Jump to content
Dogomania

Stary, słaniający się na nogach pies... już u Biafry. Odszedł za TM...


MyrkurDagur

Recommended Posts

Trzymaj się Akson!
Słuchajcie - jest takie studio filmowe [URL]http://www.akson-studio.pl/[/URL] Może by ktoś do nich napisał z prośbą o objęcie patronatu nad imiennikiem? [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Kasa na Aksona zbierana jest na fundację, więc mogą sobie odpisać od podatku... Tam fajni ludzie pracują, mnóstwo seriali robią, może akurat. Hm?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='lika1771']Trzymam kciuki za chłopaka,pewnie Go boli dlatego nic nie je cholera.Moj Pianol tez miał problemy z zrobieniem siku,a był łakomczuchem i tez nic nie jadł[/QUOTE]

Pamiętam Pianolka... :( Dziękujemy za wsparcie!
_____________________________________________

[B]Bjuto[/B]! Świetny pomysł! :)

Posiada ktoś może szczególną zdolność przekonywania i chciałby napisać takiego maila...?
_____________________________________________

Rozmawiałam przed chwilą z [B]Biafrą[/B].

W nocy podłączyła Aksonowi kroplówkę - był bardzo słaby... nawet się nie ruszła... Udało jej się także podłączyć mu cewnik. Dziś Akson podnosi chociaż głowę, zjadł także posiłek. Pytałam Biafrę o to cewnikowanie, czy skoro Staruszek w ogóle nie potrafi sam oddać moczu, może ten cewnik nosić cały czas - powiedziała, że musi skonsultować się z kimś w tej sprawie. Akson dostaje także specjalny zastrzyk trzy razy w tygodniu - tak jak Biafra pisała, pies ma zwyrodnienia w kręgosłupie, które powodują ucisk na nerwy - i te zastrzyki mają przywrócić przepływ impulsów nerwowych - choć nie wiadomo, czy Akson kiedykolwiek będzie mógł sam się załatwiać... Dodam jeszcze, że to długi proces... :(

Wieczorem znów zadzwonię do Biafry. Ona na razie jest odcięta od netu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MyrkurDagur']Rozmawiałam wczoraj wieczorem z Biafrą... :( Niedługo ponownie do niej zadzwonie...

Biafra mówiła, iż w związku z tym, że Akson nie je i nie pije, możliwe że będzie mu potrzebna kroplówka...[/QUOTE]

przy próbie wyciśnięcia moczu czy założenia cewnika warczy
a ząbki podobno akurat ma w porządku ;)
jakos tak ma pysk skonstruowany, ze się wymyka z kagańca

Biafrze wczoraj padł net jak się jej uda dzisiaj wydostać od siebie i dokupic takie cos to będzie miała
jak nie to dopiero w przyszłym tyg jak jej się uda wysdostac od siebie i dokupić takie coś

edit.
MyrkurDagur pisałyśmy w tym samym czasie
dobrze ze udało się z tym cewnikiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwop']Biafra, on chyba odchodzi... :(

Przytulaj go, żeby chociaż teraz wiedział, że nie jestesmy tacy podli...[/QUOTE]



Psiak jest w takim stanie,w jakim pies chce mieć ciepło i święty spokój...nic dziwnego,że dość ostro reaguje na niektóre czynności.
Biafra wspomina o tym,że psiaka boli...czy dobrze zrozumiałam?

Niestety też tego się obawiam...niech będzie w ciepełku, tulony...jeśli nie możemy ulżyć mu w bólu, nie pozwólcie mu cierpieć i odchodzić w samotności.

Link to comment
Share on other sites

O rany, jestem i ja... Przerażająca historia i biedny Pies:-(...
Ale walcz proszę Aksonie, teraz będzie już tylko lepiej!
Bardzo bym chciała, żeby zdążył się jeszcze nacieszyć szczęśliwym życiem, życiem, którego być może nigdy nie zaznał...:shake:
Niestety finansowo nie mogę pomóc, ale będę zaglądać i przede wszystkim mocno trzymam kciuki za Aksona!

Link to comment
Share on other sites

[B]Dziękuję Wam[/B] za wsparcie!

(Agatko - tak, staruszek otrzymał imię Akson; Jeśli chodzi o pieniążki - może na razie, lepsza będzie jednorazowa wpłata)

Wczoraj wieczorem rozmawiałam z [B]Biafrą[/B] - stan Aksona bez zmian. Podnosi głowę, ale poza tym przez cały dzień leżał, a Biafra nie chciała go męczyć, dlatego nie wyciągała go na siłę na dwór. Akson zjadł wczoraj gotowaną rybę. Cały czas jest cewnikowany.

Biafra prosiła o takie specjalne podkłady, przypominające trochę pieluchę, które mogłaby podkładać Aksonowi, żeby miał sucho. Znalazłam coś takiego w Internecie - różne rodzaje (ona wspominała mi o firmie Bella). To są podkłady poporodowe.

Dziś wieczorem znów będziemy się kontaktować.

Link to comment
Share on other sites

wrzuciłam go na swój profil nk


podpisz prosze


[url]http://www.petycjeonline.pl/pety[/url] cja/petycja-w-sprawie-wymierzenia-maksymalnych-mozliwych-kar-trzem-sprawcom-bestialskiego-spalenia-kota-w-wigilie-swiat-bozego-narodzenia-2009-a-takze-rozpatrzenia-spraw-przez-sad-i-wydania-wyrokow-w-terminie-bez-dopuszczenia-do-przedawnienia-czynu/161

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.petycjeonline.pl/petycja/petycja-w-sprawie-wymierzenia-maksymalnych-mozliwych-kar-trzem-sprawcom-bestialskiego-spalenia-kota-w-wigilie-swiat-bozego-narodzenia-2009-a-takze-rozpatrzenia-spraw-przez-sad-i-wydania-wyrokow-w-terminie-bez-dopuszczenia-do-przedawnienia-czynu/161[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy nie lepiej byłoby kupić ze 3 dry-bedy. Są wielokrotnego użytku, pierze się, suszy i pies leży na cieplutkim i suchutkim a mokre leci pod spód.
My na tym szczenięta odchowujemy:

[img]http://img114.imageshack.us/img114/6651/psyiii049tb2.jpg[/img]

Jeden duży kosztuje koło 100 PLN, wiem, że drogo ale jest na długi czas

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MyrkurDagur']

Biafra prosiła o takie specjalne podkłady, przypominające trochę pieluchę, które mogłaby podkładać Aksonowi, żeby miał sucho. Znalazłam coś takiego w Internecie - różne rodzaje (ona wspominała mi o firmie Bella). To są podkłady poporodowe.

Dziś wieczorem znów będziemy się kontaktować.[/QUOTE]

w temacie tych podkładów to rozmawialam z Iza i doszłysmy do czegoś takiego
tzn ona mówiła co to za podkłady ja guglałam w tym czasie i wyszło nam ze chodzi o to:
1. [URL="http://www.blizejciebie.pl/podklad_higieniczny_seni_soft_90x60-_szt_1.html,1216,2"]podkłady higieniczne 90x60 Seni soft - klik[/URL]
(tutaj jest cała rodzina tych produktów [URL="http://www.blizejciebie.pl/advanced_search_result.php?keywords=podk%B3ady+higieniczne+seni"] podkłady Seni - klik[/URL]
2. [URL="http://www.blizejciebie.pl/podklad_do_przewijania_bella_baby_happy_soft_60x90_-_10_szt_.html,950,2"]Podkady do przewijania Bella Happy - klik[/URL]

to chyba nie są podkłady poporodowe?

jak Iza odzyska net to napisze dokładnie o jakie podkłady chodzi

Link to comment
Share on other sites

Co do tych podkładów - nie wiem, czy nie wychodzi na to samo - czy to do przewijania, czy ginekologiczne/poporodowe - wszystkie chłonne. Gdy rozmawiałam wczoraj z Biafrą, to powiedziałam jej, że rano zamówię i wyślę do niej priorytetem. Wybiorę te Bella seni soft do przewijania. Najważniejsze, żeby Akson miał sucho.

A co do samego Aksona - wczoraj wydawało się, iż jest niewielka poprawa, psiak sprawiał wrażenie bardziej kontaktowego, znów zjadł gotowaną rybę (to je najchętniej) i to dość łapczywie. Niestety, później znów nastąpiło pogorszenie - trzęsło nim i zaczął wymiotować pianą... Biafra nie wiedziała, co ma z nim zrobić... :( Poza tym, sam zrobił wczoraj dwa razy siku, a właściwie pod siebie... Jest jeszcze jeden problem - ma zaczerwienione jajka i cały czas je wylizuje...

Biafra powiedziała, iż na początek postawiła sobie za cel, przywrócenie do normalnego funkcjonowania organizmu Aksona - układ trawienny i wydalanie, później będzie można zabrać się za kolejne problemy - tu głównie chodzi o trudności Aksona z chodzeniem - możliwe, że będzie potrzebny mu wózeczek...

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Wózeczek..Będę brutalna..Co mówi lekarz?Czy się go poprostu nie męczy?Ja już jednego męczyłam-więcej nie chcę więc pytam....Co do chodzenia-na AP podawali informacje o takiej kuracji w Niemczech-podawane są zastrzyki..One są drogie-ze srebra,ale skoro czytam na portalu internetowym dogomania o adopcjach do Niemiec,o pomocy stamtąd-to może taką kurację pomogą zoorganizować?
E/W

Link to comment
Share on other sites

Zamówiłam i opłaciłam przesyłkę 20 podkładów dla Aksona.

Rozmawiałam z Biafrą - noc minęła fatalnie... Akson znów miał rzucawkę... Biafra dzwoniła do kliniki, by spytać co dalej... Ma podawać staruszkowi leki uspakajające - możliwe, że rzucawka jest wynikiem podekscytowania jedzeniem - to zdarza się u psów, które były głodzone... Źle to wszystko wygląda... :(

Najbardziej szokujący jest fakt, że gdy psa znalazł mój TZ - ten jeszcze w miarę normalnie funkcjonował - stał i jadł... A Biafrze zostały przywiezione "zwłoki psa"... To zapewne efekt braku zapewnienia mu odpowiedniej opieki w przytulisku... bo to stary pies i takie jego prawo... że nie chodzi i jest słaby...

:shake:
_________________________________________________

Dzwoniłam do pana z przytuliska - pies miał swój kojec, budę, wszystko wyścielone słomą i tam się załatwiał / powinien załatwiać - pan nie chciał wyciągać go na siłę na śnieg. Jeśli chodzi o siku - to nie wiadomo, a co do kupki, to podobno były i to "normalne". Przemieszczał się odrobinę, bo choć był "wkładany" do budy, to leżał poza nią w kojcu na słomie (to taki kryty kojec). Troszkę jadł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...