP. Proszę trzymać kciuki, bo po raz kolejny chyba nie zniesem...[/QUOTE]

trzymam !

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]Przepraszam za offa, ale pilnie poszukuję osoby do wizyty przedadopcyjnej w Rybniku. Dla jednego ze szczeniaków z wątku poniżej:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/219689-Piękna-wygłodzona-Anda-w-typie-psa-gończego-i-jej-szczeniaki-szukają-domów"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/threads/2196...zukają-domów[/COLOR][/URL]!!!
Sprawa jest bardzo pilna. Jeżeli ktoś moze pomóc, to bardzo proszę o kontakt na pw, lub na maila: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#4444ff][email protected][/COLOR][/EMAIL] tel. 508-063-271
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Siostra mojej znajomej z okolic Tych poszukuje dużej suczki, dość młodej i łagodnej, bo w domu jest 10-letnie dziecko. Suczka mieszkałaby na podwórku (to domek z ogródkiem), z możliwością wchodzenia do domu. Nie znam tej osoby, ale znajoma zapewnia mnie, że psiak u jej siostry miałby dobrze. Ludzie nie są dogomaniakami, więc obiecałam, że pomogę poszukać. Proszę o kontakt na PW.

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=4][COLOR=red][U][I]POSZUKUJEMY KLEMENSA !!![/I][/U][/COLOR][/SIZE][/B]
Dnia [B]7 stycznia w Czeladzi[/B] uciekł Klemens.
Został zabrany do DT, z którego miał za kilka dni jechać do DS.

Był na spacerze, na niego i opiekunkę wlazł jakiś [B]pijany facet i ją przewrócił, Klemens się wystraszył i uciekł razem ze smyczą ![/B] Dlatego powinien zwracać uwagę ludzi.

Klemens to [B]średniej wielkości psiak w typie szpica, biało-czarno-brązowy[/B], ma puchatą sierść. Jest bardzo łagodny w stosunku do ludzi.

[B][SIZE=4][COLOR=red]Kontakt: 660-756-993[/COLOR][/SIZE][/B]


[B][SIZE=4][COLOR=darkorange][I]Osoby z Czeladzi, Będzina, Sosnowca i okolic bardzo prosimy o pomoc w szukaniu psiaka !

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-s06QTT791vE/TuhUiIkLjXI/AAAAAAAAaAM/OarAG_90sg4/s640/tn_DSC_0246d.jpg[/IMG]
[/I][/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='koelka']Siostra mojej znajomej z okolic Tych poszukuje dużej suczki, dość młodej i łagodnej, bo w domu jest 10-letnie dziecko. Suczka mieszkałaby na podwórku (to domek z ogródkiem), z możliwością wchodzenia do domu. Nie znam tej osoby, ale znajoma zapewnia mnie, że psiak u jej siostry miałby dobrze. Ludzie nie są dogomaniakami, więc obiecałam, że pomogę poszukać. Proszę o kontakt na PW.[/QUOTE]

W naszej fundacji raczej nie znajdą psa do budy. Szukamy psom najlepszych domów, a nie podwórek. Wyjątkiem może być dorosły pies, o którym wiadomo ze woli być na dworze niż w domu, ale takich jest niewiele.
Proszę zerknac na naszą stronę do psów do adopcji, tam jest suczka z kojca która szuka pilnie pomocy.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images46.fotosik.pl/1269/7917a86d4a2af6d7med.jpg[/IMG][/URL] Albiś już "u siebie" - w stolicy :-)

Poza tym:

U Znikotka bez zmian, sypia w kartonie z kocami na szafie, ożywa i ujawnia się noca, zagląda do pokoju, popatruje i wycofuje się "do siebie", za dwa tygodnie rozpoczynają się u nas ferie zimowe, znowu go będę trzymać w klatce wtedy, tye, że tej w dużym pokoju, z nami... klatka jest wielka, będzie miziany systematycznie, moze zrobimy krok naprzód...

Messer odpuścił już nowemu i wrócił do swojego noramlnego zachowania. Lekko kuleje i nadal nie używa w pełni łapki, ale nie przeszkadza mu to skakać na szafy i wylegiwać się wysoko...

Cechami diabła tragicznego są godność i lodowata mądrość. Jest dumnym straceńcem; zna swój los, ale nawet gdyby mógł się ocalić, ukorzywszy się przed Panem i wyznając winę, woli cierpieć. Nieposłuszeństwo jego budzi respekt. „Non serviam” (Nie będę służył) jest jego dewizą..."
Z taką postacią mamy do czynienia w "Mistrzu i Małgorzacie". Szatan w ludzkim wcieleniu nosił imię Woland, ale demony z jego świty się do niego "Messer" - Panie, Mistrzu.

Nasz Messer z ciężko połamaną łapą, pogodzony ze swym losem, czekał na ostateczne rozwiązanie swojego cierpienia w jednym ze schronisk. W milczeniu znosił wielki ból i stres, a godność i duma, z jaką poddawał się oględzinom i badaniom wprawiała wszystkich w osłupienie. Dziś już praktycznie zdrowy, bez upokarzającego go gipsu, robi piorunujące wrażenie swoją wewnętrzną siłą i uprzejmą tolerancją wobec otoczenia. Świadomy swojej siły i wartości, zaszczyca swoją obecnością i obdarza łaskawie towarzystwem tych, którzy wkupili się w jego łaski.
Messer obdarza miłością, bywa łasy na pieszczoty, ale nade wszystko cechuje go godność. To kot niezwykły i niebanalny. Wierny towarzysz i myśliciel. Kot dla wyjątkowego człowieka!

Mina już nie płacze za wolnością i przestrzenią, za to bardzo prosi o głaski. Kotka czasem poburczy na innego kota, ale generalnie woli się wycofać.

Kajko to kot miziak. Upomina sie o głaski, lubi kolanka i pod kołderkę chętnie się schowa, poudeptuje piersi leżącego i pomruczy... czasem sobie pogada, chętnie posiedzi też na klawiaturze... Zapowiada się fajny towarzysz z niego. Trzeba go tylko wykastrować...

A tri Cotka zostanie zaszczepiona. Domek w KAtowicach już na nią czeka, ale zdecydowałam, że bez szczepienia nie wydam...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Formica']Sunia z kojca jest łagodna i spokojnie mogłaby mieszkać na podwórku, ale zdecydowanie nie na łańcuchu, czy bardzo ograniczonej przestrzeni życiowej. Nie chcemy by trafiła z deszczu pod rynnę ;)[/QUOTE]

ja też pomyślałam o tej naszej kojcowej suni, myślę że gdyby miała dobry, kochający dom to w mieszkaniu na podwórku nie byłoby nic zlego :)

A u mnie Dżeki rządzi ;) fajny z niego psiak, dowiedziałam się że uwiązany siedział 1,5 roku wyobrażacie sobie ? myslałam że to było kilka tygodni... Chciałabym jeszcze żeby pojawił się na stronce i facebooku :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...